2013 POMEM Yedek Alımları

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
2013 Pomem Yedek Alımları

2013 Pomem Yedek Alımları

Arkadaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığının 2013 Pomem Sonuçlarını açıklaması ile birlikte kafalar karıştı. Sitemize 2013 Pomem Yedek Alımları ile ilgili bir çok soru gelmektedir. Bu soruları derledik ve bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız. Bir sonraki yazımızda ise 2014 Pomem Alımlarının olup olmayacağı konusunda bilgi vereceğiz. Lütfen 2014 Pomem Alımlarının olup olmayacağı konusunda soru sormayınız. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Bildiğiniz üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı 2013 Pomem Alımı duyurusunda 3.170 erkek ve 130 bayan alacağını duyurmuştu. Normal şartlarda bu alıma göre sıralama yapılması gerekiyordu. Ancak EGM Daire Başkanlığı yaptığı resmi açıklamada bu 3.170 erkek adaya ve 130 bayana ek olarak mahkeme kararıyla 23 kişi (erkek – bayan bilinmiyor) ve sağlık durumundan dolayı ertelemesi yapılan 14 kişiyide alacağını bildirmiş ve toplam alınacak kişi sayısı 3.337 kişiye çıkmıştır.

Buraya kadar her şey normal. EGM Eğitim Daire Başkanlığı daha sonrasında ise 971 erkek ve 39 bayan adayı sıralamaya göre yedek olarak belirlemesi gerekirken; 3.170 erkek ve 130 bayan adayı yedek olarak belirlemiştir. Yani sizin anlayacağınız 21 – 27 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Değerlendirme ve Seçme işlemlerinde (3171) inci erkek adaydan (6340) ıncı erkek aday ile (131) inci bayan adaydan (260) ıncı bayan aday dahil olmak üzere toplam (3300) adayın okul kapasiteleri de dikkate alınarak durumları yedek aday olarak belirlenmiştir.

EGM EĞİTİM DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETMELİK HÜKMÜNÜ İHLAL ETMİŞTİR!

Sitemizde daha önce yayınladığımız Pomem Giriş Yönetmeliğinin 12. Maddesini sizinle paylaşmak istiyorum;

MADDE 12 – (1) Genel Müdürlükçe ilan edilen sayıda POMEM’lere öğrenci alınır. Alınacak öğrencilerin başarı listesi;

a) KPSS puanı ile değerlendirme ve fizikî yeterlik puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı başarı sıralaması Başkanlıkça yapılır. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir.

b) Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir.

c) Başkanlıkça yapılacak nihai değerlendirme asıl, yedek ve başarısız adaylar listesi elektronik ortamda ilan edilir.

(2) Birinci fıkrada belirtilen asıl ve yedek adayların dışında kalanlar başarısız sayılır.

(3) Asıl, yedek ve başarısız aday listeleri, diğer işlemler yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilir.

Yukarıda koyu ile belirttiğimiz hükümler gereği EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelik hükmüne aykırı davranmış ve 2013 yılında belirtilen kontenjan miktarı olan (3.170 erkek ve 130 bayan) üzerinden %30 yedek planlaması yapmamıştır. Bu hükümde yönetmeliği aykırı bir durumdur. EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelikte %30’a kadar demesine rağmen %100 yedek çağrımı yapmıştır. Lütfen yedek adaylar hemen sinirlenmesin biz doğruları yazıyoruz. Eğer biri çıkarda dava açarsa kesinlikle 2013 Pomem Yedek Alımları yani 14. Dönem Pomem Alımları Yönetmelik hükümlerine aykırı olduğu için anında durdurulur. Bunun bilgisini vermek istiyoruz.

2013 POMEM YEDEK ALIMLARI NE ZAMAN YAPILIR?

2013 Pomem Yedek Alımları yukarıda belirttiğimiz nedenle durdurulmaz ise 2013 Pomem Kayıt İşlemleri Başladığında başlar. Yani 04/11/2013 tarihinde 2013 Pomem Yedek Alımı başlayacaktır. Bu hususta 2013 Pomem Yedeklerinin sitemizi takip etmelerini istiyoruz. POMEM’e giremeyecekleri anlaşılanlar ile idarece verilen süre içerisinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılmayan, polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, POMEM müdürlüğünden ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı POMEM müdürlüğüne evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılacak asıl adaylar ile yedek adaylardan eksik belge ile süresinde müracaat edenlere mazeret durumları dikkate alınarak idarece ilave süre verilebilir. Verilen süre içerisinde eksik belgelerini tamamlamayan adaylar da haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların da geçici kaydı yapılmaz. Polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günden itibaren yedi gün geçtikten sonra kontenjan doldurulmamış olsa dahi yedek aday çağrılmaz.

Yukarıdaki paragraftan şunu anlamanız gerekiyordu. 2013 Pomem Yedek Alımları 04/11/2013 ile 11/11/2013 tarihleri arasında devam edecektir. Yani yedek olarak planlanan adayların kesinlikle bu tarihler arasında sitemizi takip etmeleri ve yedek olarak çağrılmaları durumunda yukarıda belirtilen süreler içinde okullarına gitmeleri gerekmektedir.

14. DÖNEM POMEM YEDEK ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

EGM Eğitim Daire Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre;14. döneme kalan adaylarla ilgili olarak EGM internet adresinden 2014 yılı Eylül ayı içerisinde duyuru yapılacaktır. Yedek adayların durumlarını takip etmeleri gerekmektedir. Dikkat ettiyseniz EGM Eğitim Daire Başkanlığı ikinci kez Yönetmelik İhlali yapmıştır. Pomem Giriş Yönetmeliğinin 16. Maddesinde ‘

POMEM’e giremeyecekleri anlaşılanlar ile idarece verilen süre içerisinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılmayan, polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, POMEM müdürlüğünden ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı POMEM müdürlüğüne evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılacak asıl adaylar ile yedek adaylardan eksik belge ile süresinde müracaat edenlere mazeret durumları dikkate alınarak idarece ilave süre verilebilir. Verilen süre içerisinde eksik belgelerini tamamlamayan adaylar da haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların da geçici kaydı yapılmaz. Bu fıkra kapsamında geçici kaydı yapılmayan adayların dosyaları Başkanın teklifi Genel Müdürün onayı ile işlemden kaldırılır.

Polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günden itibaren yedi gün geçtikten sonra kontenjan doldurulmamış olsa dahi yedek aday çağrılmaz.’ yazmasına rağmen 1 yıl sonra yedek aday çağıracağını ilan etmiştir. 

Yine bu konuda da mahkemeye verip 14. Dönem Pomem Yedek Alımlarını iptal ettiren olmazsa EGM Eğitim Daire Başkanlığı geriye kalan yedeklerin tamamını 2014 Eylül ayında almayı düşünmektedir. Buradan şunu anlamak gerekiyor. Tüm 2013 Pomem Yedekleri POMEM kazanmıştır. Hayırlı olsun. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen Pomem üzerine soru sormadan önce sitemizden POMEM bölümüne bakınız!

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2013 POMEM Yedek Alımları” üzerine 162 yorum

 1. recep334230 hayt zor be kudret dedi ki:

  2013 pomem kac puanla kapatti asil olanlar ve yedek olanlar

 2. seçil dedi ki:

  kardeşim bu sene 619 yedekte. kazanmış sayılıyormu? ve kazandıysa ne kadar beklememiz gerekiyor ve ne yapmamız gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

 3. gakgo dedi ki:

  bu yedeklere kalan adaylar için güvenlik soruşturması başlamış diyiyorlar bi bilginiz varmı masal

 4. gakgo dedi ki:

  bu yedeklere kalan adaylar için güvenlik soruşturması başlamış diyiyorlar bi bilginiz varmı

 5. sudenur dedi ki:

  sevgili masal sorumu cevaplayablir misiniz?

 6. sudenur dedi ki:

  masal merhaba pomem ağız ve diş sağlığı yönetmeliğinde 20 lik dişlerde sayılıyormu çünkü dün itibariye 20 lik dişlerin hepsini çektirmek zorunda kaldım yemek yiyemiyordum artık. yönetmelikte ise 5 ve 5 ten fazla diş eksilkliği öğrenciliğe kabul edilmez diyor.

 7. ramazam dedi ki:

  ben sahsen cok mutluyum 8 tane amcam oglu polıs ınsallah banada kısmet olur 

 8. gül dedi ki:

  merhaba masal ben pomem 11. Yedegim yedek kaydi yaptırılaçak  diye bir şey duydum dogrumu ben böyle birşey yaptırmadım 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gül,
   Eğitim Daire Başkanlığı ile iletişime geçerseniz sevinirim.

 9. harun dedi ki:

  ben araştırdım yedek kaydı diye birşey yokki sadece 13. döneme alınacak olan ydeklerle alakalı kayıttan bahsediliyor..14.döneme kalanlar eylülü bekleyecek o kadar..

 10. Ali dedi ki:

  simdi egm nin hatasini bizler mi cekecez bi  hukuki yolu yokmudur bunun herkes biseyler soyluyo alim olacak olmayacak bi aciklama olsun aftik

 11. yedek dedi ki:

  2 hafta önce kabul edilmiş yani.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Ne kabul edilmiş.

 12. yedek dedi ki:

  Sayın Masal bazı forumlarda bu yedeklerin alımının kabul edildiği bir aya kalmaz resmi bir açıklama yapılacağı söyleniyor sizin bir bilginiz var mı ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bekleyip hep beraber görelim. Forumlara takılmayın boşa. Siz sitemizi ve resmi açıklamaları takip edin.

 13. mustafa dedi ki:

  821. Yedekteyim masal

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Henüz bir gelişme yok sizin için. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 14. mustafa dedi ki:

  Yedek kaydi yaptirmadim ben hakkim gitti mi yani yedeklikten dustum mu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Kaçıncı yedektiniz?

 15. fatih dedi ki:

  Merhaba ben yedekte 800. Siradayim eylul ayini bekleyin denildigi icin kayit falan yaptirmadim kayit yapiliyormuydu bir yere

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Beklemede kalacaksınız.

 16. Muhammet dedi ki:

  Yedek sıram 2200 lerde olduğu için sıra gelmeyeceğini düşünerek hiç takip etmedim. Sonuçlar açıklandıktan sonra 2 iş günü içinde yedek kaydımı yaptırmadığım için hakkımı kaybetmiş oluyorum değil mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammet,
   Evet.

   1. çağrı dedi ki:

    ben 1022.yedektim bu kayıt konusundan hiç bir şey anlamadım ? kayıt mı yaptırmamız gerekiyordu ? böyle bir duyuru görmedim.. ve lisdeden ismim kaybolmuş ? benim hakkım kayıp mı oldu?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Çağrı,
    Sıranız geldiğinde duyuru yapılacaktır.

  2. mustafa dedi ki:

   arkadaşlar 2200 yedek hakkı nasıl kaybedildi ya anlamadım ?

  3. ahmet köneçoğlu dedi ki:

   yedekler kayıt yaptırmıyor ki..sadece yedek yerleştirme sonucunda kazananlar için kayıt yaptırmaları gerel-kir diyor.

  4. attila dedi ki:

   2200 yedekmı olur be ustekı yazıyı oku

 17. TÜRKASLAN dedi ki:

  bu pomemlere neden 13.donem kazandınız diye askerlik kağıdı gitti madem ki 14.dönem yerleşecekler 14.dönem gitmeliydi değil mi ama bu konuda eğtim şube de blli değil alım yönünden

 18. Hakan dedi ki:

  Merhabalar;
  Size bi sorum olacak arkadaşlar eşim şu an 2013 pomem yedeği ve şu an kazandığını söylüyor ben ise polis olmasını istemiyorum. bildiğim kadarıyla 6 ay eğitimden sonra 6 yıl atandığı yerden tayin olmuyor ilk atamalar nerelere çıkar bayanlara zormudur? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   Bayanlar için polislik bulunmaz nimet. Hiç bir iş yapmıyorlar. Korkma.

 19. turkaslan dedi ki:

  Masal hanim diorsunuz ki resmi kazanilmis bir hak neresi resmi yedegin hakki onlarin insiyafitine kalmis seneye tekrar yeni alim yqpacagiz derlerse bu yedekler alinmaz ve ben egitim subeyle gorustum antepte sadece dusunuluyor alinip alinmyacagi belli degil ve resmi birsey ortada yok debildi eylulde belli olur dedi resmi bir yazi yok nerdr icisleri bakanligi yazisi nerde imzali bir yazi bu lafta sadece bundan eminim

  1. gakgo dedi ki:

   bana yazılı belge geldi askerlik şubeden EGM hükmünce 13. dönem polislik eğitim merkezi sınavını kazandığınızdan dolayı ekim 2014 kadar pomem tarafından tecillisiniz diye

 20. gakgo dedi ki:

  bu son yaşanan olaylar nedeniyle 2013 de yedeğe kalanlar da iptal durumu olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Resmi olarak kazanılmış hak olduğu için mahkeme kararıyla iptal olur. Yani son gelişmelerle iptal olmaz.

   1. gakgo dedi ki:

    ilginiz için teşekkür ederim olursa zaten hem kpss puanım gidiyor hemde askerlik yapmadığımdan dolayı yaş engeline takılıyorum 

 21. turkaslan dedi ki:

  Bu alim olmaz neden mi cunku ilk sartlari ile aciklandiktan sonra ki sartlar degisik ve hadi diyelim 3300 kisiyi aldilar kontenjan bu 500 adam elendi yedekte yok nasil olacak eksik mi kapatacak kontenjani sacma kimsr umitlenip dersini birakmasin nasipte varsa olur

 22. Oğuzhan dedi ki:

  Merhaba corapsiz 1.67 dediginiz gibi tam sınır dayım elemezler umarım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan,
   Elemezler. Çünkü boyunuz tutuyor.

 23. Kim haklı.! dedi ki:

  MaSal davayı açtım.EGM geri adım atacaktır.

  1. MaSaL dedi ki:

   Hayırlısı.

 24. meryem dedi ki:

  bu yedek alım işi olursa pmyo haksızlık etmiş olmayaçaklarmı  2013 pmyo 44 yedek benim kızım 40 kişi aldılar 10 kişi kaldı nereye baş vurmamız gerekir? bu sene niye bu kadar az alındı bu çoçukların suçu neydi bu sene polis okuluna sığdıramadığı 10 bayanı bir sonra ki sene daha çok bayan alınaçak diye tesellimi ediyorlar. yazık…..meryem

 25. Oğuzhan dedi ki:

  Merhaba benim sorum bu konu ile alakalı değil sadece merak diyelim 2014 te insallah pomeme muracat edecegim ve boyum tam 1.67 ayakkabisiz sizce boydan mulakati gecer miyim elenir miyim simdiden teşekkür ederim saygilarimla…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan,
   Tam sınırdasınız çorabınızı da çıkarıp ölçerseniz sevinirim.

 26. arda dedi ki:

  askerdeyken bulunduğu ılın emnıyet mudurlugune yoksa ıkamet ılın yanı dogdugum ılın emnıyet mudurlugne mı müracaat edecegım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Arda,
   Askerde iken bulunduğunuz ilin Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapabileceksiniz.

 27. fatih dedi ki:

  Birde yedege kalanlarda da yas siniri olacak mi acaba yoksa kazanilmis hak mi olur

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Sizin artık yaş probleminiz yok.

 28. fatih dedi ki:

  Admin yedege kalanlar bir islem yaptiriyormu sadece 2014 mu bekleyecekler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Sitemizde yakında bilgi vereceğiz.

 29. arda dedi ki:

  mayısda askere gıdecegım askerdeyken muracat ıslemler nasıl yapılır

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Arda,
   Askerdeyken normal gidip başvuruyorsunuz. Bunda açıklanacak bir durum yok.

 30. Tolgahan dedi ki:

  Mrb, acaba bu yedek alımı sadece gelmeyenlerin yerine olup sağlıktan elenenlerin yerinede alım olucak mı acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tolgahan,
   Her ikisi da dahil.

   1. Tolgahan dedi ki:

    Eminmsnz acaba ? Cünkü okuldaki arkdşlarla görüştüm daha resmi olarak elenenleri acıklamadılar dediler..

    Ve açıklamada sağlıktan elenenler ibaresi yok 12.Dönemde öyle bir ibare var cünkü..

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Tolgahan,
    El insaf görüştüyseniz neden soruyorsunuz? Bizde sonuçta yorum yapıyoruz.

   3. Tolgahan dedi ki:

    Ben zaten sağlıktan elenenlerin yerine alım olucak mı diye sordum hocam.. Bunların içinde sağlıktan elenenler var mı ki demedim 🙂 

    Sizin duyumlarınız olabilir diye düşündüm belkide meslekten olup eğitim daireden yetkili ağızdan bilgil alıyorsnzdur.. Ekfo tarzında diyelim..

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Tolga,
    Soru erken geldi diyelim o zaman 🙂 En kısa zamanda sitede haber yapacağım.

 31. özay dedi ki:

  admin daha önce sıralamam yedek olarak görülüyordu bu gün tc ile ilgili kayıt bulunamadı diyor; anlayamadım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özay,
   Eğitim Daire Başkanlığı ile görüşünüz.

  2. gkn dedi ki:

   eray bende senin durumundayım bılgı alabılırsen paylasırsan sevımırım..

  3. fatih dedi ki:

   Özay ne yaptin gorustun mu bende yedekteydim simde kayit bulunamadi diyor ne yapmam lazim sen egm’yle konustun mu

 32. ahmet dedi ki:

  sadece 77 yedek!he vay anasını demekki bu ülkede polise ihtiyaç yok!!!

 33. rıfat dedi ki:

  Admin ben anlamadigim konu yedege kalanlar 14.donemde asil mi oluyor.
  Cevapla

  Merhaba Fatih,
  EGM öyle planlıyor. Ama mevzuata aykırı.
  merhaba,
  egm nin böyle planladığını nerden biliyosunuz ve 3000 küsur yedeğin tamamınıdamı alacak

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Rıfat,
   EGM öyle planlıyor. Şimdilik resmi açıklama bekliyoruz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 34. emrah dedi ki:

  merhaba
  şimdi şunun cevabını çok merak ediyoruz. 2013 yedek pomemler alınırsa 2014 te bir pomem sınavı olmayacak mı alım yok mu sizden bu konuda desteğinizi bekliyoruz artık boşuna pomem için uğraşmayalım mı net bir cvb alırsak ona göre rotamızı belirleriz bizlerde iyi gunler 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emrah,
   Bu cevabı EGM verebilir biz ise yorum yapabiliriz.

 35. Pomemrah dedi ki:

  Admin yedeklern asil olmasn anketi yapn

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sonucu bize hiç bir netlik vermez ki.

 36. FATİH dedi ki:

  Selam hayırli akşamlar adminim yedek aslını oldumu kaça çıktı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Evet yedek alımı oldu. Sitemizde yayınlayacağız.

 37. fatih dedi ki:

  merhaba yedek alım sırası kaça ulaştı bilginiz varmı

 38. ARDA dedi ki:

  benım dogum tarıhım 27/07/1986 dogumluyum askere yapsam kackez basvuru hakkım var

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Arda,
   Sitemizden 2013 Pomem Yaş Sınırı konusuna bakarak bunu sizde hesaplayabilirsiniz.

  2. oruç dedi ki:

   admin ben 2675 , yedeğim bugün açıklanan yedek sonucunda şu ibare var ”13. ve 14. Dönem yedek sıralamada bulunan erkek adaylardan askerlik vazifesini ifa etmeyen ile halen askerlik vazifesini ifa etmekte olan yedek adayların askerlikten muafiyet işlemleri için isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilmiştir. Söz konusu kişilerin bu durumu takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca okul planlaması yapılmayıp halen askerlik hizmetini ifa etmekte olan yedek adayların geçici terhis işlemleri askerlik görevini yaptıkları birliklere müracaatları halinde yapılacaktır.” benim şubatta askere gitmem gerekiyor normalde aralıktada askerlik şubesine celp için gitmem gerekiyor anacak bu açıklamadan benim anladığım askere gitmeyin denmemişmi bilgin varmı admin 

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Oruç,
    Gitmeyin ama takip edin diyor.

 39. kaan dedi ki:

  bu yedekler asillerden çok seviniyo 😀

 40. civciv selo dedi ki:

  meral hanım kazanmışta hakkını arıyor,  fesat kadın nolcek.

  1. meral dedi ki:

   sen 3000 yedekte kendini kazanmışmı sanıyosunn… el vicdan yaa

 41. enes dedi ki:

  arkadaşlar kimi dönem bin küsurlerin üzerine alımı
  olmuş bu sene yedek alımını yüz 30sınırından yüzde 100yapmışlar acaba yedek alımı fazla mi olacak ben 611.yedeğim kendi kendime bunları da düşünüyorum sizler ne dersiniz??

 42. Abdullah dedi ki:

  Slm admin 30 mart 1987dogumluyum lisans mezunuyum askerlik yapmadim acaba 2014pomem alimi olursa yasim tutarmi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Abdullah,
   Aynı sorunuza daha önce cevap verdim.

 43. Abdullah dedi ki:

  Slm admin ben 30mart 1987 dogumluyum lisans mezunuyum askerlik yapmadim 2014 pomem alimi olmasi durumunda basvurabiliomuyum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Abdullah,
   Başvuramıyorsunuz.

 44. mehmet dedi ki:

  Burda iki taraf var yedekte olsa kazananlar diğer tarafta kaybedenler yada seneye kazanma ihtimali olanlar 2014 te alım yapmak zorunda değil adamlar seneye 40.000 kişiyle yine uğraşmak yerine başarı göstermiş kişiler arasından sıralama yapmış millet kazanma ihtimali var diye bir sürü şey söylüyor adamların kazanılmış hakları ne olacak ondan bahseden yok bu duruma nasıl cevap vereceksiniz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Sitemizde cevap verdik. Sitemizden son konuya bakarsanız sevinirim.

 45. Salih Aslan dedi ki:

  SAYIN ARKADAŞLAR YEDEK ALIMININ OLMASINI İSTEMEYEN SİZLERE SUNU SORMAK İSTİYORUM EGM SENEYE 2014 POMEM ALIMI YAPMIYACAK OLSA VE SIMDIKI YEDEKLERIDE ASIL YAPMAYACAK OLSA NE YAPABILIRSINIZ EGM YE ZORLA POMEM 2014 MU DUZENLETECEKSINIZ BU DURUMDA EGM HEM YINE ALIM YAPMAYACAK HEMDE SIMDIKI YEDEKLERDE ASIL OLAMAYACAK VE ELINIZE NE GECECEK KENDINIZ YERLESEMEDIGINIZ GIBI YERLESMEK ICIN KUCUK BIR UMUT YAKALAMIS INSANLARI DA YOLUNDAN EDECEKSINIZ.EGM YEDEKLERE BOYLE BIR OLANAK TANIMISKEN NEDEN BUNUN IPTAL OLMASINI ISTIYORSUNUZ  SUNU SOYLEMEK ISTERIM KI BIR MUMIN KENDISI ICIN ISTEDIGI BIR BASKA BIR MUMIN ICIN ISTEMEDIKTEN SONRA TAM IMAN ETMIS SAYILMAZ BENDE DIGER ADAYLAR ICIN UZULUYORUM AMA KAZANANIN ONUNE DE TAS KOYMUYORUM

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Salih,
   Biz istemiyor değiliz ki. Sadece Yönetmeliğe aykırı bir alım. Sizi asil olarak 14. Döneme alsın ama 2014 yılında 15. dönem sınavlarını yapsın diyoruz. Anladınız mı?

   1. Korsan dedi ki:

    Ama sonuç itibariyle 13.dönem yedeklerinin önünü tıkama gayretinizdesiniz ? ben sizde 15.dönem’i şu tarihte yapsın gibi bir kelam duymadım site adminleri lütfen kimi kandırıyorsunuz.

 46. yedek dedi ki:

  ben 300lerde yedekteyım. boşuna dava mava ugrasmayın. emniyet kararını vermış. istedigi gibi uygular her sene kpssden pomeme ogrenci alacak diye kanun madde mi var. koskoca emniyet teşkilatı yapmış planını. buyuk ihtimal yedekleri direk egitime alacaklar. kimsenin hakkıda yenmıiyoo .. daha sınava girmemissiniz puanınız falan belli degil ,ne kadar da eminsiniz kendinizden. burda hakkı yenenler yedeklerdir. ben sabahın 8inden gece 12 ye kadar soğukta mülakata girdim . ve gectim . mulakattan 93 puan aldım ve nerden puanım kırıldı düsünüyorum bulamıyorum.. 2 puan alsaydım asillerdeydim. çogu insan mulakatta konusamadığı halde 100 tam puan aldı. siz bunun için mahkemeye başvurun.şuan yedeklerde bulunan insanların yarısı zaten torpil sayesinde birileri önüne geçtikleri için hakları gasp edilmiş ve yedeklere kalmış insanlardır. allah yukarda görüyoki bu insanlar haklarını er gec kazanacaklardır.

 47. güvenli dedi ki:

  merhaba ben 26. yedeğim gelme ihtimali nedir ve nerede acıklanacak yedek aday alımı sınav sonuçlarının açıklandığı yerde mi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizde açıklayacağız. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 48. Admin dedi ki:

  Merhaba bu konu ile ilgili bimer’e ve Çankaya’ya mesaj attım yeterlimidir acaba

 49. baris dedi ki:

  Admin sende isine gelmedigi icin dava etmeye davet ediyorsun insanlari. Insanlari salak mi saniyorsun, kendi cikariniza uygun dusmedigi icin karsi cikiyorsunuz adini da adalet koymussunuz. Adalet herkes icin istenir tek kisi icin istenmez, siz hak ariyorsunuz kendi hakkinizi,icinizde kendisi veya akrabasi yedek olan olsaydi durum farkli olurdu. Madem durduralacagina cok inaniyorsun sen neden dava acmiyorsun dostum millete akil verecegine kendin git ac davayi 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Ne alakası var bizim tam tersine dava açmamaları çıkarımıza gelir böylelikle pomem okullarının ne amaçla kullanılacağını biliriz. (Koruma Memuru) Siz kendinizi bu yazdıklarınızla salak yerine koyuyorsunuz çünkü Pomem mülakatlarına girmeyen veya girecek bir kişinin dava açması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Siz sırf böyle yazdığınız için artık tarafsızlığımı bir tarafa bırakıp dava açanların arkasında duracağım. Hem ben çıkarcı olsaydım sizin bu yorumlarınızı mail adresinizin yanlış olduğunu bile bile neden onaylıyayım? Benim akrabamda olsa burada bir haksızlık varsa kesinlikle yazarım. Ben tarafsızım. Ayrıca adalet YÖnetmelikte yazıyor okuyun! Böylelikle kazanılmamış bir hak olduğunu görmüş olursunuz.
   Saygılarımla.

 50. meral dedi ki:

  EGM EĞİTİM DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETMELİK HÜKMÜNÜ İHLAL ETMİŞTİR!

  Pomem Giriş Yönetmeliğinin 12. Maddesi

  MADDE 12 – (1) Genel Müdürlükçe ilan edilen sayıda POMEM’lere öğrenci alınır. Alınacak öğrencilerin başarı listesi;

  a) KPSS puanı ile değerlendirme ve fizikî yeterlik puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı başarı sıralaması Başkanlıkça yapılır. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir.

  b) Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir.

  c) Başkanlıkça yapılacak nihai değerlendirme asıl, yedek ve başarısız adaylar listesi elektronik ortamda ilan edilir.

  (2) Birinci fıkrada belirtilen asıl ve yedek adayların dışında kalanlar başarısız sayılır.

  (3) Asıl, yedek ve başarısız aday listeleri, diğer işlemler yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilir.

  Yukarıda koyu ile belirtilen hükümler gereği EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelik hükmüne aykırı davranmış ve 2013 yılında belirtilen kontenjan miktarı olan (3.170 erkek ve 130 bayan) üzerinden %30 yedek planlaması yapmamıştır. Bu hükümde yönetmeliği aykırı bir durumdur. EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelikte %30′a kadar demesine rağmen %100 yedek çağrımı yapmıştır..

  Eğer biri çıkarda dava açarsa kesinlikle 2013 Pomem Yedek Alımları yani 14. Dönem Pomem Alımları Yönetmelik hükümlerine aykırı olduğu için anında durdurulur.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Meral,
   Yukarıda yazıyordu neden kopyaladınız?

   1. meral dedi ki:

    dikkatimden kaçmışş..

 51. fatih dedi ki:

  Admin ben anlamadigim konu yedege kalanlar 14.donemde asil mi oluyor.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   EGM öyle planlıyor. Ama mevzuata aykırı.

 52. fatih dedi ki:

  Admn ben tam anlamadim ben 928. Yedegim seneye yastan dolayi hakkim doldu bu yedekle bana gelir mi.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Bu sene gelmez. Gelecek sene ise iptal olma ihtimali var.

  2. Korsan dedi ki:

   Kardeşim sen bunlara bakma boşuna paşalar gibi bekle yedek sıranı Allahın izniylen hakkımız neyse o olacak bu sene nasipten öte yol yoktur Biz iyi düşünelim güzel günler bizi bekliyor 

 53. sdtorg. dedi ki:

  merhaba admin sizce yedek alımı kaça kadar çıkar 200. yedeğim sıra gelme ihtimali nedir acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bekleyip göreceğiz.

  2. yedek dedi ki:

   sdtorq. bence gelir kardeş. bende tam sıramı solemıyorum ama 300lerdeyım.. bursa egitim şubeye bu karmaşayı sormak için gittiğimde. seneye yedeklerden alım olucak ihtimailini sordum ve cevap evet dedi. bu 11 kasımda ilk 250 yedek gider. ikinci yedek alımı ise intibak eğitiminden yanı 1 ay sonra 150 kişi daha alınır dediler tahminleri bu şekilde. ilk 400 yedek için gidebilir dediler tabiki tahminleri hiç olmayadabilir. asillere bağlı

 54. kadir dedi ki:

  ADMİN aslında merak ettiğim tek şey şu lütfen buna açıklık getiriniz. açıklanan yedek sayısının hepsini egm 2014 eylül ayında alıdığı taktirde aynı yıl içerisinde (2014) pomem alımı olacak mı, olmayacak mı? eğer alım olmayacaksa bu büyük bir haksızlık, yok alımlar yeni sınavlarla devam edecekse bunun neresinde haksızlık var.tüm siteleri dolaşıyorum ama açıklayıcı bir cevap yok.mesela 6340. yedekten bahsediliyor bu sayı nasıl elde edildi. 3170+951=4121 olması gerek sayı nasıl 6340 oluyor.ayrıca 11 kasım da yedek alımı olacak mı,daha detaylı bir bilgi verebilirsiniz seviniriz. teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kadir,
   En kısa zamanda bilgi vereceğiz.

 55. pomem dedi ki:

  Sizce koskoca EGM bu olayların olabileceğini düşünmemiş midir?Adamlar planlarını hazırlamışlar bile boşa ümit beslemeye gerek yok bence…İlk defa olan şeyler değil bunlar sonuçta..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Yedek alıp 14. döneme palanlaması ilk defa olmuştur. Alım yapıp iki döneme bölmesi olmuştur ama yedekten alıp planlaması ilk defa olmuştur. Yani ilk defa oluyor. Bizce EGM yönetmeliği es geçmiştir. Bizce görmemezlikten gelinmiştir.

   1. meral dedi ki:

    BURADAN  BEDAVADAN POLİS OLMAYI BEKLEYENLERE SESLENİYORUMM…YEDEKLER SEVİNİN EGM YLE BİZZAT GÖRÜŞTÜMM BUGÜN EVET 2014 TE POLİSSİNİZ ..BEN POLİS EŞİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM.. ÇOCUKLARIMA RAĞMEN POMEME GİREBİLMEK İÇİN AÖF DEN 4 YILLIK BİTİRMEYE ÇALIŞIYORDUM VE SENEYE MEZUNUMM….. 2014 SON ŞANSIMDII…  3000 KÜSÜR YEDEK ADAYI BİR SENE BEKLETİP SINAV YAPMADAN ASİL ADAY DİYE POLİS YAPACAKLAR…2014 TE POMEM ALIMI OLMAYACAK… EŞİMLE BUGÜN AVUKATA GİTTİK.. BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE DAVA AÇTIK.. EGME NİN YAPTIĞI YEDEK  PLANLAMASINI AVUKATTA EGM NİN KENDİ TÜZÜĞÜNE GÖRE AYKIRI BULDU.. SONUÇ NE OLUR BİLEMEM AMA KEŞKE DEMEMEK İÇİN BUNU YAPMALIYDIM.. ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN VE ÖYLE KONUŞUNN.. ARA ARA POMEM ALIMI OLMADIĞI SENELER OLMUŞ AMA  SINAV 13 DÖNEM YEDEK PLANLAMASI YAPILMASINA RAĞMEN,  14. DÖNEM İÇİN EK YEDEK PLANLAMA GİBİ BİRŞEY SÖZ KONUSU OLAMAZZ… 

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Meral,
    Size katılıyorum. Sonuçta haklı olan POMEM Yönetmeliğine göre sizsiniz.

   3. Korsan dedi ki:

    Bedavadan polis oldğumuzuda nereden çıkardınız Paşalar gibi kpss P3 76 küsür
    yedek sıradayım 12 saat sınav yerinde bekledik o  kadar aşamadan geçtik bu ne terbiyesizlik nasıl buna hakkımıza dil uzatabilirisiniz. Bir memur eşi olduğunuz için ayrıca kırıcı ve insanların hakkına saldırı olarak gördüm
    Hatta o kadar eminsinizki 2014 son hakkınız olup kazanacağınızdan haktan bahsediyorsunuz nasıl bir Torpil yapmayı planlıyordunuz ? kesin dediğinize göre 

   4. meral dedi ki:

    sayın korsan ,

    öncelikle uslübunuzu düzeltin..12 saat sınav beklemiş beyfendii  hakkına dil uzatılmışş… peki biz 4 sene lisans bitiricez o sene alım olmayacak 13. dönemin yedeklerine ilave üçbin küsürüncü yedeğide polislik eğitimine alcak ..kalkıp haktan hukuktan bahsediyoo.. kul hakkı bu..  yaştan sonkez pomeme girecek olanların yerini belkide 28 yaşında olan yedekler eğiteme alınacakk. bunun hakkı hukuku nerde .. 13. dönem asillerin yerine zaten yedek planlaması yapıldı.. buna ek olarak sınav yapmayıp yedeğin yedeğini kesin olarak polis yapıyoo… torpilmiş.. torpil yaptıran yada yaptıracak olan burda çene yormaz.. son şansımdı derken yaştan sonkez girebilicek olmamddı kastım.. bedavadan da kızlar 70 le polis olmuyoo kpssden 87 almayı bile az görüp sınavlara o şekilde çalışıyoruzz.. öyle atıp tutmakla olmuyoo…

   5. Korsan dedi ki:

    Eee madem 87 alıp polis oalcak kapasiteyi knedinizde görüyorsunuz madem ? o puanla bu kadar eminken neden Memur olmuyorsunuz ? Yaş sınırı diyorsunuz sadece polislikmi kaldı ülkemizde? 4 yıllık bizde bitirdik en azından Öğretmen olarak mezun oldum. Ama sizler gibi polis olmak için okumadık ÖĞRETMEN olalım diye okuduk atanabilirmiyiz acabalarıyla okuduk, bedavadan okumadık hanımefendi. Diyeceğim o ki bu ülkede sadece Polislik yok 87 alabilecek bir inan her türlü bir kurumda memur olur. Üslubumda bir problem görmenize şaşırdım. Yedeğin yedeği falan yok ortada hanımefendi iyi okuyun açıklamaları ne diyor 3.maddede 14.dönem planlaması yapılmış ÜNİVERSİTE Mezunu 3000 tane çakı gibi delikanlının kontenjana göre çağıralacağı yazıyor. Yani sizin baktığınız penceredeki gibi yedeklerin yedeği falan bir ibare yok. 14. dönemi planlayan herkezden Allah razı olsun der size de başarı dolu bir kpss hayatı temenni ederim en azından bir sınav sürecinden geçip Daha Reel durumlardan bahsedenlere laf söyleyebilecek kişiler sırasında biraz listenin gerisinde kalıyorsunuz. Onlarca girip bu sınavda başarılı olamayan arkadaşlarım varken. Neyi Hak ettiniz ve kim hakkınızı elinden alıyorsa ? Bunu yıllar önceki Öğretmenlerinizle tartışın veyahut kendinize birkez daha sorun ben yıllar önce neden pmyo okumadım diye.

 56. mali dedi ki:

  ARKADAŞLAR BU KONU İLE İLGİLİ OLARAK TBMM ‘ NİN ELEKTRONİK DİLEKÇE BÖLÜMÜNE DİLEKÇE VERELİM VE İMZALAYALIM. NE KADAR ÇOK İMZA O KADAR ÇOK SES GETİRİR VE BİZİM HAKLARIMIZ ÇİĞNENMEMİŞ OLUR DİYE UMUT EDİYORUM. SONUÇTA EGM EĞİTİM DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETMELİK HÜKMÜNÜ İHLAL ETMİŞTİR!

 57. kaan dedi ki:

  ayrıca pomem alımları 2014 te artacak ve malum seçim dolayısıyla 10 bini bulacaktır bence.k

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kaan,
   2014 yılında pomem alımı olmayacak gibi görünüyor. Siz bu çıkarımı nasıl yapıyorsunuz.

 58. kaan dedi ki:

  admin 3000 yedeğin hepsini almazlar.2013 te hak kazanan asillerden okulu bırakanlar yani eğitimi tamamlayamayanlar olucaktır.yani diyelim ki 150 kişi 2013 te eğitim almadı.bu durumda o 150 kişinin yerini doldurmak için o 3000 kişiden seçme yapılacaktır diye düşünüyorum

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kaan,
   Lütfen yukarıdaki yazımızı okur musunuz! Sanırım anlamamışsınız!

   1. kaan dedi ki:

    admin kardeş ! sinirlenmene gerek yok ! yahu bu adamlar aklı başında adamlar öyle bir şey yapmazlar kardeşim.sadece bütün yedeklere şans tanımış oldular o kadar .

 59. mustafa dedi ki:

  herkese ii akşamlar öncelikle herkes kendini düşünüyor burda okuduğum kadarıyla o kadar kişinin emeği çalınıyormuş ya benim  emeğim hakkım ne olcak o kadar girmeme rağmen olmuyor ve buda son hakkımdı yaş geçti 1700 üncü yedeğim inş EGM yazdığı gibi alır diye dua ediyorum…….

 60. korkmaz dedi ki:

  tamam birader sen aç davayı işte. kimse engellemiyor peki. güya empati kurmamızı istiyorsun fakat aynı durumda sen olsaydın ne yapacaktın. yedek sıralamasında olduğunu düşün o zaman yine de dava açarmıydın. kusura bakma birader saçmalamakta sınır tanımıyorsunuz

 61. Aylin dedi ki:

  Admine sonuna kadar katılıyorum. Yönetmeliği okuduğumuzda hak ihlali yapıldığı açık. Asil ve yedek kazanan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ancak yedeklerin elindekini kaybetme endişesiyle admine ruhsal saldırıda bulunmaları hiç hoş değil. Arkadaşlar yedeğe kalmasaydılar ve kendilerini gelecek sene kazanma umuduyla bekleyenlerin yerine koysaydılar eminim tutumları çok daha farklı olurdu…

  1. vatandaş dedi ki:

   sanırım şunu söylemeyi unutuyosunuz, bu bahsedilen yedek alımları 2014 pomem de alınacak kişi sayısını etkileyecek mi? yani egm yedeklerin hepsinide alsa 2014 te tekrar yine alım yapacak durum böyle olunca kimsenin hakkı felan yeniyor ancak, yedeklerin hepsini alıp 2014 yılında hiç alım olmazsa o doğru ama ben 2014 te de alım olucağına inanıyorum.

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    İşte EGM 2014 alımı yapmayarak 14. dönemi yedeklerden almayı planlıyor. Bir nevi uyanıklık yapıyor.

 62. baris dedi ki:

  Dostum o kadar yazmissin ugrasmissin, korkma koruma memurlari gelir sayfan yine hit alir. EGM nin ne zaman kararindan dondugu gorulmus de bizleri galeyana getirip dava acmamizi soyluyorsun.Ayrica durumdan sen cok rahatsiz olduysan sen mahkemeye ver. Sen de bu ulkenin bir vatandasi degil misin? Sen neden vermiyorsun?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Yönetmeliğe aykırı hareket edildiğini yazmamız galeyana getirmekse kabul ediyoruz galeyana getiriyoruz sizi. Ya siz 2014 yılında Pomem sınavlarına girecek kişiler arasında olsaydınız böyle yazmazdınız değil mi? Ayrıca kimseye dava açın demiyoruz. Dava açılırsa diyoruz. Biz size bilgi veriyoruz. Biraz adam akıllı yorum yapın ya. Biraz okuduğunuzu anlayın. EGM bir çok kez yaptığını geri aldığı olmuştur. Bunu 2009 yılındaki PMYO alımlarında gördük. Ayrıca neden sadece kendinizi düşünüyorsunuz anlamıyorum.

 63. sefa dedi ki:

  Arkadaşlar durumu olan lutfen mahkemeye versın,30-40 bın ınsanın umudunu elınden alınıyor resmen !!!

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba SEfa,
   Durumu olanlar derken? Zaten mahkeme masrafları tutsa tutsa 100TL tutar.

 64. calmedor dedi ki:

  arkadaşlar gidin bir avukata ve bu haberi gösterin avukatda size dava acin kazanirsiniz diyecek oyle otirip bu hakkizlik demekle olmaz bir araya gelin ve hakkinizi arayin ve seneye sınav yapilmasini saglarsiniz ve sınava girersiniz ama öylece oturup bu hakkizlik derseniz oturdunuz yerde kalirsiniz oylece gidin danisin avukata bişey kaybetmezsiniz….

 65. ahmet dedi ki:

  merhaba.ben de yedeklere kaldım ve açıklamalardan birşey anlamadım.benim sorum şu olacak.yedeklere kalanlar EMNİYETE başvuracaklar mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Sitemizi takip etmeleri yeterli olacaktır.

 66. Abdullah dedi ki:

  Slm admin ben suan 4yillik lisans mezunuyum sirf polis olabilmek için unuversite bitirdim cunku myok na basvurdugumda 1317 yedekte kaldigimdan neyazikki giremedim ve yasim doldugundan unuversite bitirip basvurmya karar verdim hatta dersaneye bile yazildim ama suan okuduklarim karsisinda soktayim çünkü 2014te pomemden basvuramayacagimi gormekteyim ben 1317.yedekte kalip girememistim peki suanda yedeklerin gircek olması ve benim sinava basvuramayacak olmam haksizlik deilmi bana ulasirmisin lütfen

  1. Abdullah dedi ki:

   Tel numaram 0544 863 88 18 admin bana ulasirsan cok sevinirim lutfen 

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Abdullah,
    Ne yazık ki telefonla kimseye ulaşmıyoruz. Sorularınızı burada cevaplıyoruz.

  2. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Abdullah,
   Bekleyip göreceğiz.

   1. Abdullah dedi ki:

    PeKi size gore bu karar nekadar deisebilirmi yada nekadar surede tam olarak karara baglanir

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Abdullah,
    Yürütmeyi durdurma istenirse 3 ay içinde ara karara bağlanır. 5 – 6 ay içinde kesin karar çıkar diye düşünüyorum. Bunu avukata danışmak daha mantıklı olur.

 67. meral dedi ki:

  ya deliricem.. anlamış değilim.. admin şimdi bn 2014 haziranda mezun olup kpss den sonra pomem e giricem.. bu yedekler o dönem asil aday mı olcak yoksa sınav sonuçlarından sonra yedekten sıra mı bekleyecek ne olur cevapla admin ulaşamıyorumm …egm yee

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Meral,
   Henüz belli değil. İşte bizde onu tartışıyoruz.

   1. meral dedi ki:

    egmnin 2014 yılı planlamasına göre onbin küsür  polis alımı olcak.. hadi bunların 3 bin 4 bin pmyo olsa gerikalanıı pomem bu yedeklerin tamamımı alınırsa sınav mı olmayacak  bunlar asillerden sonra sıramı bekleyecek.. beninm 2014 son  şansım yaşım doluyoo .. bu şans olmazsa hak kaybına uğramış olmayacakmıyım.. mahkeme taşısam bir sonuç alabilir miyim sizce ..bu arada cevapladığınız için çok teşekkürler..

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Meral,
    Mahkeme konusunu bir avukata danışmanız daha faydalı olur.

  2. calmedor dedi ki:

   yazida belirtildigi gibi seneye girmeyi planyanlar mahkemete basvurup bu hukuksuzca yapilan işlemi durdurmazsaniz malesef seneye sinav olmicak ve sizlerde giremiceksiniz…bir avukata danismanizi öneririm tabi avukata burdaki haberide gösteriniz…

  3. civciv selo dedi ki:

   söylesinler devletede  meral  mezun olunca  kişiye özel sınav yapsınlar,yapmazlarsa dava açar bak  meral  hanım..haaaaa.

 68. selçuk pmyo dedi ki:

  biz pmyo lar da 816 yedek alınırken 536 yedek dışarda kaldı ve büyük haksızlık oldu. nasıl oluyorda pomem de 3000 e kadar yedek aday belirlenebiliyor. üniversite mezunları daha mı zeki daha mı kuvvetli daha mı çevik daha mı vatan evladı ????????????????????* SANA SORUYORUM ADMİN…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selçuk,
   Bana ne soruyorsun yetkili makamlar ankarada kapıları açık git sor. Allahım yarabbim ben kafayı yiyeceğim.

 69. yunus dedi ki:

  Sayın admin Askerlik konusunda bir sorum olacak tecilim bu ay bitti ve bu durumda askerliğe gitmem mi gerekiyor yoksa seneye POMEMli olacağim için o zamana kadar bekleyip askerlikten muaf mı olayım ? saygılarımla .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yunus,
   Kazandıysanız bekleyin. Yada yine tecil ettirin.

 70. Ferdi dedi ki:

  Devlet gereken kararı vermiş ve bu ilk defa 13. dönemde yapılmış bir uygulama değilki.7. dönem POMEM alımlarında da aynı uygulama yapılmış.Kaybeden arkadaşlar kaybetmenin verdiği acıyla resmen tutuşmuşlar.”Yenilen güreşçi güreşe doymazmış” misali! Eğer birileri yedek olmadığı halde hak arayışı için mahkeme yolunu seçerse ben ve benim gibi yedek arkadaşlarda armut toplayacak değil ya.Bizde kazanılmış haklarımıza saygı duyulması adına hakkımızı sonuna kadar arayacağız.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Saygılar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fevzi,
   Siz karıştırıyorsunuz sanırım. Eskiden yedek olarak belirlenmedi. İki dönemin sınavını bir arada yapmışlardı. Dönemi ikiye böldükleride oldu. Yukarıda yazdıklarımız ilk defa oluyor. Ayrıca mahkemenin kararı yönetmeliğe göre kazanılmamış haktır. Zaten yönetmelik açıktır. Başarısız sayılır yazıyor. Okursanız sevinirim.

  2. Murat dedi ki:

   katılıyorum  Ferdi kardeş, kazanılmış haklarımızı kimse geri alamaz..bende 2013 pomem yedeklerindeyim.yedeklere giremeyen arkadaşlar artık 2015 yılını beklemeniz gerekiyor.

 71. Korkmaz dedi ki:

  egm bilmiyormuydu acaba gelecek tepkileri. Kusura bakmayın arkadaşlar 14. Asilleri bellidir. Amamların kendi yönetmeliği bir karar ile değiştirilir. Dahada üstelenirse artık pomem alımı 2 yılda bir yapılacak yeni sistem bu denip şansınızı daha da azaltırsınız. Admin milleti galyana getirmek hoşuna gidebilir fakat bu durum işi daha da karıştıracaktır.
  Saygılar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Korkmaz,
   Ben kimseyi galeyana getirmiyorum. Bu ülkede kanun ve yönetmeliklere dayanarak doğruları yazmak ne zaman galeyana getirmek oldu?

 72. Tolgahan dedi ki:

  80. Yedek durumundayım sizce gitme şansım nedir ? ve hafta içi dosyamı almaya gitsem şubeden verirler mi ? Yedeklerin duyurulusu yapılmadan..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tolgahan,
   Durumunuzu bekleyip göreceğiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

   1. Tolgahan dedi ki:

    Ben sizn tahmininzi sormuştm aslında.. geçen yılın verilerine göre vs..

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Tolgahan,
    Geçen yılın verilerine bakarsak gidebilirsiniz. Yani bu benim tahminim.

 73. mer dedi ki:

  BEN 19. YEDEKTEYİM BU DÖNEM ACABA ALINIR MIYIM

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bekleyip göreceğiz.

 74. gs_aslan dedi ki:

  saol admin hemen mahkemeye vereiyorum 2014 bizim hakkımız gasp edemezler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir