2012 Polis Akademisi Sağlık Şartları

Polis Akademisi MaSaL
sponsorlu reklam
2012 Polis Akademisi Sağlık Şartları
2012 Polis Akademisi Sağlık Şartları

I- Dahili ve Harici Hastalıklar

 1. Hematoloji, kardiyoloji, gastroenteroloji, endokrinoloji, nefroloji, immunoloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıkları yönlerinden, mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir. Bu sitemlere ait konjenital anomalisi bulananlar öğrenciliğe kabul edilmezler.
  Ancak;

  • Tedavi edilebilir demir eksikliği anemisi,
  • Talesemi taşıyıcılığı olanlar (Talesemi minör),
  • Bir veya iki ekstremitede (alt, üst) venöz dolaşım yetersizliği yapmamış, hafif yüzeysel varisler,
  • Hormonal bozukluğa veya başka bir organik hastalığa bağlı olmayan geçirilmiş jinekomasti ve aksesuar meme operasyonları,
  • Komplikasyonsuz apandektomi operasyonları,
  • Tam şifa bulmuş göbek fıtığı operasyonları,
  • Tam şifa bulmuş ingiunal herni operasyonlar,
  • Tam şifa bulmuş hemoroid, anal fistül, anal fissür ve komplikasyonsuz plenoidal sinüs operasyonları öğrenciliğe engel değildir.
 2. Hbs antijeni (+) pozitif olanlardan HBV DNA’sı Pozitif olanlar öğrenciliğe kabul edilmez. Sağlık kurulu raporu ile sağlıklı taşıyıcı olduğu belirlenenler öğrenciliğe kabul edilir.
 3. Anti HCV’si (+) pozitif olanlarda karaciğer fonksiyon testleri normal ve HCV RNA’sı (-) negatif olanlar öğrenciliğe kabul edilir. Anti HCV’si (+) pozitif olanlarda karaciğer fonksiyon testleri normal olsa bile HCV RNA’sı (+) pozitif olanlar ve HIV taşıyıcıları öğrenciliğe kabul edilmezler.
 4. PPD Pozitif olanlarda Aktif TBC hastalığı olanlar öğrenciliğe kabul edilmez. Bu belgenin verem savaş dispanserlerince düzenlenmesi gerekir.
 5. Öğrenci adaylarının boyları en az erkeklerde 167 cm, bayanlarda 165 cm olacaktır.
 6. Öğrenci adaylarının herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olacaktır.

II- Solunum Sistemi Hastalıkları

Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir.
Ayrıca:

 1. İleri tetkiklerle solunum ve dolaşım fonksiyonlarını bozmadığı saptanan ve eşkal belirleyici olmayan minimal pektus ekskavatus, pektus karinatus ve göğüs kafesinde diğer minimal şekil bozuklukluğu olanlar,
 2. İleri tetkiklerle solunum ve dolaşım fonksiyonlarını bozmadığı saptanan geçirilmiş solunum sisteminin enfeksiyöz hastalıkları olanlar,
  öğrenciliğe kabul edilir.

III- Kulak, Burun, Boğaz, Ağız ve Diş Hastalıkları

Tam ve sağlam olacaktır. Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır. İşlevsel konuşma bozukluğu olmayacaktır.
Ancak:

 1. Eşkal belirleyici olmak kaydıyla alt ve üst dişler arasında 6 mm ye kadar olan alt çene gerilikleri, (retrognatileri) 3 mm. ye kadar olan alt çene ilerilikleri (prognatileri) ve 6 mm den fazla olan, open-bite vakaları öğrenciliğe kabul edilmez. Ancak ortodontik tedaviye başlamış ve tedavisi devam edenler öğrenciliğe kabul edilir.
 2. Diş eksiklikleri sabit protezle rehabilite edilmiş olanlar öğrenciliğe kabul edilir. Dental implant uygulananlarda, implantın 8 mm den uzun kemik desteği olmalı ve mobilitesi olmamalıdır. Kapanış ve ark dizisi normal olan ön dişlerden birinin eksikliği kabul edilir.
  3) Eksiklikleri sabit protez ya da dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda ise ön grup dışındaki 5 ten az diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. 5 ve 5 ten fazla diş eksikleri kabul edilmez. Üçüncü büyük azı dişlerin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez, Okluzyonda (Kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.
 3. Tonsillektomi, septum deviasyonu ve rhinoplasti ameliyatı geçirmiş olanlar ile muayene ve odiometrik tetkikle tam ve sağlam olduğu tespit edilmesi koşuluyla timpanoplasti ve miringoplasti ameliyatı olanlar,
 4. Nefes alma ve konuşmayı güçleştirmeyen septum deviasyonları
  öğrenciliğe kabul edilir.

IV- Göz Hastalıkları

Görme ve diskromotopsi muayenesinde lens kullanılmasına izin verilmez.

 1. Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır.
 2. İshiara kitabı ile yapılan muayenede parsiyel veya total diskromatopsi (renk körlüğü) bulunmayacaktır.
 3. Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.
 4. Göz ve göz eklerine ait eşkal belirleyici kalıcı sekel bulunmayacaktır.
 5. Refraksiyon kusuru her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) – 2 Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girişe engel teşkil eder.

V- Ürogenital Sistem ve Kadın Hastalıkları

Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan progresyon göstermeyen, tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan olgular öğrenciliğe kabul edilir. Bu sistemlere ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır ve herhangi bir operasyon geçirmiş olmayacaktır. Gebelik hali öğrenciliğe engeldir.
Ayrıca:

 1. Diğeri normal olmak kaydıyla bir testisi veya overi doğuştan yok olanlar veya operasyonla çıkarılmış olanlar,
 2. İnmemiş testisi, kordon kisti, distal hipospadiası, hidroseli ve varikoseli olanlar,
 3. İç salgı bozukluğu yapmamış ve kişinin cinsiyet niteliklerini bozmamış organ kaybı ile sonuçlanmayan üriner, (her türlü üriner sistemdeki taş ameliyatları hariç) ve genital sistem operasyonları geçirmiş olanlar (organ fonksiyonları tam ve sağlam olmak kaydıyla)
 4. Böbrek fonksiyonları tam ve sağlam olmak kaydıyla üreter taşı olanlar
  öğrenciliğe kabul edilirler.

VI- Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları

Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan progresyon göstermeyen, tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan olgular öğrenciliğe kabul edilir. Bu sisteme ait noksan, anomali, kronik ve ilerleyici hastalık, hareket kısıtlılığı ve geçirilmiş bir ameliyat olmayacaktır.
Ancak;

 1. Konservatif metotla veya operasyonla tedavi edilip tam şifa bulmuş, patolojik olmayan, sekelsiz eklem dışı kırıklar, okullara alınacak öğrenci adaylarında sağlam kabul edilir. (Eklem içine yapılan artroskopik girişim öğrenciliğe kabul edilmez)
 2. Hiçbir klinik belirti vermeyen sadece radyolojik olarak saptanan tek seviyedeki spina bifida occulta, tek ve çift taraflı sakralisazyon, tek vertebrada lumbalisazyonu olanlar öğrenciliğe kabul edilir.(Skolyoz mevcudiyetinde öğrenciliğe kabul edilmez)

Hareket ve fonksiyonlarına mani olmayan flexıbl pesplanuslar öğrenciliğe kabul edilir.

VII- Sinir Sistemi Hastalıkları

Herhangi bir operasyon geçirmiş olmayan ve mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan progresyon göstermeyen, tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan olgular öğrenciliğe kabul edilir.

VIII- Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları

(Hastaneler; bu bölümde ifade edilmemiş teşhislerde hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak uygun olan sağlık dilimi için karar verir.)
Ruhsal yönden tam ve sağlam olacaktır. Geçmişinde ve halen hiçbir ruhsal hastalık, intihar girişimi, kekemelik ve kişilik bozukluğu olmayacaktır. Ayrıca onikofaji (tırnak yeme), trikotilomani (saç, kirpik, kaş vb yolma) gibi durumların mevcudiyetinde daha ayrıntılı değerlendirilerek A dilimi kapsamında olup olmadığına karar verilir.

IX- Cilt Hastalıkları

Tam ve sağlam olacaktır. Bu sistemlere ait kronik ve ilerleyici bir hastalığı, eşgal belirleyici veya fonksiyon bozucu nitelikte doğumsal veya edinsel anomali bulunmayacaktır. Vücudun neresinde olursa olsun her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe girişe engel teşkil eder.
Ancak;

 1. Eşgal belirleyici olmayan, fonksiyon kaybına yol açmamış sikatrisler ve yanık sekelleri, nevüsler ve cilde ait diğer bening tümöral oluşumları,
 2. Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun kapalı bölgelerinde kalan nevüs ve lipom gibi derinin iyi huylu tümöral oluşumları ve kronik bir hastalığa bağlı olmayan ve fonksiyon kaybına yol açmayan skatris, keloid ve lekeleri,
 3. Hamilton klasifikasyonuna göre Tip 3 (dahil) ye kadar Androjenik alopesisi
  olanlar öğrenciliğe kabul edilir.

X- Onkoloji

Tam ve sağlam olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2012 Polis Akademisi Sağlık Şartları” üzerine 450 yorum

 1. Merve dedi ki:

  Merhabalar, burnum delik ve piercing takiyorum burnuma. Bi sorun olur mu? Yeni deldirdim olmazsa takmam ve kapanir.

  1. Mavi dedi ki:

   kapanmasi lazim

 2. hasan dedi ki:

  Merhaba Yakında burun ameliyati olacağım polis olmamda bir sıkıntı olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

   1. Hatice dedi ki:

    Şeker hastsı olan bir bayan polis olabilir mi ?

   2. Mavi dedi ki:

    Güncel sağlık yönetmeliğini inceleyin.

 3. esra dedi ki:

  Merhaba. Burun estetiği ve diş telleri mülakat sırasında sorun olur mu acaba?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 4. Ayşenur dedi ki:

  Merhaba benim burnumda kirik var ve egrilikvar estetik olmam gerekiyor polislikte bir sorun teskil eder mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 5. kardelen dedi ki:

  Parantez bacak problemim var ameliyat olmayi dusunuyorum ameliyat sonrasi bacaga aparat takiliyor 3 ay gibi bir sure hasta istegine gore doktor kontrolu dahilinde aparat daha fazla kalabiliyor ve boy daha uzun oluyor oyle yaptirsam sorun olur mu boyum biraz daha fazla uzasin istiyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 6. ADEM YAŞAR dedi ki:

  yüzümde küçük bir ben var.

  polis olmamı engeller mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 7. yaşar dedi ki:

  s.a arkadaşlar benim sol elin  serçe parmağım eğri idi doğuştan ameliyat oldum düzelme oldu ama tam bir düzelme sayılamaz polis olmama engel mi 2 yılldır bunu  soruyorum  araştırıyorum ama bir şey elde edemedim yardım olurmusunuz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 8. safure dedi ki:

  Mrb ben küçükken ayağımdan  ameliyat olmuştum ve hala ayagimda izleri var bu sorun olurmu?

 9. ahmet dedi ki:

  benim belimde hafif yanık izinden dolayı beyazlama var ama ince bir çizg gibi bu sorun olurmu 

  1. Tina dedi ki:

   Sanırım olmaz eşgale bakıyorlar

 10. metehan dedi ki:

  Benim omuzlarımda çatlaklar var beş metreden pek belli olmuyor polis okuluna girmeme engel mi?

 11. umbarto dedi ki:

  Merhaba benim Burnum kırık ve yan. 16 yasında ameliyat oldum ve hala yanlık düzelmesi. Ameliyat estetik için değil sadece içdeki kırık kemikler için di. Solunumda herhangi bir sıkıntım yok. PMYO ya girmede bir sıkıntı teşkil ederim??

 12. UGUR dedi ki:

  merhaba ben küçükken psikolaga gittim bana antidepresan vermişti bu pmyo da sorun olur mu acil cevaplayabilirmisiniz 

 13. Fatih dedi ki:

  Ben r lere v diyorum.Sağlık yönetmeliğinde iletişimi bozmayacak derecede olanlar kabul edilir diyor.Zaten biri ile konuştuğumda içinde r harfi geçsede ne söylediğim anlaşılıyor ama direk r lere v dediğimi anlıyorlar.Çocukken ç harfine s derdim.Bu zamanla üzerine gittikçe geçti.Birde dikkat eksikliği(hiperaktivite)var.İlaçta kullanıyorum.Bu durumlar sıkıntı olurmu.

 14. büşra dedi ki:

  mrblar benim ön dişlerimde yamukluk var pomem e girmeme engel olurmu acaba ? şimdiden teşekkürler

 15. Gizem dedi ki:

  Merhaba ben gizem lise seçmelerinde polis okullarından birini seçicem sülale olarak dedem hapise girmiş kaşımda 2 adet yarık var girmeme için bi mani mi ?

 16. anonim dedi ki:

  merhaba MaSaL
  kekeme insanlar polis olabilirlermi? ya sonuçta kekemeliğin tedavisi var

 17. Öznur dedi ki:

  Göz kapağımda kist vardı ameliyat oldum sorun çıkarır mı ?

 18. Wape dedi ki:

  Sedef hastalığım var polisliğe engel mi acaba? 

 19. Wape dedi ki:

  Merhaba benim sedef rahatsızlığım var acaba bu polis olmama engel mi? 

 20. ayşegül dedi ki:

  17 yaşında apandisitten amelyat oldum sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşegül,
   İz olarak mı soruyorsunuz?

   1. Öznur dedi ki:

    Göz kapağımda kist vardı ve aldırmak için ameliyat oldum iz filan hiçbir şey yok görme bozukluğu filanda yaratmıyor sorun olur mu ?

   2. mehmet dedi ki:

    Ewet bende oldum sorun olurmu ama iz kalmadı fazla çünkü daha 15 yaşındayım ama nerdeyse iz kaybolacak sorun olurmu

   3. mehmet dedi ki:

    Polis olmayı çokk istiyorum

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 21. Fırat dedi ki:

  Kulağımda delik vardı en son lisede taktım delikler kapanmıştır fakan iz duruyor sorun teşkil eder mi

 22. mustafa dedi ki:

  arkadaşlar üst 4dişin implant olması sorunolurmu veya azı dişlerde cürük 

 23. enes dedi ki:

  merhaba varikosel var sıkıntı olurmu ,ameliyat olmam gerekir mi

 24. Kenan dedi ki:

  12 – 13 Yaşında kolu kırıılmış olup ve pilatin takılmadan kolu kaynasa o kişi polis olurmu ?

 25. aycan dedi ki:

  arkadaşlar efemef (akdeniz ateşi) polis olmaya engel mi

 26. ebru dedi ki:

  Bnde ufuruk var ama hic bi sorun olmuyo ve burnumdan kemik egriligi ve eti ameliyati oldum tamamen iyim bide kuzenim bi yili kaldi polis sinavina girmesine sol bobregi kucuk ama ilac yada bi tedavi gormuyo kiz 170 boylarin dA70  kilo onun icin bi mani olurmu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ebru,
   sizin Sitemizden Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği konusunun çıktısını alarak doktorunuza gitmeniz ve bu soruları doktorunuza sormanız gerekiyor.

 27. ece dedi ki:

  ben burundan deviasyon ameliyatı olucam fakat dıştanda düzeltme olucak bu engel mi okudum maddeleri emin olamadım yada ertelicem riske atmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   sitemizden Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 28. Oktay Karadağ dedi ki:

  İyi günler ben 21 yaşında acık öğretim okuyorum diplomayı alınca polislik sınavına girmeyi düşünüyorum yalnız beyin ameliyatı oldum askerede gitmedim bu bir engel olur mu sizce cevaplarsanız sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oktay,
   sitemizden Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakarak bilgi alabilirsiniz.

 29. ecem dedi ki:

  benim bacağımda belirgin bir ben var sorun olur mu

 30. feyza dedi ki:

  Ya benim bel çevremde çok hızlı kilo alıp verdiğimden çatlaklar oluştu sorun olurmu.

 31. furkan dedi ki:

  ön yukardakı ıkı dışım yamuk bı sorun olur mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Furkan,
   Sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 32. mustafa dedi ki:

  Benim hiç bir sağlik sıkıntım yok sadece alnımda ilerlemeyen küçük bilye kadar büyüklüğünde vitiligo hastalığı var.bi sorun teşkil eder mi.

 33. esma dedi ki:

  polis akademisinde lazer tedavisi kabul edilmiyor mu? pmyo kabul ediyor..

 34. latif dedi ki:

  selem masal benim bir sorum olacak.
  dirseğimden yukarısında  kilo alıp vermeden dolayı cilt çatlağı oluşmuş.bu mülakatlarda sorun olur mu?
  şimdiden teşekkürler.

 35. necati dedi ki:

  kolumda ufak bi faça var 6 sınıftan kalma fazla belli olmuo polisliğe ve ya askeriyeye engelmi

 36. Mehmet dedi ki:

  merhabalar daha önce anti deprasan (paxil isimli ilaç) kullanmış olmak polisliğe engelmidir ilaç geçmişimde gözüküyor.teşekkürler

 37. irem dedi ki:

  merhaba ben polis olmak istiyorum ama gözlüğüm var ve de sağ ilk 4 numaraydı şimdi gittikçe düşüyor 40-45 yaşları arasında ilerleme olurmuş yinede girebilir miyim sağ gözüm şuan 2.5 

 38. sinem dedi ki:

  cilt hastalıklaından hangileri kabul edilmiyo

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sinem,
   Sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 39. acilll dedi ki:

  alaca hastalıgı polis olmaya engelmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 40. şevval dedi ki:

  sedef hastalıgı polis olmaya engelmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Cevaplamıştık.

 41. peri dedi ki:

  gözümün üstünde sedef hastalıgına benzer alaca hastalıgı var polis olmama engelmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Cevaplamıştık.

 42. Cem dedi ki:

  Burun estetiği polisliğe engelmi?

 43. merve dedi ki:

  2014 bayan polis alimi olacakmi acaba?

 44. seda dedi ki:

  Kulağımın delik olması engel midir?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seda,
   Engel değil. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 45. Tolga dedi ki:

  Benim sol bacağımda varis var. Varis olması polisliğe engel midir?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tolga,
   Sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz.

 46. hikaye dedi ki:

  slm arkadaşlar benim askerliğe elverişli değil raporum var :(fmf) acaba polis olmama engel mi ama rahatsızlığım yok bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim lütfen…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz.

   1. hikaye dedi ki:

    baktım ama kesin aydınlatıcı bi sunuca varamadım 

 47. ayşegül dedi ki:

  burnumda ve çenemde benim var polis olmama engel mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşegül,
   sitemizden 2014 PMYO Sağlık şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 48. fırat dedi ki:

  ayağımda dikiş izi var polisolmama engel olur mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fırat,
   Sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz.

 49. mxmorfast dedi ki:

  Yuzdeki benler sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2014 PMYO Sağlık Şartları konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz.

 50. hakan dedi ki:

  ön dişlerimde eğrilik var acaba polis olmama engel mi cevap verir misiniz

 51. tansu dedi ki:

  varis var polis olabalarmiyim acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tansu,
   Sitemizden Yeni Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 52. hakan dedi ki:

  sag gozumun altında ben var,polis olmama engel teskıl edermı acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   5 metreden bakıldığında eşkal belirleyici bir iz değilse sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 53. ayşegül dedi ki:

  ayagımda pilatin var sorun olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşegül,
   Sitemizden Yeni Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 54. bilal dedi ki:

  bnm gözlerde miyop var ama polis akademisine girebilirmiyim ya da polis akademisinin bununla ilgili bir belirledi şart varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Bilal,
   Tabiki var. Sitemizden 2014 PMYO Göz Şartları konusunda değinmiştik.

 55. aykut dedi ki:

  ya ben trafik kazası geçirdim vede beyin ameliyatı oldum yalnız ameliyatın dikiş izi belli değil saçım üzerini örtüyo saglık açısından rahatsızlık gibi bir durumumda yok acaba beni kabul ederlermi polisliğe soruma cvp alabilirsem minnettar olacam şimdiden tşk ederim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Aykut,
   İz olarak soruyorsanız sorun olmaz.

   1. aykut dedi ki:

    peki geçirdiğim beyin ameliyatı bi sorun olur mu ?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Aykut,
    Sitemizden Yeni Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 56. eda dedi ki:

  benım cenemde kucukken cam kestı cok az ız var polıs olabılır mıyım ne olur olumlu ceva vrın 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eda,
   Tabiki polis olabilirsiniz. Önemli olan eşkal belirleyici iz olmaması. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 57. elifnur dedi ki:

  merhaba masal ;
  evet hem iz olarak soruyorum hemde sonuçta kürek kemiğimin kırılması sonucu ameliyat olmuşum sağlık yönetmeliğinde de eklem içine yapılan müdahale öğrenciliğe engeldir diyor hemde bu açıdan soruyorum, çünkü arkadaşımın dün itibariyle bacağından menüsküs ameliyatı oldu diye öğrenciliğine son verildi üstelik bacağında iz belli bile değildi sırf eklem içine müdahale yapıldığından dolayı elenmiş o yüzden bende şimdi korkmaya başladım sayın masal bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elifnur,
   İz olarak sorun olmaz. Sonuçta eşkal belirleyici yerinizde değil. Ancak diğer kısmı sizde yazmışsınız.

 58. elifnur dedi ki:

  sayın masal ayrıca arkadaşım daha önceden geçirmiş olduğu menüsküs ameliyatı yüzünden bugün itibariyle öğrenciliğine son verilmiş.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elifnur,
   Hayırlısı olsun.

 59. elifnur dedi ki:

  merhaba masal;
  benim küçükken kürek kemiğim kırılmış ve ameliyat olmuşum şuanda hiçbir sıkıntım yok ve yazlık üniformada görünmüyor bu ameliyat benim polis olmama engel olur mu? çünkü sağlık şartlarında eklem içi yapılan müdahaleler öğrenciliğe kabul edilemez yazıyordu aklım karıştı bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   İz olarak mı soruyorsunuz?

   1. elifnur dedi ki:

    hem iz olarak soruyorum hemde sonuç olarak geçirilmiş bir operasyonum var ve sağlık yönetmeliğinde de eklem içine yapılan müdahale öğrenciliğe engeldir diyor bununla ilgili bilgi almak istiyorum. polisliği kazanıp sağlık raporunda senin iz görünen yerde değil ama sonuç olarak kürek kemiğin kırılmış ve ameliyat olmuşsun diyip geri göndermelerinden korkuyorum sayın masal…

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Elifnur,
    Yönetmeliğin bir çıktısını alarak doktorunuza danışmanız gerekiyor.

 60. samet dedi ki:

  benim doğuştan sağ böbreğim yok askerden çürük verdiler polis olabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Samet,
   Sitemizden Yeni Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 61. osman dedi ki:

  merhaba masal,
  benim sol kolumda, tam pazı denen kısmın ortasında ve ön tarafta kardeşimin küçükken yaptığı bir iz var enlemesine.. boyu ortalama 3mm eni ise birbuçuk santim vardır. tırnağıyla yapmış olmasına rağmen kesik gibi duruyor ve yıllardır geçmedi. pomem’e ya da koruma memurluğuna başvurmak istiyorum. başka bir yerimde de benzeri bir iz yok.. acava böyle bir iz bana engel olur mu??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Engel bir durum değil. Tabiki nasıl olduğuna dair açıklama isteyebilirler.

 62. kerim gök dedi ki:

  slm ya elimde  dikiş  izi var  düşerken olmuştu bu polis olmama engel olurmu bilgi verirseniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kerim,
   Sorun olacağını sanmıyorum. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 63. aydın dedi ki:

  sırtımda 4 cm boyunda çizik var bir sıkıntı olurmu yazlık ünüforma giyildiğinde belli olmaz yani siz nasıl değerlendirirsiniz sıkıntı olursa doktordan rapor almamıza gerek varmı iş kazası bu çizikte çok derin değil

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Aydın,
   Doktordan rapor almanıza gerek yok. Sıkıntı olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 64. Mert dedi ki:

  Yüzümde ben var bu polis olmamı engeller mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   5 metreden bakıldığında eşkal belirleyici değilse sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 65. eren dedi ki:

  merhaba sadece alerji pmyo ya engel mi acaba alerji az bulunuyor e kitapta bulamadım bununla ilgili bilg paylaırsanız memnun olurum iyi akşamlar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eren,
   Alerji neden kaynaklanıyor nasıl tepki veriyor bilgi verirseniz seviniriz.

 66. ahmet yılmaz dedi ki:

  Arka 4 dişimin dolgusu siyah, ön 5 dişimde orta derecede şekil bozukluğu var (düzelebilir) polis olabilir miyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba AHmet,
   Sitemizden 2014 PMYO Diş Şartları konusuna bakabilirsiniz.

 67. burak dedi ki:

  alnımda çok ufak bir yanık izi var  ama gözükmüyor saçıp onu kapatıyor sorun olurmu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Burak,
   Dediğiniz gibiyse sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 68. fatih dedi ki:

  yw lütfen soruma cevap yazın ön üst sağ dişimin az bir kısmı kırık polisliğe engel mi?

  1. MaSaL dedi ki:

   merhaba Fatih,
   Sorun olmaz. Sitemizde 2014 PMYO Diş Şartları konusunda zaten yazmıştık. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 69. osman dedi ki:

  baktım .yanlız kulakta şekil bozukluğu pmyo luna girmeye engel olduğunu gördüm .bu bilgi var sadece .ben şekil bozukluğundan dolayı amaliyat olmuştum .kulağımın arka tarafında dikiş izi var ama zamanla kayboluyor oda.yardımcı olursanız sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Ben sizin yerinizde olsam. Yönetmeliğin bir çıktısını alarak doktoruma başvururum. En net bilgiyi o verecektir.

 70. Emre Erden dedi ki:

  Sol gozum surekli kirmizi bazen artiyo bazen azaliyo doktorlar alerjik oldugunu solediler ve tedavisi yok polis olmama engel olurmu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Yönetmeliğe göre sorun teşkil etmiyor.

 71. osman dedi ki:

  kepçe kulak amaliyatı oldum polis olmama engel mi .belli olmayack kadar az bir iz var şuanda

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 72. Mert dedi ki:

  peki dişlerim biraz yamuk yamuktan kastım 2tane ust uste cıktı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 73. Mert dedi ki:

  yüzümde çil var polis olabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Tabiki olabilirsiniz. Çil elenme sebebi değildir.

 74. Eriha dedi ki:

  Benim elimde hafif jilet izi var ama belli olmuyor ancak çok yakından hafif yani şansım ne olur?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eriha,
   Dediğiniz gibiyse sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 75. hüseyin eker dedi ki:

  benim ensemde 2 çapında yuvarlak kırmızı doğum lekesi var acaba mülakatta sorun olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hüseyin,
   Sorun olmaz. Siz Sınavlara odaklanın. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 76. önder dedi ki:

  merhaba hocam benım bı sorum olacak ben askerligimı yaparken çatışmada kulak zarım yırtıldı ozamankı şartlarda tedavi olamadım sağ kulagımda duyma kaybı oluştu çok azduyuyo polıslıkte duyma derecesı sorun olurmu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Önder,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 77. Asım Tuncer dedi ki:

  Merhaba admin. Ben daha sekiz yaşındayken böbrek ameliyatı oldum. Taş alındı. Ameliyat izi var. Şimdi 17 yaşındayım. Sorun olur mu? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Asım,
   O böbrek taşını bende çekiyorum. Sorun olmaz. Sen sınavlara odaklan. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 78. eren dedi ki:

  Hocam bende cilt çatlağı var bacak bölgemde yoğun bir şekilde ama bir ameliyat veya ek bir tedavi gerekmedi sizce sorun olur mu? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eren,
   Sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 79. melis dedi ki:

  merhaba benim boynumda 1.5 santim boyunda beyaz bir doğum lekesi var mülakatları geçebilir miyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Melis,
   Sorun olacağını sanmıyorum. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 80. behic dedi ki:

  Benim belim kirik polis olabiirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Behic,
   Sizce ?

 81. çiğdem dedi ki:

  Merhaba kolumda faca izi var 14 yasimdayken yapmistim ve suan 18 yasindayim mülakatlarda sorun olurmu bi yardimci olirmusunuz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Çiğdem,
   Evet mülakatlarda sorun olur.

 82. Çağla dedi ki:

  benim arka dişlerimden sağ ve sol olarak 2 dişim içe doğru bakıyo. ama her hangi bi sorun teşkil etmiyo. sıkıntı olmaz değil mi ? bide parmaklarımın fazla olmamakla birlikte biraz yamuk olması ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Çağla,
   Sorun olacağını sanmıyorum. Siz derslerinize asılın. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 83. hüseyin dedi ki:

  benim arka dişimin bir tanesi eksik acaba bu polislikte engel olur mu doğru cvb verirseniz sevinirim tşkler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hüseyin,
   Sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 84. Can dedi ki:

  merhaba masal. Kolumda 5metreden görülebilen bir bıçak yarası var. kısa kollu giydiğimde görülebiliyor. acaba sorun teşkil edermi. ayrıca burnum biraz kemerli bu sorun yaratırmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Can,
   İzleri pek kafanıza takmayın. Şansınızı deneyin derim. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 85. Hüseyin dedi ki:

  benim gögus kafesimin bir tarafı diğerinden yüksek sorun çıkar mı?

  1. Rabiafunda dedi ki:

   Bn gözlük kullanıyorum sıkıntı olurmu

   1. Mavi dedi ki:

    Gözlerinizi çizdirmeniz gerekebilir.

 86. kemal dedi ki:

  geçmişte tüberküloz geçirdim tedavi gördüm şuan hiçbir sorunum yok iz falanda klamadı polis olabilirmiyim yasal olarak?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 87. Ahmet dedi ki:

  Belimde hızlı kılo vemekten dolayı derı çatlakları war polislige engelmidır

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Sorun olmaz.

 88. by ekrem dedi ki:

  serçe parmağımda çocukluktan kalma yanık izi var engel olur mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ekrem,
   Sorun olmaz.

   1. by Ekrem dedi ki:

    Çok teşekkur ederim MaSaL cevabını yenı farkettim…İnşallah Polıs olurum yaa… Çok istiyorum lacivert üniformayı…

 89. osman dedi ki:

  bende sedef hastalığı var engel mi polis olmama

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 90. ayşegül dedi ki:

  ön düşlerimin 2 tanesi yamuk gerisi düz bir sorun olur mu acaba 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşegül,
   Sorun olacağını sanmıyorum.

 91. Hakan dedi ki:

  FMF Hastaları polis olabiliyor mu ?

 92. Polis adayı dedi ki:

  Çenesinde tüylenme olan arkadaşta sorun olmaz.intihar eden ark. İntihar ettiğini bileceklerini sanmıyorum o yüzden sorun olmaz heralde.diğerlerinde %90 sorun çıkacaktır.allah kolaylık versin

 93. Defne dedi ki:

  Benim orta seviyede küçük bir duyma sorunum var polis olmama engel mi?

 94. ismail dedi ki:

  ben epilepsi hastasıyım polis olmama engel olur mu?

 95. zeze dedi ki:

  Ben intihar etmiştim hap içtim bunun yüzünden giremez miyim lütfen cevap yazınn

 96. fatma dedi ki:

  enim cenemde biraz tüylenme varr acaba sorun olurmuu lütfen yardım edinn

 97. kadiş dedi ki:

  merhaba benim sadece yüzümde küçüklükten kalma 3 tane küçük su çiçeyi izi var bide bir gözüm 3 bir gözüm 3.30 derece polis lik için bir engelmidir  diyer şartlara uyorum bunların cevabını verirsenizzzz çookkk mutlu olurumm cevabınızı bekliyorum  şimdiden teşekürler

 98. izzet dedi ki:

  ayaklarım kırık polis olmaya egelmi acaba lütfe bilgi variniz acil ileriki zamanda ayaklarım düzelirse gide bilirmiyim polisliğe nolur cevap yazın

 99. gamze dedi ki:

  lütfen sorumu cevaplar mısınız 🙂

 100. hanife dedi ki:

  benim bileğimde cam izi var acaba sorun olurmu lütfen bilgi verirmisiniz

 101. büşra dedi ki:

  merhaba benim kollarımda kerotizos pilaris denen pıtırcıklardan var acaba engelmi .

 102. yusuf dedi ki:

  Ben Bilekten Çok Küçük Bir Ameliyat Geçiricem Sıkıntı olurmu ?

 103. murattt dedi ki:

  merhaba; benim dişlerimde tel takılı acaba poli olmama engel mi?

 104. Ahmet Rıdvan Avcı dedi ki:

  Ben 8 yaşındayken bisikletten düştüm çenemde o zamandan kalma iz var dikiş izi sorun olur mu

 105. gamze dedi ki:

  merhaba, benim dişlerim eğri bi de köpek dişlerimden biri yer darlığından (cene darlığı) dolayı biraz üstte çıkmış tel takılacak bi sorun olur mu ? bide midemde gastrit var bunlardan elenir miyim cevaplarsanız sevinirim 🙂

 106. zeynepp dedi ki:

  lütfen yardımcı olunn. Kolumda cam kestiğinden dolayı bir iz var. polis olabilir miyim ?? bayanların nerelerini kontrol ediyorlar??

 107. MERT dedi ki:

  2013 Polis Akademisi sınavı için sadece 2012 ve 2013 mezunlarımı alınıor?Yaş tutuyorsa 2011 mezun olan girebilir mi?

 108. Ferah dedi ki:

  Merhaba Masal.
  Benim 2 gözümde 1.50 numara miyop.Akademiye girmeme engel olur mu ?..
  Şimdeden Teşekkürler,
  Saygılarımla… 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ferah,
   Bir gözünüz 2 ye kadar diğer gözünüz 1 e kadar serbest.

 109. veysel dedi ki:

  vücudumun küçüklükten kalma yara izleri var küçük derecede sorun olur mu? yüzümde de var.

 110. yavuz dedi ki:

  sol göz 1 sağ göz 1.25 uzğı göremiyom ve astigmat girebilirmiyim akademiye

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yavuz,
   En yakın zamanda Polis Akademisi Göz Şartlarını sitemizde paylaşacağım.

 111. tülay dedi ki:

  epilepsi hastaları için durum nedir dereceleri var ama olmama riski çok mu yüksek ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tülay,
   Sitemizden 2013 Pmyo sağlık şartları konusuna bakabilirsiniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 112. PASA dedi ki:

  Merhaba , tüm sağlık şartlarını okudum fakat bendeki sağlıki sorunu bulamadım .
  Emin olmak için birde burdan sorma gereği hissettim.  Benim sağ bilegimdeki eklem bölgesinde sıvı azalması sebebiyle kireçlenme başlamakta , sizce akademiye girmeme sorun teşkil edermi (Şınav felan çekerken zorluyor ama fiziki yeterlilik sınavını geçemiycek kadar kötü değil. )

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Paşa,
   İstersen yönetmeliğin çıktısını alarak doktora danış. Sonucu da buraya yazarsın.

 113. erdem dedi ki:

  sol gözüm 1.50 sağ gözüm 1.75 polis olmama sıkıntı olurmu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Erdem,
   Evet sıkıntı olabilir. Lazer tedavisi görmen gerekebilir. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 114. mike dedi ki:

  solda sağda 1 numra bn pmyo gireblrmym ??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mike,
   Evet girebilirsiniz. İstenen sınırlar içerisindesiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 115. Enes dedi ki:

  Ben lekeleri polis olmaya engel midir acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Enes,
   Çok büyük değilse sorun olmaz. Birde nerede olduğuna bağlı. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 116. murat dedi ki:

  arkadaslar ben bu sene sınava gircem fakat bir süre uyusturucu kullandım acaba kan testlerinde falan bu cıkarmı elerlermi?_

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Sitemizden 2013 Pmyo Sağlık Şartları Konusuna bakabilirsiniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 117. ayşe dedi ki:

  Sag isaret parmgmin ucu kckken kpya skismis ve kopmus dikilmmis bu sorun olrmu ltfen cvp verinnnn

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşe,
   Sitemizden 2013 Pmyo Sağlık Şartları konusuna bakanız. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 118. Ali dedi ki:

  iyi günler benim alt çene 6mm ilerde oda doğuştan birşey o zaman pmyo veya akdemiye alınım oluyormu acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Sitemizden Sağlık şartları yönetmeliğine bakabilirsin.

 119. Özcan AKın dedi ki:

  Merhaba dizlerimde sedef var ama ileri derecede değil sadece dizlerimde var.Organ veya sistem fonksiyonlarını etkilemiyor ayrıca dizlerimde olduğu için yazlık üniforma yada başka tür bişey giydiğimde belli olmuyor polis olmamı engellermi lütfen cevap verin

  1. elif ( eviff ) dedi ki:

   nerhaba benım sedef hastalıgım war ılerı derecede değıl kol ve bacaklarda yok sadece sırt ve govde kısmımda var acaba polıs meslek yuksek okuluna gırmem mümkün mü cewabınızı beklıorum …. 

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Elif,
    Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 120. Adeffo dedi ki:

  Şartlar arasında epilepsi yazmıyor bu hastalığı geçirmiş olmam engel mi?

 121. mert dedi ki:

  merhaba arkadaslar beden kitle endeksim 27nin biraz üstünde çıkıyor ama bende hiç yağ yok vucüt geliştirme sporuyla ugrasıyorum tabiri caizse amerikan polisleri gibi fiziğim var acaba sorun olurmu?

 122. Eren dedi ki:

  benim burnumda çokta belirgin olmayan bir dikiş izi var ve sol kulağımda küçük bir ben var acaba sorun olurmu yardımcı olursanız sevinirim..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eren,
   Senin dediğin gibi eğer belli olmuyorsa sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 123. ece dedi ki:

  merhaba yazın kolumu cam kesti.3 dikiş izi var.pomeme girmeme engel mi?çok istiyorum polisliğiiii..diğer durumlarım tutuyo.2 kez girdim pmyo sınavlarına ….şimdiden teşekkür ederim..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   Polis olmanıza engel bir durum söz konusu değil. Yeter ki sizin kendi kendinize zarar verme sonucu iz oluşmasın.

 124. mehmet dedi ki:

  ben dişlerimi yaptırıyorm ama şuanda 6 7 tane çektirdim protez yaptırcam ama mülakata yetişmicek sorun çıkartırlarmı mülakatta lütfen yardımcı olun

 125. emrah kartal dedi ki:

  ben engel oluyomu 

 126. elif dedi ki:

  çok teşekkür ederim 🙂

 127. İSMAİL dedi ki:

  MERHABA,
  BEN 8 TEMMUZ 1996 dogumluyum.11.sınıfa gidiyorum. seneye ygs sınavına girecegim. pmyo da yaş olarak bir sorunum olurmu? cevaplarsanız sevinirim

 128. gonca dedi ki:

  sağlık şartlarını okudum epilepsi ile ilgili bir şey yazmıyor ,polis olablrmiyim

 129. elif dedi ki:

  sadece psıkolojik destek alıorum ilac kullanarak. ruhsal sorunum yok polis olabılır mıyım? lütfen yardımcı olun 🙁

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   Sorun olmaz.

 130. tarık dedi ki:

  merhaba ben bu yaz kasıktan fıtık ameliyatı oldum acaba bu durum polis akademisine sorun teşkil eder mi ben polis tanıdgma danstigm zaman olmaz demsti cevaplarsanız sevinirm ameliyatm engel degil fonksyonlarma

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tarık,
   Lütfen sitemizden 2013 Pmyo sağlık şartları konusuna bakınız.

 131. esma dedi ki:

  merhaba ben esma gozlük bı sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Esma,
   Gözlük sorun olmaz, göz dereceniz sorun olur!

 132. sadık dedi ki:

  admin ben bu yıl üni4 te okuyorum ve polisliğe girmek istiyorum. ön dişlerimden 4 tanesi deişti ve üst dişimin1 tanesinde çok az bi kırık var polis olmam için bir engel teşkil eder mi _?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sadık,
   Sitemizden isterseniz Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakınız.

 133. EMRAH KARTAL dedi ki:

  merhaba ben bu sene polisliğe hazırlanıyom boynumun kenarında sakallın bıtıgı yerde ben var ssorun olurmu profıl verdıgım zaman hıc ı şekilde gozukmuyor. yardımcı olurmusunuz

 134. Mustafa dedi ki:

  Burnum hafif eğik ve gözümde kayma war ama görüşümü engellemiyor sorun olur mu ?

 135. samet dedi ki:

  merhaba ben lise 2 öğrencisiyim sol omzumda 5cm kadar sonradan olan bir kalıcı leke var bu sorun olurmu cevabınızı bekliyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Samet,
   Sorun olacağını sanmıyorum. Ama tabiki kendinize zarar verme sonucu oluşmadıysa.

   1. samet dedi ki:

    hayır zarar verme sonucu oluşmadı

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Samet,
    Sorunuzu bu cevabınızı da yazarak tekrar sorunuz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 136. gün işığı dedi ki:

  benim kolumun üst kısmında doğum lekesi var mülakatlarda elenir miyim

 137. İSMAİL dedi ki:

  MERHABA,
  BEN 8 TEMMUZ 1996 dogumluyum.11.sınıfa gidiyorum. seneye ygs sınavına girecegim. pmyo da yaş olarak bir sorunum olurmu? cevaplarsanız sevinirim

 138. melis dedi ki:

  merhaba diş teli var agzımda ve mülakatlarda da olcak ama agustos gibi çıkar yada en geç eylül de sorun olur mu ?

 139. ÖZGE dedi ki:

  bademciklerim var sorun olurmu

 140. İSMAİL dedi ki:

  BENİM KOLTUK TARAFINDA YIRTIKLAR VAR ÇİZGİ ÇİZGİ ONLAR POLİSLİK MÜLAKATINDA SORUN OLURMU? birde beden kitle endeksinde 27,küsürat olsa sorun olurmu? cevaplarsanız sevinirim..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İsmail,
   Kilo alıp vermeden kaynaklanıyorsa sorun olmaz. Sorun olur 27 altında tutmaya çalışın. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

   1. özgür dedi ki:

    benimkine cevap veririmisiniz bnde varis var sorun olurmu

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Özgür,
    Varis polis olmanıza engel bir durum değildir. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 141. faruk dedi ki:

  herkeze slm yüzümde dikiş izim var cocukken düşmüştün polis olabilirmiiym sonuçta bu bir kaza yani .. vecaplarınızı bekliyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Faruk,
   Çok belirgin mı?

 142. elif dedi ki:

  ben lisans mezunu hemşireyim…pomem ile polis olmak için basvuru yapmak istiyorum..tüm şartlara uyuyoırum ancak boyum 155 cm…boy konusunu gecme sansım yok mu? yani bu kadar ciddi bi durum mu? bilgi verirseniz memnunb olurum…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   Boyunuz çok kısa. Boy konusunda tolerans gösterilmez.

 143. sevcan dedi ki:

  ben sevcan ben şimdi 8. sınıfa gidiyorum ama malesef gözlük takıyorum bnm çocukluk hayalimden beri polis olmak istedim çok üzülüyorum bu yüzden POLİS olabiir miyim
  LÜTFEN CEVAPLAYIN … 🙁

 144. özhan dedi ki:

  arka dişlerden biri eksik olursa sağlıktan geçilirmi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özhan,
   Sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 145. ömer dedi ki:

  benim sadece bir gözümde 2  derece göz tenbelliği var bozuklukta ilerleme olmuyor bu sorun olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Sorun olabilir.

 146. ümit dedi ki:

  mrb polis olmak istiyorum ama belimde kilo verip almadan dolayı çatlaklar oluştu. bu durumum engel olurmu.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ümit,
   Sorun olacağını sanmıyorum. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 147. ece dedi ki:

  ben polis olmak istiyorum ama alt çenem biraz ileride elerlermi teşekürler ?? ve dişlerimim birleştirdigimde biraz boşluk kalıyo 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   Sitemizden sağlık şartları yönetmeliğine bakınız.

 148. ebrar dedi ki:

  5 ten fazla diş eksiklligi olmamalı diyor ya diş eksikligi yok ama üst dişlerde egrilik varsa sorun olurmu ? teşekkürler..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ebrar,
   Sorun olacağını sanmıyorum. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 149. Furkan SAHİN dedi ki:

  hayır yani dahiliye kontrolünde genel cerrahi iç organlarının sağlığına bakıyormu.Daha anlaşılır bir dille vücudunda cam geziyormu:D

 150. Furkan SAHİN dedi ki:

  Merhaba admin benim merak ettiğim konu dahiliye ile alakalı dahiliye kontrolünde genel cerrahide kontrol yapılıyormu ve öğrenciliğe engel teşkil etmeyecek derecede rahatsızlığın olup olmadığına nasıl karar veriliyor.2. soru biraz zorlama oldu belki ama lütfen birinci soruyu daha önce tecrübe etmiş biri tarafından yada bilgisi olan biri tarafından cevaplandırırsanız memnun olurum.Teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Furkan,
   Bunun birinin cevaplamasına gerek yok. Sitemizde Sağlık Şartları Yönetmeliğinde sorduğunuz sorunun cevabı yazıyor.

 151. ece dedi ki:

  dişlerde hangi özelllkilere bakıyorrlar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   Sitemizden sağlık şartları yönetmeliği konusundan diş bölümüne bakabilirsiniz.

 152. sezer dedi ki:

  Burundan et ve kemik ameliyatı geçirmiş burnunda her herhangi bir problemi kalmamış kişiler polis olabilir mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sezer,
   Evet polis olabilirler. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 153. beytullah dedi ki:

  ben gözümden ameliyat oldum miyop vardı ama artık yok 15dk lık bir operayson geçirdim

 154. azra dedi ki:

  merhaba benim doğum lekem var ama geçicek türden doktor istersem yüzümdeki lekeyi hiç bir iz kalmıcak şekilde sildirebiliceğimi söyledi eğer sildirmeden polis kolejine giremezmiyim

 155. ilknur dedi ki:

  Merhaba MaSaL ;
  Ben bütün şartları resmi siteden ve sizin buradaki soru-cevap yönteminizden okudum,anladım. Yinede bir iki sorum olacak ..

  1- Sedef hastalığım mevcut ama sadece saç diplerinde , kulak arkasında. Ayrıca tedavi edilebilir. Bu sorun olur mu ? Yorumlarda bu yüzden elenen olduğunu okudum .. Sanırım sizlerinde ve kollarında olduğu için elenmiş.
  2- Ayrıca boy 1.63 kesinleşti mi? Alımlar bu şekilde mi devam edecek ?
  Teşekkür ediyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İlknur,
   Resmi sitedeki şartlar 2012 yılına ait boşuna bakmayın sedef hastalığınız varsa tedavisine hemen başlayın. İsterseniz Sivas Kangalda bir tedavi merkezi var. Ayrıca Boy 1,62 olarak kesinleşti. Alımlar böyle olacak.

 156. yusuf dedi ki:

  Ben kendim deldirdim ama

 157. yusuf dedi ki:

  13 yaşındayım kulağım delik polis olabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yusuf,
   Kulağinizdaki delik sorun olmaz.

 158. ece dedi ki:

  benim ayağım küçükken yanmış ve halada izi var herhangi bi sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   Sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 159. ahmet dedi ki:

  merhaba yüzümde çeneme yakın mercimek büyüklüğünde ben var e-kitapta bunun hakkında bilgi bulamadım acaba bir sorun olur mu ? cevaplarsanız sevinirim teşekkür

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Pmyo hazırlık e kitabının sağlık şartları bölümünde bilgi alabilirsiniz. Sorun olmaz. Ancak yinede mülakat komisyonuna kalmış bir durum.

 160. Rıza dedi ki:

  1. Boyum 166.8  geçebilir miyim
  2.Sağ göz kapağımda hafif bir düşüklük var.bu girişe engel teşkil eder mi?Ederse (göz değil) göz kapağından ameliyat olmam girmemi engeller mi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Rıza,
   Boyunuz sınırda elenebilirsiniz. Ayrıca Göz kapağınızdan ameliyat olursanız sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 161. mısra dedi ki:

  merhaba, benim gözüm miyop. 1.75 ve 1.25 polis akademisine girişim için engel mi?

 162. turgut dedi ki:

  İYİ GÜNLER ADMIN KARDEŞ BENIM AYAGIMDA 2 ORTA PARMAK Bİ KAZA SONUCU KESİLDİ AMA HİÇ Bİ KONUDA BANA ENGEL DEİL LİSANSLI FUTBOLCUYUM  BANA BI ENGELİ YOK AMA KONTRAL YAPANLAR TARAFINDAN ELENME  OLASILIGIM VARMI ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba TurgUt,
   Elenirsiniz.

 163. ece dedi ki:

  meraba ben polis olmak istiyorum boyum 168 kılom 52 allah şükür saglık şartlarımda uyuyo sadece bir sorun var on dişlerimle arka dişlerim fazla birleşmiyor beni mulakatlarda elerlermi? nolur cvp verin 🙁

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ece,
   Sorun olacağını sanmıyorum.
   Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 164. sevda dedi ki:

  bide boyum 1.60 şuan polislik için boy 1.63 müş ben olabilir miyim peki

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sevda,
   Polislik için boy sınırı 1,62 2 cm kısasınız.

 165. sevda dedi ki:

  burun ameliyatı geciren biri polis olabilir mi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sevda,
   Sitemizden sağlık şartları yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 166. emre dedi ki:

  benim gözle ilgili bir soru sormuştum{mrb ben 12 yaşındayken gözüme naylon kola kapağı uçmuştu. göz bebeğini 3 mm bir dikiş atılmıştı. bu polis olmama engel teşkil eder mi ? ama 3 metreden bile belli değil ayna karşısında görebiliyorum ? } diye soru sormuştum cevaplarsanız teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Şuandaki yönetmeliğe göre gözünüzle ilgili herhangi bir operasyon geçirmemiş olmanız gerekiyor. Ancak değişebilir. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 167. cansu dedi ki:

  merabalar lütfen soruma cevap ben lise son sınıf öğrencisiyim bu sene pmyo sınavlarına girmek istiyorum hemde çok fakat ön iki dişimin arasında belirgin bir ayrıklık var bu sorun mu lütfen cevabınızı bekliyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cansu,
   Sitemizden Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 168. ayşe dedi ki:

  kız meslek mezunu olmam polis olmama engel mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşe,
   Tüm lise mezunları polis olabilir. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 169. sevgi dedi ki:

  benim boyum 1.59 polis olabilir miyim birdd kolumda çok belli olmayan kesik izleri var

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sevgi,
   Lise mezunuysanız boyunuz kısa.

 170. Emre dedi ki:

  İyi günler. Lise son sınıf okumaktayım ve ben Polis veya Astsubay olmak istiyorum. Çocukluk hayalimdir bu meslekler bu nedenle çok istiyorum fakat bir kaç sorum olacaktı bilgili arkadaşlarıma. 
  1. 2 sene öncesi Apandis Ameliyatı oldum bölgede pek fazla bir iz kalmadı, Acaba problem olur mu?
  2. Dişim problemli, Sadece ön dişlerimin birisi diğer dişlerin hizasının gerisinde kalıyor. Bir sorun olur mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   her iki sorununuzda da olumsuzluk yok. Polis olmanıza engel değil. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 171. emre dedi ki:

  Merhaba,
  Benim sol ayağım doğuştan 6 parmaktı. 6-7 yaşındayken ameliyatla aldırdım. Şu an hiçbir rahatsızlık vermiyor. Ama normale göre çok hafif bir çıkıntı var. Yani izi belli. Bu sorun olur mu? İkinci sorum; göğüs kemiğimde yamukluk var. Tam düz değil. Bu sorun olur mu? Son olarak; yüzde bulunan sivilceler girmeme engel olur mu? Teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Sitemizden sağlık şartları yönetmeliğine bakabilirsiniz.

   1. emre dedi ki:

    Teşekkürler ama cevabımı alamadım okuduğum halde. Galiba sivilceler sorun olmuyor. Ama diğer ortopediyle alakalı olan iki soruma cevap bulamadım.

 172. volkan dedi ki:

  merhaba benim gözlerimde bozukluklar var her ikiside 2.70 kadar ama lens kullanırken hiçbir rahatsızlık yok gayet iyi görüyorum.. sağlık şartlarına göre 2 derecenin üstü kabul edilmicek, lazer veya lenste kabul edilmicek diye yazıyor.. her şart normal sadece bu sorunumdan dolayı elenirmiyim acaba hiç şansım yok mu :S 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Volkan,
   2013 yılında lazer tedavisi olanlar polis olabilecek. Bununla ilgili bir çalışma var. Sitemizi takip etmeye devam ediniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 173. mustafa dedi ki:

  merhaba benm sol gözümde %10 görme kaybı war polis olmaktan elnirmiyimm ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 174. emre dedi ki:

  mrb ben 12 yaşındayken gözüme naylon kola kapağı uçmuştu. göz bebeğini 3 mm bir dikiş atılmıştı. bu polis olmama engel teşkil eder mi ? ama 3 metreden bile belli değil ayna karşısında görebiliyorum ?

 175. niyazi dedi ki:

  merhaba arkadaslar … ben futbolcuyum yani sağlıqım yerinda ama küçükken anlmda bi yara olmuş ve şimdi iz kaldı istem dışı ….. acaba bi sorun olrmu …şimdiden teşekkürler..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Niyazi,
   5 metreden eşgal belirlemiyorsa sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 176. elif dedi ki:

  kaşı veya burnu delik olanlar polis olabiliyor mu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   Piercing takanlar polis olamazlar.

 177. Mücahit dedi ki:

  Bacaklarımda varis var ama çok ileride değil daha 14 yaşındayım , hastalık bakımından sadece varis sorunum var engel olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mücahit,
   Bacağinizdaki varisler polis olmanıza engel bir durum değildir.

 178. Pınar dedi ki:

  ben lise 3.sınıf öğrencisiyim. kulak zarlarım delik birkaç ay sonra ameliyat olucam. polis olmama engelmi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Pınar,
   Ameliyat olursanız ve sorun düzelirse sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 179. hüseyin dedi ki:

  pardon bi kaç  daha olacaktı 2012 pmyo da en son alınan yedeğin neti ve bu sene sizce en az kaç olur alımlar fazlaymış bu konu hakkında size zahmet bilgi verebilirsiniz sayın editör ? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hüseyin,
   Zamanı gelince detaylı bilgi vereceğiz. Sitemizi takip ediniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 180. hüseyin dedi ki:

  s.a herkese ben bu sene pmyo ya hazırlanıyorum ve ön dişlerim normalden biraz büyük ve altlı üstlü dizlmis  fakat eksik yok ve araları boş değil sorduğum polisler sorun olmaz dedi ama bilmiyorum yine de korkuyorum sizce sorun olur mu ? şimdiden tşkler cevabınız için.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hüseyin,
   Sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 181. asi dedi ki:

  merhaba ben bu yıl lisans düzeyinde polislige girecem fakat çok takıntılı biriyim bunun için psikiyatriye gitmem gerekli eğer psikiyatriye gidersem polislige girebilirmiyim lütfen yardımcı olursanız sevinirim acil cevap. 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ası,
   Sadece muayene olursanız sorun olmaz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

   1. asi dedi ki:

    muayene olacam ama mutlaka ilaçda verecek ilaç kullanmam engel mi polislige acillik bi durum cevaplarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Ası,
    Ne için ilaç kullanıyorsun.

   3. asi dedi ki:

    takıntılı biri olduğum için psikiyatriye gitmem ve psikiyatri ilaçları kullanmam polislig engel mi diyorum lisans düzeyinde girecem

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Asi,
    Sorun olmaz. Yeter ki bir hastanenin psikiyatri bölümünde yatan hasta olarak tedavi görmeyin.

 182. emre dedi ki:

  benm orta parmagmın tırnak bölümü bi kaza sonucu kesildi ama hiçbir işime engel değil.. polis olablrmym lütfn cvp verin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Herhangi bir fonksiyon kaybına neden olmuyorsA sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 183. ali dedi ki:

  merhaba arkadaşlar sağ gözümde miyop var polis ola blirmiyim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Kaç derece miyop?

 184. yaprak dedi ki:

  ya bende 5 yıldır polis olmak istiyorum boyum 1. 63 ama boyu ölçerken bastırıyorlarmıs var mı öyle bir şey

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yaprak,
   Öyle birşey söz konusu değil. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 185. dilek dedi ki:

  merhaba benım sol bacagımda kalcamda platın var ve gözlük kullanıorum sol=1.25 e 1.25 sag 2. polsıklde sorunolurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Dilek,
   Sitemizde yayınlanan sağlık şartları yönetmeliğine bakmanız gerekiyor. Ayrıca Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 186. oktay dedi ki:

  peki masal platinle ilgili bişey göremedim de ondan sordum teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oktay,
   Platin olarak ararsan bulamazsın. Yönetmeliği alıp doktora gitmen gerekiyor ve tıbbi terimle uyuşur uyuşmadiğina bastırman gerekiyor.

 187. oktay dedi ki:

  benim sorum kaybolmuş kolumda platin var sağ bilekte acaba o sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oktay,
   Sitemizde yayınlanan sağlık şartları yönetmeliğine bakınız.

 188. oktay baltacı dedi ki:

  selamlar benim sağ bilekte 7 cm boyunda platin var 14 yaşında ameliyat oldum tümör vardı aldırdık plantin var şuan o engel olurmu acaba sağlıkta

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oktay,
   Sitemizde yayınlanan sağlık şartları yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 189. mustafa dedi ki:

  sayın editor neden benim sorum cevaplanmamış bir sitede degişen saglık şartları adı altında bir paylaşım vardı diş ile ilgili iptal olan bir madde yani ön ust dişe imlant yaptırmak pmyo engelmi cevaplarsanız çok sevinirim kaç gundur gozume uyku girmiyo ders çalışmayı bile biraktım

 190. barış dedi ki:

  slm bende nefes darlığı var. koşmakta zorlanıyorum. polis olmama engel birşey mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Eğer çok zorlanıyorsanız tabiki polis olmanıza engel. Ancak yinede sitemizde sağlık şartları yönetmeliğine bakmanızı tavsiyem ederim.

 191. ibrahim dedi ki:

  merhaba bende biraz kekemelik var çok heyecanlanmasam belli olmuyor. bazen ben bile keme olduğumu unutuyorum. acaba mülakatlarda bir sorun olur mu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İbrahim,
   Bunu bizim değilde sizin bilmeniz gerekiyor. Eğer mülakatlarda heyecanlanırsanız sorun olabilir.

 192. mustafa dedi ki:

  Disle ilgili madde danistay tatafindan iptal oldu diye yaziyodu

 193. mustafa dedi ki:

  Mrb benim on ust dis imlant degisen sagluk sartlarina gore imlant emgelmi

 194. ebru dedi ki:

  benim vücüdumda yanık lekeleri var bu lekeler bir sorun teşkil edermi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ebru,
   Vücudunuzun nerelerinde yanık izleri var. Nitekim bu önemli.

 195. Hasan dedi ki:

  merhabalar sol koluma platin takıldı ve dirseğimden yukarı doğru dikiş izi oluştu bu bir sorunmudur acba 

 196. Ceyhan Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Benim kol bileğimde birkaç iz var sizce mülakatta elenir miyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ceyhan,
   5 metreden izler belli olmuyorsa ve kendinize zarar verme sonucu oluşmadıysa sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 197. ayşin dedi ki:

  admin benim dişlerim yamuk acaba girebilme şansım var mı?( üst dişler biraz önde )?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşin,
   Sorun olacağını sanmıyorum. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 198. nur dedi ki:

  2013 te saglik şartlarinda lazer tedavisini kabul edilcek diye haberler var sizce yap yapilirmi?

 199. nur dedi ki:

  benim göz numaram 4 acaba polis olabilir miyim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nur,
   Ne yazık ki en fazla 2 olması gerekiyor.

 200. ramazan dedi ki:

  merhaba admin, ön sağlığı mülakatı geçtim sıralamayı da geçtim ama bu arada çalışırken koluma makas battı bi müddet geçmeyecek bi iz, aceba sorun teşkil eder mi? teşekkürler..

  1. ramazan dedi ki:

   sorun derken okulu kazandım hastaneden alacağım sağlık raporunda sorun teşkil eder mi

  2. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ramazan,
   Sorun olmaz.

 201. mykıl dedi ki:

  gençler bu kadar kasmayın yaa olursa olur olmazsa canınız sagolsun belki daha güzel fırsatlar çıkar karşnnıza bence abartıyosnuz takmayın kafanızza bu kadar

 202. serkan dedi ki:

  gözüm miyop biri 2.25 diğeri 1.75 sıkıntı olurmu acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Serkan,
   Evet sıkıntı olur.

 203. mine dedi ki:

  meraba sol kulagımda işitme bozukluğu var bu engel teşkil edermi;?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mine,
   Sitemizden saglık şartları yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 204. Eliff dedi ki:

  benim kolumda 2.5 cm kadar cam kesik izi var ama iç tarafta (kolumun üstünde deil) sorun teşkil eder mi ?

 205. dogukan dedi ki:

  vücut geliştirmeden dolayı karnımda çatlaklar var pmyo girişte engel ollurmu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Dogukan,
   Sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 206. Ebru dedi ki:

  soruma cevap alamadım ve son bir sorum olacak polis akademisine başvuru sayısı ortalama kaç kişi oluyor ve mülakatlardan sonra ortalama kaç klişi sınava giriyor ? 

  lütfen sormuş olduğum 2 soruma cevap verirmisiniz benim için çook önemli 🙁

  ayrıca siteniz çok başarılı tebrik ederim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ebru,
   Polis akademisi bu konuyla ilgili resmi açıklama yapmadığından dolayı herhangi bir bilgimiz yok.

 207. mesut dedi ki:

  slm benim üst cene arka kızımda iki azı dişim eksik sorun olur mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mesut,
   Sorun olmaz.

 208. haydar dedi ki:

  benım boynumda cok az bır ız var kuçukken yara cıkmıstı onun ızı duruyo 2cm  o yara ızı pmyk okumama engel olurmu 
  sımdıden tesekkurler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Haydar,
   5 metreden esgal belirleyici bir iz değilse sorun olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 209. neco dedi ki:

  boyum 1,91 kilom 95 polis olabilirmiyim

 210. Ebru dedi ki:

  Öncelikle selamlar PMTO VE POLİS AKADEMİSİ’nde göz kontrolünü nasıl yapıyorlar mülakata giren arkadaşlar lütfen tam olarak göz hakkında olduğunuz görüşme nasıl geçti lütfen söylermisiniz 

  >> PMYO yada POLİS AKADEMİSİ’ hangisi olduğunuda yazmayı unutmayalım lütfen 🙂

 211. ezgi dedi ki:

  benim kolumda bir iz var giremez miyim ?

 212. mustafa dedi ki:

  alnında 5cm yara izi var ve sırtımda deride catlaklar var sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   5 metreden esgal belirleyici bir iz ise sorun olabilir. Ayrıca derideki çatlaklar sorun olmaz.

 213. mustafa dedi ki:

  alnımda 5 cm uzunlugunda  bir yara izi var sırtımdada deri caktlakları çatlaklar belli olmuyor  uzaktan yara izim gibi sorun olur mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Aynı soruyu baska bir konun altına sormuşsunuz oradaki sorunuzu cevapladık.

 214. büşra dedi ki:

  ben şimdi lise 3’e gidiyorum ileride komiser olmak istiyorum boyum 1,75 sizce benim için bir avantajı var mı varsa neler çok merak ediyorum

  1. semiha dedi ki:

   devede de boy var ama eşeğin arkasından gidiyor bişey olmaz yani kapişşş?

 215. Mustafa akbas dedi ki:

  Benim karnimda kemer izinden doloyi iz var sorun olurmu

 216. kerim dedi ki:

  göz ameliyatı geçirdikten snra polis ola bilir miyim ??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kerim,
   Gözünüzden operasyon geçirmemiş olmanız gerekiyor.

 217. starscream dedi ki:

  sa
  arkadaşlar ben 1 hafta falan oldu apantis ameliyatı oldum 6 dikişim falan var.
  bu sene sınavlara girecem başka bir sorun yok bu sıkıntı yapar mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Lütfen sitemde yayınlanan sağlık şartları yönetmeliğine bakınız.

 218. Mustafa akbas dedi ki:

  Boyum 173 kilom 60 kitle indeksim 20 on disimde 3 u egri renk korlugum yok polis akademisi on sagliktan gcermiyim

 219. Mustafa akbas dedi ki:

  Lutfen cevap verin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Cevapladık.

 220. Mustafa akbas dedi ki:

  Dislerimde onde 3 u egri sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 221. doğuş dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 2013 polis akademisine giricem sınavıda geçerim umarım..ama sağlık sorunum hiç yok sadece elimde minik bir ben var sorun olur mu

 222. berkan dedi ki:

  merhaba.tum sartlar tutmakta fakat sol memede buyume hormonu fazla salgılanmıs.sagdakıne gore bıraz buyuk.doktora cıktım ılerde ve sımdı herhangı bır sorun teskıl etmeyecegını belırttı.akademıye gırmeme engelmıdır??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Berkan,
   Sağlık Şartlarına bakabilirsiniz.

 223. elif dedi ki:

  Merhaba ben lisans mezunu olarak polislik düşünüyorum. Gözlerimde sorunum var. Birinin bozukluğu 1.25 diğerinin ise 1.75 bu bozukluklar ile polisliğe alınır mıyım?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   Biri 1 diğeri de 1 olmalı. Yinede başvurmanızı öneririm. POMEM hakkında detaylı bilgiyi POMEM Hazırlık E-Kitabında bulabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 224. büşra dedi ki:

  2013 pmyo hazırlık kitabını indirdim ama şifre istiyo

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Büşra,
   Satın almanız gerekiyor. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

 225. serpil dedi ki:

  merhaba benim ön dişlerimin arasında boşluka var beni mulakatlarda elerlermi?

 226. volkan dedi ki:

  kimse cvp vermiyor benim boyum 1.75 klio 70 herşeyim uygun yalnız kollarımdaiz var jilet izi çok dikkatli bakladıkça belli olmuyor acaba elenirmiyim yardımcı olurmusunuz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Volkan,
   Mülakatlarda doktor tutup dikkatli bakıyor. Belli olursa elenirsin.

   1. yasın...23 dedi ki:

    selamlar.ailesel akdeniz ateşi rahatsızlığı (FMF) olanlar pomemlere müracaat edebiliyorlar mu ? bu konu hakkında bilgi verirseniz seviniriz admın kardeş

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Yasin,
    Halen FMF iseniz başvurabilirsiniz. Ancak Mülakatlarda elenirsiniz. Veya Sağlık kontrolünde.

 227. volkan dedi ki:

  slm ben bişey sorcam

 228. mhmtcnct dedi ki:

  slm vücüt geliştirme çalışmasından dolayı pazularımda ve omuz kısmında deri çatlakları oluşmuş.pomeme girmemde sorun olur mu cvp bekliyorum şimde den tşkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,

   Sorun olmaz. Sitemizi takip etmeye devam et.

 229. gamze dedi ki:

  slm pomeme girmek istiyorum ama 3 sene önce verem hastalığı geçirdim 6 ay tedavi gördüm şimdi bi sorunum yok bi engel olabilir mi bide panik atak var ama başlangıç paxil kullanıyorum tedavim bitecek bu bi sorun teşkil eder mi teşekkürler

 230. Gokhan dedi ki:

  Mrb..benim beden kitle endeksim 31 ve başka sağlık problemim yok..mülakatlara gittiğimde 110 kiloydum ama geçirdiler..şu an 104 kiloyum,boyum 1.86..kesin elenirmiyim.lütfen yardımcı olun,kafayı yemek üzereyim :(((

 231. celal dedi ki:

  iyi günler omuzdaki cilt yırtıkları(çatlakları) polis olmaya engel teşkiledermi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Celal,

   Sorun olmaz. E-kitabımızın sağlık şartları bölümüne bakarsanız sevinirim.

 232. furqan dedi ki:

  Arkadaşlar benm sol gözümün yanında bir iz var acaba oo polis akademisine girmemi engelliyebilirmi 

 233. Seda dedi ki:

  Ben polis olmak istiyorum ve trafik kazası geçirdim belimde 4 platin var polis olmama engelmi bilgi verebilirmisiniz

 234. ali dedi ki:

  iyi günler benim sol ayağımda hafif içe basma var acaba polis akedemisine girebilirmiyim

 235. cansu dedi ki:

  meraba ben küçükken antidepresan kullandım 15 yaşındayken bu girişe engel olur mu? 

 236. ebru dedi ki:

  İyi günler benim gözümün derecesi 3 bu problem olur mu herhangi bir tolerans gösterilmiyo mu?

 237. yasin dedi ki:

  hepatit a hastalığı gecirdim bilirubin degerleri hala yuksek bi sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yasin,

   E-kitabımızın sağlık şartları bölümüne bakınız.

 238. NİĞDE/11.Cİ DÖNEM dedi ki:

  PARANTEZ BACAK SORUN TEŞKİL EDİYOR MU LÜTFEN CEVAP VERİN SAĞLIK RAPORUNDA SIKINTI ÇIKARTIRLAR MI ENGEL DEĞİL AMA ZATEN ENGEL OLUYOR MU DİYE SORMUYORLAR =??

 239. Arzu dedi ki:

  merhaba mülakatlarda bayanlar için vücudumuzun nerelerini kontrol ediyolar acaba ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim 

 240. eylül dedi ki:

  benim gözlerim hem sağ hem sol 2 numara  bozukluk war ben polis akademisine girebilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. samet dedi ki:

   asla giremezsin

 241. ahmet dedi ki:

  düz tabanları ayrıntılı inceliyorlar mı ? düz tabanları alıyorlar mı ? yardım lütfen ?

 242. oğuzhan dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar ben 2012 pmyo mülakatlarına başvuru yaptım ama 3 gün kala bir kaza geçirdim sağ omuzum da ki köprücük kemiğim kırıldı bende ameliyat oldum şu anda gayet iyi durumda kırık kaynadı yalnız omzuma platin taktılar doktorlar platini alma gereği duymuyorlar benim hiç bir fiziksel hareketime engel olmayacağını söylediler bu durumdda ben seneye pmyo sınavlarına girsem bu durumum bana enhel olurmu ?YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM LÜTFEN ……

  1. safiye dedi ki:

   merhaba ben durumunuzu okudum benimde yiğenimde aynı sorun var şu an ve çokkorkuyoruz, 16 şyaşında ve sağ köprücükkemiğini kırdı ameliyatınız nasıl oldu ayrıntılar hakkında bilgi verebilir misiniz? iyileşme süreci ne kadar oluyor ?

 243. aslannn dedi ki:

  polis olmak istiyorum  ön dişlerimde sorun var eğri birde sol kolumda 2 nokta dövme sadece 2 nokta şeklinde sorun olurmu

  1. oğuzhan dedi ki:

   fark
   ederlerse mutlaka elerler

 244. aslan dedi ki:

  bende polis olmak istiyorum benimde ön dişlerimde sorun var eğri birde sol kolumda 2 nokta dövme sadece 2 nokta şeklinde sorun olurmu

 245. yavuz dedi ki:

  arkadaşlar lazer ameliyatı olanlar akademiye gidebiliyo mu?son danıştay kararı akademiyi de kapsıyo mu?bilgilendirirseniz çok sevinirim.teşekkürler…

 246. YaSin dedi ki:

  İyi günler ben lazer ameliyatı olcam lazerli olanlar artık girebilir bi kanun çıkmış sanırım doğrumudur ben girebilirmiyim lazer tedavisi olunca.Şimdiden Teşekkürler

 247. emir dedi ki:

  selamlar.ailesel akdeniz ateşi rahatsızlığı (FMF) olanlar pomemlere müracaat edebiliyorlar mı yönetmeliğin değişen maddelerini okudum ama engeldir veya engel değildir bi yazı göremedim bilgisi olan yorum yazabilir mi şimdiden teşekkürler.saygılarımla

 248. kübra oktan dedi ki:

  sedef hastalığım var sadece dirseklerimde engel teşkil eder mi ?

  1. erhan aslan dedi ki:

   benim kardeşimin dirseklerinde sedef vardı ve okula başladıktan 3 hafta sonra ankaraya bile çağırılmadan elediler çok saçmalamaya başladılar artık işi yargıya taşıyacağız 2012 pomem öğrencisi…

 249. ibrahim gümüş dedi ki:

  bende sag ıstın başında 4mm kıst var varikosl denılir başka hic bir sorunum yok tek istegim sıvıl polis olmak olabilirmiyim saygılarımla

 250. ilayda dedi ki:

  meraba. benim kolumun iç kısmında bilek tarafına doğru Kemal ATATÜRK imzası vardır. ben katılabilirmiyim sizce. çünkü diğer bütün şartlar sağlıyor. boyum 174 cm kilom 63. girmeyi çok istiyorum. bilgilendirirseniz sevinirim . şimdiden teşekkür ederim . saygılarımla.

  1. coşkun dedi ki:

   kesinlikle giremezsin ilayda

  2. gülnihal dedi ki:

   o dövmeyi çıkartman gerekiyor ilayda yoksa giremezsin

 251. halil dedi ki:

  merhaba.az önce okudamda; danıştay sağlık yönetmeliğinde bir düzeltme yapmış.lazer ameliyatlar için.bu karar sırf polis meslek yüksek okulları içinmi geçerli?polis akedemisine girmek isteyenleride kapsıyomu?biilgilendirirseniz sevinirim..

 252. kadir çakmak dedi ki:

  fmf hastalığı polis olmaya engelmidi.r ataklar uzun süre olmuyor. ve şuan polis,asker,devlet memurları,doktorlar da bile fmf var ama işlerinde gayet başarılı ve devam edebiliyorlar. bilgilendirirseniz sevinirim.

 253. gizem dedi ki:

  29.10.1994 doğumluyum liseye 1 sene gittim ve buraktım diğer bütün şartlara uyuyorum hiç bir şansım yokmu ???

  1. samet dedi ki:

   malesef yok

 254. murat dedi ki:

  sa arkadaslar bi sorum olacak sizlere  şimdi örneğin ygs den 250 puan aldık okul puanım da 35 bu okul puanım ygs den aldıgım puana eklenir ve ben polis olmak için basvurabilirmiyim  cevaplarsanız cok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim

 255. suzan dedi ki:

  meraba ben 26 mayısta izmirde girdim mülakata kolumdaki” ben” yüzünden elediler ama şartlarda öle bişiy gözükmüyo artık herkesi çok saçma konulardan elemeye başladılar… yazık ya gercekten emeklerimizin karşılığını hakkımızı nasıl ödeyecekler merak ediyorum

  1. gülnihal dedi ki:

   belki eşkal belirleyici bir şey olarak düşündüler,bilemezsiniz.

  2. samet dedi ki:

   haklısın

 256. Melih dedi ki:

  Benim 2 gözümde 0.50 derece var.Polis kolejine girebilme şansım var mı?

  1. gizli dedi ki:

   evet melih girebilirsin şartlarda iki gözde 2 yi geçmemeli yani toplam 4 ü geçmicek sen giriyosun

  2. gülnihal dedi ki:

   koleje girmen için 2göz derecenin de 0 olması gerekiyor.

 257. yunus emre dedi ki:

  merhaba ben anadolu lisesi 3. sınıftayım ancak fmf hastalığım var polis akademisine girebilirmiyim?

 258. can dedi ki:

  merhaba ben traik kazası geçirdim yaklaşık 2-3 sene önce hiç bir şeyim yoktu hastaneden 1 saat sonra çıktım ancak böbrekerime doğru boşlukta yara oluştu ve geçmedi iz duruyor bir sorun olur mu?

 259. isa yeler dedi ki:

  Bben şuanda lise 3e gidiyorum ve ileride sivil polis olmak istiyorum. ama bir sorunum var küçük yaşta düşerek göğüsüm sağ tarafında biraz kırılma var ne yapılabilir

 260. melisa dedi ki:

  bn küçükken psikiyatriye gitmiştim ve depresyon tarzı ilaçlar kullanmıştım 13 yaşındayken yani şu an gayet iyiyim sadece özgüvenimin artması için kullanmıştım bu durum polis akademisine girmeme engel midir? bir de akademiye artık lazer göz amaliyatıyla alıyorlarmış doğru mu?

  1. samet dedi ki:

   melisa sorun olmaz rahat ol

   1. elif dedi ki:

    tedavı edılmiş depresyon polis olmaya engelmı? sadece ilaç kullanarak psıkoloji destek alıorum ruhsal sorunum yok… lutfen yardımcı olursanız sevınırım

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Elif,
    Sorunuz daha önce cevaplandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir