2015 Pomem Alımları

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
2015 Pomem Alımları

2015 Pomem Alımları

Sevgili 2015 Pomem Adayları,

Hepinizin 2015 Pomem Alımlarını sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz. Bu nedenle 2015 Pomem Alımları üzerine yazı yazmak ve sizlere bilgi verme gereksinimi duyduk. Öncelikle Pomem alımları 4 yıllık üniversite mezunu arkadaşlarımız arasından yapılmaktadır. 4 yıllık üniversite mezunu olmasının üzerine basarak söylüyoruz çünkü 2 yıllık üniversite mezunları da bu sınava girebileceklerini düşünüyorlar. Ancak 2 yıllık üniversite mezunu kişiler kesinlikle pomem sınavlarına giremezler. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı resmi alım mevzuatında değişiklik yaparsa 2 yıllık üniversite mezunları pomem sınavlarına girebileceklerdir ama böyle bir değişikliğin olacağını sanmıyoruz.

2015 Pomem Alımları

2015 Pomem alımları için olmazsa olmaz ikinci şart ise son iki yılın yani 2014 – 2015 KPSS’den 60 ve üzerinde puan almanız gerekmektedir. Yalnız bu puan Polis Akademisi Başkanlığının gerek gördüğü durumlarda yükseltilir veya düşürülebilir. Yinede geçtiğimiz senenin pomem alımları üzerinden hareket edecek olursak en düşük 60 puan almanız gerekmektedir. Diyelim ki puanınız 59,999 pomem alımlarına giremezsiniz. 2015 Pomem Alımlarına müracaat dahi edemezsiniz. İlerleyen konularımızda sizle pomem alımları ve detayları hakkında bilgi vereceğiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

2015 Pomem hakkında sorularınızı sitemizin forumlarına girerek sorabilirsiniz. Sitemizin forumlarına girmek için lütfen buraya tıklayınız. 

POMEM hakkında hiç bir yerde bulunmayan bilgiler almak ve POMEM sınavlarına PROFESYONEL olarak hazırlanmak istiyorsanız hemen Google Play’den POMEM HAZIRLIK PRO uygulamamızı buraya tıklayarak cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir