2016 PÖH Sınav Takvimi Açıklandı!

Polis Akademisi Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Sevgili PÖH Adayları,

Sitemizi ve forumumuzu  takip edenler bilirler. Geçtiğimiz gün ortaya bir sınav takvimi sızdırıldı. Ve bu sınav takviminde tarihler, yapılacak olan işlemler yazmakta. Şimdi sizlerle 2016 yılının bitmesine aylar kala Akademinin üst üste açığa çıkan güvenlik skandallarını paylaşacağım. Akademinin skandallara imza attığı birden fazla kez kanıtlandı. O kanıtlara şimdi yenilerini ekleyeceğim. Şimdi sizlere bu skandalları teker teker birer birer arka arkaya sıralayacağım.

Birinci skandal;

PÖH Başvuru Sisteminde Açık olmasıdır. Bu açık tarafımızca tespit edilmiştir. Ve biz bu açığı yazdığımız bu yazı ile kamuoyuna duyurmaya çalıştık.  Yazıyı yazalı tam tamına 1 ay oldu. Ancak hiç kimse bize geri dönüş yapmadı. Bas bas bağırdığımızla kaldık. Allahtan bilgiler art niyetli kişilerin eline geçmedi. Eğer ki bizden önce art niyetli kişiler bu açığı görseydi ve bundan faydalansaydı daha büyük skandallar yaşanabilirdi. Kimlik bilgileri sızdırılabilirdi, alımlara sabotaj yapılabilirdi, bilgiler sistemden kalıcı olarak silinebilirdi. Bunlar hiçte hafife alınacak şeyler değil. Aksine çok ciddi ve üzerinde durulması gereken şeylerdir ancak bize kimse geri dönüp hayırdır diye sormamıştır. Ve bu şekilde başvurular bitmiştir. 285 bin başvuru yapıldığı söylenmiştir. Başvuru sayısıyla ilgili yazdığım yazıyı buradan okumanızı tavsiye ederim. Çünkü göründüğü gibi değildir.

İkinci skandal;

Parkur mevzusu. Parkurun değiştiğine yönelik kamu oyuna sızdırılan bilgi ve belgeler. Emekli Özel Harekatçılar Derneğinin çarpıcı açıklamaları. Ortalığın ciddi şekilde karışması. Kamuoyunun ikiye bölünmesi. Kimisi parkur değişecek diyor, kimisi değişmeyecek diyor. Kimi Akademiden açıklama gelmediği sürece inanmıyor, kimisi inanıp çalışmalara başlıyor. Ancak Akademi hiç bir şekilde inisiyatifini bozmuyor. Doğru ya da yanlış demiyor. İnsanlar ne yapacağını şaşırmış durumda. Çoğu aday barfiks çalışmalarına başladı. İşin garibi parkur mevzusu ticarete döndü iyi mi? Geçen gün haberlerde çıktı. Dikkat edersiniz ki işin ticari ve ekonomik kısmından söz edildi. Ancak bu bahaneyle parkurdan da söz edildi. Barfiks falan geldi denildi hatta direkt barfiks çeken adaylar görüntülendi. Peki haberde neler geçti? Aynen aktarıyorum; Özel harekata 10 bin genç alınacağı duyuruldu. 280 bin aday arasından ipi göğüslemek için özel kurslarla yeni bir sektör yaratıldı. Peki bu sektörde kimler var? Beden eğitimi öğretmenleri, emekli polisler, özel harekatçılar. Özel kurs ücretleri ise günlük 25, aylık 300 lira. Bu ücretler karşılığında üstte saydığımız ünvanlar adayları elemelere hazırlamakta. Hocanın birisi açıklama yapıyor; ”Şuanda bizim 1000 tane öğrencimiz var. Yaklaşık bir buçuk aydır bizim salonlarımız aktif olarak çalışıyor.” Hemen bu açıklamadan sonra kameraman tarafından barfiks kısmı gösteriliyor. Adayın birisi barfiks çekiyor. Yukarı çek yukarı çek diye hoca bağırıyor. Özel harekatçı yetiştirmek için özel kurslar dershane gibi çalışıyor. Fiziki dayanıklılık testi için. Ve adayın birisine parkur zor mu sorusu soruluyor. Aday ise ”Parkur zordan daha da bitik zor neredeyse imkansız gibi görünüyor.” yanıtını veriyor. Sınavı kazananlar 4.500 – 5.000 liralık özel harekatçı maaşı ve vatan savunması için spor kurslarına akın ediyor. Ve tabi ki bu spor kurslarına ödenenin dışında 280 bin aday 75 liralık sınav giriş ücreti ile devlete yaklaşık 20 milyon liralık kaynak yaratacak. diye haber noktalanıyor. Artık dönen parayı, olanı biteni sizler hesaplayın. Ortada bir sürü yanlış var. 7 farkı bul oyunu misali farkları bulun bakalım. Yorum olarak yazı altına yazabilirsiniz. Bununla ilgili PÖH Hazırlık Makalemizi ve PÖH Parkur Karmaşası adlı makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Üçüncü ve son skandal;

En başta söylediğimi en sona bıraktığım için kusura bakmayın. Başka türlü konuya giremezdim. Son skandal ise en başta yukarıda paylaşmış kamuoyuna sızan resimdir. Bu resmi sizlerle paylaşıyorum;

Kamuoyuna sızdırılan bu fotoğrafın şuanda resmi bir doğruluk yapı yok. Yani resmi değil. Resmi olarak doğrulanmadı ve her hangi bir bilgi verilmedi. Ancak gerçek olma ihtimali %99.9dur. Yanlış olma ihtimali ise yalnızca %1’dir. Nereden biliyorsunuz? Neden ve niçin diyecek olursanız ve üstte yazdıklarım sizi tatmin etmediyse, geçmişte de benzer bir manzara ile karşı karşıya kalmıştık. Peki neydi bu manzara? Aynı takvimin 2016 PMYO Giriş Sınav Takvimi idi. Onunda resmini aşağıda paylaşıyorum;

Bu sene PMYO’ya başvuran takipçilerimiz ve adaylarımız bilirler. Bu liste harfiyen doğru çıkmıştı. Hiç sekmedi. Belge ortaya çıktı ve daha sonra işlemleri hepsi birer birer yazılan tarihlerde yapıldı. Sadece ilk seferde mülakat tarihleri fotoğraftaki belirtildiği gibiydi ancak daha sonra sistemsel sorunlar gerekçe gösterilecek 1 hafta ertelendi. Forumumuzdaki konusuna buradan ulaşabilirsiniz.   Anlayacağınız sızdırılan belge gerçekti ve her hangi bir yanlışlık, yalan, dolan ve benzeri yoktu. Herkes şaşırmıştı. Ve akademinin bilgi güvenliği bir kez daha tartışma konusu olmuştu. Şimdi aylar geçti, hatta yıl bitmek üzere. Akademinin güvenliği halen büyük bir tartışma konusu. Üst üste bir sürü güvenlik skandalı. Yolsuzluklar. Yolsuzlukla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Bu kadar güvenlik sorunu olan bir kurumun güvenlik görevlisi yetiştirdiğini düşünebiliyor musunuz? Üstelik bunlarla ilgili tek kelime açıklama yapılmamakta. Bu kadar güvenlik sorunundan sonra adayların aklına ”Torpilde olacak mı acaba? ” sorusu mutlaka gelmiştir, geliyor da. Artık orası da sizin analiziniz olsun ama Akademinin ciddi bir güvenlik sorunu yaşadığı tabiriyle kabak gibi ortadadır ve insanların Akademiye olan güveni bu gidişle her geçen gün daha da azalacaktır. Umarız Akademi tüm bunları bir an önce düzelterek kamuoyuna ikna edici bir açıklama yapar ve tüm bu soru işaretleri, güven sorunları çözüme kavuşur. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

Facebook sayfamıza gitmek için tıklayın!

Forumumuza gitmek için tıklayın!

PÖH Hazırlık Uygulamasını indirmek için Tıklayın!

Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Sorular cevaplanmayacaktır. Sorular için forumumuzu kullanınız.

Selam, Saygı ve Sevgilerimle.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“2016 PÖH Sınav Takvimi Açıklandı!” üzerine 1 yorum

  1. ahmet dedi ki:

    Hocam aynen katılıyorum yazınıza, PÖH parkur değişmesini Akademi yayınlasaydı daha iyi olurdu. Kurslarda ter döken arkadaşlar var hepsine kolay gelsin fakat madem parkur değişecek, takvim açıklanacak bu arkadaşların Facebook adresinden paylaşılsın, kurumun sitesi neden var bence soruşturma açılmalı sağlıcakla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir