2017 Polis Özel Harekat Alımı Tahminleri

Pomem Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Sevgili PÖH Adayları,

Lütfen 2016 PÖH alımları hakkında bilgi için buraya tıklayınız.  Bildiğiniz üzere bugün ( 14 Kasım 2016 Pazartesi ) saat: 17:00’da 19. Dönem Polis Özel Harekat ön başvuruları ve alımları son buldu. Bu alımları kaçıran ve / ve ya başvuramayan adaylar gelecek alımları dört gözle beklemeye başladı. Bu yazımız da sizlere muhtemelen 2017 yılında tekrar alınacak olan 10 bin PÖH alımı hakkında tahminler sunacağız. Geçtiğimiz aylarda İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu komiser yardımcılarının mezuniyet ve yemin töreninde konuşmuş ilerleyen zamanlarda 10 bin PÖH, 10 bin normal polis memuru alınacağını kaydetmişti. Bu kayıttan yola çıkarak bir kaç varsayımda bulunmak istiyorum;

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda bazı kötü olaylar yaşadık. Ve bu kötü olaylar neticesinde ülkemizde OHAL ilan edildi ve Kanun Hükmünde Kararnameler ( KHK ) çıkmaya başladı. Çıkan KHK’lardan biri de PÖH alımları ile ilgili 671 sayılı KHK’dır. PÖH alımları ile ilgili çıkan bu KHK’nın detaylarına bakmak için lütfen tıklayınız. Kanun ilk çıktığında askerlik ve terhis şartı vardı ancak son düzenleme ile bu iki şart kaldırılmıştır.

Bu kanuna göre yorum yapmak gerekirse ilk tahminimiz 2017 yılında yapılacak olan PÖH alımlarında aynı şartlar aranabilir ve yine bu şekilde bir alım gerçekleşebilir.

İkinci tahminimiz ise şartlar gene aynı olabilir ancak yığılmayı önlemek ve dengelemek amacıyla bu sefer yazılı sınav ve ya en az lise KPSS getirilebilir. Örneğin en az lise KPSS’den 50 ve üzeri alan başvuru yapabilir.

Üçüncü tahminimiz ise ilgili kanunda düzenlemeye gidilebilir ve en az lise ve dengi okullardan mezun olmak şartı yerine en az ön lisans ya da lisans mezunu olmak şartı getirebilir. Ki buna şuanda düşük bir ihtimal olarak bakmaktayız.

Dördüncü tahminimiz ise alt yaş limiti getirebilir.Örneğin en az 22 yaşında olmak ve 28 yaşından gün almamış olmak gibi. Bu da düşük ihtimaller arasındadır.

Tüm bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bugün ( 14 Kasım 2016 Pazartesi ) ön başvuruları son bulan 19. Dönem Polis Özel Harekat alımlarının ilerleyen zamanlarda tamamlanıp tamamlanamayacağına ve oluşacak olan sonuçlarına göre belli olacaktır. Zaman zaman bu konuyla ilgili yazılarımızı sizlerle paylaşacağız.

2017 PÖH Alımlarına Bayanlarda Başvurabilecek mi?

Bildiğiniz üzere 19. Dönem Polis Özel Harekat alımlarını bir çok bayan adayımız dört gözle ve merakla beklemiş ancak sadece erkek öğrenci alınacağını görünce hayal kırıklığı yaşamışlardı. 2017 yılında alınması planlanan 10 bin PÖH’de bayanlara da yer verileceğini düşünmekteyiz. Bazı kadın milletvekilleri de bunun için uğraştıklarını geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurmuşlardı. Ancak şuanda elbetteki bununla ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Gelişmeler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Evet Sevgili PÖH Adayları,

Bu yazımızda sizlere 2017 Polis Özel Harekat Alımları tahminlerini paylaşmaya çalıştık. Bunun gibi daha bir çok yazımızı sizlerle günlük olarak paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

2017 PÖH Alımı Tahminleri ile ilgili sorularınızı sitemizin forumlarında sorabilirsiniz. Forumlarımıza bağlanarak soru sormak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sitemizin Facebook Sayfasını beğenerek sitemizde yayınlanan tüm haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Sitemizin Facebook Sayfasını beğenmek için lütfen buraya tıklayınız. 

2017 PÖH Sınavlarına Hazırlanmak için sitemiz tarafından yayınlanan cep telefonu / tablet uygulamamız için buraya tıklayınız. 

Selam, Saygı ve Sevgilerimizle.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“2017 Polis Özel Harekat Alımı Tahminleri” üzerine 15 yorum

 1. ESRA dedi ki:

  basvuru ne zaman ve nasıl yapılıyor bı bılgınız var mı lutfen bı bılgınız varsa yorum yapabılır mı

  1. Mavi dedi ki:

   Şuanda PÖH alımı yok.

 2. mert dedi ki:

  Yas siniri 30 olsun

 3. ahmet dedi ki:

  pöh ile pomem ayrımı oluyor pomem yazınca ygs 4 yıllık lısans ıstıyor

  1. Mavi dedi ki:

   Evet ayrı.

 4. Gungordu dedi ki:

  Yaş sınırı 30 olsun

 5. Süleyman dedi ki:

  Dövme var alirlarmi

  1. Mavi dedi ki:

   Dövme elenme sebebidir.

 6. Yunusemre dedi ki:

  Başvuruların hepsini yaptım. Acaba nerede mülakatlara gireceğimiz hangi tarihte belli olacak ?

  1. Mavi dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

  2. ESRA dedi ki:

   basvuruyu nerden yaptınız lıse mezunuz musun

 7. Elif dedi ki:

  Admin eger bayan alimi olursa başörtü sıkıntı olurmu ? Yoksa serbest mi olur PÖH de ?

  1. Mavi dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

  2. Ali dedi ki:

   Şaka mısın ciddi mi soruyon? PÖH diyorsun bak normal polis memuru olup, masada mesainizi tamamlamaya benzemez bu. Özel harekat bak bu, eline silah verip indir dediğinde indirecek adam arıyorlar. Bayan alımı olmaz çok beklemeyin

   1. Mavi dedi ki:

    PÖH’de bayan personellerde görev yapıyor.15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Eğitim Merkezinde görevli 50 şehit polisten 2 tanesi bayandı.Hatta biride komiser yardımcısıydı ve meslekte 1.yılını yeni doldurmuştu.Yani PÖH’de bayan alımı yok , bayan alımı olmaz diye bir şey söz konusu değildir.Nasıl alım yapılıyor peki? PMYO , POMEM ve PAEM üzerinden gönüllü olarak geçmek isteyen geçebiliyor.Ha siz bu şekilde alım olmayabilir diyorsanız onda haklı olabilirsiniz tabi ki belli olmaz biz sadece gündemdeki güncel ve doğru bilgilere bakarak böyle bir tahminde bulunduk.Uygulayıp uygulamamak Sayın Yöneticilere kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir