213 POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı!

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
2013 Pomem Sonuçları

2013 Pomem Sonuçları

Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte 2013 Pomem Sınav Sonuçları açıklanmıştır. 2013 POMEM Sonuçlarına göre kazanan tüm adaylara hayırlı olsun diyoruz. 2013 Pomem Sonuçlarının ardından yedek olarak olarak belirlenen adaylara ise sabır diliyoruz. İlerleyen günlerde 2013 Pomem Yedek alımları başlayacaktır. Sitemizi takip etmeye devam ediniz. 2013 Pomem Sonuçları ile kazanamadığını öğrenen adaylar için ise üzülüyoruz. Artık gelecek sene çok çalışarak 2014 Pomem Alımlarında başarılı olurlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı Tarafından yapılan açıklama aşağıdadır. 2013 Pomem Sonuçları linki de aşağıdadır.

1. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 13. dönem polis meslek eğitimleri için (3170) erkek ve (130) bayan öğrenci adayı ile daha önceki dönemlerde

çeşitli nedenlerle öğrencilik hakları sonlandırılan ancak mahkeme kararıyla hakları iade edilen (23) öğrenci adayı ve 12.Dönem polis meslek eğitimlerinden sağlık durumundan dolayı dönem ertelemesi yapılan (14) öğrenci adayı olmak üzere toplam (3337) öğrenci adayının planlamaları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılmıştır.

2.Ayrıca 13 üncü dönem kontenjanına ek olarak, 14 üncü dönem polis meslek eğitimleri için 21 – 27 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Değerlendirme ve Seçme işlemlerinde (3171) inci erkek adaydan (6340) ıncı erkek aday ile (131) inci bayan adaydan (260) ıncı bayan aday dahil olmak üzere toplam (3300) adayın okul kapasiteleri de dikkate alınarak durumları yedek aday olarak belirlenmiştir. Başarı sırasına göre belirlenen bu yedek adayların 13 üncü dönemden çeşitli nedenlerle öğrenci adaylık hakları sonlandırılan veya öğrenci adaylık haklarından vazgeçenlerin yerine okul planlaması yapılacaktır.

3.14. döneme kalan adaylarla ilgili olarak www.egm.gov.tr internet adresinden 2014 yılı Eylül ayı içerisinde duyuru yapılacaktır. Yedek adayların durumlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda;

4.13. dönem polis meslek eğitimi 04 Kasım 2013 tarihinde başlatılacaktır.

5. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 13. dönem polis meslek eğitimleri için (3170) erkek ve (130) bayan öğrenci adayının POMEM Müdürlüklerine planlamaları yapılmış olup bu adaylardan çeşitli nedenlerle öğrencilik hakları sonlandırılan adayların yerine ihtiyaç olması halinde POMEM Giriş Yönetmeliğinin 16. Maddesinin ikinci fıkrası “Polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günden itibaren yedi gün geçtikten sonra kontenjan doldurulmamış olsa dahi yedek aday çağrılmaz.” hükmü gereği yedek adaylar arasından başarı sırasına göre planlama yapılarak, planlama sonuçları 11 Kasım 2013 tarihine kadar açıklanacaktır. Başarılı olan adayların www.egm.gov.tr/egitim adresi ile www.egitim.pol.tr adresinden yapılacak olan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

6. Okul planlaması yapılan tüm adaylar işlemlerini başlatmak ve dosyalarını teslim almak üzere 01-02 Kasım 2013 tarihleri arasında müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine müracaat edecekler ve 03 Kasım 2013 günü saat 19.00’da planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hazır bulunacaklardır.(POMEM’ lerle ilgili bilgiye İl Emniyet Müdürlüklerinden ulaşılabilecektir.) Ayrıca evli olan öğrenci adaylarının müracaatları esnasında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için eşinin bir adet vesikalık fotoğrafını yanında getirecektir.

7. 12.Dönem polis meslek eğitimlerinden sağlık durumundan dolayı dönem ertelemesi yapılan ve mahkeme kararı planlaması yapılan öğrenci adayları işlemlerinin başlatılması için müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine 01-02 Kasım 2013 tarihleri arasında müracaat edecekler (dönem ertelemesi yapılanlar özlük dosyalarını teslim alacaklar, mahkeme kararı ile planlananların ise özlük dosyaları planlandıkları POMEM Müdürlüklerine gönderilmiştir.) ve 03 Kasım 2013 tarihinde planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezinde hazır bulunacaklardır.

8. Okul planlaması yapılan erkek asil adaylardan askerlik görevini ifa edenlerin terhis işlemleri başlatılması için isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilecektir. Söz konusu kişilerin bu durumu askerlik yaptığı birimler aracılığıyla takip etmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini ifa ederken POMEM sınavını kazanan adaylar; terhis işlemleri için askeri birliklerine gecikmeksizin dilekçe ile başvuracaklar, kendi durumları (Okul planlaması yapılan adayların listesi ASAL Dairesi Başkanlığına bildirilmiştir.) ile ilgili iş ve işlemlerini takip edeceklerdir.)

9. Okul planlaması yapılan erkek asil adaylardan askerlik vazifesini ifa etmeyen erkek adayların ise; isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilerek muafiyet işlemleri yapılacaktır. Askerliğini yapan adayların ise; terhis belgeleri ile askerlik süresince alınan hava değişimi raporu, herhangi bir sebeple alınan sağlık kurulu raporlarını ve askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların ise bu durumlarını gösterir belgelerini kayıt esnasında POMEM Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

10. Planlaması yapılan adaylardan 02 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne özlük dosyasını almak için müracaat etmeyenlerin ve planlandıkları POMEM Müdürlüklerine polislik mesleğine hazırlık eğitiminin ilk günü mesai bitimine kadar müracaat etmeyenlerin öğrenci adaylık hakları sonlandırılacaktır.

11. Planlaması yapılanlardan haklarından feragat edenler, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

12. POMEM Müdürlüğüne geçici kaydı yapılan adaylara, tam teşekküllü devlet hastaneleri ile üniversite hastanelerinden, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde POMEM Müdürlüklerince sağlık kurulu raporu aldırılacaktır.

13. POMEM Müdürlüklerine eksik evrakla müracaat eden adayların kayıtları yapılmayacaktır.

14.Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren yatılı olarak planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından dolayı ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir.(Yeteri kadar kıyafet, eşofman takımı, spor ayakkabısı, koyu renk ayakkabı ve tıraş malzemesi vb.)

15.Adaylar görüntü alma ve kaydetme özelliği olan elektronik cihazlar getirmeyecektir.(Kameralı cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar (Laptop) vs.)

16.Adaylar 04 Kasım 2013 tarihinden itibaren 5 (beş) hafta sürecek olan “Polislik Mesleğine Hazırlık” (İntibak) eğitimine tabi tutulacaklardır. Bu eğitim süresi içerisinde POMEM Müdürlükleri aracılığıyla sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Taahhütname ve Kefalet Senetleri polislik mesleğine hazırlık eğitimi sonunda verilecek olan izin sonrasında istenecektir.

Ayrıca polislik mesleğine hazırlık eğitimi süresi içerisinde sağlık kurulu raporu işlemleri tamamlanmayan öğrenci adaylarının eğitim-öğretim hakkı bir sonraki döneme ertelenecektir.

17.Yapılan bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adayların duyuruları hassasiyetle takip etmesi gerekmektedir. Bununla ilgili olarak adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.31/10/2013

2013 POMEM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“213 POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı!” üzerine 64 yorum

 1. Aslan dedi ki:

  2013 yılında  açıklanan ve  2014 yılında değerlendirmek için m-kazanan yedek aday  3300  adet ise 2014  yılında Asil olarak 6300 kişi  POMEM  alınacak  demektir.

 2. faruk dedi ki:

  Merhabalar bnm allons bir soru takildi bn 588. Ydegim sitenizde yedeklerin tmami bit fil icinde alinacak définis alimlar oldu mu. Bir hafta once sitede kaydm varkn smdi yok bu ne anlama geliyor alim olcak mi yoksa umitlenmeyelim mi bu konu da bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkurler 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Faruk,
   Eğitim Daire Başkanlığı ile görüşebilirsiniz.

 3. Kübra dedi ki:

  Merhaba size yorum yazan bir arkadaşımız boyum 1,65 üniversite mezunuyum polis olabilir miyim diye sormuş ve şansınız yok yazmışınız neden anlamadım?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kübra,
   Çünkü erkektir. Erkeklerde boy sınırı 1,68

   1. Kübra dedi ki:

    Anladım Teşekkürler,bayanlarda 1.65 olması yeterli sanırım.. Birde kafamız çok karıştı yedekler ve 2014 Pomem konusunda alımlar inşallah olur bunu kesin olarak nerden öğrenebiliriz? Eğitim Daire Başkanlıkları bize cevap verebilir mi?. 

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Kübra,
    Eğitim Daire Başkanlığından öğrenebilirsiniz.

 4. hakan dedi ki:

  selamlar; bu sene pomem ön sağlık aşamasında yüzümdeki sivilce izleri yüzünden elendim. oysa 2008 ve 2009 yıllarında pmyo ön sağlıkta hiç bir sorun olmamıştı ve o zamandan bu zamana kadar izlerde herhangi bir artış olmadı. ayrıca izlerin 5 metreden eşkal belirleyici olduğuna düşünmüyorum. yaştan son şansımdı ve dava açmayı düşünüyorum. olumlu bir netice alma ihtimalim nedir sizce? Ve dava açarken hangi yolları izlemeliyim? teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hakan,
   Bu konuda bir avukattan yardım almanız daha sağlıklı olur.

 5. ahmettt dedi ki:

  cevapların için çok teşekkür ederim…pomem konusunda bize çok fazla yardımcı oluyorsun…

 6. Neco dedi ki:

  Peki admin kazanan arkaşlar bize yardımcı olabilir mi?? Bizimde fikrimizi olur ayrı bir başlık açarsanız arkadaşalrın yardım edeceğini düşünüyorum ilginize

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Ne konuda başlık açmamızı istiyorsunuz?

   1. Neco dedi ki:

    2013 pımem kpss puanları gibi bi sayfa olabilir

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Anladım.

 7. baybars dedi ki:

  T.C. Numaranız Kayıtlarda Bulunamadı diyenler ilk 3 aşamadan birnden elenmiş olanlar mı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Eğitim Daire Başkanlığından bilgi alırsanız sevinirim.

 8. Neco dedi ki:

  Adminim kazanan adaylar KPSS den kaç puan aldı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Neco,
   Ne yazık ki açıklanmıyor.

 9. abdurrahman çobanoğlu dedi ki:

  mrh ben üniveriste mezunu olarak boyum 1.65 polis olma şansım varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Maalesef hiç şansınız yok.

 10. Muhammer dedi ki:

  Hocam bize yardım 2013 pomem yedekleri 2014 asil olacak biz gençlerin önünü kapatıyorlar lütfen yardım edin bizi dile getirin haksizlık bu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammer,
   Yapacak bir şey yok. EGM böyle karar almış.

 11. serkan dedi ki:

  masal.. cevap verırsen sevınırım 13.donem yedekler 14.donemın asilleri olup bunun dışında başka alım olmucak deniliyor bunun doğruluğu nedir.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Serkan,
   Yakın zamanda sitemizde bilgi vereceğiz.

 12. mustafa dedi ki:

  peki yedeklerın asıl olma ıhtımalı var mı ve bız aradık dogru dedıler ama kesın degılmıs

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Nereyi aradınız? Neye doğru dediler kim dedi?

 13. merve dedi ki:

  evet bende göknur hanıma katılıyorum çok sayıda erkek polis alıyorlar bayan polisler az arttırılsın.

 14. göknur dedi ki:

  neden bayan az alıyorlar. bayan polisin arttılırmasını istiyoruz.

 15. ali osman sevim dedi ki:

  ya ben kpss den kaç puan almalıyım boyum 180 kilom 69  sınavdan kaç puan amalıyım acaba 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Sitemizde gerekli bilgiler mevcuttur. Siz ne mezunusunuz?

 16. AYCAN dedi ki:

  Pomem e giriş yapamıyorum T.C. Numaranız Kayıtlarda Bulunamadı diyor bazı kişilerde de aynı şey yazılmış bu benim kazanmadığımı mı gösteriyor.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Aycan,
   Hayır. Siz Eğitim Daire Başkanlığı ile iletişime geçin.

 17. ahmett dedi ki:

  14.dönem için yedeklerin şansı var mı.yani bu yıl yedek olanlar seneye mi alınacaklar.bi de bu yıl kaçıncı yedeğe kadar şans vardır..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Araştırıyoruz. Sitemizde detaylı bilgi vereceğiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 18. hasan dedi ki:

  Sayın Admin çalışmalarınız takdire şayan maşallah her soruya yanıt vermişsiniz benimdee bir sorum olacak bende yedeklere kalanlardanım bizim budene yedekten girme ihtimalimiz varmı ben 112.yedeğim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,
   Bu konuda araştırma yapıyoruz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz. Yakında haber paylaşacağız.

 19. baris dedi ki:

  2013 yedeklerinin 2014 te asil olmayacagini soyluyorsunuz. Eminmisiniz ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Mail adresinizi bilerek yanlış yazdığınız için sorunuz cevaplanmayacaktır.

 20. paranoyaqh dedi ki:

  990 yedek alacaklarını acıklamalarına ragmen 3000 yedek almarının mantıgı nedir ne planlamıs olabılırler

 21. ozcan dedi ki:

  126 da kaldı kaldı sporda tam puan beklerken 35 puan vermişler sözlüye 30 bu işden bir şey anlamadım

 22. gs_aslan dedi ki:

  2014 pomemde madem alım yapmayacaklar egm 2023e kadar polis alımı stratejisini niçin yayınlıyor benim hakkımı kim yiyosa haram olsun

 23. gs_aslan dedi ki:

  ben 2 yıldır 2014 pomeme hazırlanıyorum bizim suçumuz ne bu senenin yedeklerini alacaklarmış öyle bi sistemmi var ya.

 24. ümit dedi ki:

  admin bu sene yedeğe kalanlar 2014’te asil mi olcaklar?seneye pomem alımı olmayacak mı?2013 pomem yedekleri 2014te asil mi olcaklar?egm’nin yaptığı açıklama kafamızı karıştırdı net bilgi verirmisin bize ona göre hedeflerimi değiştirelim yada devam edelim bu yolda

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ümit,
   Sitemizde bilgi verdik.

 25. smile dedi ki:

  merhaba. bana 1872.yedek yazıyor ama başvuru zamanında 900 civarında yedek alacaklardı. ben nasıl yedek olarak gözüküyorum anlamadım. ayrıca bi söylenti dolaşıyor: bu yılki yedekler seneye asil olarak gidecekler diye. çünkü 6430.kişiyi de yedek olarak almışlar ve 14.dönemden bahsetti. 

 26. sinan dedi ki:

  yedekler seneye direk girer mi

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sinan,
   İlerleyen günlerde haber yapacağız.

  2. polat dedi ki:

   bende bu konuyu çok merak ediyorum. yedeğim.bilgi verirseniz memnun kalırım.

 27. fatih ömer çoban dedi ki:

  tc mi girdim fakat sistemde kaydınız yok diyor. bu ne demek oluyor.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Eğitim Daire Başkanlığı ile görüşmeniz gerekiyor.

 28. kübra dedi ki:

  Kazanan herkeze hayırlı uğurlu olsun. Kpss puanı  ne kadar etkili olur ? mülakat mı daha önemli  Kpss mi 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kübra,
   Yorumları da okuyorsan mülakat daha önemli. KPSS yüksek bile olsa elenen arkadaşlarımız var.

   1. kübra dedi ki:

    Sitenizi yakından takip ediyorum birde size sormak istedim herkezle birebir ilgilenip yorumların hepsine cevap verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Kübra,
    Asıl biz teşekkür ederiz.

 29. Mustafa dedi ki:

  bu pomem yedeklerinde sıra gelmeyen yedekler seneye asil olarak mı giriyor ? öyle bir durum var mı ?
  bilgi verirseniz sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Okuduğumuz kadarıyla yok. Ama kafa karıştırıcı bir durum var. 14. dönemle ilgili bir açıklama yapmış.

 30. teyfuk dedi ki:

  kaç puan almıştın kpss den hocam 

  1. h1day4t dedi ki:

   kpss den 62 aldım ,boy kilo herşey tamdı ,sözlüde çok iyi konuştum dil mezunu olduğumdan da baya olumlu karşıladılar, sporda 56 sn yaptım ama sonuç kötü , anlamadım

   1. nezih dedi ki:

    anlamıyacak bişey yok adamın olsaydı orda kekeleseydin bile seni alırlardı bana burda kimse mangoba yapmasın emniyette torpilin ağa babası dönüyor.Abimi bile renk körü diiye pmyo sınavından elediler pomem de amir in sayesinde geçti olay bu buyrun

 31. h1day4t dedi ki:

  Sayfaya girdim 130,401 ve başarısız yazıyor, sıralama falan olmayacak mı direk elenmiş miyim ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Evet direk elenmişsiniz.

   1. h1day4t dedi ki:

    teşekkürler,başarılı olmak için kaç puan gerkiyordu ?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Net bilgi verilmediği için son yerleşen kişinin puanını bilmek gerekiyor.

   3. h1day4t dedi ki:

    bu sitede verilen sıralamada 130 puan alanların bile yedeğe alınandığı görülüyor, Kpss den de 60 almış oldukları yazıyor bu adayların, ben kpss den 61-62 küsür aldığm puanım 130.401 ,mülakatımda çok iyi geçti ama notumun altında durumu başarısız yazıyor, neden? hiç bir açıklama yok neden olduğuna dair, ben bu sınav için bu sene formasyona filan da başvurmamıştım polisliği  kazanacağıma emin olduğum için ama o kadar uğraştan sonra bi başarısız yazısı ile açıklama olmadan yollanıyoruz, benim 2 senem yandı bu sınav için, insan yedeğe bari alır hadi almıyorsun bari altındaki açıklama kısmına puanınız yetersiz,karakteriniz düzgün değil, renk körüsünüz filan yazılsın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir