2013 PMYO Yaş Sınırı

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
2013 PMYO Yaş Sınırı

2013 PMYO Yaş Sınırı

Sevgili PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu Adayları,

Sizden aldığımız çok sayıda soruya tek bir cevap verebilmek için bu konuyu açıyorum. 2013 PMYO Yaş Sınırı resmi olarak Polis Akademisi Başkanlığınca duyurulmadı ancak Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinde ki hususlar dikkat çekici…

Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Yönetmeliğine göre; Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla askerliğini yapmayan erkekler ile bayan adaylar için 18 yaşını tamamlamış ve 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için ise 26 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz ve geçerli sayılmaz.).

Bu ne demek oluyor? Yani 2013 PMYO için bayan ve askerlik hizmetini yapmayan erkeklerde 01 Ekim 1990 – 01 Ekim 1995 tarihleri arası, askerlik hizmetini yapmış erkeklerde 01 Ekim 1988 ve takip eden tarihlerde doğmuş gerekiyor. 

2013 PMYO İÇİN YAŞIM BÜYÜK NE YAPMAM GEREKİYOR?

Yukarıda kırmızı puntolarla belirttiğimiz yaş sınırlarının dışında yaşınız büyük ise Polis Akademisi Başkanlığının Resmi açıklamasını beklemenizi tavsiye ederim. Nitekim Polis Akademisi Başkanlığı Liseler 4 yıllığa çıkarıldığında ve mezun vermediğinde yaş sınırını 2 yaş büyütmüştü. Sitemizi takip ederek resmi açıklamadan haberdar olmak istiyorsanız. Sitemizin sağ üst kısmında ki e-mail aboneliğini ücretsiz kullanabilirsiniz.

2013 PMYO İÇİN YAŞIM KÜÇÜK NE YAPMAM GEREKİYOR?

Yaşınız yukarıda kırmızı puntolarla yazdığımız sınırların dışında küçük kalıyor ise yapacak hiç bir şey yok. Bir sene daha hazırlanıp 2014 PMYO sınavlarına girmeyi deneyebilirsiniz.

2013 PMYO İÇİN YAŞIM TUTUYOR NE YAPMAM GEREKİYOR?

2013 PMYO Yaş sınırı yukarıda kırmızı puntolar ile verdik. Eğer yaşınız bu sınırlar içinde kalıyorsa hiç vakit kaybetmeden 2013 PMYO için hazırlanmaya başlamanız gerekiyor. 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabı sitemizde daha önce yayınlandı. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

PMYO HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK VE PMYO SINAVLARINA HAZIRLANMAK İÇİN 2013 PMYO HAZIRLIK E-KİTABINA BAKABİLİRSİNİZ… LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ!

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}