2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer Mi?

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer Mi

2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer Mi

2013 Pmyo Baraj Puanının açıklanmasıyla birlikte bu barajın (Ham 250) altında kalan öğrenciler sitemizi soru yağmuruna tutmaya başladılar. Bu soruların başında 2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer Mi? sorusu gelmekte. Bu yazımızda 2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer Mi? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var. Baraj puanın altında kalan arkadaşlarımız heyecan yapmayın ve strese girmeyin. Olacağı varsa zaten olur. Durmadan flood atarak yorum yapmayınız aynı yorumları tekrarlamayınız.

Hangi Durumlarda 2013 Pmyo Baraj Puanı Düşer?

Öncelikle bunu açıklamakta fayda var. Polis Akademisi Başkanlığı yetkilileri son 3 yıldır Polis Meslek Yüksek Okullarına alınacak kişi sayısının 10 katı kadar başvuru almaya çalışıyorlar. Bunu zaten sitemizi iyi takip eden, PMYO alınacak kişi sayılarını ve PMYO başvuran kişi sayısını okuyanlar iyi bilir. Bu şu anlama geliyor ki; Polis Akademisi: PMYO’lara 2013 yılında 8400 kişi alacağına göre 84.000 kişinin PMYO için başvurmasını hedeflemektedir. İşte 2013 Pmyo Ön Başvuru açıldığında başvuru sayısı bu sayıdan çok daha az olduğunda yani 65.000 civarında kaldığında Polis Akademisinin 2013 Pmyo Baraj puanını düşüreceğini düşünüyorum. Bunun dışında ise Polis Akademisinin siyasi veya başka türlü baskılara boyun eğip 2013 Pmyo Baraj Puanını düşüreceğini sanmıyorum. Bazı arkadaşların görüşlerine göre BİMER’e mesaj atalım, FACEBOOK sayfası oluşturalım vb. gazlara gelmeyin. Polis Akademisinin 2013 Pmyo Baraj Puanını düşürme konusu tek bir konuya bağlı o da 2013 Pmyo Başvuru Sayısı. Kendinize kitle çekelim amacıyla bazı grup ve sayfalara dahil olmayın, BİMER ve benzeri devlet kuruluşlarına asılsız kimlik bilgileri kullanarak başvuruda bulunmayın. Sadece sitemizi takip edin ve bu konunun altında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

2013 Pmyo Baraj Puanı düştüğü zaman zaten sitemizde yayınlanacak. En azından 2013 Pmyo Ön Başvuruları sonuçlanıncaya kadar sitemizi takip etmeye deva edin. Çünkü geçtiğimiz sene bir çok kişi sitemizi takip etmedi ve 2012 PMYO Baraj Puanının düştüğünden habersiz kaldılar. Bu nedenle hak kayıplarına uğradılar, başvuru yapamadılar. Sizde bu duruma düşmemek amacıyla 2013 YGS puanınız ne olursa olsun 2013 PMYO Ön Başvuruları bitene kadar sitemizi takip etmeye devam ediniz. 

Bundan sonraki yazımızda 2013 Pmyo Başvurularının Ne Zaman başlayacağından söz edeceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}