2500 FYO Öğrencisi Alınacak!

Polis Akademisi MaSaL
sponsorlu reklam
Polis Akademisi 2500 Öğrenci Alacak

Polis Akademisi 2500 Öğrenci Alacak

Arkadaşlar Emniyet Genel Müdürlüğünün 26/09/2014 tarihinde yaptığı resmi açıklamaya 2500 FYO öğrencisi alınacak. 26/09/2014 tarihinde yapılmış açıklamayı neden 29/09/2014 tarihinde sitenizde haber yapıyorsunuz diye soracak olursanız; biz Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinin hacklendiğini düşündük çünkü bu alım oldukça mantıksız geldi. Nitekim aşağıdaki açıklamaları okuyunca size de mantıksız gelecektir.

RESMİ AÇIKLAMA:

Polis Akademisi Başkanlığınca, Teşkilatımızın alt kademe amir ihtiyacını karşılamak üzere 2.500 FYO öğrenci alımı yapılacaktır.             
            Öğrencilerin İstanbul (1000), Ankara  (1000),ve İzmir’de (500) bulunan Devlet Üniversitelerinde belirlenen (54) bölümde öğrenimlerine devam etmeleri gerekmektedir.
            İnternet ön başvuruları  25 Eylül-10 Ekim 2014 tarihleri arası,  Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı 15 Ekim-  24 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
Arkadaşlar öncelikle lütfen yukarıdaki bilgileri ve başvuru ile ilgili bilgileri okumadan soru sormayınız. Emniyet Genel Müdürlüğü 2500 kişi FYO öğrencisi alacak. Ancak bu konu ulusal basında çok yankı uyandırdı. Özellikle skandal olarak nitelendiren basın yayın organları oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü bu alımlarla polislikle uzaktan yakından alakası olmayan denizci, din bilimleri, dişçi vb, gibi meslek kolları için üniversite okuyan ve bu üniversitelerin 3-4. sınıflarındaki kişilere ders vererek Polis Amiri yapmayı hedefliyor. Üstüne üstlük sadece Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde okuyanlar başvurabilecek diğer illerde okuyanlar ise başvuramayacak. Adaletsizlik burada başlıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bugün basın açıklaması yaparak eskiden sadece Ankara’da bulunan üniversitelerden bu kişileri alıyorduk şimdi ise İzmir ve İstanbul’u ekledik fırsat eşitliği yarattık dedi ama kimse inanmadı. Çünkü diğer illerde üniversite okuyan gençlerimiz başvuramıyor sonuçta. Bu alımlarda davalık olabilir, daha önce yedek pomem alımları gibi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“2500 FYO Öğrencisi Alınacak!” üzerine 29 yorum

 1. Idoo dedi ki:

  Bu sene inşallah pmyo ya gireceğim aciktan üniversite okusam aynı zamanda fyo kapsamına dahil olabilirmiyim yardimci olurmusunuz?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. Mert dedi ki:

  istanbul üniversitesinde okuyorum;sorum ise şu,2020ye kadar sivil öğrenci alımı devam edecek fakat bunun sayısı her sene 2500mü olacak artış veya azalma olur mu ve ayrıca 2020ye kadar alınma konusu garanti mi?Cevaplacağaınız için teşekkür ederim;sonrasında bir sualim daha olucak…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Henüz belli değil.

 3. oğuzhan dedi ki:

  fyo için vakıf üniversiteleri de geçerli mi yoksa dece devlet üniversiteleri mi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan,
   Şartlar açıklandığında tekrar bakmamız lazım.

 4. Süleyman dedi ki:

  2015 yılında fyo devam edecek mi ? Bilgi verir misiniz ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Cevaplamıştık.

 5. cem kara dedi ki:

  admin yurt dışında polis akademesine nasıl başvurulur ve şartları nelerdir.
  yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 6. ahmet faruk dedi ki:

  bu ülkede hersey fiyasko zaten hıç sasırmıyoruz artık adaletsızlık rusvetten adam kayırmaktan sıra gelmıyoooo garıbanlara .. 

 7. Ali dedi ki:

  hocam buna istanbul üniversitesi açıktan okuyan öğrencilerde dahilmi acaba

 8. kadir dedi ki:

  Pmyo 3500 düz polis öğrencisi alıyor gidiyor üniversiteden amirlik icin 2500 kişi alıyor bu ne oran bu ne orantı pmyodan mezun olanlar amirlerinden daha vasıflı olacak 

 9. tayfun dedi ki:

  Mrblar 1987 doğumlu 3. sınıfım acaba yaş konusunda takılıyor muyum

 10. Cüneyt dedi ki:

  Ulan ne adamlarsınız siz.adaletsizliğin bu kadarıda olmaz. Tuğçe (nasıl yapabilmişler ya )

 11. esen dedi ki:

  bu tam olarak nedir

 12. ali dedi ki:

  Admin bu konuyu dava acsaniz ya gerçekten  şaka gibi bir şey  olamazin en olamazi  komedi.  Onu geçtimzzaten kendi bünyesinde  bir suru. Üniversite mezunu. Polis var ya ,   artik arasından ayiklasin paralelci olmayanlari  o da kendisine kalmis izin vermeyeymis. Her neyse  bu ülkede KPSSdenen  bir ssimav var memur seçme eleme sinavi  bütün bunları hiçe saymak boyle bir kurum için gerçekten  saka gibi.  Ben pek kabul göreceğini zannetmiyorum Zaten  . 

 13. Fatih dedi ki:

  admin pmyo e kitabını çıkmasını 4 gözle bekliyoruz.

 14. Gökhan dedi ki:

  Bu yıl lise kaynaklı öğrenci alımı olacak mı resmi bir açıklama yok galiba ama bi tahminde bulunursanız?

 15. Noyan Arslan dedi ki:

  İstanbul Üni. Açık Öğretim Fak. Tarih bölümünde 2. sınıftayım şu an, fakat Açık Öğretim fakülteleri alım kapsamında değil sanırım değil mi?

 16. bora dedi ki:

  Selamlar,

     Ben bu ülkeyi cidden anlamıyorum,ben okuyorken olmuyor.Yada doğuda okuyan kardeşime olmuyor.Kpss sınavına neden giriyoruz habire kesin alımlarda azaltmaya gidicekler.Neyse

  Dem-i DevranDem-i DevranDem-i Devran

 17. bir polis dedi ki:

  meslekle ilgisi olmayan olmayacak olan adamları topluyorlar işte pomem cileri(gerçekten meslek sevgisi olanlar hariç) görüyoruz sadece iş için yapıyorlar paraya bakıyorlar saatle çalışıyorlar amir müdür saygısı yok meslektaşına arka çıkma destek olma yardımına koşma yok kendi derdinde adamlar kaldı ki sen bu teşkilatı bir kariyer olarak yapman lazım kardeşim polis memurluğu başlangıç olmalı askeriye gibi yükselmeli bu insanlar liyakata göre yoksa sen tepeden amir müdür indirdiğin sürece verim alamazsın mesleğe yeni başlayan pmyo mezunu adamlar haricinde bu adamlar ilk 5 yıl gerçekleri görene kadar argo tabiriyle yardırıyor canla başla çalışıyor yalansa yalan deyin bana hiç alakası olmayan 2500 tane üniversite öğrencisini gelin gençler okuduğunuz bölümden bi b…. olamazsınız bari polis olun ama amir olun demek çok yanlış..

 18. sefa dedi ki:

  bu sene pmyo denememde. 4bininci sırada oldugum halde okula giremeyip.
  7bin alımı 2bine düşüren sistemi gördükten sonra…

  yoldan geçenleri polis yapıp polis koleji okuyanları inşaata vericez deseler hava hoş….

  yazıklar olsun

 19. Ferhat cecen dedi ki:

  Fark ettimde  aof öğrenci ve mezunlarını bu haktan yararlannalarini engellemiş adalet bunun neresinde.

 20. AyşegüL*** dedi ki:

  Böyle bi saçmalık olamaz…Onlar üniversite de diğerleri lise mi? bunun altında da bi amaç vardır eminim

 21. ali dedi ki:

  egm ve polis akademisi kendide ne yaptıgını bilmiyor ve haksızlık yapıyorlar bizlere bizde maalesef sesimizi çıkartamıyoruz… bu olaylara baktıgımız zaman 2015 PMYO ALIMLARININ ARTMASI LAZIM arttırmak zorundalar 

 22. cokgızlı dedi ki:

  Ayrıca FYO alımlarını adeletsizlik diye eleştirenler tam bir ahmak. FYO için sanki bu zamana kadar her şehirde okuyan ünilerden alım yapılıyordu da ilk kez bu yıl ankara dışından öğrenci alınmamaya başlandı gibi aksettiriliyor. Bir açın da bakın önceki senelerdeki FYO alımlarına. Ayrıca üniversite ve polislik eğitimi bir arada verilicek. O sebeplerle bazı şehirlerle sınırlı bir alım var. Şunu bir kafanıza sokun.

 23. cokgızlı dedi ki:

  Arkadaşlar başvuran var mı? Başvuran varsa bir şey sormak istiyorum. Başvuru formunda Gerekli bütün evraklarınız vermiş olduğunuz e-mail adresinize gönderilecektir yazıyodu. Benim e mailime henüz bir şey gelmedi. acaba e mailimi yanlış mı yazdım yoksa hala kimseye bi şey gönderilmedi mi merak ediyorum? 

 24. yunusA dedi ki:

  saglık şartları nelerdir nir link varmı ögrenebilecegim ?

 25. ordu dedi ki:

  Resmen mantiksiz bir açiklama sen allm yapacan ama sedece istanbul,izmir ve ankara ne saçma o zaman diger sehirlerde ki universiteleri kapatin bi anlami yok yani uni oldugunun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir