2015 PMYO Alımları Olacak Mı?

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
2015 PMYO Alımları Olacak Mı

2015 PMYO Alımları Olacak Mı

YGS’ye çok az bir süre kala halen 2015 PMYO adaylarının her sene olduğu gibi kafalarının karışık olduğunu görüyorum. Her sene olduğu gibi bu senede 2015 PMYO Alımları Olacak Mı? sorusuna takılmış durumdayız. Arkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemiz olağan üstü günlerden geçiyor. Özellikle doğudaki açılım süreci boyunca bu böyle devam edecek. Hatta bazı arkadaşlarımız bilmiyor olabilir. Artık polis yetmediği için doğudaki bazı illerin şark hizmet süreleri uzatıldı ve polislere ikinci kez şarka gitme şartı getirildi. Hatta bu konularda çalışmalar halen devam ediyor. Uzun lafın kısası kimse bu ülkede polis açığını kapayamaz. Yani daha çok PMYO ve POMEM alımı yapılacak. Hatta bunun yanı sıra Koruma Memuru alımı da yapılacak ama şimdilik bir ses seda yok.

Hatırlayan var mı bilmiyorum.  Polis Alımı Olacak Mı? sorusuna Sayın İçişleri Bakanı bir TV programında 2014 yılının sonlarına doğru aynen şöyle söyledi ‘Tabii tabii olacak. Üniversite mezunları arasından da, lise mezunları arasında da polis alımı olacak. Yakında, Meclis açıldıktan sonra da, bir düzenleme yapacağız.’ Şimdi PMYO üzerine zaten yönetmelik değişti. İç güvenlik paketi ile PMYO sonrasında 2. bir sınav daha getirildi. Polis Kolejinden çıkanların Akademiye gidemeyenlerin PMYO okullarına yönlendirilmesi söz konusu oldu. Yani daha en az 2 yıl daha PMYO’ların kapatılması mümkün değilmiş gibi görünüyor. Üstüne üstlük İçişleri Bakanının resmi olarak kendi azından açıkladığı alım olacak açıklaması mevcut. Daha arkadaşlarımız 2015 PMYO alımları olacak mı sorusuna takılmış durumdalar.

Arkadaşlar her yıl sizin gibi arkadaşlarımız sınav ilanına kadar alım olacak mı diye bekler sınav ilanı yapılır sonra ders çalışmaya başlarlar sonra da kazanamazlar. Sizin yaptığınız vakit kaybetmektir. Bazı arkadaşlarımız bu sınava 1 yıldır çalışıyorlar. Siz ise alımları kesinleştirip çalışmayı düşünüyorsunuz.

Aslında size de hak veriyorum. Polis Akademisinin Resmi internet sitesine baktığımızda 2015 PMYO alımları ile ilgili resmi bir açıklama söz konusu değil. Ayrıca ÖSYM sınav Takviminde de PMYO sınavının yeri mevcut değil. Kafanız karışıyor. Sizi de anlıyorum. Ama mesela bir arkadaşımız ne güzel yapmış. Bilgi edinme üzerinden başvurmuş PMYO alımları olacak mı diye sormuş. Polis Akademisi de Yönetmelik Hükümleri çerçevesinde işleyiş devam edecek diye cevap vermiş.

ÖSYM sınav takvimi deyince aklıma geldi. Şu konuyu iyice bir açıyım da bir daha lütfen soru sormayın. Arkadaşlar yönetmelik hükümlerince Polis Akademisi Başkanlığı isterse (Protokol İmzalarsa) ÖSYM’ye PMYO sınavını yaptırabilir. Polis Akademisi Başkanlığının canı istemezse kendi sınavını kendisi yapar. Yani 2015 PMYO sınavının takvime girmesini beklerseniz daha çok beklersiniz. Daha Polis Akademisi ÖSYM ile protokol imzalayacakta, takvim güncelelencekte… Arkadaşlar yani demek istediğim şey ÖSYM sınav takvimi belirleyici bir şey değildir. Belkide hiç takvime girmeden 2015 PMYO sınavı yapılacak. Takvimde yok diye çalışmayacak mısınız?

Burada sizden isteğim biraz uyanık olmanız. Siz derslerinize çalışın gerisi teferruat.

PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) hakkında hiç bir yerde bulunmayan bilgiler almak ve PMYO sınavlarına PROFESYONEL olarak hazırlanmak istiyorsanız hemen Google Play’den PMYO HAZIRLIK PRO uygulamamızı buraya tıklayarak cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

Lütfen artık 2015 PMYO alımları olacak mı olmayacak mı diye soru sormayınız. Eğer mizacım biraz sert olduysa özür dilerim ama gerçekten şurada YGS sınavına az bir süre kalmış sınav takvimini soran arkadaşlarımız var. Lütfen siz derslerinize odaklanın.

Başarılar dilerim…

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2015 PMYO Alımları Olacak Mı?” üzerine 46 yorum

 1. 14.donem dedi ki:

  arkadaslar su an cok belirsilikler var ancak alımlar 2020 ye kadar yapılacak nasıl yapılacak bellı degıl ancak yapılcak acele etmeyın hersey bellı olur daha okulun baslamasına var gec baslatırlar ancak alırlar sımdıden hepınıze bu surecte basarılar…

 2. Mert dedi ki:

  Merhaba masal mayıs oldu hala bi açıklama yok endişelendim ve bazı haber sitelerinde yazılı sınavın kalktığını gördüm ve ygs puanı+fiziksel yeterlilik+mesleki yeterlilik sınavı olucağını söylemişler ösym ile ilişkisi kesilmiş zaten ösym takviminde pmyo yok sizde bi araştırıp bize haber verirseniz sevinirim

 3. polisss dedi ki:

  müdürlerimiz bu sene pmyo alımı olmayacak okul sayısının 3 ter bir e düşürülecegını soyluyor yanı pomeme donusum baaslıyor her yerde 7 bin pomem alınacak bu sene de masal

 4. Taha dedi ki:

  015’te PMYO Yazılı Sınavı olmayacak.Artık PMYO Yazılı Sınavları resmen kalkmıştır.Dolayısıyla ÖSYM’nin PMYO Sınavlarıyla ilgisi kalmamıştır. Bundan sonra PMYO Yazılı yerine Fiziksel Yeterlilik Sınavı, Mesleki Psikolojik Değerlendirme ve mülakat sınavı getirilmiştir. Fiziki Yeterlilik Sınavı ve mülakat sınavında verilen puanların PMYO giriş puanını etkiledği,Mesleki Psikolojik Değerlendirme sonucu ise direk eleme veya geçer kabul edileceği resmiyete kavuşmuştur.PMYO alımları ile ÖSYM’nin bağlantısı tamamen bitmiştir.  Burada yazılı sınavının tamamen kalktığı söyleniyor,bunun doğruluk payı var mı ?

 5. amedd dedi ki:

  admin kardeşim bu pomem okullarının artması alım sayısınında artacağının az çok bir göstergesidir bu pmyo ya alınacak kişi sayısını etkilermi sanki daha fazla pomem alınacak gibi görünüyor benim fikrim siz daha içindesiniz daha bilgilisiniz bu konuda bir fikriniz var mı acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Resmi açıklamayı bekliyoruz.

 6. Gamze dedi ki:

   Buyrunuz… Peki 2016 pmyo alımı olacak mı acaba 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gamze,
   Saçmalamış. Hani kaynak ne ? Ne ye göre. Yürürlükte olan bir yönetmelik var! Halen yürürlükte. Lütfen yönetmelik değişmesi lazım. Henüz değişmedi.

 7. gamze dedi ki:

  Merhaba, ben 2016 yılında giricem sınavlara ama yazılı sınav kalktı mı ? alım olacak mı ki yazılı sınava çalışmaya başlayacaktım fakat kalktı haberleri çıkıyor sizin bilginiz nedir acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gamze,
   Bir tane yazılı sınav kalktı haberi linki paylaşabilir misiniz bizimle?

 8. snan dedi ki:

  masal kardeş ben lise 3ncü sınıftayım bi sene sınıfta kaldığım için bu sene pmyo sınavına giremicem acaba pmyolar 2016 yı görür mü ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sinan,
   Evet görürler. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2015 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 9. Fırat dedi ki:

  Admin içim içimi yiyor.Bu puan geçen sene ki puanı geçmez dimi ? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fırat,
   inşallah geçmez.

 10. Şeyma dedi ki:

  Merhaba, Polis Akademisi bu sene öğrenci alacak mı yani?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şeyma,
   Kesin değil.

 11. çınar dedi ki:

  Bnm Görüşüm her ne kadar az alim olck söylentisi olsa da .ben çok olacağını dusunuyrm çünkü seçim var.secim vaadi olarak 6500 gibi son bi alim olblr .

 12. Muhammed dedi ki:

  Selam masal. 03.08.1992 doğumluyum. Askerliğimi yapıp gelsem PMYO sınavına girebilirmiyim?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammed,
   Askerliğe ne zaman gideceğiniz önemli.

 13. Cihangir dedi ki:

  Selam. admin bu senede olursa pmyo alımları tahminen ygs ham puan kaç olur ? (tahminen)

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cihangir,
   Tahmin için henüz erken. YGS’den sonra tahmin yapacağız.

 14. mert dedi ki:

  merhaba masal mülakatta boy ölçümü nasıl yapılıyor?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Normal bir şekilde yapılıyor. Sağlık ocaklarında nasıl yapılıyorsa öyle yapılıyor.

 15. Onur dedi ki:

  İyi günler ben bir şey soracağım benim iki gözde de 1.25 miyop var 1.00’ı geçmemesi gerekir demişsiniz ya 0.25den elerler mi?Birde ben kontrole gittiğimde doktor deneme amaçlı 1.00 derecelik gözlük taktığında herhangi bir sıkıntı yaşamadım.mülakatta falan sıkıntı çıkartırlar mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Onur,
   Çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

 16. polis memuru dedi ki:

  pomem polismeslekyüksek okulu ve polis akademesine alımlar olacak polismeslekyüksek okullarına 4bin500 pomem 6500 toplamda 11 bin polis alımı olacak genelge mart ayında yayımlanır şimdiden başarılar çalışın arkadaşlar Şunu UNUTMAYIN DEVLETTE DEVAMLLIKLIK ESASDIR HERMESLEKTE ALIM HER DAİM OLUR AZ YADA ÇOK . UMUTSUZ OLMAYALIM İŞALLAH HERKEZ KAZANSIN ÇOK GÜZEL Bİ MESLEK MESAİ SAATLERİ ÇOK HAYIRLISI BAŞARILAR…

  1. pelin dedi ki:

   Abi siz nerden biliyorsuzunuz bu kadar alım olacağını biryerden bilgi fln mi aldınız? 

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Pelin,
    Tabiki bizimde kaynaklarımız var ve resmi açıklamalar yukarıda yazdığı gibi ortada.

   2. pelin dedi ki:

    abi ders çalışma isteği geldi yaa bu habere çok sevindimm ins kaynaklarınız doğrudur ve en az 4500 alım yapılır çok teşekkür ederimm bu siteye çok güveniyordum ve daha çok güvenmeye başladım 😀 

   3. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Pelin,
    Başarılar dileriz.

 17. Aynur dedi ki:

  Merhaba Masal. Benim sağ gözüm biraz bozuk. 1.00 ın üstünde. Ama sol gözümde tam tersi. 0 diyebilirim çok çok iyi. Renk körlüğüm falan da yok. Iyi görüyorum. Sadece sağ gözüm öyle. Gözlükte vermediler tek gözüm bozuk oldugu için. Ameliyat da yapmıyorlar. Anca numarası küçülür yine aynı görürsün dediler. Bu sorun olur mu ? Cevabınızı bekliyorum. Önemli lütfen.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Aynur,
   1 dereceye kadar izin var. Yani sorun olmaz. Çok az geçiyorsa da sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2015 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 18. cihat kılıç dedi ki:

  iyi günler. bende kırmızı-yeşil renk körlüğü var, bu testi internetten yaptım öyle farkettim ama ileri boyutta değil. Acaba bu bi sorun yaratır mı. Mobilden girdiğim için bu konuyla ilgili açıklama yapıldı mı sitede bulamadım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cihat,
   Bir doktora giderek muayene olmanız gerekiyor. Renk körlüğü polisliğe girmede bir engeldir.

   1. cihat kılıç dedi ki:

    şöyle diyim. Ehliyet almak için sağlık ocağında renk körüsun dedi. Hastaneye sevketti beni. Orda tekrar muayene oldum renk körü değilsin dediler. Aklım karıştı :))

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Cihat,
    Kurul raporu varsa hastanenin sorun yok.

   3. cihat kılıç dedi ki:

    sağ olun çok teşekkür ederim. InşAllah kazanırız

 19. Erhan dedi ki:

  Şuan ders çalışıyorum saat 7 den beri 🙂 kafanıza takmayın böyle şeyleri Yüzde yüz alım var bana inanın Adminin dediği gibi bunlar öylesine konuşulan şey aynı şey geçen senede oldu 🙂 dersinize bakın Ve hatta alım arta bilir bile Bi Pomem Bi pmyo gidebilir yani geçen sene pomem’e öncelik açıldı bu sene pmyo hadi hayırlısı 

 20. yasin dedi ki:

  Masal,2014 de bu zamanlarda pmyo sınavı var diye ösym takviminde varmıydı ve 2015 olmadığına göre sadece mülakat tarzı bişeyle alım söz konusu olabilir mi şimdiden teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yasin,
   Hatırlamıyorum. Polis Akademisi sınav yapar ÖSYM yapmazsa öyle bir şey olmaz yönetmelik değişmesi gerekir.

 21. yasin dedi ki:

  Masal, takivimde yer almıyor ya sınav yerine sadece mülakat tarzı bişey yaparak almaları söz konusu olabilir mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Cevaplamıştık.

 22. İbrahim dedi ki:

  Ya Admin Senden Ses seda çıkmayınca bizde ne oldu sandık ne ygs basvuru tarihi ne başka bişey paylaşmadın. merak ettik inşallah iyisindir. 🙂 Bizde Devam ediyoruz çalışmaya 🙂 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İbrahim,
   Başarılar dileriz.

 23. ŞehmuS dedi ki:

  Masalında Dediği Gibi Bu Ülkede Polis Açığını Kapatamazlar. Doğuda Yaşayan Biri Olarak Söylüyorum Özellikle 6-7 ekim Kobané Olaylarında Etrafta Bİ Kaç Tane Akrepten Başka Polis Görmedik Hatta Polisleri Aradığımızda Adamlar Bizde Sıkıştık Kendimizi zor Koruyoruz DEmişlerdi Yani Polis Alımları Olacak Bence…

 24. sirma dinc dedi ki:

  Olmayacak deyinde gecenin şu saatinde kalpten gidiyim ya :/ kaç yıldır netice böyle olsun diye miçalışıyoruz.. umarim alım devam eder 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir