2015 PAEM Parkuru Yayınlandı!

Paem MaSaL
sponsorlu reklam
2015 Paem Parkuru Açıklandı

2015 Paem Parkuru Açıklandı

2015 Paem Parkuru 27 metre genişliğindeki  ve 14 metre eninde 7 etap ile toplamda 70 metre parkurda yapılacak hareketlerle ilgili olarak;

2015 Paem Parkuru

1.) Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtasının boyu 2,5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Jimnastik sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçramanın ceza olarak bitiş süresine (1) bir saniye ilave edilecektir.

2.) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. Her bir lastik için, içerisine basmadan geçmemenin ceza karşılığı olarak bitiş süresine (1) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3.) Ağırlık taşıma etabında, bayanlar 20 Kg(10×2), erkekler 30 Kg (15×2), ağırlığında ki iki kum torbasını aralarında 10 m. mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladığı noktaya bırakacaktır.

4.) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa, sonra ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaktır. Her bir eksik dokunma için ceza olarak bitiş süresine (1) saniye ilave edilecektir.

5.) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6.) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (1) saniye ilave edilecektir.

7.) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 85 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metredir ) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir engeli atlama, hatalı geçme ve engeli düşürme için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (1) saniye ilave edilecektir.
Not:(1) Herhangi Bir İstasyonu yapmayan aday elenir.
Not:(2) Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

2015 Paem Parkuru

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi aday değerlendirme ve seçme işlemlerinin bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. PAEM fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Oluşturulan parkuru, erkek adayların başarılı sayılabilmeleri için 56 saniyede, kadın adayların başarılı sayılabilmeleri için 66 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu erkeklerde 40 saniye ve daha aşağı, kadınlarda 50 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar 100 tam puan alırlar. Fiziksel yeterlilik sınavı sonucunda 70 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziksel yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Amirleri Eğitimi Merkezi öğrenci adayı olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

Paem ile ilgili sorularınızı Forumlarımızda sormak için lütfen buraya tıklayınız. 

PAEM PARKUR

PAEM PARKUR

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2015 PAEM Parkuru Yayınlandı!” üzerine 4 yorum

 1. hasan dedi ki:

  10 kati aday cagirilacak sizce en son kaca kadar inen 73 puan yeterli olur mu. Basvuru 30 bin olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

  2. gazi dedi ki:

   73.8 puanla beni mülakata çağırdılar.senin durum nasıl?

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir