2013 Pomem Alımları

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
2013 Pomem Alımları

2013 Pomem Alımları

Sevgili 2013 Pomem Adayları,

Öncelikle Pomem’in anlamı ve kimlerin başvurabileceğini anlatmakla başlamak istiyorum. Pomem, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri anlamına gelir ve Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığına bağlıdır. Pomem’e yalnızca 4 yıllık üniversitelerin 4. sınıfında okuyan ve 4 yıllık üniversite mezunları başvurabilirler. Bu nedenle Ortaöğretim ve Ön Lisans mezunları yani Lise ve Yüksek Okul Mezunları 2013 Pomem’e başvuramazlar.

Pomem hakkında kısa bir bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.


2013 Pomem’e Lisans KPSS P3 puan türünden aldığınız puanla başvuruda bulunabilirsiniz. Pomem için Lisans KPSS P3 Puan türünden genelde 60 puan istenmekle birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı KPSS baraj puanını değiştirebilir. Ancak bizim tahminimize göre 2013 Pomem için istenen KPSS puanı 60 olacaktır. Ayrıca KPSS p3 Puan türü sınavı 2 senede bir değil her yıl yapılmaktadır. KPSS p3 yani genel kültür – genel yetenek sınavı her yıl yapılmaktadır.  2013 Pomem alımlarında 2012 KPSS P3 Puan türünden aldığınız puanda geçerli olacaktır.

2013 YILINDA POMEM ALIMLARI OLACAK MI?

En çok merak edilen sorulardan birisi 2013 yılında pomem alımlarının olup olmayacağı. Çünkü Emniyet Genel Müdürlüğü 2011 yılında Pomem alımı yapmayarak herkesi ters köşeye yatırdı. Ancak yine Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre (Emniyet Genel Müdürlüğü Stratejik Planı) her yıl pomem alımının olacağını biliyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2012 yılında 2.830 Pomem öğrencisi alarak bir ilke imza atmış ve stratejik planına ters düşmüştür. Normalde Emniyet Genel Müdürlüğü Stratejik Planına göre  10.500 Pomem öğrencisi alınması gerekirken ilk defa 2012 yılında bu kadar az pomem öğrencisi almıştır. 2.830 kişi almasına rağmen 38.000 kişi 2012 Pomem’e başvurmuş ve Pomem alımları başvurusunda bir rekor kırılmıştır.

Bazı web sitelerinde 2013 pomem hakkında yapılan haberleri takip ederken bir haber çok dikkatimi çekti. 2012 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından pomem alım sayısının az olması, cemaatin Pomem alımlarından yani Üniversite Mezunu Polis Alımlarından rahatsız olduğu, bu nedenle 2012 pomem alımlarının sayısının düşürüldüğünden söz edilmişti. Ancak Polisolmakistiyorum.Com olarak bu yoruma katılmıyoruz. Bize göre Pomem alımlarında ve öğrenim süresinde değişiklik yapılacağı yada bir çalışma sürdürüldüğünden dolayı 2012 Pomem alım sayısı düşürülmüştür. Yiğidi öldürmek ama hakkını yememek gerekir. Böyle yorumlar karşısında Emniyet Genel Müdürlüğü büyük bir zan altında kalmıştır.

Yukarıda da açıkladığımız gibi gerek Emniyet Genel Müdürlüğü Stratejik Planına göre gerekse Polis İhtiyacına binaen 2013 yılında bizim tahminimize göre Pomem yani üniversite mezunu polis alımı yapılacaktır.

Bir sonraki makalemizde ise 2013 Pomem Alımlarının ne zaman yapılacağı konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Sitemizi takip etmek ve yeni haberlerden haberdar olmak için sitemizin sağ üst kısmında bulunan abonelik kısmından sitemize abone olabilirsiniz. Ayrıca sağ kısımda bulunan Facebook sayfalarımızı beğenerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

2013 POMEM EĞİTİM SÜRESİ 9 AY MI OLACAK?

Polisolmakistiyorum.Com olarak duyumlarımıza ve ortada dolaşan dedikodulara bakacak olursak Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Pomem Eğitim Sürelerinde değişiklik yapılacağı konusunda bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Sitemizde daha önce yayınladığımız gibi normalde şuandaki yönetmelik hükümleri gereğince Pomem Eğitim Süresi 6 ay ancak bu sürenin 9 aya yükseltilme ihtimali yüksek. Bu konuda sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

ÇOK DAHA DETAYLI BİLGİYİ POMEM HAZIRLIK E-KİTABINDA BULABİLECEĞİNİZİ UNUTMAYINIZ! POMEM HAZIRLIK E-KİTABINA BAKMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ!

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2013 Pomem Alımları” üzerine 287 yorum

 1. Emre dedi ki:

  Mrb lisans son sınıf öğrencisiyim basvuru yapabılıyor muyum ?

 2. Aslı dedi ki:

  merhaba, Lisans başvuruları için 2014 KPSS P3 sonucundan mı 60 alma şartı var veya herhangi biri olabiliyor mu mesela KPSS P1 gibi.

 3. ali dedi ki:

  Selam ”Pomem’e yalnızca 4 yıllık üniversitelerin 4. sınıfında okuyan ve 4 yıllık üniversite mezunları başvurabilirler.” yazmışsınız.
  Son sınıfta olanlar başvurabiliyormu? pomem başvuru koşullarında şöyle yazıyor…
  b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.!

 4. gül dedi ki:

  merhaba ben tasarım öğretmeni  mezunuyum pomem sınavına  gireceğim öğretmen olduğum için kpss p 10 puanıma göre mi  yoksa p3 puanıma göre başvuru yapacağım

 5. rıza dedi ki:

  2013 kpss m 2014 te geçerlimi

 6. Onur dedi ki:

  60 Alman yetiyo Furkan ama KPSS puanı be içerdeki mülakattan aldığın puan toplanıyor ona göre sıralama oluyo KPSS sen 65 mülakattan 80 diyelim 145 gibi 

 7. gökhan dedi ki:

  ben 2013 kpps p3 de aldığım puan ile 2014 pomem’e başvurabilir miyim?

 8. furkan dedi ki:

  kardeşimm bi sorum olacakkk pomeme başvurmak için KPSSE (A) YADA KPPSSE (B) TÜRÜNDEN 60 ALMAMIZ YETERLİDİR DEGİLMİİ…..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Furkan,
   henüz net bilgi bulunmuyor. Pomem bölümünü takip ediniz.

 9. nur dedi ki:

  ben iki yıllık bankacılık okudum acıktan iktisat yaptım 4.sınıf ogrencisiyim polis oimak icin napmam gerek boy 1.75 kilo 63

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nur,
   Sitemizden Pomem bölümüne bakarak bilgi alabilirsiniz.

 10. fatıh dedi ki:

  meraba ben bu sene kpss ye grcem ucuncu sınfta okumaktayım zıraat muhendıslıgınde seneye mezun olcam bu sene alcagım puan seneye pomem ıcın  gecerlı olr mu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Evet geçerli olur. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 11. emre dedi ki:

  Merhaba,
  KPSS ile POMEM’e giren kisiler 6 aylik egitim sonunda komiser yardimcisi olarak mi basliyor goreve?

  Tesekkurler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Polis Memuru olarak başlıyorlar.

 12. ali dedi ki:

  merhaba   benim sorum kilo endeksim  26,6   yani tam 27  gibi oluyo bole bi sorun olurmu  26,6 geçerli olur dimi ??? cevap yazarsanız sevinirim 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Geçerli olur sorun olmaz.

 13. okan dedi ki:

  merhabalar ben ön lisans mezunuyum yani iki yılık adalet bölümünden mezunum pomeme başvurabilirmiyim??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Okan,
   Her yerde yazdık en az dört yıllık mezun olmanız gerektiğini!

 14. abdullah03 dedi ki:

  slm admin 2014 de polis alımı olcak mı
  askerlik tecilli olursa sıkıntı olur mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Abdullah,
   Belli değil. Siz yaş sınırına bakın isterseniz.

 15. özge dedi ki:

  ben üniversite 4.snıfım basvurular gecti mii bu yıl sonundaki kpss den sonra olması gerekmiyormuydu.kacırdım mıı 🙁 cevap werirseniz cok sevinirm

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özge,
   2013 Pomem alımlarını kaçırdınız sitemizi dikkatli takip ederseniz 2014 Pomem alımlarına başvurabilirsiniz.

 16. Esra dedi ki:

  Merhaba   Ben pomem başvurusu yapamadım bu yıl , bu yıl içinde tekrar başvuru başlar mı ek alım gibi 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Esra,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 17. haydar dedi ki:

  mrb, 2013 pomem alımlarında yedekte kaldım ben şimdi yedek alımları yapıldı bende yedekte kaçıncı sıraya geldiğime bakmak istiyorum ancak tc mi yazdığım zaman tc kimlik numararasında kayıt bulunamadı diyor neden böyle bir hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim 🙁
  cevabınızı bekliyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Haydar,
   Eğitim Daire Başkanlığı ile iletişime geçerseniz sevinirim.

 18. Burak Bakar dedi ki:

  Pomem 2013 Yedekler Dahil En Son Kaç Puana Kadar İndir Kpss den ? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Burak,
   Tabiki 60

 19. cengiz dedi ki:

  arkadaşlar ben 27 yedekteyim şimdi napmm gerekiyor yedek alımlar nezaman baslar işim gereği takip edemiyorum duyuruları bilen arkadaşım bilgilendirirse sevinirim

 20. hsyn dedi ki:

  bu sene lıseden mezun olucam kpss pomem alımları için başvurabilirmiyim ??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sizin önce YGS ardından PMYO sınavlarına girmeniz gerekiyor. Pomem alımları 4 yıllık üniversite mezunları içindir. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 21. seda dedi ki:

  merhaba ben de dün ankaradaki mülakatları geçtim puanım 64 sizce asil olarak sıralamaya girebilirmiyim?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seda,
   Bilemiyoruz. Bekleyip göreceğiz.

   1. seda dedi ki:

    sıralamada başarısız oldum :/

  2. Burak Bakar dedi ki:

   64 Puan İle Asil Olarak Yerleştiniz Mi Acaba Merak ettim 

 22. ceyda dedi ki:

  merhaba ben dün  pomem mülakatlarınıı geçtim .şimdi ankaraya gidecek miş sonuçlar.puan sıralamasına göre alınacakmış..kpss puanım 71 .alınma şansım nedir acaba?ankara da torpilliler mi alınıyo yoksa..bi cevap yazın acilen lütfen..ayrıca sonuşları ne zaman öğreniriz.çok merak ediyorum sayın admin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ceyda,
   Sıralama yapılıyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 23. ali dedi ki:

  Merhaba. .puan  dusermi bu günden sonra acaba.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   düşeceğini sanmıyorum.

 24. zahide dedi ki:

  mehaba yani düşmez diyosunuz peki her seneye oranla başvuru sayısı az olmuş ne var düşsse yani neyse hakkımızda hayırlısı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Kesin düşmez demiyoruz. Düşebilir de ama ihtimal düşük.

 25. CAFER GÜLNAR dedi ki:

  arkadasım önlisans puanı ile basvuru yapmıs kabul edilmiş doğru mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cafer,
   Evet öyle yorum yapanlar var.

 26. ali dedi ki:

  Baraj puani dustumu acaba ..?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Düşmedi.

 27. zahide dedi ki:

  merhaba bu hafta içinde açıklanırmı kpss baraj puanı düşerse eğer admin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Evet açıklanır ama düşeceğini düşünmüyorum.

 28. fatih dedi ki:

  merhaba admin geçen sene 38,000 kişi başvuru yapmış tı. bu sene kaç kişi başvuru yaptı acaba,

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Bu sene yarı yarıya azalmıştır.

 29. samed dedi ki:

  Selam admin. Ben pomeme başvuru yaptım 61 puanim var bu puanla bu sene kazanma iihmalim yok gibi mülakat ve spor sinavindan tam puan alsam kazanma şansım olur mu.geçen sene kapanış kaçla oldu. bi de omülakatlara ne zaman çağıracaklar. Teşekkürler 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Samed,
   Belli olmaz o iş. 158 ile kapandı sanırım. Net bilgiyi bu hafta içinde veririz.

 30. zahide dedi ki:

  kpss baraj puanın düşeceği başvuru tarihi geçtikten sonramı belli olcak tabi düşerse şimdiden teşekkür ediyorum admin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Evet. Ancak henüz belli olmadı.

 31. erdinç dedi ki:

  merhaba daha önceki yıllarda 60 puan alıpta polis memuru olan var mı nerden ogrenebiliriz geçmiş yıllara ait taban puanlrı saygılar..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Erdinç,
   Hep 60 puanla aldı.

 32. fatma dedi ki:

  merhabalar. oldu da mülakatı geçip pomemde kursa başladım diyelim. orda öğrenciyken kpss kasım atamasında memurluk tercih edebilir miyim acaba???

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatma,
   Tercih edebilirsiniz.

 33. okan dedi ki:

  merhaba kpss baraj puanı 60 olarak açıklandı ancak düşme ihtimali var diyorlar düşme ihtimali var mı eğer varsa bu durum ne zaman belli olur bilgi verirseniz şimdiden teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Okan,
   Gelecek hafta belli olur.

 34. Hüseyin dedi ki:

  🙂

 35. özgür dedi ki:

  merhaba…87 ocak doğumlular seneye başvurabilirmi lisans mezunuyum bu arada askerlik tecillli

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özgür,
   Askerliğiniz yaparsanız başvurabilirsiniz.

 36. zahide dedi ki:

  merhaba masal kpss baraj puanın da başvuruya göre bi düşüş oldumu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Henüz olmadı.

 37. Gizem dedi ki:

  Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkürler.

 38. Gizem dedi ki:

  Merhaba..
  ben 2 yıl önce önlisans programından menzun oldum. Polis olmak istiyorum. bunun için kpssden 60 veya üzeri almam yeterli olur mu pmyo’ya başvurabilmem için. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gizem,
   Sizin önce YGS ardından PMYO sınavlarına girmeniz gerekiyor. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 39. zahide dedi ki:

  mehaba kpss puanım 55 polisliğe başvurabilirmiyim baraj puanı 60 diye biliyorum ama bilgilendirirseniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zahide,
   Doğru biliyorsunuz. Başvuramazsınız.

 40. Tunca dedi ki:

  Meraba;
   Lise 4. sınıfım ‘ YGS sınavından aldığım puanlamı yoksaa KPSS ye girmem mi gerekk aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tunca,
   Önce YGS ardından PMYO sınavlarına girmeniz gerekiyor. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 41. mustafa dedi ki:

  merhaba ben 2013 kpss den 48 aldım bu puanla pomem’e başvurabilirmiyim aydınlatırsanız sevinirim. Baraj puanının 60 olduğunu biliyorum fakat başvurabiliyormuyum onu bilmiyorum.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Başvuramazsınız.

 42. Zehra dedi ki:

  merhaba polisliğe basvurdum .siyasi partiye uyeligim var burdan istifa etmem gerekiyor mu.bu engel mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Zehra,
   Tabiki engel. Hemen kaydınız sildirin.

 43. saadet dedi ki:

  merhaba ben 2012 kpssden önlisans mevzunu olarak 60 puan almıştım şimdi açıköğretimden 4 yıllık bitirdim polis olmak istiyorum 1988 doğumluyum müracaat edebilirmiyim lütfen cevap yazın teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Saadet,
   Sanırım başvurunuz kabul ediliyor. Denemenizde fayda var. Bir kaç kişi Ön Lisans KPSS puanı ile başvurduğunu belirtmiş.

 44. buse dedi ki:

  merhaba acıköğretim 3.sınıftayım ama önlisans mezunu olduğuma dair belge alabiliyorum 87 doğumluyum bu sene basvurabiliyormuyum 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Buse,
   Mezun olduğunuzda başvurabilirsiniz.

 45. Fatih dedi ki:

  Ön lisans mezunuyum şuan açıktan 4.sınıftayım kpss puanım 62 – başwuru yapabiliyormuyum ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Sizin önce YGS ardından PMYO sınavlarına girebilirsiniz.

 46. BİLAL YILDIZ dedi ki:

  2013 lisans mezunu olup, kpss yok sadece ales puanı olan kişi 2013 alımına başvuru yapabilirmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Bilal,
   Başvuramaz.

 47. emine öztürk dedi ki:

  merhabalar ben 2 ekim 1986 doğumluyum pomeme giremezmiyim

 48. ethem dedi ki:

  merhaba
  sınıf öğretmenliği mezunuyum. yaşım 26 polislik için yaş sınırı var mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ethem,
   Sitemizden 2013 Pomem Yaş Sınırı konusuna bakabilirsiniz.

 49. safa dedi ki:

  merhaba ben 4 yıllık işletme mezunuyum polisliğe başvurmayı düşünüyorum ama benim sağ gözüm ameliyatlı ve görme oranı 7/10  askerde ve ehliyet alırken problem olmadı. sol gözümde bir problem yok başvurabilir miyim?
  teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Safa,
   Sitemizden Sağlık Şartları Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

 50. mustafa dedi ki:

  kpss 2013 p3 den 55 aldım bu sene 60 puandan alım acıklandı yınede basvurabılırmıyım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Başvuramazsınız.

 51. tuğçe dedi ki:

  ben 2 yıllık turizm ve otel işletmeciliği bitirdim şuan açıköğretimden devam ediyorum ve 4.sınıftayım başvuru yapabilirmiyim ? cevaplarsanız sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tuğçe,
   Bitirmiş olmanız gerekiyor.

 52. deniz dedi ki:

  66 puan la bayanlarda şansım nedir yardımcı olur musunuz
   

 53. Hasan dedi ki:

  Merhaba,
  Ben şuan önlisans programında okuyorum ve okul bitince polislik istiyorum böyle bir hakkım varmı ? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,
   Okul bitmeden YGS ardından PMYO sınavlarına girebilirsiniz.

 54. Ay Yıldız dedi ki:

  57 puan aldım.Başvursam kabul olunurmu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 55. nlfr dedi ki:

  baraj kaç oldu ? 60 mı kesin.. benm kpss p3 puanım en düsük 55 o da ondan basvuru hakkım yok mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Henüz açıklanmadı.

 56. hazar dedi ki:

  slm ben 4 yıllık aof işletme mezunuyum yeni mezun oldum polis olmk istiorum.ancak gerekli şartları okuduğumda kpss ye lisans üzerinden girmemişim ben daha önce önlısans üzerinden sınava girdim ve 60 barajını geçmişim demek istediğin 4 yıllık mezunun ama kpss puan trüm önlisans polıs olabilirmiim bilgisi olanlar…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hazar,
   Lisan kpss puanı ile girmeniz gerekiyor.

 57. selim dedi ki:

  60 EN İDEAL RAKAM NE ÇOK DÜŞÜK NE ÇOK YUKSEK

 58. emre dedi ki:

  pomem 2013 başvuru tarihi ve basvuru belgelerini öğrenebilirmiyim rica etsem

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Başvuru tarihi henüz netlik kazanmadı. Başvurular başlayınca belgelerde açıklanacaktır.

 59. zahide dedi ki:

  Ahmet bey hayırlı ise rabbim nasip etsin sanada allah kolaylık versin bütün askerlerimizi allah korusun allaha emanet olunuz

  1. ahmet dedi ki:

   allah razı olsun senden rahide.valla bunda yıl emek verip sonra gel 60 almayıp 57 al .b u adamıın zoruna gidiyor..normalde ben 70 alırdım adam 55 netle 72 aldı buda soruların ne kadar zor olduguu göstermeye yetiyor zaten…o türkçedeki vitamin sorusu beni bitirdi zaten güncel konuyu hiç sorma …..tam bi felaketti hepimiz iiçin….en iyisi aslkere gidip uzuzn dönem olarak astek olarak yapmak ..inş uzuz dönem düşerde hiç bari askerde memur oluruz…

 60. zahide dedi ki:

  arkadaşlar 60 az diye yorum yapmayın evine ekmek götürmek için gece gündüz fabrikada çalışan arkadaşlarımız var ayrı bi sorumluluk sahibi olan ve de lisans mezunu bu adam dersmi çalaışsın evine ekmekmi götürsün lütfen biraz anlayışlı tek boyutlu düşünmmeyin zaten yüksek alanlarda torpille giriyor orası lütfen hiç karıştırmayın düşük puan alan ayurıca kalitesiz insan mı lütfen insanları eleştirmeyin ilk önce kendinize bakın

 61. ferdi dedi ki:

  ne zaman belli olucak bu taban puan kac hafta oldu ya

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ferdi,
   Tam belli değil. Sitemizi takip ediniz.

 62. AHMET dedi ki:

  İKTİSAT FAKÜLTESİ KPSS PUANIM 57.260 AMA POMEM 60 DAN AŞAGIYA KESİN İNMEZ BEN ASKERE GİDİYOR SİZE ALAH KOLAYLIK VERSİN 55 OLUR DİYE DİYE ÜMİT EDMEYİN DEMİŞ OLAYİM 65 OLURSA ŞAŞMAYIN

 63. pisco dedi ki:

  Arkadaşlar ben buyıl kpss den 61.392 aldım .Ama bu pomem taban puanları 50 ye düşsün diyenler var. bence 60 bile az enaz 65 olmalı biraz olsun seçkin ve bilgili insanlar seçilsin. Yani önüne gelen  giremesin  ve puanlar düştükçe torpille giren sayısı bir o kadar artar buda yapılan haksızlıkları 2ye 3e katlar demektir. Lütfen biraz mantıklı olun. Çok kişi bana kızacak bu yazdıklarımdan dolayı ama biraz empati yapın lütfen…

  1. gümüş dedi ki:

   60 az 65 olsun daha bilgili insanlar olsun diyenler var. çok saçma 5 puan daha fazla alınca daha mı bilgili olunuyor?. sonuçta sınav anı farklı bi durum ve her bireyin göstermiş olduğu reaksiyon farklıdır. 

 64. Mümin dedi ki:

  Ya benim puanım 59.96  İnşallah taban puanlarda bi değişiklik olur 🙁

 65. okan dedi ki:

  bu barj resmi olarak ne zaman açıklanacak bir tariih varmı 60 altına çekilir inşallah artık 9 doğurduk açıklansa biran önce en azından bir 55 çekilmesi gerekir…

 66. metin dedi ki:

  baraj 50 olması gerekiyor yüksek alanlar zaten baş vurmuyorlar

 67. muhammed dedi ki:

  umarım 50 olur gerçekten kpss sınav soruları çok zordu zaten pmyo baraj puanı her yıl düşüyor 250 ye kadar düşürdüler üstelikte 8 bin 400 kişi aldılar.bir  kez olsun pomem i düşürsünler ve kontejan sayısını yükseltsinler çok az alım var pomemden 4 yıl okudugumuz halde madur durumdayız

 68. alk dedi ki:

  kardeşim 55 i anladıkta 50 ne ya ne okudunuz siz hiçmi çalışmadınız

  1. emrah dedi ki:

   50 nedir yaa boş kağıt versen 50 ye yakın alıosun zaten. sonra da burda adamlara sallıosunuz. arkadaslar elınıız vıcdanınıza koyun. 60 bıle cok dusuk bır baraj puanı zaten… 

 69. halit dedi ki:

  inş düşer baraj 

 70. umut dedi ki:

  umarım  baraj 50 olur 🙁

 71. sertaç dedi ki:

  50 olsun bizim olsun . artık 

 72. mustafa dedi ki:

  50 olmalı pmyo barajı düşürüyorlar bunuda düşürsünler zaten yüksek alanlar pomemi tercih etmiyor bari bizler madur olmayalım

 73. umut dedi ki:

  dikiş izi fiziki yeterliliği etkiliyormu okudduklarımdan anlam çıkaramıyorm kafam karıştı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Umut,
   Evet dikiş izlerinin nerede bulunduğuna göre değişir.

 74. cevın dedi ki:

  bir çok arkadaş polis olmak istiyor ama kpss den dolayı olamıyor. baraj puanın düşük olması gerekiyor. KPSS den yüksek puan alanlar zaten polis olmak istemiyorlar.

 75. cevın dedi ki:

  60 baraj puanı 50 olsa 2013 kpss zordu gerçekten de baraj puanında düşme olmazmı .

 76. çağrı dedi ki:

  selam admin.ben KPSS P3TEN 59.822 aldım. buçuğu geçtiği için dolayı poneme başvurabilir miyim?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Çağrı,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 77. kurt pars dedi ki:

  selam.2013 kpss p3 68 aldım.pomem alımı olacakmı?bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizden 2013 Pomem Baraj Puanı konusuna bakabilirsiniz.

 78. deniz dedi ki:

  60 barajı bir kaç puan da olsa aşağı çekilir mi aceba? önceki yıllar böyle şeyler yapıldı mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Deniz,
   Hiç çekilmedi. Çok düşük bir ihtimal.

 79. Samet Akcan dedi ki:

  KPSS P3 türünde 58,890 PUAN ALAN BİRİ pomem’e basvurabilirmi acaba?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Samet,
   Genelde 60 puan isteniyor. İsterseniz sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

 80. Hakan dedi ki:

  kpss 2013 acıklandı 61 ile gelme ihtimöali varmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   2013 Pomem Baraj Puanı açıklanmadı. Ama genelde 60 puan açıklanıyor.

 81. Hakan dedi ki:

  merhabalar. ben bu sene pomeme başvurmayı düşünüyorum. ancak özel bir kolejde öğretmen olarak çalışıyorum bu pomeme başvuru yapmam için bir sorun olur mu. ya da başvuru için kolejden istifa etmem gerekiyomu.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   Başvuru için sorun olmaz. Eğer kazanırsanız istifa edersiniz.

 82. ESRA dedi ki:

  4 yıllık işletme mezunuyum. kpss 2013 e girdim . fakat geçen sene girmedim kpss ye.  60 aldım diyelim açıklanınca. ne zaman ve nasıl başvuru yapacam. açık tarih veren site göremedim de.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Esra,
   Açık tarih henüz belli değil. Sitemizi takip ederseniz gerekli bilgiyi alabilirsiniz. POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 83. hazal dedi ki:

  2013 kpss soruları çok zordu pomem taban puanı 50 olurmu admin bey

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hazal,
   50 olacağını sanmıyorum. Yine de sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 84. yusuf dedi ki:

  meraba ben 2 yıllık myo bilgisayar mezunuyum 2 yılda açıktan yani lisans tamamlama yapıcam pomeme başvurabilir miyim şimdiden teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yusuf,
   Evet başvurabilirsiniz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 85. nur dedi ki:

  bu yorumlar nereye gidiyor anlamadım ya

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nur,
   Admin tarafından onaylanıyor. Sırayla onaylıyoruz.

 86. HASRET dedi ki:

  merhaba ben 16.06.1986 doğumluyum işletme 4 sınıf öğrencısıym kpss bu yıl gırıcem ayrıca pomem sınavına gırmek ıstiyorum sınava gırme sansım varmı yardımcı olabılırmısınız. teşekkürler

 87. özkan dedi ki:

  s.a  ben azerbaycanda denkliği yök tarafından kabul edilen bir okulda 4.sınıf öğrencisiyim. haziran sonunda okulumdan cıkıs belgesini alıcam. ama dıplomamın ne zaman cıkacağı belli deyil.normalde cıkıs belgesiyle başvuru yapılıyor bildiğim kadarıyla ama bizim için birde diplomamızı aldıktan sonra yök e resmi başvuru yapıp denkliğimizi onaylatmamız gerekiyor. buda zaman alacağından ben 2013 pomem ine başvurumu yapabilicekmiyim ve nasıl.. şimdiden teşekkür ederim.

 88. efl dedi ki:

  yaa ben gazi cocgum da ben kazanma ihtim yuzde kac bana soyleyebilir misiz masal

 89. Tapınak Şövalyesi dedi ki:

  Beyler şimdi pomeme lys de 350 vs. puan herneyse artık yapsak başvuramıyoz mu hani başvuruluyordu önceden?

 90. omer dedi ki:

  Ben okulu uzattim seneye pomeme girebilirmiyin ve basvurduktan sonra hem calisip hem de devam edebilir miyim 

 91. hakan dedi ki:

  mrb ben 04.05.1984 doğumluyum.lisans mezunuyum askerlik görevimi tamamladım  2013 pomem e başvura bilirmiyim? bu konuda yardımcı olurmusunuz acil lütfen.

  1. LALE ŞİMŞEK dedi ki:

   28 yaşını aşmamak gerekiyor sanırım

 92. gökhan dedi ki:

  lise mezunu olarak başvuru yapabiliyormuyuz

 93. Barış dedi ki:

  merhaba 2012 de kpss’e girmedim. 2013 KPSS ile pomem’e başvurmak mümkün müdür? Çok sayıda insan bunu soruyor cevaplayabilirseniz sevinirim…

  1. ibrahim dedi ki:

   ewet olur

 94. TOKAT_PAZARLI dedi ki:

  1986 lı dogunlular basvurur sanırımsam 

  cunkı yas sartı unı mezunları ıcın 29 da olmak en son ellam .

 95. tuğba dedi ki:

  öncelikle herkese selam benim tek hayalim polis olmaktı liseyi bitirince 2 sene üst üste pmyo ya başvurdum ama yazılı sınavı bir türlü geçemedim neden mi? çünkü benim zamanımda 350 tane bayan alıyorlardı Türkiye’nin her yerinden şimdi bu yıl 4 yıllık fakülte mezunu oluyorum yani benim için gene az da olsa bir umut var. bu yüzden çok mutluyum ama eğer bu yılda olamazsam benim en büyük hayalim artık hiç olmayacak çünkü yaşım bu sene için son yani gene bir sınırdayım bu yüzdende canım çok sıkılıyor çünkü gene bayan alımı çok az … peki ya gene olmazsa ne olacak çok çalışıyorum ama ya olmazsa bu defada ? nasıl devam edrim ? bazen keşke erkek olsaydım diyorum sırf bu yüzden

 96. cemile dedi ki:

  mrb masal,soruma cevap verdiğin için tşkkr edyrm bi sorum daha olucak 2012 p3 puanı ile 2013 pomem e başvurulabiliceğimi bildirmişsin bunun yasal dayanağı nedir acaba kitaptamı belirtilmiş??? bikaç arkadaşım soruyor bu konuda da bilgilerini bekliyorum….. bana yasal bi güvence ver lütfen.şimdiden tşkkrler iyiki varsın

 97. metin dedi ki:

  meraba ben 4 yıllık ünv mevzunuyum haziran 17 1986 doğumluyum polis olma şansım varmı askerlik tecilli

 98. semra dedi ki:

  merhaba ben 1991 dogumluyum ve 4 yıllık girdim bu sene 4 yıl sonunda pomeme kpss puanı ile girebilirmiyim. lütfen açıklayabılırmısınız.. teşekkürler

  1. semra dedi ki:

   yani 4 yıl sonunda yaş engeline takılırmıyım. sınırı soyleyebılırmısınz.

 99. abdurrahman dedi ki:

  üniversite okumadım ama başvura bilirmiyim

 100. cemile dedi ki:

  lütfen site yöneticileri net bi bilgi verin ben 2012 p3 punı ile 2013 pomem e başvurabiliyor muyum??? yoksa daha fazla vakit kaybetmeden 2013 sınavına çalışmalıyım en azından limit puanı alırım.ACİL CEVAP LÜTFENN.ŞİMDİDEN TŞKKRLER BİZİM SESİMİZİ DUYDUĞUNUZ İÇİN……..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Başvurabilirsiniz.

   1. eliff dedi ki:

    slm; kafam çok karıştı şimdi ben 4.sınıftayım pomeme grıcem ama kpss puanı gerekıomuş ben geçen sene önlisans mezunu olarak grdım kpssp93 die bı puan çkıo sadece kpssp3 ile kpssp93 nası oluo aynı şey mi yada yenıden mı gırmem gerekıo ???

 101. erdal dedi ki:

  MERHABALAR 
  1986 DOĞUMLULAR YAŞ SINIRINA TAKILIYORMU ? 

 102. erdal dedi ki:

  MERHABALAR:
  11.08.1986 DOĞUMLUYUM. BU YIL KPSS DEN YETERLİ PUANI ALSAM BAŞVURABİLİRMİYİM ACABA YAŞ ENGELİNE TAKILIYORMUYUM NSIL ÖĞRENECEĞİM İNTERNETTE BULAMADIM HENÜZ
  YARDIMCI OLAN OLURSA SEVİNİRİM..

 103. aycan dedi ki:

  mrb bn pomem için 2013 kpss a grubu sınavına gircem p3 yeterliymiş benım öğrenmek istedıgım cumartesi sabah oturumu yani gy-gk dışında yds ve pazar oturumuna da katılmam pomem için bi sorun oluşturur mu cvplarsanız cok sevınırım şimdiden tskkurler

 104. Sakarya dedi ki:

  Üniversitelerin 4. Sınıfında Okuyan Biri Pomem’e Nasıl Başvuru Yapabiliyor..?
  Bizzat Gittim Eğitim Amirliğine Sordum Olmaz Dediler . Oradan Dershanelerden Bilgi Aldım Onlarda Olmaz Dediler…Sitede En Üstte İse 4.Sınıfta Okuyan Başvurabilir Diyor….

  1. aycan dedi ki:

   mrb skarya başvuramazsın mezun olman gerek

   1. Sakarya dedi ki:

    Öncelikle Pomem’in anlamı ve kimlerin başvurabileceğini anlatmakla başlamak istiyorum. Pomem, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri anlamına gelir ve Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığına bağlıdır. Pomem’e yalnızca 4 yıllık ÜNİVERSİTELERİN 4. SINIFINDA OKUYAN ve 4 yıllık üniversite mezunları başvurabilirler. Bu nedenle Ortaöğretim ve Ön Lisans mezunları yani Lise ve Yüksek Okul Mezunları 2013 Pomem’e başvuramazlar.

    Bunu neye göre yazdılar çok merak ediyorum…

 105. FATMA dedi ki:

  Bunu duyduğuma çook sevindimmm şu an iki yıllık okuyorum bu yıl polisliğe gircem inşallah olur olmazsa bölümümü açıktan kamu dört yıl a tamamlayıp lisans mezunu olarak yine polis olurum inşallah..Ama inşallah bu yıl kazanırımda zaman kaybı olmaz benim için teşekkürler MASALL:)))

 106. Taner dedi ki:

  Merhaba, 4 yıllık işletme mezunuyum.Pomem için kpss ye gırmek ıstıyorum araştırdım kpss b grubu sınavı ıkı yılda bır oluyormus yanı bu yıl yokmus sınav a grubundan gırılemıyor mu pomeme sımdıden tesekkurler

 107. Fatih dedi ki:

  mrb bu seneki alimlarda 4040 sayisi kesinmidir yoksa daha az yada fazla olabilir mi?

 108. mehmet dedi ki:

  iyi günler
  ben 2013 iktisadi bilimler fakültesi işletme mezunuyum.. geçen sene b grubu kpss den 64 küsürlü bi puan aldım şimdi ben bu puanla polisliğe başvurabiliyorum ama düşük genede tabi . bildiğiniz üzere bu sene b grubu kpss yok a grubu var bi kaç yerden duyduğum bu sene aldığımız kpss 3 puanıyla pomeme başvurulamadığı … bu sene aldığımız kpss 3 puanıyla başvurabiliyo muyuz bu konu hakkında kesin bi bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler…

 109. sedat dedi ki:

  bu sene ygs den pomem alımı olmıcak mı lütfen yardımcı olun

 110. AHMED dedi ki:

  ön lisans mezunuyum açıktan 2 yıl daha okuyup lisans tamamlasam pomem sınavlarına gırmeye hak kazanırmıyım.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmed,
   Evet Pomem sınavlarına girmeye hak kazanırsınız.

 111. oğuz dedi ki:

  masal kardeşim ben şu anda 06.06.1991 doğumluyum 2018 de pomeme girme şansım varmı sence askerlik yapmamış olarak.bu sene 4 senelik işletme okuyacam duruma göre pomeme geçerim diyorum sence 6 sene sonra 2018 yılında 06.06.1991 doğumlu olarak pomeme girme şansım varmı bilgi verirsen sevinirim

 112. HÜSEYİN dedi ki:

  ben 02/07/1985 doğumluyum 4 yıllık mezunuyum. acaba seneye (2014) polislik sınavına girsem yaş engeline takılıyormuyum. bilgilendiriseniz sevinirim.

 113. murat dedi ki:

  Merhabalar, ben 2013 Pomem’e müracaat etmek istiyorum. Fakülte mezunuyum. Üniversiteyi bitireli 2 yıl olacak. 2 yıllık tehcilim de temmuz ayında doluyor. Pomem müracaatı eylül gibi olursa başvurmamın imkanı yok mu ? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. gökhan dedi ki:

   arkadaslar bukadar uzatmaya gerek yok ya gidin herhangibi bi dandik bölüm birin 2 yıl 2yılda açıktan oku sonra git 2 yılda polisligi oku mülakatlara gir tamm polissin sadece 4 sene ünversite bitirin yeterli

 114. Barbaros dedi ki:

  86 Doğumluyum askerlik yapıldı. 30 yaşına kadar gire bilme hakkının olduğunu biliyorum  ama Bu sene açık öğrt son sınıftayım. Bu seneki kpss sınavına girerek pomem e başvuru hakkım varmı. Konuyla ilgili  görüşünüz için şimdiden teşekkür ederim..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barbaros,
   Evet bu seneki pomem alımlarına girebilirsiniz.

 115. muhammed dedi ki:

  benim sağ klavuka kemiğim kırılmıştı yani köprücük kemiğim hiç bir operasyon geçirmeden iğleşti ama az şişlik var onunda bana zararı yok hareketlerim tam doktora giddim ii dedi ama ben merak ediyorum sağlık kontrollerinde sorun olmaz dimi ben okudum sağlık şartlarını hiç bir operasyon geçirmeden iğreçen kırıklar sağlık kontrolinden geçer diyor ?

 116. sema dedi ki:

  kolay gelsin ben lisanslı milli sporcuyum kickboks yapıyorum bunun müakatlarda br faydası olurmu birde bu sene 2013 de ki kpss sonuçları açıklanmadan mülakat tarihlerini öne çekerlermi lisans kpss si bu sene temmuzda. açıklanması 1 ayı buluyor. açıklanmadan mülakata çagırmazlar dimi bunu yaptılar daha önce çünkü 2 yıl gecerli olduğu için kpss puanının

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sema,
   Mülakatlarda yararını görürsünüz. Kpss açıklanmadan mülakatlara çağrı yapacaklarını sanmıyorum. Daha önce hiç yapılmadı. POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 117. ömerf dedi ki:

  pom’e yalnızca 4 yıllık üniversitelerin 4. sınıfında okuyan ve 4 yıllık üniversite mezunları başvurabilirler.hocam bu yazı dogrumu yani 4 yıllık fakülteden mezun olmayı beklemeye gerek yok dimi yanlışmı anladım mezuniyet belgesi falan istenmiyormu çünkü diyer polislik resmi sitelerine baktım hepsi mezun olma şartıyla basvurabilirsiniz yazıyor yani 4. sınıfta okuyan biri başvurabilir diye hiç bir internet sitesinde yazmıyor… bu yazdıgınız konu ne kadar dogru biran önce acıklık getirirseniz cok sevinirim yada telefonla arıyıp ögrenebilecegimiz resmi bir kuruluşun numarasını verebilirseniz çok seviniriz tşk

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ömer,
   Sanırım siz tam olarak bu konuyu anlamamışsınız. Türkiyedeki tüm üniversiteler (AÖF) hariç en geç eylül ayına kadar 4. sınıfları mezun ediyor. Zaten Pomem alımları Ekim ayında yapılıyor. Yani zaten mezun olmuş oluyorsunuz. Anlamadığınız konu nedir burada ? POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 118. Gül dedi ki:

  Pomeme basvurmayı düsünüyorum Allah nasip ederse

 119. Gül dedi ki:

  Mrb…
  Ben 92 dogumlu 3. Sınıf iktisat öğrencsym seneye pomeme basvurablr mym birde boyum 1.63 girme ihtimalim sizce yüzde kac?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gül,
   Boyunuz tutuyor. Siz Pomem e mı Pmyo ya mı başvuracaksınız. Pmyo ise Ygs sınavına girmeniz gerekiyordu.

 120. muhammed dedi ki:

  mrb benim abim polis bana faydası olurmu az çok ? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammed,
   Faydası olmaz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 121. eşref dedi ki:

  pomemde ehliyet şartı olacakmı olacaksa ne zaman olacak? ona göre ehliyet alalım. veya almayalım.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eşref,
   Sitemizde yayınlanan son haberde detaylı bilgi verdik. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 122. Meryem dedi ki:

  Merhaba masal ben üniversite 2. Sınıftayım felsefe bölümündeyim polis olmayı cok istiyorum benden cok annemde istiyor ama boyum tutmuyor sizce basvurmali mıyım pomeme okul bitince yoksa hic hayallere kapılmamalı mıyım? (Boyum1.58) şimdiden teşekkür ederim. .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Meryem,
   Boyunuz çok kısa.

   1. Meryem dedi ki:

    boş hayallere kapılmayın diyorsunuz yani:) peki çok teşekkür ederim..

 123. mmt dedi ki:

  fatma bu konuyu bende merak ediyorum, 2013 teki doğum günü itibarıyle 26 yaşından gün almış oluyoruz 26 dolmuyor yani, 2014 doğum günü itibarı ile de 27 yaşından gün alıyorsak 2015 doğum günü 28 e girmiş oluyoruz gün almış olunuyor sanırım böyle ise hesap 2014 te bile girilebilmesi gerek 28 yaş sınırına göre

 124. fatma dedi ki:

  masal nerelerdesin sen yaw.bir cvbıda çokmu gördün bize

 125. Dalyan dedi ki:

  Merhaba ben lisans mezunuyum size bir kaç sorum olacak cevap verirseniz çok memnun olurum. 1) Kpss p3 puanı 60 alsak pomem e başvuru yapılır mı ve         m mülakatlara çağrılma durumu olurmu? 2) Kpss den 60 puanı alabilmek için kaç net yapmamız gerekiyor?
  Şimdiden çok teşekkürler…

 126. enis dedi ki:

  1984 doğumlular basvurabılıyormu 2013 te acaba bu yas sıkıntısını anlayamadım tam olarak bırde bırde askerlık yapanlarda kımsı 31.12.2013 e kadar olanlar basvuruyormus hangı tarıhte doğrsa doğsun dıyorlar aydınlatırsanız sevınırım.yoksa 2013 alımları için açıklamalarımı bekleyelim..

 127. musfafa dedi ki:

  merhaba.öncelikle bir şeyi cok merak edıorum benım kpss 2012 puanım 59 ve yeterli degıl 2013 pomem için 2013 kpss sine girip 60 ve uzerı alırsam 2012 dekı puanım hukmunu yıtırıor dıye bılıorum.dogrumu.sımdıden cok tesekkurler

 128. FATMAAA dedi ki:

  merhaba masal ben bu sene pomem alımlarına başvuruda bulunmak istiyorum.pomem kesin alım tarihleri belirlendi mi? aceba mülakat aşaması için yeterli puanı aldığımda mülakat için belli bir ücret yatırılıyor değil mi sağlık raporunu alırken devlet hastanelerine ektstradan bir ödeme yapıyormuyuz?yedek ve asil kazananların listesi nelere dikkat edilerek belirleniyor.bilgilendirirseniz sevinirm teşekkürler

 129. zafer dedi ki:

  merhabalar ben 2 yıllık ön muhasebe bitirdim açıköğretimden 3.4 tamamlıyorum pomeme girebiliyor muyum

 130. fatma dedi ki:

  sevgili masal neden sorumu cvplamıyorsunuz öğrenebilirmiyim

 131. hakan dedi ki:

  ben askerliğimi yapmadım 7.10.1986 doğumluyum 2013 pomem alımlarına başvurabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   Tam sınırdasınız. Eğer değerlendirme işlemleri 10. ayın 7 sinden önce yapılırsa girebilirsiniz.

   1. DOGAN dedi ki:

    MERHABALAR.4 yıllık işletme fakültesi mezunuyum.kpss p3 sınavı bu sene oluyormu ve nezman sımdıden teskkurler..

 132. emre dedi ki:

  merhaba admin ben mulakata girdim fakat boyum 1.68 olmasına ağmen 1.65 çıktı bu nasıl bir uygulama açıklayabilirmisiniz eczanelerde 1.68 tam geliyordum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Ayakkabı ve çorap çıkınca çok normal. Madem öyle bir devlet hastanesinde ölçülün rapora bağlatın! Eczane bağlamaz.

 133. fatma dedi ki:

  19,01,1987 doğumluyum seneye mezun olucam sizce pomeme girebilirmiyim

 134. Ramazan dedi ki:

  Peki ben polis olduğumda adıma 3-4 kişiden icra gibi sıkıntılar olsa bunlar memuriyetimi sıkıntıya sokarmı?

 135. Ayhan dedi ki:

  Ben hollandada yasiyorum universite diplomam var. Yabanci ulkelerden gelenler icin polis olma sartlari nedir ogrenebilirmiyim. Bilgilenmek isitiyorum bu konu hakkinda tskler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayhan,
   Önce Ygs ardından Pmyo sınavlarına girmeniz gerekiyor. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 136. Ramazan dedi ki:

  Ceza evi gibi bi durum yok devlete karşı o konuda sicilim tertemiz 🙂

 137. Ramazan dedi ki:

  Yazılı çekler protestolu senetler kredi kartı geçikmeleri  vergi borçları vs bunların hepsini ödedim ama bankalardaki sicilim bozuldu benim öğrenmek istediğim bu kişini daha önceden maddi sıkıntısı olmuş diyip eleyebilirlermi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ramazan,
   Bunlar bu dönemde herkeste var. Sorun olmaz. 🙂

 138. Ramazan dedi ki:

  İyi günler pomem başvurmak istiyorum ama daha öncesinde esnaflık yaptıgım için sicilim baya bi bozuk sıkıntım yok ama sicil bozuk acaba bunun için bana sıkıntı yaparlarmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ramazan,
   Aldığınız ceza ne kadar ve konusu nedir?

 139. mert dedi ki:

  Mrb 03 10  1985 doğumluyum lisans mezunuyum acaba polislik için şansim varmi teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Eğer askerliğinizi yaptıysanız 2013 Pomem için yaşınız uygun gibi görünüyor.

 140. mehmet dedi ki:

  iyi günler biz pomemi bitirip göreve başlarken hangi birimde çalışacağımız şansa mı yoksa biz mi seçiyoruz örn: çev. kuv, yunus vb 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Nerde ihtiyaç varsa orda çalışırsınız.

   1. mehmet dedi ki:

    teşekkürler…

 141. Kenan Alpogan dedi ki:

  İsterse 100 bin kişi alsınlar..Önemli olan alınan kişi sayısı değil sizin kriterlere uyup uymamanız..Boy, kilo, donanım, yabancı dil, tahsil, diksiyon, genel kültür vb özelliklere bakıyorlar..Ayrıca KPSS puanı gerekiyor..Kriterleriniz ve yaşınız tutuyorsa girersiniz..Ha birde sistemik bir hastalığınız olmayacak..Kolesterol, şeker, alerji vb gibi..Kellik,fiziksel imaj bozukluğu, 100 cm’den fazla göbek gibi faktörler de elenme nedeni..Sağlık durumunuz çok iyi olmalı..Tahliller falan yapılacak yani..

  Şunu belirtmem gerek..Polislik caziptir ama ömürboyu askerliktir..Minimum 4 yıllık şark hizmeti 4 yıllık da şehir dışı hizmet var..Düz hesap 10 sene yani..

  Polisliğin avantajlarını ve dezavantajlarını iyi düşünün ve öyle karar verin..Sadece maaş gibi çeşitli haklar gibi olumlu yanlarını görmeyin olumsuz yanlarını da hesaba katın..

 142. saziye dedi ki:

  Merhaba , pomem ve pmyo hazırlık kitapları farklı mı? Ayrıca , sadece 1 kitap seklinde mi , yoksa güncel konular vs. bulunuyor mu?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Saziye,
   POmem ve Pmyo Hazırlık e- kitapları farklı. Siz hangi sınava girecekseniz onu satın almalısınız. İçerisinde Güncel Konular bulunuyor.

 143. emre dedi ki:

  kardeşim bende işletme 4.sınıfdayım açıköğretim okuyorum bu sene mezun olacam inşallah POMEM İÇİN GEÇEN SENE 2012DE KPSS YE GIRENLER GIREBILIYOMUS BU SENE SADECE  kpss sınavı sadece öğretmenlere var yani A GRUBUNA BIZ POMEME B GRUBUNDAN GIRIYORUZ kıme sorduysam gıremezsın dedıler burda bı umıt ıste okudum ama net bılgımı bu soylenenler ÖSYM SİTESİNDEDE SADECE ÖĞRETMENLERE SINAV VAR YAZIYO 

 144. murat dedi ki:

  bu sene  polislik için kpss ye  girebiliyruz  değilmi.. bide  alacağınız   kpss  puanını  gelecek sene  içinde  polislik için kullanabiliyoumuyuz … teşekürler  şimdiden

 145. tufan dedi ki:

  merhabalar  gecen yil  2800 civari  polis alimi  gerceklesti  2013  te  ise  aksam gazetesinin  haberinde  4ooo bin ivari  polis alinacagi  yonunde.  bu  haber  dogrumudur ? sizce  bu yil kac alim olur ? simdiden  tesekkurler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tufan,
   Sitemizde yazıyor zaten! 2013 Pomem Alım Sayısı konumuza bakın!

 146. murat dedi ki:

  bakıyorumda  tam isteğimi  ben  bulamadım  galiba

 147. murat dedi ki:

  merhaba  ben  bu  haziranda  4 yıllık  bi  bölümden mezun olucağım .. öğrenmek isteğim  7  temmuzdaki   kpss   sınavında  sonra  pomem  için  daha  sonra ne  yapmamız  lazım  işlemleri sırasıyla  bilgimize  sunarsanız  çok  sevinirim.. şimdiden teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Sitemizden pomem bölümüne bakabilirsiniz.

 148. nurdan dedi ki:

  mrb ben önlisans mezunuyum bu sene kpss den 73 puan aldım emniyet de memur için başvuru yapmak istiyorum bana bilgi verir miziniz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nurdan,
   Herhangi bir memur alımı bulunmamaktadır. Lütfen Kpss Tercihlerini bekleyiniz.

 149. sibel dedi ki:

  merhaba ben açıköğretim işletme fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim okulumu bitirdiğimde pomem e başvurmayı düşünüyorum çocukluğumdan beri tek hayalimdi polis olmak..ama boy da sıkıntı çıkabilir referans göstersek olabilir mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sibel,
   Referans olmaz bu bir torpildir. Zaten boy sınırı bayanlarda 1,62 ye düşürüldü. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 150. emre dedi ki:

  teşekkür ederim efendim sağolun.

 151. emre dedi ki:

  merhaba ben bu sene edebiyat öğretmenliğinden mezun olacağım fakat öğretmenllik yapmak istemiyorum çok iyi derecede dil biliyorum bunu polislikte değerlendirmek istiyorum. 1987 liyim. kpss ye bu yıl gireceğim ilk defa. polis olma şansım var mı bu soruyu çok merak ediyorum çünkü çiftli tekli yıllar diye kpss den memur alımı oluyormuş bu kafamı epey karıştırdı. dil bilmek (arapça) işimize yarıyor mu ? şimdiden teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Dil bilmeniz polislikte pek işinize yaramaz. Bu yıl ki KPSS genel kültür genel yetenek sınavına girerek Pomem sınavlarına müracaat edebilirsiniz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 152. EMRA dedi ki:

  eğitim fafultesi mezunlarının bu yılki yapılacak kpss sınavıyla pomem’e başvursa sa geçerli olmadığı doğru mudur bu konuda genişçe bilgi verirseniz belki içim bir nebze rahatlayacaktır, söylentiye göre kpps 3 puanı olsa gerek çiftli yıllarda geçerliymiş biz için. yani geçen yıl memuriyet için başvurabilirdik bu sene olmuyormuş. peki siz dostlarım ne diyeceksin bu konuda. cevabınızı bekliyorum.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emra,
   Bu konuda defalarca cevap verdik. Her sene genel kültür genel yetenek sınavına girerek Pomem sınavlarına başvurabilirsiniz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 153. selahattin dedi ki:

  nasıl soracam ben onu emniyet genel müdürlüğüne ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selahattin,
   EGM nin sitesine girip bilgi edinme hakkınızı kullanacaksınız.

 154. selahattin dedi ki:

  2011 yılında alım olmadı neden acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selahattin,
   Onu sizin emniyet genel mürlüğüne sormanız gerekiyor.

 155. selahattin dedi ki:

  merhaba pomem polis alımları 2 yılda bir mi oluyor acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selahittin,
   Normalde her yıl oluyor. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 156. fatih dedi ki:

  merhaba arkadaşlar;
  bir sorum olcak abim polis acaba bana olumlu yönde bir faydası olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Sanmıyorum. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 157. ersin dedi ki:

  SORDUĞUM SORUYA CEVAP ALAMADIM

 158. ersin dedi ki:

  soruma cevap ne zaman alırım acaba?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ersin,
   Sorularınıza sırayla cevap veriyoruz. Sıranızı beklemeniz gerekiyor.

 159. ersin dedi ki:

  2012 kpss sınavına girdim 2013 kpss ye de girmeyi düşünüyorum 2013 pomem alımında iki sınavdan yüksek olan puanı mı kullanabiliyor muyum yoksa son sınav mı geçerlidir? şimdiden teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ersin,
   Yüksek olan KPSS puanınızla 2013 Pomem için başvurabilirsiniz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 160. cansu dedi ki:

  2012 puanımızla başvurabiliyor muyuz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cansu,
   Evet 2013 Pomem sınavına 2012 Kpss puanınızla başvurabilirsiniz. POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 161. emel dedi ki:

  mrb  ben emel pomem başvuru tarihleri ne zaman belli olur tam olarak 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emel,
   2013 Pomem alım tarihi tam olarak 2013 kpss sınavından sonra belli olur. POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 162. selahattin dedi ki:

  merhaba kolay gelsin 2013 kpss puanıyla pomem alımı olacak mı olmayacak mı olmayacak diye bir söylenti duydum gerekli biligiyi verebilirmisiniz biliginiz varsa eğer rica etsem ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selehattin,
   TBMM kararına göre 2013 KPSS den sonra Pomem alımları olacaktır. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 163. çağdaş dedi ki:

  meraba efendim ben 01,07,1983 doğumluyum askerliğimi yaptım 2013 pomemem başvurma şansım varmı acaba teşekkürler ilğnize

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Çağdaş,
   Lütfen sitemizden 2013 Pomem yaş sınırı konusuna bakınız.

 164. Murat dedi ki:

  İsmail senin şimdiye kadar ölmen gerekiyodu sen yaşıyon mu hala 1889 doğumlu adam osmanlı jenerasyonu 🙂

 165. şenay dedi ki:

  merhaba 60 almak yetiyor mu yani önceki yıllarda ortalama kaç puanla kapandı alımlar öğrenebilir miyim ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şenay,
   Hepsinde 60 istendi. Ama tabiki yüksek almanız menfaatinize olur. POMEM hakkında detaylı bilgi almak ve POMEM sınavlarına hazırlanmak için POMEM Hazırlık E-Kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 166. hasan dedi ki:

  abicim bu sene alım yapsınlar da değil 9 sene 2 sene bile eğitim almaya razıyım 🙁

 167. yalnız dedi ki:

  polis alımnında memleket,mezhep yancılık aranmasın!!! tek isteğmz bu…olamsı gereeknde bu..boyel oldumu toplumda barış da olur huzur da.çunku bıyere hakkıyla gelmek yada getrlmek huzur ve refahın başlangc aşaamsdrr…umarım yazımz dikkate alıınr saçmaladğpmz sanılmaz…çünkü bu tek benm düşüncem değl ,,beinelrce kişinin düşüncesi ve soylemek istedği…umarım yetkililer tarafından okunur ve dikkate alınr…….tşkler….

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yalnız,
   Zaten ayrımcılık yapılmıyor. Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

 168. yalnız dedi ki:

  polis olmayı istiyorum ,,inşallah Allah nasıp edr..gerçekten sunu soylemek istıyorum samimiyetmleee,,çok şeyler duyuyoırzz,,ç.ok seyelr ayzılp çizilyorr,alımalrın nasıl yapldğı hususunda.. eğer bunalr gerçekse ben kendi adıma çok üzülüyrm ve kendı dengimde oaln arkadaşalrım için…çünkü bizi o bahsedilen malum alım yollarını sağlayack duruma sahıp değlzz diye bu çook secdğmzmesleği yapamayackmuytızz!!! bu acı bı durum..kısaca su: bırakın herkes hakkyla girsin yzık gunahtr,,kimileri ki bende dahil,,zar zor bı bolum bıtrp ,aç yada tok halde iştee,,bi şeklde son sınıfa gelp mezun oluyrzz..ve sevdğm bu mesleği yapmak için…torpilmz yok diye yaad memleketımz hakknda bılınne yanlş analızler yüzündne olamysm yazık günah…hiç kimsye ordan burdan dıye muamle yapılmasın belli şartlar vardr eğer sağşıysa kımse engel koymasın…ALLAH yukarda çunku…kmsenn hakknı yemeyın..şimddn tşkler…

 169. cumali dedi ki:

  merhaba ben ön lisans mezunuyum iki yıllık konya selçuk Ün’den tekrar dan Ün sınavna girip ordan pomem e gelemiyor muyum sitede lise ve ön lisans mezunları pomem e gidemiyor dio sadece 4 yıllık Ün. bitirenler girebiliyor diyor 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cumali,
   Ne yazık ki yazdığımız gibi oluyor ne yazık ki pomeme girme hakkınız bulunmuyor. Siz Pmyo bölümüne bakınız. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 170. şeyma dedi ki:

  merhaba…ben diğer yıl gireceğim pomem sınavına fakat bayan polis öğrencisi az alıyorlar geçmiş yıllarda kaç puan aralığında alım yapıldığını öğrenmek istiyorum teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şeyma,
   Sitemizde zaten yazıyor!

 171. esma dedi ki:

  ben d acıköğretm son sınıftayım kpss p3 e girmk istiyorum normal kpss yle aynı mı oluyor.basvurular ne zaman?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Esma,
   Genel Kültür Genel yetenek sınavlarına girmeniz gerekmektedir.

 172. ahmet dedi ki:

  Ben şuanda aöf 4.sınıf İşletme okumaktayım.2013’de kpss p3 türünde sınav olucakmıdır acaba.O puanla pomemde okuyabilir miyim?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   2013 yılında ve her yıl p3 sınavı yapılmaktadır. 2013 KPSS den aldığınız puanla 2013 Pomem e başvurabilirsiniz. Pomem hakkında detaylı bilgi almak ve Pomem sınavlarına hazırlanmak için Pomem hazırlık e – kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 173. ismail dedi ki:

  ben 12,12,1889 doğumluyum bu sene okula tekrar başladım bu yıl dahil 4 yıl sonra YAŞIM POLİS OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYORMU AY GÜN OLARAK

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İsmail,
   Liseye mı başladınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir