2014 Polis Koleji Taban Puanları

Paem MaSaL
sponsorlu reklam
2014 Polis Koleji Taban Puanları

2014 Polis Koleji Taban Puanları

Lütfen sitemize 2014 Polis Koleji Taban Puanları hakkında soru sormadan önce bu konumuza bakmanızı istiyoruz. Öncelikle Polis Koleji hakkında ön bilgiler vermek istiyorum. 2013 yılında Polis Kolejine alım yapılmadığı gibi Bursa Polis Koleji’de kapatılmıştır. 2014 yılında Polis Kolejine alım yapılıp yapılmayacağı ise sitemizde duyurulacaktır. Yani 2014 Polis Koleji sınavlarına girecek adayların sitemizi en az haftada bir kez ziyaret etmeleri gerekmektedir. Polis Koleji Emniyet Teşkilatının Amir ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş eğitim kurumlarıdır. Geçtiğimiz seneye kadar SBS puanı ile 8. sınıf öğrencilerini almakta iken geçtiğimiz sene ilk defa alım yapmamıştır. Polis Koleji mezunları direk Polis Akademisine giderler ve mezun olduklarında Komiser Yardımcısı olarak göreve başlarlar. Bu bilgiyi verdikten sonra 2014 Polis Koleji Taban Puanları ile bilgi vermek istiyorum.

2014 POLİS KOLEJİ TABAN PUANLARI

8. Sınıf öğrencileri internette Polis Koleji Taban Puanları ile araştarma yapmaktadır ve bazı yerlerde 420 bazı yerlerde 350 yazmaktadır diye sitemize yorum yapmaktadır. İnternette bu yazan rakamların hiç biri doğru değildir. Hatta hepsi yanlıştır. Hiç bir zaman Polis Koleji Taban Puanı şudur diye söyleyemeyiz. Çünkü Polis Koleji Taban Puanları sizin SBS puanınızla başvurmanız sonucu şekillenmektedir.

Polis Kolejine başvuran son kişinin puanı kaç ise işte o 2014 Polis Koleji Taban Puanı olacaktır. Yani Polis Koleji demiyor ki şu puanın üstündeki kişiler Polis Kolejine başvurabilir demiyor. Polis Koleji alımlarını yaparken SBS puanı en yüksekten en aşağıya kadar başvuran kişileri sıralıyor ve alacağı kişi kadarının iki katını çağırıyor ve mülakatlara ardından sınavlara sokuyor. Umarım açıklayıcı olmuştur. Lütfen sitemizi 2014 Polis Koleji Baraj veya Taban Puanlarını sormayınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2014 Polis Koleji Taban Puanları” üzerine 838 yorum