2016 Polis Özel Harekat Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler!

Pomem Mavi
sponsorlu reklam

Sevgili 2016 PÖH Adayları,

Lütfen 2016 PÖH Başvuru Sayısı hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız. Yavaş yavaş 2016 Polis Özel Harekat Alımı İnternet Üzerinden Başvuruların sonuna yaklaşıyoruz. 2016 PÖH İnternet Üzerinden Ön Başvurular bittiğinde 2016 PÖH şahsen başvurular başlayacaktır. İşte size bu yazımızda 2016 PÖH Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeleri tanıtacağız.

2016 PÖH  Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler Aşağıdadır.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;
a) T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı,
b) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
c) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
ç) Aday sağlık bilgilendirme formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
d) Adayların fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin bulunmadığına dair beyanı. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak https://www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
e) Lise, ön lisans, lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi. (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)
f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf.
g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi. (Yaş düzeltmesi yaptırdığına dair onaylı belge başvuru sırasında aday tarafından teslim edilecektir.)
h) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği.
ı) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.
i) Sınav Giriş Belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

2016 PÖH Başvuruda İstenilen Belgeler hakkında sorularınızı sitemizin forumlarında sorabilirsiniz. Forumlarımıza bağlanarak soru sormak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sitemizin Facebook Sayfasını beğenerek sitemizde yayınlanan tüm haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Sitemizin Facebook Sayfasını beğenmek için lütfen buraya tıklayınız. 

2016 PÖH Sınavlarına Hazırlanmak için sitemiz tarafından yayınlanan cep telefonu / tablet uygulamamız için buraya tıklayınız. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“2016 Polis Özel Harekat Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler!” üzerine 9 yorum

 1. Fatih dedi ki:

  Polis özel harekat ön başvuru yaptım ancak ön başvuru çıktısını almadım sonrada unuttum.başvuru numarami kaydettim.bu çıktıyı su an alamiyorum sayfayı kapattılar.ileride bu çıktıyı benden isterler mi herhangi bir sıkıntı olur mu bilgi verebilir misiniz..

  1. Mavi dedi ki:

   Sorun olmaz.Mülakat yerleri açıklandığında bilgileri unuttum kısmından geri alabilirsiniz.

 2. ALİ dedi ki:

  ŞAHSEN BAŞVURU DERKEN ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞINA GİDİP KENDİ ELİMİZLEMİ TESLİM EDYORUZ BELGELERİ

  1. Mavi dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 3. ahmet dedi ki:

  merhba lise diplomam üniversitede nasıl alabilirim?

 4. şehmus dedi ki:

  yazılar çince çözebilirmisiniz düzeltin bunu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Temamızı güncelliyoruz.

 5. Ridvan dedi ki:

  Selam ıyi günler bu istenilen belgeleri nereye ve ne zamana kadar teslim etmemiz lazım acaba ?

  1. Mavi dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir