1000 Polis ve 15 Emniyet Müdürü İstifa Etti Mi?

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Polis Ne Yapsın

Polis Ne Yapsın

Facebook ve sosyal ağlar çalkantı içinde. Bir çok kişi ise sosyal ağlarda yorumları ile 1000 polis memurunun istifa ettiğini doğruluyor, özellikle de polislerin buluştuğu facebook sayfalarında. Ancak inanmadan önce sitemiz olarak bir araştırma yaptık ve haberin kaynağı olarak HALK TV’nin alt yazısını bulabildik. Başka bir kaynak ise Gaziantep’in yerel bir sitesinde geçiyor. HALK TV ise bu haberin kaynağını Facebook olarak gösteriyor.

Sizinde bildiğiniz gibi polis Taksim Gezi Parkında bu gün sert müdahalelerde bulundu. Ancak polisi savunduğumuzdan değil ama polis ne yapsın? Polise emir gelmedikçe, şunu yap demedikçe yapabilir mi? Zaten üzerinde Amir – Müdür baskısı var. Allah bilir bu olaylar nedeniyle kaç gün eve gidemeyecekler? Polis böyle olsun ister mi? İstemez Amir – Müdürleri emir vermedikçe gaz sıkamaz, jop çekemez, toma hareket etmez. Peki amir – müdürlere emir nereden geliyor? Onlara da üst makamlardan geliyor. Lütfen polisi suçlamadan önce iki kere düşünün.

1000 POLİS ve 15 EMNİYET MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ Mİ?

1000 Polis ve 15 Emniyet Müdürü İstifa Etti Haberleri

1000 Polis ve 15 Emniyet Müdürü İstifa Etti Haberleri

Konuyu dağıtmadan haber kaynağı bence yanlış, facebookta bir grubun, zümrenin yorumlarına göre haber yapılamaz. Bu nedenle 1000 Polis ve 15 Emniyet Müdürünün istifa edip etmediğini en iyi kanaldan öğrenmek için İçişleri Bakanlığının açıklamasını beklemek gerekir. Lütfen sakin olun ve provokatörlerin emellerine ulaşmasına izin vermeyin. 1000 polis memuru ve 15 emniyet müdürü istifa etmiş ise yarın ortaya çıkacaktır. Lütfen resmi açıklamaları bekleyin.

Bu yazdıklarım kesinlikle siyasi bir söylem olarak anlaşılmasın HALK TV vb. kaynakları kesinlikle provakatör olarak olarak suçlamıyorum.  Buna ek olarak Edirne Emniyeti müdahale etmeme kararı aldı söylemleri içinde resmi açıklamaları bekleyin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“1000 Polis ve 15 Emniyet Müdürü İstifa Etti Mi?” üzerine 27 yorum

 1. önemli dğil dedi ki:

  BEDİÜZZAMAN

 2. önemli dğil dedi ki:

  Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâ kimsiz olur?

 3. ben biz ve ataturk dedi ki:

  Ben allaha inanmiyorum insallah ve masallah demek icin , sadece tayibe en cok sevdigi insanlarin cenazesini gormesini diliyorum, diliyorum ki anlasin ethem in ailesinin acisini , diliyorum ki sokaklar da cocuklari joplanan anne ve babalarin acilarini paylassin ,ve polisimizin bu kadar bas egmesi kabul edilecek bir durum degil, onlara da tek dilegim uyanmalari, yeter artik yasadigim bu ulkede bende mitingler yapmaya devam edecegim, boyle cahil bir hukumetin Atamizin bize biraktigi bu devleti yok etmesine izin vermeyecegiz  evet ayaklandik ve oturmayacagiz ulkemizi pisliklerden kurtarmadigimiz surece!

  1. önemli dğil dedi ki:

   Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?

  2. önemli dğil dedi ki:

   BEDİÜZZAMAN

 4. elif dedi ki:

  herkes polislere yükleniyor ama onlara yüklenmek için de iki kere düşünmek gerek diye düşünüyorum eylem yapılacak diye bir insan 66 saat uyumazsa sinirlerinin bozulması normaldir

  1. muhammet dedi ki:

   bravo elıf keske herkez senın gıbı dusunse

   1. elif dedi ki:

    eyvallah kardeşim

 5. Cem dedi ki:

  Devletin her kurumunda as-üs ilişkisi mevcuttur. Üs, üslup farklı olsa da emir verir, iş buyurur. As da uygular. Fakat iş profesyonellik çerçevesinde yapılmalıdır. Yani kişisellikten arındırılarak. Duygusal davranılmadan. Polislik mesleği de profesyonellik gerektirir her meslek grubu gibi. Bunlar öğretilir. Verilen emire duygusallığınızı katarsanız profesyonellikten uzaklaşırsınız, size duyulan saygınızı ve güveni yitirirsiniz. Emniyet güçleri maalesef son günlerde işine duygusallık karıştırıp profesyonellikten uzaklaşmıştır. Halk tarafından mesleğe duyulan saygıyı ve güveni yitirmiştir. Bu olaylar yatışacak elbet ve bu mesleğe duyulan saygınlığın ve güvenin geri kazanılması için ciddi çabalar sarf edilmesi gerekecek, fakat ne kadar başarılı olunacak bilinmez… Bu izleri silmek sizlerin elinde…

 6. Busra dedi ki:

  Sen polisi taşla çivili top at sonra polise vicdansız de. Iç karışıklık çıkartarak anca kendimize zarar veriyorsunuz. Üç günde tüm ülkede verilen zarar on yılda pkklılarn eylemlerde verdiği zararı geçmiş. Anca dış düşmanları sevindirin daha siz.

  1. muhammet dedi ki:

   helal olsun sana busra

 7. Kubilay DEMİRKIRAN dedi ki:

  bu olayıda bilin : http://www.memurlar.net/haber/378326/

 8. Oğuzhan dedi ki:

  O polise annene babana vur deseler bu kadar vicdansız olur muydu? Yemesinler bizi emir demiri keser diye, adam olan polis çaresiz insanı tomayla ezmeye çalışmaz, yüzüne biber gazı sıkmaz. Ayıp ayıp. Tabi sistem yanlış serseri de olsa polis çocuklarını polis yapan sistem yanlış.

  1. MaSaL dedi ki:

   Sen neden bahsediyorsun anlamıyorum ki? Daha iki gün önce bir polis kardeşini mülakatlarda eledikleri için intihar etti. Sen neden bahsediyorsun?

 9. burak dedi ki:

  Sa admin eger bu haber dogru ise bu sene yedek alımı artarmı

 10. halil ibrahim dedi ki:

  admın allah yardımcıları olsun  tum polislerinde kaç bin kişi mulakattan geçti  o bılgıyı ne zaman yayaımlarsın ?

 11. xxx dedi ki:

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI
  J. Kanunsuz emir 
  MADDE 137- Kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri, 
  yönetmelik, tüzük, kanun veya Anayasa hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri 
  verene bildirir. Ancak, üstü emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, emir yerine getirilir; bu halde, 
  emri yerine getiren sorumlu olmaz. 
  Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan 
  kurtulamaz. 
  Askerî hizmetlerin görülmesi ve acele hallerde kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması için kanunla 
  gösterilen istisnalar saklıdır. 

 12. ismet nedim samasaz dedi ki:

  Sonuna kadar devletimizin milletimizin ve guvenlik guclerimizin yanindayim.ALLAH yardimciniz olsun

 13. gürkann dedi ki:

  RABBİM YAR VE YARDIMCISI OLSUN POLİSLERİMİZİN

  1. nur dere dedi ki:

   aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  2. mahmut dedi ki:

   rabbin önce sana yardimci olsun, düsük bilincinden kurtul

 14. ugur dedi ki:

  Bende polis adayıyım ama bu kadar içtende vurulmaz emir verıldı diye

  1. polıs dedi ki:

   kardeşşşş polis olmak nasip olursa 30 saat evine gidemezsen hafte sonu sınavına giremezsen sen de alışırsın

 15. Jessica dedi ki:

  Kanunsuz emir ilkesi Anayasamızda kendine yer bulmuş konulardan bir tanesidir.

  Bu ilkeye göre, kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri, yönetmelik, tüzük, kanun veya Anayasa hükümlerine aykırı görürse yerine getirmeyebilecektir.
   
  Emrin konusu suç teşkil ediyorsa kanun bu emrin yerine getirilmesine izin vermemiştir. Amir bu emrinde ısrar etse ve yazılı olarak iletse dahi ast emri yerine getirmemelidir, aksi halde emri verenle birlikte kendisi de sorumlu olacaktır.

 16. kaan dedi ki:

  özrü kabahtinden büyük sözü bu oluyo herhalde, ağaç kesmeyin diyen insanlara gaz sıkan , döven polislerin cocuklarına daha kötüleri yapılsın işallahhhh, ağaç kesilmesin diyen en ufak şiddet yapmayan insan dövülürmü ya.

  1. fatih dedi ki:

   Bir komserimizin öldürüldüğünü 1 polisimizin insafsızca köprüden atıldığını bilmiyorusnuz heralde?
   O çapulcu sürüsü bu ülkede hakim oldukları zaman masum insanlara yaptıkları fişlemeler,işkenceler ve daha ançak öğrenebildiğimiz alçakça muameleleri ne cabuk unuttunuz?
   İki şiddet olayı,bu masum millete yapılan milyonlarça şerefsizliği,zulmü unutturmamalı!

  2. cihan dedi ki:

   Kaan sen herhalde haberlerı dinlemedin yada halk tv de dinledın.Arabaları kim yaktı.Otobuslerı kım yaktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir