2013 Kpss’den Düşük Puan Aldım 2013 Pomem’i Kazanma Şansım Nedir?

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
2013 Kpss Puanım Düşük Pomemi Kazanabilir miyim

2013 Kpss Puanım Düşük Pomemi Kazanabilir miyim

Sitemizde bugün sıklıkla aldığımız sorunun hemen cevabını vermek istedik. Nitekim herkese tek tek cevap vermek yerine burada hepinize cevap vermiş oluyoruz. Geçtiğimiz seneden önce yani 2011 yılında POMEM ALIMI yapılmamıştır. 2010, 2009, 2008 yılında yapılan Pomem alımlarında alım sayısı yüksek ve başvuran kişi sayısı az olması sebebiyle lisans KPSS p3 puanınız Pomem kazanmakta etkili olmuştur. Ancak geçtiğimiz sene yani 2012 yılında alımların düşmesi ve başvuran kişi sayısının yüksek olması nedeniyle KPSS puanınızın artık çok az etkisi kalmış, önemli olan mülakat sınavları olduğu anlaşılmıştır. Birçoğunuzun 2013 POMEM’e başvurmasında karamsar davrandığını, KPSS puanlarının düşük olması sebebiyle 2013 POMEM’e başvurmak istemediklerini gördüm. Hatta bazı arkadaşlar ısrarla KPSS puanlarının POMEM alımlarında belirleyici bir etken olduğu konusunda ısrarcılar… Bu konuya işte burada açıklık getireceğiz.

2013 POMEM alımlarında Mülakat sonrası başarı puanı geçtiğimiz sene olduğu gibi hesaplanacak. Neden bu kadar net konuşuyoruz? Çünkü şimdiye kadar herhangi bir yönetmelik değişikliği yapılmadı. Bu saatten sonrada zor. Konuyu fazla dağıtmadan 2013 POMEM Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır? ona gelelim.

2012 POMEM BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

POMEM BAŞARI PUANI= KPSS Puanınız + POMEM Fiziki Sınav Notunuz+ POMEM Sözlü Sınav Notunuz ‘ olarak hesaplanır.

*POMEM Fiziki Sınav Notunuzun tam puanı 40′tır. Yani sizden istenen fiziki hareketleri tam ve zamanında yaparsanız 40 tam puan alırsınız.

*POMEM Sözlü Sınav Notunuzun tam puanı 60′tır. Yani size sorulan sözlü soruları tam yönetmeliğe uygun olarak cevaplarsanız 60 tam puan alırsınız.

KPSS PUANIM DÜŞÜK 2013 POMEM’i KAZANABİLİR MİYİM?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı arkadaşlarımızın KPSS puanlarının düşük olması sebebiyle karamsarlığa düştüklerini sitemize yapılan yorumlardan görmekteyiz. Yukarıda 2013 POMEM Başarı Puanının nasıl hesaplanacağına bakan arkadaşlarımızın, asıl etken olanın KPSS puanı değilde; 2013 POMEM fiziki ve sözlü sınavlarının olduğunu görmeleri gerekir! Peki bu nasıl oluyor? Sizin için açıklayalım. Ben şöyle düşünüyorum. Neredeyse tüm bölümler KPSS’den alınacak 85 puan ile alımlarını yapmaktadırlar. Üstüne üstlük geçtiğimiz yıl 40.000 öğretmen alımı da oldu. KPSS puanı yüksek olan ve geleceğinde yükselmeyi (kariyer) düşünen 80 ve üstü kişilerin polis olacaklarını hiç düşünmüyorum. Tabi ki KPSS’den 80 ve üstü alan arkadaşlarımız POMEM’e başvuracaklardır ama nadir olacağından eminim.(Yanlışım varsa aşağıya yorum yaparak düzeltiniz.) Bu nedenle ben KPSS’den en yüksek 80 alan bir kişinin sizinle yarışına yani KPSS puanı düşük olan bir kişi ile yarışına örnek vermeye çalışacağım.

KPPS Puanı Düşük Olan Kişi =A olsun. KPSS Puanı Yüksek Olan Kişi ise B olsun.

A KPSS’den 60 almış ve 2013 POMEM’e başvurmuştur.

B ise KPSS’den 80 almış ve 2013 POMEM’e Başvurmuştur.

A 2013 POMEM Fiziki Yeterlilik Parkurundan 40 tam puan üzerinden 35 almıştır.

B ise 2013 POMEM Fiziki Yeterlilik Parkurundan 40 tam puan üzerinden 25 almıştır.

A 2013 POMEM Sözlü Sınavından 60 tam puan üzerinden 50 almıştır.

B ise 2012 POMEM Sözlü Sınavından 60 tam puan üzerinden 35 almıştır.

Toplamda A’nın POMEM Başarı Puanı:145 olmuştur.

Toplamda B’nin POMEM Başarı Puanı:140 olmuştur.

Sonuç olarak KPSS puanı düşük olan A, KPSS puanı yüksek olan B’yi solda sıfır bırakmış ve önüne geçmiştir. Buradan şunu anlamamız gerekiyor. KPSS puanınız ister düşük olsun isterse yüksek olsun 2013 POMEM’i kazanmanıza etken değildir. POMEM’i kazanmanızda asıl etken olan POMEM sınavlarıdır.

Yukarıdaki örneği anlayan arkadaşlarımız için daha önce POMEM sınavlarına hazırlık e-kitabı sitemizde yayınlanmıştı. Bu bölümleri okumazsınız boş laf olarak görürsünüz diye aşağıya büyük puntolar ile 2013 POMEM Hazırlık E-Kitabının linkini veriyorum. Lütfen arkadaşlar POMEM Hazırlık E-Kitabını alarak POMEM fiziki ve sözlü mülakatlara çalışınız. Boşu boşuna yıllarınızı polis olacağım diye heba etmeyiniz.

POMEM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK VE POMEM SINAVLARINA HAZIRLANMAK İÇİN POMEM HAZIRLIK E-KİTABINA BAKABİLİRSİNİZ. LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ!

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2013 Kpss’den Düşük Puan Aldım 2013 Pomem’i Kazanma Şansım Nedir?” üzerine 163 yorum

 1. mustafa dedi ki:

  Bu puanlama 2013ten sonrası icin geçerli mi?değişiklik var mı? 

 2. adem dedi ki:

  ben kpssden 46 aldim ama fiiken ve sözlu mulakatan gececegime adim gibi eminim ama kpss puanım düşük 
  hayata en cok sevdigim meslek ise polislik sizce adetmi bu böyle bir sınava tabi tutulacagı yerine 
  pomem in belirliycegi fiziki ve sozlu mulakatıyla almaları gerekmiyomu   kpss de cıkan sorular  cok berbat sorulardi yani polislikle alakasi olmıyan sorular genel yetek haric bir insanin içindeki ve düşündügü işi yapmak istemesi veya fikrinin bir onemi yokmu yani seveerek meslegini içra etmesi nekdar güzel olurdu 
  ama gel görki türkiyede halen tüm  ögrencileri bir lider gibi yetiştirme fiikirlerinden başka bir şey düşünmüyolar her birey kendi icra edebilecegi dalda kendisini daha iyi geliştirmesi varken neden böyle bir sistemde yonlendirilmeleri gerekiyor anlam veremiyorum düşünün meslegi sevmiyen nekdar insan var
  hepsi mecburiyetten dolayı yapıyo ve türkiyenin durumu acık net ortada herkes mutsuz ve ekonomi berbat bir halde kendi alanında severek işini yapan insanlarımız ne yazik ki nadir denile bilecek kadar az bu acık ca ortada degilmi  sorun bi herhangi bireye bir bolum hakında birşeyi sorun hemen cevap verir size eyer dogru eyer yanlış yonlendirme yapar bu  o kişinin lider olmak için elinden gelen cabayi göstermesi anlamına geliyo ama bu yanlış birsey
  karşısındaki insanida etkiliyo ve oinsanda söyleninlen sözü gercek olarak algıyo bu yanlış birşey ama herkes kendi alanin da kendini geliştirse böyle birşey olmiyacak haksizsam söyleyin herkes lider olamaz bu bilinçsizin düzeltilmesi lazım ki toplum düzelsin herkez mutlu birşekilde       meslegini içra etsin özür dilerim eyer yanlışsa uyarılmak isterim teşekürler

 3. burak dedi ki:

  Yalniz yanlisin var ustadim. Bahsettigin örnekte sinav notunun çok önemli olmadigini soylemissin. Ve pomem sinavinda diger notlarini düşürerek A kişisinin gerisinde kaldigindan bahsetmissin. Peki pomem sinavlarinda ayni notlari alirlarsa ne olacak. Lütfen insanları hayal alemine suruklemeyin bu herkesin çaresiz ve ne yapacagini bilmediği bir ortamda. Arkadaşlar siz sinav notunuzu ne kadar yuksek getirirseniz o kadar iyi bunu bilin lütfen.

 4. Alican dedi ki:

  Merhabalar Üniversite mezunuyum , polislik için başvurmayı düşünüyorum ama sol gözümde miyop var bu sorun olur mu ? 
  özlük kullanmıyorum günlük yaşamda bir sıkıntı çekmedim acaba başvurabilir  miyim?
  Birde kpss den taban puan kaç almak zorundayız  acaba ?

 5. kerem dedi ki:

  İyi günler, lisans mezunuyum kpss den en az kaç almam lazım ve nereye başvurmam lazım ?

 6. erdem dedi ki:

  Merhaba kpss den 55alan bir kişide başvurabilirmi taban puan kaç olmak zorunda

  1. asli sinem dedi ki:

   60dan az puanim basvursam cagrirlar mi beni mulakata

 7. duygu dedi ki:

  Mrb ben uni mezunu bayan olark polislige basvrmayi dusunuorm yalnız bazı kaynklarda yaş sınırı 27 den gün almamış olmasi gerekio dio bazisnda 28 den bu yılki şartlar açıklanmadı biliorum ama sizde büyük ihtimalle yaş sınırı ne olur? Ben ocak 1988 doğumluyum şimdiden tsk.

 8. hakkı dedi ki:

  merhabalar;
  hormonal rahatsızlıgımdan dolayı askerlige elverişli raporu aldım,ancak hastaneye giderken 3 ayda bir kullandıgım ilacı kullanmadan gitmiştim raporu alabilmek icin.şimdi pomeme basvurdugumda sıkıntı cıkabilir mi,hastaneden tam tesekkul rapor almamda sıkıntı olmayacaktır cunku ılac kullanarak gidecem tahlillerde sorun gorunmuyor bu durumda.Biraz karısık ama tahminen ne olabilir,saygılar…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakkı,
   Sitemizden Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakarak bilgi alabilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 9. Hanifi dedi ki:

  iyi günler ben asker deyken belimde kaynaklanan kayma dan dolayı  
   askerliğe elverişli değildir raporu aldım , ve sivilde tedavi gördüm şimdi sağlıkla ilgili bir problemim yok 
  cok şükür Polis olabilmek icin bu askerde aldığım rapor sıkıntı cıkarırmı veyata polis olabilirmiyim 
  cevabınızı bekliyorum Allah Razı Olsun 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hanifi,
   Eğer iyileştiyseniz sorun olacağını sanmıyorum. Ancak başvurularda muafiyet belgesi ve sağlık raporu istenecektir. Pomem için mi soruyorsunuz?

  2. Cem dedi ki:

   madem sorunun çözüldü askere neden gitmiyosun?

 10. muhammed dedi ki:

  merhaba ben muhammed bnm bacağımda gözle görülebiir bir şekilde variz ve bu durumdan çok korkuyorum engel teşkil eder mi sağlıkda* 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammed,
   Sitemizden Yeni Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 11. rose dedi ki:

  mrb ben polıs olmak ıstıyorum ve anneyım yurtta kalmam zorunlumu eger kazanırsam bana bı kolaylık saglanırmı.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Kolaylık sağlanmaz.

 12. Onur dedi ki:

  Üniversite mezunuyum, hafif renk körlüğü var bende polis olma şansım ne?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Onur,
   Bildiğim kadarıyla renk körlüğünün hafifi ağırı olmuyor. Renk körlüğü polis olmaya engel bir durumdur.

 13. hakan dedi ki:

  arkadaşlar mülakat sonucları ne zaman acıklanıyor

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   Net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 14. ceyda dedi ki:

  merhaba.ben bu geçen hafta pomem mülakatlarından geçtim.kpss puanımda 71..acaba alınaca kmıyım..şansım nnedri..ve sonuçlar ne zaman açıklanır..merakla bekliyorum admin.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ceyda,
   Sitemizda duyuracağız. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 15. burak dedi ki:

  selam sizce pomem bu sene kaç ile kapanır asil olarak teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Burak,
   Tahminimiz erkekler 155 – 162 arası kapanır.

 16. coşkun dedi ki:

  2013 kpss den 57 aldım:( pomem’e girme şansım varmı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Coşkun,
   Başvurular çoktan bitti ve zaten başvurma imkanınız yoktu.

 17. tuğba dedi ki:

  merhaba 2013 kpss puanım 75. bayan alımı çok az buna rağmen pomeme girme şansım olur mu sizce?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tuğba,
   Başvurdunuz mu?

 18. tuğba dedi ki:

  merhaba ben geçen sene pomeme başvurdum fakat boydan elendim.boy sınırının düşeceğini duyunca sınava hazırlandım ve 2013 kpssden 75 aldım.bayan alımı çok az sizce yine de şansım olur mu? sayının az olması umudumu azaltıyor.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba TUğba,
   Şansınız çok iyi durumda. Siz mülakatlara hazırlanın.

 19. cansel dedi ki:

  merhaba ben yaklaşk 2 drece miyobum ve yüzmde birkaçtane benm var . polis olmak istyrm olblrmym?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cansel,
   sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 20. ali dedi ki:

  K3 puanim 59. Bu yil polislibasvurusu yapabiliyormuyum ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   En az 60 olması gerekiyor.

 21. ezgi dedi ki:

  merhabalar. 2012 kpss puanımla başvuru yapabiliyor muyum acaba? bu seneki sınava girmedim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ezgi,
   Evet başvurabilirsiniz.

 22. ebru dedi ki:

  Merhaba kps puanim 77 fakat boyum 1.60 basvurabilir miyim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ebru,
   Başvurursunuz ama mülakatlarda elenirsiniz.

 23. besyo dedi ki:

  2013 kpss 56 2012 60 üstü 2012 puanimla basvurabilirmiyim aacaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Daha önce bu konu ile ilgili bilgi vermiştik. Sitemizde gerekli araştırmayı yapmadan lütfen soru sormayınız. Lütfen buraya tıklayınız.

 24. zahide dedi ki:

  mrb lar inşallah başvuran sayısı az olurda puanı geri çekerler gerçekten düşme ihtimali varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Var ama çok az bir ihtimal.

 25. koç dedi ki:

  meraba benim boy 1.65 geliyor. mülakatlara girsem elenirmiyim polis olmayıda cok istiyorum ve bundan dolayı çok üzülüyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Koç,
   Erkekmisiniz? Bayanmısınız? Bayanlarda boy sınırı 1,62

 26. mustafa karakuş dedi ki:

  yüksek lisans yapanlarda yaş  sınırı 32 diye okumuştum,
  bu yaş sınırı nedir.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Yanlış okumuşsunuz. Öyle bir ayrım söz konusu değil. Sitemizden 2013 Pomem Yaş Sınırı konusuna bakabilirsiniz.

 27. mehmet dedi ki:

  merhaba 2013 sınavından 59.03.. aldım acaba puan geri çekilir mi? yada bu puanla başvuru yapabilir miyim?
  cevap için şimdiden teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Bekleyip göreceğiz.

 28. savaş can dedi ki:

  mrb lar şimdiden vereceğiniz bilgiler için tskler bu yil kpss puan ile alım da puanın 60 dan asagi düşme olasılığı var mi tahmin olarak tşk ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Savaş,
   Başvuru sayısına göre düşebilir. Bekleyip göreceğiz.

 29. efe dedi ki:

  merhaba ben 2012 kpss den 65 aldım askerliğimi yedek subay olarak yaptım geldim fakat sol kolumun iç tarafında ( görünen yerde ) bi dövmem var onu sildirmek istiyorum ama bu bikaç ayı alıyor yani mülakata yetişmiyor ne yapmalıyım ? bu arada gazi çocuğuyum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Efe,
   Maalesef dövme sorun olabilir.

 30. cihan dedi ki:

  mrb ben 1.01 1978 doğumlu askerliğim yedek subay olarak yapmış 2002 kpss den 73 puan aldım daha sonra hiç kpss ye katılmadım pomem’e katılabilirmiyim.teşekkür ederim…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cihan,
   Katılamazsınız.

 31. cihan dedi ki:

  mrb bn 1.01 1978 doğumlu askerliğimi yedek subay olarak yapmış,2002 kpss sınavından 73 puan aldım daha sonra hiç kpss sınavına katılmadım popeme girebilirmiyim.. teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Giremezsiniz.

 32. gül dedi ki:

  Mrb benim p3
   Puanim 59.792 benim başvurum kabul edilmez mi ppeki

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gül,
   Başvurunuz kabul edilmez.

 33. Fahri dedi ki:

  Evet burdan şunu anlıyoruz  torpili iyi olan polis olacak bu kadar açık ve net  başka bir şey diyenin anlını karışlarım…. bu dünyada adalet  kalmamış 

 34. selen dedi ki:

  bayan için üniversiteden sonra mı liseden sonramı polis olmak daha kolay ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selen,
   Liseden sonra. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 35. Nesil dedi ki:

  Merhaba, başvuruda KPSS 3 puan türünden 60 alma şartı aranıyor. Benim KPSS1 den 60, KPSS3 ten 58 aldım. Benim başvurumu kabul ederler mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nesil,
   Başvurunuz kabul edilmez.

 36. ayfer gökbulut dedi ki:

  merhaba ben yeni araştırıyorum pomemi ve bir sorum olacak kpss puanında bayanlarda puan sizce kaçta kalma ihtimali var yada geçen senelerde kaçta kaldı? şimdiden teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayfer,
   Toplam puanı mı soruyorsunuz.

 37. Emre dedi ki:

  Mulakatlara katilmak icin herhangi bir basvuru formu doldurmamiz gerekiyor mu ve bu formu nerden temin edebilirz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Sitemizden 2013 Pomem konusunu takip edip gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 38. mahmut dedi ki:

  mrb lar 2012 kpss sınav sonucu geçerli olacak mı pomem  alımında 2013 kpss sınavına başvuru yaptım ama giremedim benim için nasıl olur 2012 kpss baz alınır mı acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mahmut,
   Sitemizde bu konuyla ilgili daha önce bilgi vermiştik. Lütfen buraya tıklayınız.

 39. güliz dedi ki:

  2013 pomem başvuru tarihi ne zaman acıklanır ve nerden öğrenebiliriz ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Güliz,
   Sitemizden öğrenebilirsiniz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 40. lütfi dedi ki:

  burda anlatılana göre kpss puanı baya bir etkiliyor benim sormak istediğim kpss+mulakat yüzde 60 derken spor yüzde 40 diyor yani kpss puanı tam olarak nasıl etki etmiş oluyor
   burda anlatılan direk ne aldıysan onlar ekleniyorda?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Lütfi sorunuzu anlayamadım.

 41. samsunlu dedi ki:

  Bu sene Pomeme öğrenci alınıp alınmicayağı ne zaman açıklanacak . . . .

 42. yavuz dedi ki:

  anladıgım kadarıyla kpss den alınan puana  bi sınır konulmamış  bi baraj yok yani KPSSP3  PUANIM 42,67625 POMEM  BAŞVURU yapa bilirmiyim onu ögrene bilirimiyim . . . tşkk

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yavuz,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 43. adem dedi ki:

  merhabalar daha önce de yazmıştım kpss P3 puanı 60 olan herkes mülakata çağrılıyormu yoksa mevcut bir sıralama varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Adem,
   Bizde herkes çağrılıyor diye cevap vermiştik.

 44. önder dedi ki:

  son bi sorum olcak tahminen ne zaman belli olur baraj puanlari 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Önder,
   1 ay içerisinde belli olur.

 45. önder dedi ki:

  Anladim cok tesekkür ederim. biz umud edelim gerisi takdiri ilahi diyelim.. 🙂 ama bi cok insan benim gibi barajin assagi cekilmesini umud ediyor umarim benim ve bi cok insanin dualari kabul olur..

 46. önder dedi ki:

  tesekkür ederim verdiginiz bilgi icin. ama bi tahminde bulunmanizi isticem sonucta bu isin icindesiniz en iyi siz bilirsiniz. sizce bu sene baraj puani düsermi ? 55 olma ihtimali varmi sizce ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Önder,
   Bizce öyle bir imkan var. Ama umut tacirliğide yapmak istemiyoruz. O nedenle kesin konuşamıyoruz.

 47. önder dedi ki:

  p3 puanim 56 basvurabiliyomuyum hocam ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Önder,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 48. önder dedi ki:

  hocam yedek listesi aciklandi demissiniz o konu hakkinda bilgi verebilirmisiniz. benim puanimda düsük ve bende basvurmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Önder,
   Yedek listesi açıklandı dememiz o anlamda değil. Siz sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakınız.

 49. mehmet_21 dedi ki:

  ankarada ikamet ediyorum hocam 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Sorunuzu tam hatırlayamadım. Tam olarak yazarsanız sevinirim.

 50. barış dedi ki:

  merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar ben bu pomem tam olarak anlamadım ben simdık ön lisans mezunuym basvurabılıyormuyum bana tam olark açıklama yaparsanız cok ama cok sevınırım sımdıkten tesekurler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Sizin önce ygs ardından pmyo sınavlarına girmeniz gerekiyor. Pomem sadece 4 yıllıklar için geçerli.

 51. mehmet_21 dedi ki:

  iyi günler hocam pomem spor parkuru gibi deneme yapabileceğimiz herhangi bir merkez veya başka biryer varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Hangi ilde ikamet ettiğinizi yazarsanız araştıralım.

 52. glsm dedi ki:

  merhaba ben 67 aaldım sanırım alınacak kişi sayısının 3katı mülakata açağrıliyo ssizce abu spuanla aben mülakata çağrılır mıyım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gülsüm,
   Artık herkes mülakatlara çağrılıyor.

 53. ömer dedi ki:

  merhaba hocam ben 17/03/1989 doğumluyum pomeme başvurmak istiyorum ama askere gidecem uzun dönem olarak asteğmen olarak p3 55 eger baraj düşerse orda basvurabilirmiyim kabul olursa dönemi dondurup bir sonraki döneme eğitim görme sansım varmı lütfen cevap yazın simdiden teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ömer,
   Pomem’e başvurabilmek için askerlikle ilişiğinizin bulunmaması gerekiyor.

 54. hayta dedi ki:

  bır de hocam sıze bır sorum daha olacak ben sımdı ayın ondordune askere gıdıyorum bu sorun olabılır mı pomemı kazanırsak sayet askerlıgı mı yarıda bırakacagız yoksa askerden sonra mı kursa gıdecegız kurslar ocak ayında baslar ıse yetısebılıyorum son olarak gecen senenın yedek sonuclarına nereden bakabılıyoruz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hayta,
   Askerliği yarıda bırakacaksınız.

 55. hayta dedi ki:

  gecen senenın pomem sonuc puanlarına nerden bakyıoruz acaba egm de bulamadım da

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hayta,
   Yayından kaldırıldı.

 56. hayta dedi ki:

  gecen sene ben 63 puan ıle mulakatları gectım ancak sıralamaya bakmadım kac puan aldıgıma bu sene 72 puan aldım kpss de bu sene sıralamada kı şansım nedır bır de gecen sene 2.500 kısıye 35.000 kısı basvurmustu bu sene 4.500 kısı alacaklar sansım var mı acaba yuzdesı kac

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hayta,
   Şansınız her zaman aynı. Çünkü belirleyici olan mülakatlar.

 57. liçes dedi ki:

  peki pomem için üniversite mezunları yazılı sınava girmeyecekler mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seçil,
   Girmeyecekler.

 58. zafer dedi ki:

  Benim kpss p3 puanım 68. Alımların 70 puan ve üzerinden başlama ihtimali var mıdır? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zafer,
   Sanmıyorum. 2013 Pomem Kpss Baraj Puanı konusuna bakınız.

   1. mert dedi ki:

    hocam hepatit bulasıcı deil tasıyıcıyım polis olmaya engel mi lutfen cevap

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Mert,
    Sitemizden sağlık şartları yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 59. kaan dedi ki:

  bu yıl sınav cook zor geçti polis olmak ısteyen arkadaşlarımız var ama 60 alamadık baraş puanı düşürülsün bu yıl 

 60. isa dedi ki:

  slm ben 56 aldım yedeklere gırebılırmıyım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İsa,
   Yedek listeleri zaten açıklandı.

 61. zahide dedi ki:

  lütfen şu kpss baraj puanını düşürsünler polis olmayı çok istiyorum

 62. mert dedi ki:

  merhaba ben 5 yıl once test yapmıstım ve hepatit cıkmıstı ama bulasıcı degıl tasıyıcıyım polis olmaya engel mi şimdiden tesekkurler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 63. Gökhan dedi ki:

  Şu torpil lazım diyen arkadaşlar zaten boşa çırpınmasın siz hayata direk yani hükmen yenik başlayanlardansınız.
  Adamlar daha hiçbirşey açıklamamış hemen torpil lazım polis baban lazım diye zıplayanlar olmuş benim babam işçi emeklisi 5 yıldır dersanecilik yapıyorum bu sene pomem için kpss ye girdim torpilim yok boşa uğraşmayalım yani öyle mi?Yok öyle bişey kardeş gider elemelere girerim hakkımsa geçerim hakkım değilse paşalar gibi elenirim cahilce laflar etmem.
  Saygı ve Sevgiler.

 64. seda dedi ki:

  kpss p3 puanım 59,33 umarım baraj puanı düşürülür çünkü polis olmayı çok istiyorum 🙁

 65. muaz dedi ki:

  HİKAYE BUNLAR. garibanın hakkını yemeye devam

 66. hatice önal dedi ki:

  ben yapılan sınavlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. fiziki sınav nasıl oluyor örnek verebilirmisiniz bir de sözlü sınavda ne tip sorular soruyorlar?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hatice,
   Sitemizden 2013 Pomem bölümünü takip ediniz. Yayınlandığında o bölümde yayınlanacaktır.

 67. koray dedi ki:

  her dusuk puan torpil degildir adam 80 almıstır ama sporla alakası yoktur bir sıkıntısı vardır yuksek puan alan gıremıyor dıye bır sey yalandır

 68. murat dedi ki:

  2012 kpss puanım 68 Emniyete basvuru tarihleri ne zaman bilen varmı? Basvuruyu kacırmak ıstemıyorum bu konuda yardımcı olacak olan varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   2013 Pomem Başvuru tarihi açıklanmadı. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 69. Selahattin dedi ki:

  Peki taban puan 60 olarak belirlenirse, 60 altı alanlanlar kesinlikle başvuru yamamaz mı? Cevap lütfen?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selahattin,
   Evet 60 puan belirlenirse altı başvuramaz.

 70. tımur dedi ki:

  arkadaşlar başvurular ne zaman ve nereye yapılıyor.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Timur,
   Başvuru tarihi henüz açıklanmadı. İl Emniyet Müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

 71. Umut dedi ki:

  2013 yılı KPSS genel olarak sorduğum kişiler çok az bi puan almış sizce KPSS p3 60 taban puanı aşağıya iner mı ? Sadece umut dunyası ama mantıklı bi yorumla hayal dunyasından çıkmak güzel olur dogrusu 

  1. kara dedi ki:

   Gecmis yillarda alimlar fazlaydi bu sene alimlar azaldı bu yuzden birakin puanin dusmsini yukselmesi bile sozkonusu

 72. adil dedi ki:

  Arkadaslar kpss p3 ten 50  aldim başvuru yapabilirmiyim acil cvp yazarsaniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Adil,
   2013 Pomem Kpss Baraj Puanı konumuza bakabilirsiniz.

 73. aysun dedi ki:

  kpss pp3 puanm 56 pomem e basvurabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Aysun,
   2013 Pomem Kpss Baraj Puanı konusuna bakınız.

 74. eda dedi ki:

  merhabalar benim kpss p3 puanım 50 lilerde bişey ama polis olmak için elimden ne gelirse yapabilecek biriyim boyum kilom zaten istenenin çok daha üstünde ben  bu puanla başvurabiliyor muyum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eda,
   2013 Pomem Kpss Baraj Puanı konusuna bakınız.

 75. feridun dedi ki:

  puan felan hikaye baban polisse iş tamamdır,yada kuvvetli torpilin varsa o iş yine tamamdır.puanmış mülakatmış spor bunlar boş sınavlar.

  1. akın dedi ki:

   kards ne güzel yazmsn hak yiyerek ve ömrün boyunca colugun cocugunla brlikte haram yemek isteyenler dayıları varsa bu sınavlar formalite vicdan meselesi

 76. Umut dedi ki:

  Baraj puani diye bise yok mu yani o zaman

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Umut,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 77. metin dedi ki:

  pomem alımlarında kpss 2013 puanında baraj puanı düşebilirmi

  1. Umut dedi ki:

   Bende bu sorunun cevabını çok merak ediyorum ? Lütfen bilir kişi bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz 

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Umut,
    Bizce öyle değil.

 78. şaban çelik dedi ki:

  ama şimdi baraj puanı 60 dimi..60 tan düşükler başvuramaz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şaban,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 79. SERDAR dedi ki:

  BENİM KPSS PUANIM 45 BAŞVURABİLİRMİYİM

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Serdar,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 80. Mert dedi ki:

  Bu sene polislik için kpss den p3ten yani kaç puan alıncak kaç yeter ne olur düşük yapsnlar indirsnler ya

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj puanı konusuna bakabilirsiniz.

 81. Murat dedi ki:

  Alım için baraj puanı yine 60 mı olur acaba sizce?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 82. serkan dedi ki:

  başvuru için gerekli olan 60 puan barajının aşağı çekilme ihtimali yokmu.benim 57 mesala kaldıki 59.5 olanlar falan var .ve bir sene daha hazırlanmaya kalksa yaş engeline takılıcak birsürü insan var.şunu 55 yapsalarda daha çok aday üzerinden seçme yapsalar güzel olmazmı.bakarsınız verdiğiniz a ve b örneğindeki gibi o diğerlerinden daha mağrifetli çıkıverir.

 83. ferhat dedi ki:

  Pomem puani düser mi acaba bu sene ?

  1. ferhat dedi ki:

   Baraj puani demek istedim

 84. yeliz dedi ki:

  çok sağolun

 85. yaşar dedi ki:

  puan 53 benım başvurma şansım var mı yok mu admin? teşekkurler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 86. h1day4t dedi ki:

  paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum bende tam bu konuyu öğrenmek istiyordum

 87. mehmet dedi ki:

  admin bi yardımcı olursan sevinirim ben 56 aldım ben başvursam beni mülakata çağırırlar mı ya

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 88. mehmet dedi ki:

  peki 56 alan girebiliyor mu mülakata falan

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 89. volkan dedi ki:

  arkadas guzel demısınde polıslık mulakatında ole 25 30 dıye puan vermez ya 40 verır yada 0 ugrasmzlar ole kpss ortalamınz yuksek olan ondedır torpılı varsa sansı var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir