2016 PMYO Baraj Puanı Tahminimiz!

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam

Sevgili 2016 PMYO Adayları,

Sitemizi takip eden arkadaşlarımız çok iyi bilirler ki Polis Akademisi Başkanlığı her sene PMYO sınavlarına başvurabilmeniz için YGS’den belirli bir puanı ham olarak aşmanızı istemektedir. İşte biz bu puana PMYO BARAJ PUANI diyoruz. PMYO baraj puanı her sene Polis Akademisi Başkanlığınca resmi internet sitesinde duyurulmaktadır. Genellikle YGS sonuçlarının açıklanmasına müteakip 20-30 gün içerisinde açıklanmaktadır. Ama geç açıklandığı durumlarda olmuştur. Bu durum tamamen Polis Akademisinin o yıl için belirlediği stratejiye bağlıdır. PMYO baraj puanı açıklanmadan önce sizinde tahmin ettiğiniz üzere PMYO adayları sitemizi soru yağmurlarına tutarak PMYO baraj puanının kaç olacağı hakkında bilgi istemektedirler. Bizde bu sorulara dayanamayarak her sene PMYO baraj puanı tahmini yapmaktayız. 2007-2015 yılları arasında yaptığımız PMYO baraj puanı tahminlerimizde tam olarak 8 yıl üst üste tahminimizi tutturduk. Ancak 2015 yılında yazılı sınavın kaldırılması ve bazı PMYO okullarının kapatılmasından dolayı kontenjan azaltılması nedeniyle PMYO baraj puanı 270 olarak açıklanmıştır. Bizde geçtiğimiz sene PMYO baraj puanını 250 olarak tahmin etmiştik. Ancak tahminlerimizde yanıldık. Bunun üzerine siz değerli üyelerimizden duymadığımız hakaret ve benzeri çirkin sözler kalmadı. Tabiki aralarında bize hak verenler olmadı değil. Bizim yaptığımız yalnızca son durumlardan çıkarımlarda bulunarak PMYO baraj puanını tahmin etmektir. Neden kaç puan olduğunu tahmin ettiğimizide burada açıklıyoruz. Zaten bunun ismi tahmindir arkadaşlar. Buna rağmen bazı arkadaşlarımız sanki resmi bir sonuç açıklıyormuşuzcasına bizi emek hırsızlığı, duygu sömürüsü ve umut tacirliği ile suçladılar. Bu denli ağır hakaret dolu yorumları sitemizden bilerek silmedik ki siz 1 yıl sonra görün diye. Tüm bu nedenler bir araya geldiğinde PMYO Baraj Puanı Tahmininde bulunmaktan çekinmeye ve soğumaya başladık bu nedenle bu sene için 2016 PMYO Baraj Puanı Olasılıkları üzerinde duracağız. Siz hangi olasılık üzerinde daha çok duruyorsanız sizin istediğiniz gibi inşallah baraj puanı o olur.

1,PMYO BARAJ PUANI OLASILIĞI

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz üzere YGS bu sene oldukça basitti ve bir çok kişinin YGS’den 270 aldığını biliyoruz. Polis Akademisi bu sene geçtiğimiz sene gibi alım yapacağını düşünürsek, yani PMYO’lara normal polis memuru yetiştirmek için alım yaparsa PMYO baraj puanın değişmeyeceğini düşünüyoruz. Yani 1. olasılığımız da pmyo baraj puanı 270 olarak kalabilir.

2. PMYO BARAJ PUANI OLASILIĞI

Bu olasılığımız da PMYO kapasiteleri üzerinde durmak istiyorum. Bildiğiniz üzere PMYO kapasiteleri şuan için 3000 – 3600 civarında bu kapasite düşürülüp 2 veya 3 PMYO daha POMEM’e çevrilirse PMYO baraj puanın 300 olma olasılığı çok yüksek. Ama biz PMYO kapatılıp POMEM’e çevrileceğini en azından bu yıl için beklemiyoruz. Bu nedenlerle 2. olasılığımız da pmyo baraj puanı 300 olabilir.

3. PMYO BARAJ PUANI OLASILIĞI

Geçtiğimiz sene PMYO baraj puanı 270 puan açıklanmıştı ve 270 puan ile PMYO kazanan adayların olduğunu görmüştük. Bu şu anlama geliyordu ki (daha önceki haberlerde sitemizde hesaplamasını yapmıştık) 250 puan alan bir aday veya 250 puandan aşağıda alan bir aday PMYO kazanabilir. Bunun hesaplamasını sitemizde daha önceki yayınladığımız makalelerimiz de bulabilirsiniz. Eğer Polis Akademisi buna hakkaniyete dikkat ediyorsa PMYO baraj puanını bu sene 250 puana düşürecektir ve her polis olmak isteyen vatan sevdalısının önünü açacaktır. Bu nedenle 3. olasılığımız da pmyo baraj puanı 250 olabilir.

4. PMYO BARAJ PUANI OLASILIĞI

Sitemizi iyi takip edenler biliyor ki Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz sene POMEM alımlarını ilk defa branş üzerinden yaptı ve Polis Özel Harekat branşına alım yaptı. Duyduklarıma göre bu alım sonucunda verilen eğitimlerden iyi bir sonuç alınamadı ve bu nedenle bu alınan POMEM adayları koruma, çevikkuvvet, özel harekat, hassas vb. Daire Başkanlıkları arasında dağıtılacak. Yine biliyorsunuz bu sene POMEM Polis Özel Harekat Başkanlığı branşına alım yaptı ama yeterli başvuruyu bulamadığı için başvuru sürelerini uzattı. Nitekim bazı polis adaylarının gündemdeki şehit haberlerinden etkilenerek başvuru yapmadığını veya ailesinin isteği doğrultusunda başvuru yapmadığını biliyoruz. İşte bu yüzden bu sene PMYO’lara Polis Özel Harekat, Asayiş ve Çevikkuvvet Branşlarında yetiştirilmek, eğitilmek üzere öğrenci alınabilir. Bu durumda sizinde bildiğiniz üzere gündemden etkilenen adayların başvurmayacağı mağlum. Polis Akademisi başvuruların az olacağını düşünerek pmyo baraj puanını 230-220 seviyelerine çekebilir. Yani 4, olasılığımız da pmyo baraj puanı 230-220 olabilir.

SİZE HANGİ OLASILIK DAHA MANTIKLI GELİYORSA AŞAĞIDAKİ ANKETİMİZE KATILARAK OY VERİNİZ!

[poll id=”16″]

SON OLARAK!

2016 PMYO Baraj Puanı hakkında görüşlerimizi bu akşam yani 08/04/2016 tarihinde saat 22.00’da canlı olarak facebook sayfamızda sizlerle paylaşacağız. Canlı yayınımıza sitemizin resmi facebook adresini beğenerek saat 22:00’de katılabilirsiniz. Eğer canlı yayınımıza katılamazsanız üzülmeyin. Canlı yayınlarımız sitemizin resmi youtube kanalında ve yine facebook adreslerinde yayınlanacaktır.

Başarılar dileriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2016 PMYO Baraj Puanı Tahminimiz!” üzerine 69 yorum

 1. ali dedi ki:

  hocam merhaba benım elimde dikiş izi var biraz büyü ben estetik cerrahi ile bunu en aza indiricem ama tamamen gecmez diyolar dikiş izimin görünürlüğünü azalttığımda alırlarmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. Dilan dedi ki:

  ygs den 270 puanı geçtim ama ön başvuruları kaçırmışım kpssye giricem onun puanıyla başvuru yapabilir iyim nasıl olucak hiçbir şey anlamadım lütfen cevap

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 3. Salih dedi ki:

  On basvurulari kacirdim admin uzama durumu yada baska bir yolu yokmudur gittimi bir senem ya

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 4. hilal dedi ki:

  Sınav başvuru dilekçesi nedir ? İnternet üzerinden başvuru yaptıktan sonra çıktısını almadım sorun olur mu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 5. Sefa dedi ki:

  arkadaşlar benim bir sorum olacak ben internetten ön başvuruyu tamamladım bugün fakat benim adresim afyonkarahisar gözüküyordu başvuruyu yaptıktan sonra farkettim ve nüfus müdürlüğüne gidip adresimi bulunduğum şehre aldırdım. sınav yerleri de ikamet adresine göre belirliyormuş ben ön başvurudan sonra yapmama rağmen yeni adresim mi geçerli eski adresim mi?

 6. anonim dedi ki:

  bişi sorabilirmiyim benim puanın 304 boyum 171 ama kilom 87.7 ne zaman ölçüm yapıyorlar ben o tarihe kadar kilo verabilirmiyim

 7. 35 dedi ki:

  Iyi aksamlar sayin admin, cinsel bolgeye ne icin bakiyorlar.Bakirelik icin diyenler olmus, boyle birsey var mi. Ben kucuk bir et beni aldirdim. Sorun olur mu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sorun olmaz, bakirelik için bakmıyorlar.

 8. halef dedi ki:

  Polis Kolejine girmek isteyen adaylar öncelikle 15–26 Mart 2016 tarihleri arasındahttp://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde açılacak olan başvuru ekranından öğrenim gördüğü okul müdürlükleri tarafından başvuruda bulunacaktır. bu basvuuyu kaçırdım telefasi yokmudur ltfen acil
  cevabı mail atarsanız sevinirim

 9. Begüm dedi ki:

  Merhabalar. Lisans mezunları, yaş sınırı tuttuğu taktirde polis meslek yüksekokullari na giriş için basvurabilecekler mi? Yardimci olursanız çok memnun olurum.

 10. Begüm dedi ki:

  Merhabalar. Lisans mezunlari, yaş sınırı tuttuğu taktirde polis meslek yüksek okullarına giriş için basvurabiliyorlar mi? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 11. fatmajlfv dedi ki:

  tamam pmyo yu anladımda pomem puanını neden yükseltirler kaç yıldır bunun için çalışıyorum bilseler keşke şimdi hayallerimde bende suya düştüm bogulacam beni kurtaracak olan tek şey pomem puanın tekrar 60 olması.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 12. KEREM dedi ki:

  Basvuruların nisan ayının son haftası baslayacağını mülakat tarihlerinin ise mayısın 9-23 arasında olacagını tahmin ediyorum.Çünkü mayıs 24-31 arası eğitim sınavları yapılmakta yani mezun olacakların atama mulakatları olacak.
  Hazıran ayına gelecek olursak hazıran ayının 18-19-25-26 sı lys sınavları olacak akademı bunu göz onunde bulundurulması halınde hazıran ayında mulakat yapamaz.
  2015 senesındekı gıbı mulakatların temmuz ayında olması da olası değil çünkü hazıran ayının 4-7 arası ramazan bayramı tatılı yanı resmi tatil.geriye kalıyor temmuz 11 – agustos 27(PMYO açılacak) arası bu kısacık zaman dılımınde ıse hem mulakat yapıp sınav sonucları acıklanıp ardından ıntıbaka alınıp sağlık raporları yuklenme senetlerının ımzalanması gibi işlemlerin yapılması mumkun değil.
  Yani en muhtemel tarihler basvuru nisan ayı son haftası mülakat mayıs ayı 9-22 arası.
  Not:KENDİ KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR.KESİN BİLGİ DEĞİLDİR.

 13. kullanıcı dedi ki:

  hepsini yazmissiniz zaten baska bisey kalmamis illaki biir tutar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Önemli olan en çok oy alanın tutması. Nitekim en çok oy alanda tuttu.

 14. Ramazan dedi ki:

  Baraj ne zaman açıklanır acaba ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 15. Yozgat66 dedi ki:

  Büyük ihtimalle en az 270 olur bu senede geç açıklanır bu yüzden sınav yapılmaz ve direk ygs ve mülakatla alım yapılır

 16. Koray dedi ki:

  Anket sonucuna bakamıyoruz

 17. zuhal dedi ki:

  250 olsu bence

 18. PPPPPP dedi ki:

  Bu 2016 PMYO ve POMEM başvuru tarihleri ne zaman başlıyor 2016’nın ygsden beri göremedim net bir şeyde bulamadım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 19. Burak dedi ki:

  Merhaba Admin.
  Bir şey sormak istiyorum.Yüzümdeki güneş lekeleri(çiller) polis olmama engel olur mu yoksa mülakatta pek sıkıntı çıkmaz mı? Bu konuda yorumunuz nedir? Teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 20. PoliS Olacak dedi ki:

  sayın EGM ; puanda aşağıya çeklmeli;bayanlarda boy sınırı da aşagya çekılmelı….1.60 cm gbı..çnkı kızlar da zaten uzama erken başlayp btıyorr..(gerçi 1.65 den 1.62 ye çekıldı ama bısey fark etmedı…boyu hala kısa olan ınsanlar vr ve yaa cm den kaçıranlar…) bız hep boydan sıkıntı çekıyoruzz..bıze de bır sans verılsın…artık bu saatden snra uzama beklemeyın bayanlardn…puanda – boy da aşağıya çekılsın rıca edyorumm….(puanda : 240)

 21. atakan dedi ki:

  Masal benim yeğenim bu sene 12.sınıfta okuyor ve mezun olacak. doğum tarihi 28.10.1998 bu durumda PMYO’ ya başvurabilir mi? Bizi bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 22. emre dedi ki:

  220-230 olursa çok iyi olur

 23. murat dedi ki:

  bende polıs olmak ıstıyorum ama eylulde mahkemem var bılısım suclarından facede bırısıne hakaretten kısısel verı pasyalımı sucu bu engellermı basvuru yapmamı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 24. talha dedi ki:

  4. olasılık gelir inşallah. Tüm gönülden isteyen kardeşlerimde girer. eyvallah admin harbi insansın.

 25. Murat dedi ki:

  269 egerki 270 olursa naparim

 26. Beyazıt dedi ki:

  Polis olmak gururunu bizlerde paylaşmak istiyoruz.Hayırlısı

 27. tem dedi ki:

  yılların tecrübesine dayanarak söylüyorum aynı kalabilir.Puan kesinlikle düşmez.

 28. husniye dedi ki:

  4 daha mantıklı

 29. leyla dedi ki:

  inşallah

 30. Furkanuzun dedi ki:

  Bu sene ki ygs sınavı baz alınırsa 220-230 puan civarına çekileceğini zannetmiyorum çünkü geçen yıla oranla barajı geçen ve 250 puan üstünde alan kişi sayısı 2015 ygs ye oranla çok çok yuksek, en düşük ihtimalle 250 ye kadar düşer veyahut aynı kalır.. gönül ister ki vatanını milletini seven herkes girebilsin fakat 250 nin altında alan arkadaşlar fazla umutlanmasin derim.

 31. Samet dedi ki:

  220 olsun hayırlısı ile.

 32. kadir dedi ki:

  meslek lisesiyim 2 senedir polis plmak istiyorum ama yinede ygs düşük uffff bir care bulun gari yeddi gari yaaaa

 33. remzi dedi ki:

  Değerli bilgileriniz icin cok tesekkurler.

 34. angara.genci dedi ki:

  Sayın admin aciklamanizi beğendim tesekkur ederiz

 35. taner dedi ki:

  Merhaba masal,
  Öncelikle bizler için çalışıp çabaladığın için çok teşekkür ederim. Hakkını helal et. Sorum şu yönde, anket sonucunu bir yana bırakalım. Sana göre yani senin sahsi tahminin bu 4 madde arasından kaçıncısi bunu çok merak ediyorum. Lütfen cevapsız bırakma

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 36. Rauf dedi ki:

  250 olursa cok iyi olur 2.5 puan la giremiyorum. 250-260 arasi cok iyi olur.

 37. aysenur dedi ki:

  bu yıl sorular cidden kolaydı bana göre puan 270 kalır ya da 300 olur düşeceğini sanmıyorum

 38. Mehmet doğan dedi ki:

  4. Olasılığın olmasını çok istiyorum. Inşallah 4. Olasılık olur..

 39. gizem dedi ki:

  Allahimm nolur 250 ye dussun puanim 257 tek istegim pmyo

 40. Burak dedi ki:

  İnşallah 300 olur ve rahat bir mülakat geçiririz ben iki yıldır uğraşıyorum.Polis olucam diye okuduğum okulu bıraktım.Umarım herşey dilediğim gibi gider ve kazanırım.İnşallah polis olmayı hak eden bütün kardeşlerim kazanır…

 41. Yiğit dedi ki:

  Kesin olarak ne zaman açıklanır ham puan?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 42. Fatma dedi ki:

  250 den bi puan aşağı olmaz arkadaşlar hiç sanmıyorum ama inşallah allahım hepimizin gönlüne göre versin

 43. Enes AYNUR dedi ki:

  Bence 4.olasılıkta düşündüğünüz gibi olursa birçok arkadaş memnun kalacaktır.

 44. MURAT dedi ki:

  PMYO ALIMLARI NE ZAMAN BASLIYOR

 45. mehmet dedi ki:

  Barajın açıklanma tarihi bellimi peki

 46. seher dedi ki:

  bence Polislik saygın bir meslektir polislik puanları yukselmese de aynı kalmalidir bence çünkü geçen sene ki arkadaşlarımıza haksızlık olur o yüzden saygın ve çok değerli bir meslek olan polisligin puanı aynı kalmalidir ve polislige hak eden caliskan ve vatanini çok seven kişiler bu meslekte olmalıdır

 47. Halil dedi ki:

  Birilerinin fedakar olmasi lazim ben ve ben gibi birsürü insan var kac gündür puan 220 ye cekilsin diye dua ediyorum. bu güzel haberi sizden duyabilirim insallah.

  1. Enes AYNUR dedi ki:

   İnşallah kardeş bu meslekten başkasını yapamam çok ciddiyim.

 48. Döne dedi ki:

  Ya puan tamam amenna ama neden yaş sınırında 31 aralık baz alınıyor ocak neden degil

  1. Kenan dedi ki:

   1 ekim aliniyor kardeşim 31 aralik değil

 49. Emre dedi ki:

  tesekkürler bilgi için adamsın admin inş. 4. olasılık tutar cok istiyorum yas 21 kücüklükten beri istiyorum lise okumadık kapasite ancak 232 puana yetti. temel 0 olunca ttabi tekrar eyvallah 🙂

 50. fghhh dedi ki:

  allah aşkına 220-230 bandına çekin ihtiyacımız var bu mesleğe

 51. Walwal dedi ki:

  Harikasınız sayın admin.

  1. MaSaL dedi ki:

   Sizde öyle. Başarılar dileriz.

   1. cenk dedi ki:

    200olsun diye dua ediyorum ne olur busene bir güzellik yapın şu puanı 200 . cekin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir