2012 – 2013 Pmyo Eğitimi Başladı

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam

2012 - 2013 Pmyo Eğitimi Başladı

Polis Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda yapılan tören de ilk olarak okulun öğrencileri tarafından yapılan faaliyet filmi seyredildi.
Törene, Kırşehir PMYO Müdürü Müslim Kılıçaslan başta olmak üzere, Vali Özdemir Çakacak, Garnizon Komutanı Albay Türker Yılmaz, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Emniyet
Müdürü Mustafa İncebay ve polis okulu öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Toplumların huzur ve güveni sağlayacak bir teşkilata ihtiyaçlarının olduklarını belirterek, “Tarih boyunca, büyük devletler kurarak tarihin akışına yön veren Yüce Milletimiz, dış tehditlere karşı kurduğu güçlü orduların yanı sıra, iç güvenliği sağlayacak teşkilatları kurmaya ihtimam göstermiştir. İnanıyorum ki, milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyerek, ülkemizin her tarafına dağılarak, gece-gündüz demeden halkımızın dirlik ve düzeni, birlik ve beraberliği, huzur ve refahı için çalışacaksınız. Yine biliyoruz ki, her ne olursa olsun halkımıza zarar vermeye çalışanlara, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceksiniz. Tüm öğrencilerimizin talip oldukları kutsal görevin önemini yakından bildiklerine inanıyorum. Kırşehir gibi, tarihimize yön veren Ahi Evran, Yunus Emre, Şeyh Edebali ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi önceliği insan olan kültürlerin temsilcisi alp-erenlerin kentinde okumanın ayrıcalığı ile “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışı ile yetişeceğinize inanıyoruz” dedi.
Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Müslim Kılıçaslan ise geçen yıl verdikleri 243 polisin şuan ülkenin dört bir yanında hizmet verdiklerini söyleyerek, “Okul yönetimi olarak bundan gurur duyuyoruz. Mezun olanların yerine bu yıl 269 öğrencimizi yerleştirdik. Ülkemizin değişik illerinden okulumuza gelen bu genç polis adaylarına öncelikle üç hafta boyunca yoğun bir programla hazırlama eğitimi verildi. Bu kapsamda kendilerini her yönüyle hazır hissetmeleri sağlandı. Bu gün 230 ikinci sınıf öğrencisiyle birlikte toplam 499 öğrenci ile eğitim öğretime başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2012 – 2013 Pmyo Eğitimi Başladı” üzerine 21 yorum

 1. kemal dedi ki:

  iyi günler masal kardeş ben açık lisede okuyorum ağustosta mezun olacağım fakat lise diplomam 2 ay sonra gelir imiş diyorlar pmyo mülakatları geçtim şayet pmyo sınavını geçersem lise diplomasının yerine çıkma belgesi götürücem polis okuluna kabul ederler mi çıkma belgesi 6 ay geçerli imiş cevap verirsen sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   Diplomanız PMYO kayıt süresine kadar yetişir. Yetişmezse o tarih geldiğinde size ayrıca bilgi vereceğiz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 2. hatice dedi ki:

  merhaba meslek lisesinden polis olabilirmiyiz cevabını hemen yazarmısınız….

  1. ünaL dedi ki:

   bnde meslek lisesi mezunuyum tabi olaılırız ygs den baraj puanını gec mülakata gir .

 3. FATİH dedi ki:

  merhaba 2012 2013 polis meslek yüksek okulu taban puanı kac acaba

 4. murat dedi ki:

  bu sene ortalama puan kaç olur ? sınavdan geçer not aldığımızda direk başvuru yapabilecez mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Sitemizden 2013 Pmyo baraj puanı konusuna bakabilirsiniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 5. dilvin dedi ki:

  19 12 1990 dogumluyum bu yıl pmyo sınavına girmek istiyorum yaş konusunda bi sıkıntı olur mu ? bilgi verirseniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Dilvin,
   Son hakkınız. 2013 Pmyo için yaşınız uygun.

 6. bensu dedi ki:

  benim amcam , dayım ,dedem polis diğer dayım assubay ve ailede bir cok rutbeli var ve sınav sonucum yüksek gelicek yüzümde yada vücudumda hiç bir iz yok boyumda 1.70 bu bilgiler sayesinde polisliğe gırme sansım yuksek mı 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Bensu,
   Önemli olan Pmyo sınavlarıdır. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 7. Burak dedi ki:

  Yinede sizden net bir bilgi alabildiğimi düşünmüyorum.Çoğu insanın aklına gelir benim sorduğum sorular.Hani şimdiden neyin nasıl olacağını bilsinler ki ona göre hazırlasınlar kendilerini.

 8. Burak dedi ki:

  Admin şu 2 soruyu çok merak ediyorum.

  1-Polislikte şube seçmek nasıl oluyor.Mesela organize şubeye nasıl girebiliriz?
  2-Organize şube komiseri falan sivil oluyor dimi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Burak,
   Biz sizi polis olmanız icin hazırlıyoruz. Polis olunca zaten öğreneceksiniz. O yüzden dereyi görmeden derede balık var mı diye sormayın. Önce polis olmaya çalışın.

 9. Burak dedi ki:

  PMYO iyi,hoş,güzel ama komiser olmak için 12 yıl çalışmış olmak gerekiyor.Yuh be kardeşim.Polis Akademisi’nin en güzel yanı mezun olunca komiser yardımcısı olarak başlayıp 4 sene sonra komiserliğe yükselebiiliyorsun.PMYO’nun bu kanunu değişmeli bence.6 yıl çalış komiser yardımcısı ol,tekrar 6 yıl daha çalış komiser ol.tabi arada komiser yardımcılığı stajı falanda varmış heralde uzadıkça uzuyor aga ömürden ömür gidiyor.12 yıl yerine bari 8 yıla falan düşsün gençliğimiz gidecek komiserliği bekleye bekleye anlatabildim mi.

  1. duygu dedi ki:

   burak arkadaşımıza bende katılıyorum ne dediyse aynıları benim aklımdand geçti bende sivil polis yada komiserlik istiyorum ama o kadar senede fazla bence bide organize suçları yada asayişi seçmek istiyorum ama nasıl seçeceğimi bilemiyorum

 10. inş pmy dedi ki:

  ön lisan mezunları polisliğe nasıl geçer. ön lisanların pmyo için ygs ygs ye girmesi gerkirmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Önlisans mezununları Ygs ye girmediler. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 11. Emre dedi ki:

  ama ailemle kalmak istiyorum ben. benle beraber onlarda gelecek. neden kalamıyorumki. izin istesem vermezlermi. şartmı okulda kalmam.

 12. Emre dedi ki:

  Bende pmyo okumak istiyorum ama pmyo okurken kendi evimde kalmak istiyorum acaba böyle bir şansım varmı. polis meslek yüksek okulu okurken kendi evimde kalabilirmiyim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Kalamazsınız. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir