2015 PMYO Diş Şartları

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
2015 PMYO Diş Şartları

2015 PMYO Diş Şartları

2015 PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) adaylarına bu konumuzda 2015 PMYO Diş Şartları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Son günlerde diş sorunları ile ilgili o kadar çok soru almaya başladık ki artık bu konuyu açmaya karar verdik. 2015 PMYO Diş Şartlarını aşağıda maddeler halinde vermeye çalışacağız. Ondan önce ise şu hatırlatmada bulunmak istiyorum. Eğer dişlerinizle ilgili aşağıda belirtilen şartları taşıyorsanız artık 2015 PMYO sınavlarına hazırlanmaya başlayın.

PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) hakkında hiç bir yerde bulunmayan bilgiler almak ve PMYO sınavlarına PROFESYONEL olarak hazırlanmak istiyorsanız hemen Google Play’den PMYO HAZIRLIK PRO uygulamamızı buraya tıklayarak cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

Bildiğinizi gibi PMYO alımları Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği üzerinden gerçekleşiyor. Bu yönetmelikte oldukça fazla tıbbi terim mevcut ve bir çoğunu biz bile anlamıyoruz. Bu nedenle dişinizde herhangi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bize sormak yerine aşağıdaki şartların bir çıktısını alarak diş doktoruna sormanızda yarar var. Böylelikle tam olarak bilgi sahibi olmuş olursunuz.

En azından soru sormadan önce bir kere okursanız eminim sorunuzun cevabını bulacaksınız. İlginiz için teşekkür ederiz.

KULAK, BURUN, BOĞAZ, AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI YÖNÜNDEN PMYO SAĞLIK ŞARTLARI

Tam ve sağlam olacaktır. Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır. İşlevsel konuşma bozukluğu olmayacaktır. (Ek cümle:RG-14/12/2012-28497) Her iki kulakta ayrı ayrı 25 dB’e kadar olan (25 dB dahil) işitme kayıpları normal kabul edilir.

Ancak:

1) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Eşkal belirleyici olmak (1) kaydıyla alt ve üst dişler arasında 6 mm ye kadar olan alt çene gerilikleri, (retrognatileri) 3 mm. ye kadar olan alt çene ilerilikleri (prognatileri) ve 6 mm den fazla olan, open-bite vakaları öğrenciliğe kabul edilmez. Ancak ortodontik tedaviye başlamış ve tedavisi devam edenler öğrenciliğe kabul edilir.

  2) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Diş eksiklikleri sabit protezle rehabilite edilmiş olanlar öğrenciliğe kabul edilir. Dental implant uygulananlarda, implantın 8 mm den uzun kemik desteği olmalı ve mobilitesi olmamalıdır. Kapanış ve ark dizisi normal olan ön dişlerden birinin eksikliği kabul edilir.

3) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Eksiklikleri sabit protez ya da dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda ise ön grup dışındaki 5 ten az diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. 5 ve 5 ten fazla diş eksikleri kabul edilmez. Üçüncü büyük azı dişlerin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez, Okluzyonda (Kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.

4) Tonsillektomi, septum deviasyonu ve rhinoplasti ameliyatı geçirmiş olanlar ile muayene ve odiometrik tetkikle tam ve sağlam olduğu tespit edilmesi koşuluyla timpanoplasti ve miringoplasti ameliyatı olanlar,

5) Nefes alma ve konuşmayı güçleştirmeyen septum deviasyonları,

öğrenciliğe kabul edilir.

B)

1) (Değişik:RG-14/12/2012-28497) Bir kulakta 0-25 dB arası işitme kaybı varken diğer kulakta 26-60 dB arası (60 dB dahil) işitme kaybı.

2) (Değişik:RG-14/12/2012-28497) Her iki kulakta ayrı ayrı 26-40 dB arasındaki (40 dB dahil) işitme kaybı.

3) Her iki kulakta 4000 khz (dahil) frekanstan itibaren 60 dB’ in üstünde neurosensoriel işitme kayıpları.

4) İşitme kaybı en fazla B-1,2,3 deki kadar olan dış kulak yolu darlıkları sayvan şekil bozuklukları, yanık sekelleri, selim tümörleri ve hastalıkları.

5) Dış kulak yolları normal olmak şartıyla rekonstrüktif tedavisi mümkün olan tek ya da iki taraflı edinsel kulak kepçesi parsiyel ve total yoklukları.

6) Dış kulak yollarının travmaya veya kronik enfeksiyonlarına bağlı darlıkları veya hastalıkları (işitme kaybı en fazla B-1,2,3 deki kadar olması hallerinde)

7) İşitme kaybı en fazla B-1,2,3 deki kadar olan kataral, sikatrisiyel, adeziv ya da orta kulağın sklerotik iltihapları, otoskleroz, labirent atrofileri, labirenter hidropslar (işitme fonksiyonunu bozmayan asemptomatik küçük kalker plakaları sağlam kabul edilir)

8) Nefes alma ve konuşmayı güçleştiren konka hipertrofileri, burun polipleri, septum deviasyonları.

9) Burun boşluklarının ve sinüslerin iyi huylu tümörleri.

10) Eforla nefes almaya zorluk vermeyen larenks ve trakeanın darlıkları, ses kısıklıkları.

11) Etrafındakileri rahatsızlık edecek derecede kokusu bulunmayan hakiki ozena.

12) Travmatik ya da yapısal kaynaklı ileri derecede olmayan rinit atrofileri. (kokusuz)

13) Ameliyatla giderilmesi ve düzeltilmesi mümkün farenks şekil bozuklukları.

14) Ameliyat veya tıbbi tedavi düzeltilebilen dudağın hastalıkları, yarık sekelleri, iyi ve kötü huylu tümörleri, tatuaj, keloid, pigmente nevüsler, görünümü ve mimik hareketleri bozmayan skarlar.

15) Ameliyatla düzeltilebilen burnun edinsel şekil bozuklukları, kısa kolumella ve yaygın burun kanadı bozuklukları.

16) Ameliyat veya tıbbi tedavi düzeltilebilen yüzün, yanağın, periorbital kaş ve alın sahasının skatrisleri, defektleri, hastalıkları, selim tümörleri ve malign tümörleri.

17) Ameliyat veya tıbbi tedavi düzeltilebilen tükürük bezlerinin hastalıkları ve selim tümörleri.

18) Ameliyat veya tıbbi tedavi düzeltilebilen, ağız içinin, mukozanın, dilin hastalıkları ile selim tümörleri ve defektleri.

19) Ameliyat veya tıbbi tedavi ile düzeltilebilen, çiğnemeyi kısmen bozan çenenin odontojenik ve nonodontojenik hastalıkları. (kist, fistül, apse, selim tümörleri)

20) Ameliyatla düzeltilebilen alt ve üst çenenin hafif derecedeki şekil bozuklukları.

21) Ameliyat veya tıbbi tedavi ile düzeltilebilen çene ekleminin hastalıkları.

22) Ameliyat veya tıbbi tedavi ile düzeltilebilen çenenin trismus, konstriksiyon ve ankilozları.

23) Çiğneme, konuşma ve yutma fonksiyonlarını hafif derecede güçleştiren alt ve üst çene kırıkları, kemik iltihapları, şekil bozuklukları.

24) Ameliyat ve protezle düzeltilebilen alt ve üst çenenin kısmi harabiyeti.

25) Yüz görünümünü bozmayan ya da hafif şekil bozukluğu yapmış yüzün, sinüslerinin ve çene kemiklerinin iltihabı, iyi huylu tümörleri ve sekelleri.

C)

1) (Değişik:RG-14/12/2012-28497) Bir kulakta 26-40 dB arası işitme kaybı varken diğer kulakta 60 dB üstü işitme kaybı.

2) (Değişik:RG-14/12/2012-28497) Her iki kulakta ayrı ayrı 40-60 dB arasındaki işitme kaybı.

3) Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulağın tam sağırlığı.

4) İşitme kaybı en fazla C-1,2,3 deki kadar olan dış kulak yollarının (bir veya iki taraflı) travmatik veya etraf organların kronik enfeksiyonlarının tedavisi olanaksız darlıkları ve şekil bozuklukları.

5) Dış kulak yolları normal olmak şartıyla rekonstrüktif tedavisi mümkün olmayan tek ya da iki taraflı edinsel kulak kepçesi yokluğu.

6) Hasta kulakta 65 dB ve daha fazla işitme kaybına neden olan tek taraflı dış kulak yolunun travmatik veya etraf organlarının kronikenfeksiyonlarına bağlı tedavisi olanaksız darlıkları ve ileri derecedeki aurikula deformiteleri.

7) İşitme kaybı en fazla C-1,2,3 deki kadar olan kataral, sikatrisiyel, adeziv ya da orta kulağın sklerotik iltihapları, otoskleroz, labirent atrofileri ve labirenter hidropslar.

8) Hasta kulakta 40 dB ve daha fazla işitme kaybına neden olan, kolesteatomlu ya da kronik pürülan akıntısı bulunan tek taraflı kronik orta kulak iltihabı. (radyografide hasta tarafta mastoidin sklerotik bir hal aldığının ya da hücre strüktürünün kaybolduğunun saptanması şarttır)

9) Bir kulak evide olmakla beraber diğer kulağın sağlam veya işitme kaybı en fazla C-1,2,3 deki kadar olması.

10) Konuşmaya güçlük veren, ağızdan nefes almayı gerektiren, tedavi ile giderilemeyen burun boşluklarının şekil bozuklukları.

11) Üçüncü devir sifilizin burun boşluğunda ve seste fazla bozukluk yapmamış harabiyetleri.

12) Burun boşluklarının ve sinüslerinin kötü huylu tümörleri veya sekelleri

13) Eforla nefes almaya fazla zorluk veren ve ses kısıklığına sebep olmuş bir taraf ses telinin felci veya ses telinin median veya paramedian durumda fiksasyonu.

14) Tedavi ve ameliyatla giderilmesi olanaksız, gıda alma ve yutmayı güçleştiren farenks şekil bozuklukları.

15) Remisyonda nazofarenks kanseri.

16) Ameliyatla düzeltilmesi tam olmayan, gıda alma, konuşma, çiğneme ve yutma fonksiyonunu güçleştiren dudağın, yanakların, dilin ve ağız içinin hastalıkları, tümörleri, defektleri ve sekelleri.

17) Ameliyatla düzeltilmesi tam olmayan görümünü bozan, gıda alma, konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını güçleştiren yanık sekelleri.

18) Bu sistemlere ait tekrarlayan ameliyatlara rağmen kapatılamayan geniş açık yaralar.

19) Ameliyatla düzeltilmesi olanaksız yüzün, dilin, ağız içinin ve boyunun kötü huylu tümörleri.

20) Ağzın açılmasına en fazla 2 cm. (dahil)’e kadar izin veren çenenin konstriksiyonları ve ankilozları.

21) Ameliyatla tedavisi tam olmayan; çenenin odontojenik ve nonodontojenik kist, tümör ve defektleri.

22) Çene ekleminin ankilozu ve çiğnemeyi bozan çıkık sekelleri.

23) Ameliyatla tedavisi olanaksız, çiğneme fonksiyonunu bozan, çenenin sonradan olma şekil bozuklukları, hastalıkları, geniş defekt ve skatrisleri.

24) Ameliyatla düzeltilmesine rağmen, fonksiyon kazandırılamayan sert ve yumuşak damağın travmatik ve diğer nedenli defektleri ve fistülleri.

25) Ameliyatla düzeltilmesi olanaksız çiğneme, yutma, konuşma fonksiyonları ile diş artikülasyon ve oklüzyonunu bozan alt ve üst çenenin kısmi veya tam harabiyeti, şekil bozuklukları ve tümörleri.

26) İleri derecede alveoler kret kayıpları sonucunda protezle ve ameliyatla düzeltilemeyen konuşma ve çiğnemeyi bozan tam diş noksanlıkları.

27) (Ek:RG-27/10/2010-27742) Tükrük bezi kanallarının tedavisi imkansız devamlı fistülleri.

D)

1) (Değişik:RG-14/12/2012-28497) Her iki kulakta ayrı ayrı tedavi ve işitme cihazı ile giderilebilen 60 dB ve daha fazla işitme kaybı.

2) (Mülga:RG-14/12/2012-28497)

3) İki taraflı tedavisi olanaksız edinsel dış kulak yollarının tam kapanıklığı.

4) İşitme kaybı en fazla D-1 kadar olan sikatrisiyel, adeziv ya da orta kulağın sklerotik iltihapları, iki taraflı kolesteatom ya da kemik iltihabı ile birlikte cerahatli akıntıları, (radyografik muayene şarttır) iki taraflı otoskleroz, labirent atrofileri ve labirenter hidropslar.

5) Her iki kulağın ameliyatla evide ya da otovide olması. (radyografik muayene şarttır)

6) İşitme kaybı en fazla D-1 kadar olan total perforasyonla birlikte iki taraflı kronik orta kulak iltihapları ve iki taraflı mastoidit. (radyografide her iki mastoidin sklerotik bir hal aldığının ya da hücre strüktürünün kaybolduğunun saptanması şarttır)

7) Ameliyatla düzeltilmesi olanaksız edinsel burun yokluğu ya da ileri derecedeki şekil bozuklukları.

8) Nefes almayı ileri derecede güçleştiren ve göğüste şekil bozukluğu meydana getirmiş ve ağızdan nefes almayı gerektiren burun boşluklarının tedavisi olanaksız şekil bozuklukları.

9) Burun boşluklarının ve sinüslerinin tedavisi olanaksız hastalıklarının (lupus, tüberküloz, lepra, sklerom, üçüncü devir sifiliz, kötü kokulu ozena) seste kalıcı bozukluk yapmış ya da estetiği ileri derecede bozmuş olan harabiyetleri ve şekil bozuklukları.

10) Travmatik, cerrahi ya da herhangi bir hastalığa bağlı iki taraflı afoni derecesine varacak derecede ses kısıklığı yapmış, tedavi ile iyileşmesi olanaksız iki taraflı addüktör felci.

11) Larenksin veya trakeanın tedavisi olanaksız travmatik ve kronik hastalıkları, tüberküloz larenjiti ve ileri derecede fonsksiyon bozukluğu yapmış olan tümörleri.

12) Larenks ve trakeanın nefes almaya engel olan bozuklukları. (sürekli kanül taşıyanlar)

13) Yutmayı önemli derecede bozan, ameliyatla düzeltilmesi olanaksız farenkste şekil bozukluğu yapmış hastalıklar ve tümörler.

14) Önemli derecede şekil ve fonksiyon bozukluğu yapmış, paranazal sinüslerin, burun boşluklarının, ağız boşluğunun, nazofarenks ve hipofarenksin malign tümörleri.

15) Ameliyatla düzeltilmesi olanaksız, fonksiyon bozukluğu yapmış, görünümü ileri derecede bozan dudağın, yüzün, dilin ve ağız içinin hastalıkları, geniş defektleri ve harabiyetleri.

16) Gıda alma, çiğneme ve konuşma ile yüz görünümünü ileri derecede bozan yanık sekelleri.

17) Ameliyatla tedavisi olanaksız yüzün, boyunun ve ağız içinin spesifik hastalıkları, travmatik defektleri ve skatrisleri.

E) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Herhangi bir kulak burun boğaz sistemi, ağız, çene, yüz, boyun ve diş hastalıkları nedeniyle hiçbir hizmet sınıfında çalışamayacak duruma gelenler. Genel sağlığı bozacak derecede çiğneme, konuşma ve beslenmeyi aşırı derecede güçleştiren, protezle düzeltilmesi imkânsız, tedavisi olmayan ağız ve çenenin hastalıkları (dişler arasındaki açıklığın 0.5 santimden az tam ankiloz hali).  (Ekibare:RG-14/12/2012-28497) Her iki kulakta ayrı ayrı tedavi ve işitme cihazı ile giderilemeyen tam işitme kaybı

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2015 PMYO Diş Şartları” üzerine 50 yorum

 1. asfgh dedi ki:

  merhaba ben tel tedavisi görüyorum beni saglıkta dişlerimde tel takılıyken elerlermi elerlerse 1 2 ay içerisinde çıakcak desem yine elerlermi lütfen cevap verin yukarıdakileden bir şey anlamadım  asfghgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. asfgh dedi ki:

  merhaba ben tel tedavisi görüyorum beni saglıkta dişlerimde tel takılıyken elerlermi elerlerse 1 2 ay içerisinde çıakcak desem yine elerlermi lütfen cevap verin yukarıdakileden bir şey anlamadım 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 3. şevket dedi ki:

  merhaba ben tel tedavisi görüyorum beni saglıkta dişlerimde tel takılıyken elerlermi elerlerse 1 2 ay içerisinde çıakcak desem yine elerlermi lütfen cevap verin yukarıdakileden bir şey anlamadım 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 4. baraat dedi ki:

  oğlumun  iki kulagındada sinirrsel işitme kaybı var cihazla gideriliyor yüzde 40 civarı yani polisliğe girebiliyormu .çok karışık yazılmış 

 5. Hülya Güç dedi ki:

  Ben niye yorumumu göremiyorum 🙁

 6. kaan dedi ki:

  Ön dişimde kırık vardı üstüne porselen yapıldı sorun olurmu derin bakınca belli oluyor

 7. Kadir dedi ki:

  anlımda sol kaşımın üstüne bir yarık izi var aynı zamanda sol kaşımın bitişine doğru bi çizik yarık izi var fakat pek belli olmuyor yani dikkatli bakman lazım. ne olur bi fikriniz varmı hocam bi sıkıntı olur mu

 8. polis53 dedi ki:

  Bende 8 9 tane dolgu var belli bile olmuyor sorun olurmu

 9. rumeysa dedi ki:

  Dislerim caprasık tel tedavisi goruyorum ve alnimda kucuklukten kalma iz var sorun olur mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Rumeysa,
   Her ikiside sorun olmaz.

 10. fatih dedi ki:

  Bnm bir kaç tane çürük disim var sorun olurmu

 11. hasan dedi ki:

  benim bir dişim eksik sorun olurmu yaptırmama gerek var mı ???  teşekkürler 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,
   Yukarıda da yazdığımız gibi sorun olmaz.

 12. cancan dedi ki:

  Benim burnum kırık ama belli olmuyor bu sıkıntı olurmu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sorun olmaz.

 13. selim asas dedi ki:

  Benim dişim ön ve alt dişlerden bazilari egik baktiginda çok belli olmuyor ama yakindan baktiginda belli bu sorun yaratır mı ve tel tedavisi yaşamın geçmesinden dolayı olmaz diyor doktor daha yaşım 18:( 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Selim,
   Sorun olacağını düşünmüyorum.

   1. Hülya Güç dedi ki:

    Çalışmam gerekiyor kitap kaldı mi lütfen acilen  yardımcı olur musun admin

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Hülya,
    2015 PMYO Hazırlık E-Kitabı satışı halen sitemizde devam etmektedir.

 14. melih dedi ki:

  Merhaba ben bir damar ameliyatı oldum ve bacagimda yaklaşık bir metre uzunluğunda izler var fakat kosmama ziplamama falan engel değil bu konu hakkında bir bilginiz varmi acaba engelmi 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Melih,
   İz olarak soruyorsanız sorun olmaz.

 15. osman dedi ki:

  Benim ön disimde doğuştan dis lekesi var sorun olurmu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Sorun olacağını düşünmüyorum. Ama yinede bir doktora başvurarak tedavinizi olunuz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2015 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 16. Orhan Yavuz dedi ki:

  Benim sorunum dislerimle Sol üst köpek dişim arasında çok boşluk var diğer dislerime göre çok önde acaba sağlık kontorulde sorun teşkil edermi yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Orhan,
   Sorun olacağını düşünmüyorum.

 17. ismail dedi ki:

  PMYO kapanması hakkında hiçbir bilgi yok sitede bize bilgi verebilir misiniz geleceğimiz söz konusu  

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İsmail,
   Ne PMYO kapanması. PMYO’lar kapandı da bizim mi haberimiz yok?

 18. adiyamanli dedi ki:

  Admin bu e kitap  kitap şeklinde mi bi de fiyat

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizde tanıtımı mevcut. Okursanız sevinirim.

 19. Fatih dedi ki:

  Ellerimde az ama belirgin titreme var doktora gittiğimde sağlık raporunda bi şey gözükmüyor mülakatta sorun olurmu cevaplarsanız sevinirim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Doktorunuz sorun olmaz dediyse ve sağlık raporunda bir şey çıkmıyorsa sorun olmaz.

   1. Fatih dedi ki:

    Teşekkürler masal

 20. Muratt dedi ki:

  Merhaba Sitenizde bulanan Renk körlüğü testine baktım sadece bi tanesi görebildim.Yani renk körü değilim mi anlamına geliyor.
  Teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Evet renk körü değilsiniz.

 21. pelin dedi ki:

  Ya abi en kisa zamanda şu iç güvenlik paketi ile ilgili pmyo mezunları nin tabi tutulacağı sınav pmyo lara kaç kişi alım yapılacak hakkında bilgi verin de insanın içinde ki sıkıntılar gitsin abi ya bu site çok ama çok güvenilir lütfen en kisa zamanda bir bilgi verinn ):

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Pelin,
   İç güvenlik konusunu düşünmenize gerek yok. Diğer konularda ise yavaş yavaş bilgi vermeye devam edeceğiz.

   1. pelin dedi ki:

    Niye düşünmeye gerek yok ki ya sınavı kazanamassak 2 yil boşa gidecek 

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Pelin,
    Bakın alnamadığınız konu şu ilk önce PMYO kazanmanız gerekiyor. PMYO bittikten sonra tekrar bir sınav yapılacak. Siz önce PMYO kazının sonra inanın en detayını vereceğim.

   3. pelin dedi ki:

    Peki bu sınav i siz neden bu kadar ciddiye almiyorsunuz tüm sınavı kazanamassak bütün emekler boşa gidecek ve eleyecekler o sınavda

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Pelin,
    Çünkü içi boş. Detaylı anlatmak istemiyorum. Cemaatçi değilseniz bir faaliyetiniz yoksa elenmezsiniz. Yani göstermelik bir şey.

 22. simge dedi ki:

  Dis telleri bi problem olur mu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Simge,
   Yukarıyı okudunuz mu?

   1. simge dedi ki:

    Evet okudum buldum sorumun cevabı ni 🙂 tsk

 23. pelin dedi ki:

  Bu sene pmyo ya  kaç kişi alacaklar ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Pelin,
   Henüz açıklanmadı. Açıklandığında sitemizde duyuracağız.

 24. Dadas dedi ki:

  Admin bu sene kaç kişi alınır bi tahmin var mı ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   En kısa zamanda tahmin yapacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir