AKP’li Vekilin Oğlu Polisleri Sıraya Dizdirdi! SKANDAL

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Polisleri Sıraya Dizdiler

Polisleri Sıraya Dizdiler

Sıraya dizilen polisler içinde 8 numaralı şüpheli Murat Emer’di. Emer, o anı anlatırken “Yerin dibine girdiğimi hissettim. Vatan haini miyim diye düşündüm. Vatan hainine bile reva görülmez dedim kendi kendime” dedi.

Hatay Dörtyol Emniyet Müdürlüğü kantinini işleten Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tost ve çay fiyatları ile kalite konusunda tartıştı. İddiaya göre olay şöyle gelişti:

Kantini ihalesiz işleten Uzun, “Sen bakma benim kantinci olduğuma. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanıyım. Gerekirse senin üzerindeki üniformayı soydururum” diye tehdit etti.Polis memuru Alper Atilla bu konuşmayı Komiser Yardımcısı Murat Emer’e anlattı. Emer, “Görgü tanıkları varsa git ve şikayet et” dedi. Alper Atilla nöbete gitti. Bu olaydan 10 dakika kadar sonra Ak Parti HatayMilletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun basın danışmanı Fehmi Rigan ve oğlu İstemi Kağan Türkoğlu, yanlarında Ömer Uzun’la geldi. Ömer Uzun, İstemi Kağan Türkoğlu’na bahçedeki memuru gösterdi. Türkoğlu memura “Alper gözlerimin içine iyi bak, sen beni iyi tanımıyorsun. Tanıdıktan sonra kim olduğumu öğreneceksin” diye tehdit etti.

 

Poliste Huzur Güven Kalmadı

Poliste Huzur Güven Kalmadı

Komiser Yardımcısı Emer, olaya müdahale derek, “Bu şekilde Emniyet’in içine gelip memuru tehdit edemezsin” dedi. Ortam gerilince Emer, Türkoğlu’nu enterne etmek üzere harekete geçti ve binanın içine soktu. Burada Türkoğlu, “Beni darp ediyorlar” diye telefon etti. Telefon üzerine 60-70 kişi daha Emniyet’e geldi. Olay tutanağı tutuldu. Akşam saat 8.00 sularında İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, İstemi Kağan Türkoğlu ve avukatlarla Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Olaya karıştığı düşünülen memurlar toplandı. Marangoz, 23 polisin göğüslerinde numaralarla dizilmesini emretti. Marangoz, iddiaya göre “Küfür dahi edilse sesinizi çıkarmayacaksınız” dedi. Emer, amirlerini “Bu teşhis kanuna aykırı, yönetmelik var. Buna göre yapın” diye uyardı. Yanıt, “İstediğim gibi yaparım” oldu.

8 numaralı şüpheli polis Emer: Vatan hainine bile yapılmaz
Daha sonra teşhise geçildi. Marangoz, Türkoğlu’nu “Hangisi canım, iyi bak” diyerek teşhise teşvik de etti. 8 numaralı şüpheli Murat Emer’di. Türkoğlu, Emer’i üçüncüde teşhis etti. Emer, Radikal Gazetesi’nden Enis Tayman’a o anı anlatırken “Yerin dibine girdiğimi hissettim. Vatan haini miyim diye düşündüm. Vatan hainine bile reva görülmez dedim kendi kendime” diye anlattı.

Emer, milletvekilinin oğluna ve avukatlara kendi sicil numarasını verdiğini de belirterek, “Teşhis kimler için yapılır bu belli. Benim çalıştığmız yer, adımız soyadımız belli. Bunun yapılmasına hiç gerek yoktu” dedi.
Emer önce açığa alındı sonra başka bir ilçeye atandı
Teşhisten sonra gece çağrılan Emer’e İlçe Emniyet Müdürü “Kusura bakma siyasi baskılara dayanamadık. Açığa almak zorundayız” dedi. 18 gün açıkta kalan Emer, Dörtyol’daki görevine başladıktan üç gün sonra da Altınözü ilçesine atandı.
Hepimiz 8 Numarayız

Hepimiz 8 Numarayız

HATAY/DÖRTYOL FACİASINDAKİ adli/idari İHMAL VE EKSİKLİKLER NELERDİR? İlk etapta bariz göze çarpanları sıralayalım isterseniz…Teşhisten başlarsak, teşhisin tanımı ve usülleri PVSK’da yapılıyor.. PVSK’nın Adlî görev ve yetkiler başlıklı EK 6. MADDESİ (Değişik: 14.06.2007/26552-5681/5.md.) diyor ki : “Polis, olaydaki failin, gözaltına alınan şüpheli ile aynı kişi olup olmadığının belirlenmesi bakımından zorunlu olması halinde, Cumhuriyet savcısının talimatıyla teşhis yaptırabilir.” Tamam ama Dörtyol olayındaki tartışma yaklaşık bir ay kadar önce meydana geliyor ve komiser yardımcısı Murat EMER sicilini en başından şahsa veriyor, tut ki vermedi diyelim bir ilçeden bahsediyoruz, ilçede toplam kaç personel olabilir ki? Peki ya kaç tane komiser yardımcısı olur bir ilçede? İlden bahsetmiyoruz, bir ilçeden bahsediyoruz. Bir ilçenin polis kantinini çalıştıran şahıs, o ilçedeki polisleri, komiser yardımcısını tanımayacak? Olayı böyle yorumlamak idarenin ve adaletin komik ötesi, içler acısı bir durumudur.. (Demek oluyor ki, yukarıdaki maddede teşhis için öngörülen zorunlu bir hal yokmuş)

Emniyet Müdürü Polisinin Arkasında Durmadı

Emniyet Müdürü Polisinin Arkasında Durmadı

Aynı maddenin devamında: “Teşhis işlemine tâbi tutulan kişilerin birden fazla ve aynı cinsten olması, aralarında yaş, boy, ağırlık, giyinme gibi görünüşe ilişkin hususlarda benzerlik bulunması gerekir” diyor ki, görüntüler yayınlandı , bu kurala da riayet edilmemiş zira polislerin her biri aynı görünüşte, boy ve kiloda değil..
“Teşhiste bulunan kişi ile teşhis işlemine tâbi tutulan kişilerin birbirini görmemesi gerekir” Bu madde de ihlal edilmiş, görüntülerin (Türkiye’de şimdiye kadar hiçbir şüpheli sivil vatandaşa dahi yapılmadığı şekilde) birebir karşı karşıya yapıldığını bütün Türkiye izledi..

Millet Utandı

Millet Utandı

“Şüphelinin fotoğrafı üzerinden de teşhis yaptırılabilir” diyor maddenin devamında ki, hak hukuk tanımayan vicdan yoksunları buna da gerek (!) duyulmamış…
Yüzleştirme, CMK m.52/2’de, buna karşın teşhis ise PVSK Ek m. 6/9’da düzenlenmiştir. Bu yapılanın bir “teşhis” olduğunu hatta “canlı teşhis” olduğunu valilik ve milletvekili deklare etti. Sayın vali ve milletvekili yanlış terim kullanmaktadır, Türk hukukunda canlı teşhis diye bir teşhis türü yoktur. Gizli (örtülü) teşhis, fotoğraf teşhisi ve açık(doğal) teşhis tanımlamaları vardır. Burada yapılan “açık teşhis”tir. Oysa bu teşhis tarzı hukukumuzda öngörülmeyen bir teşhis türüdür.
Türkiye genelinde vermiş olduğu onlarca ceza hukuku seminerleri ile tanınan Avukat Z.Özen İNCİ USLU 2009 yılında yayımlanan bir makalesinde diyor ki: “Türk hukuku bakımından doğal teşhisin geçerli olduğunu söyleyemeyiz. Seçimlik ve örtülü teşhisin yanında hukukumuzda fotoğraf teşhisi de düzenlenmiştir (Ek m. 6/16). Özetle hukukumuz bakımından seçimlik/örtülü teşhis ve fotoğraf teşhisinin geçerli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır” Zaten teşhis işleminin ancak hukuka uygun olarak gerçekleştirildiği takdirde mahkemece delil olarak değerlendirilebileceği hususu, tüm hukukçuların ortak görüşüdür.
Avukat Z.Özen İNCİ USLU’nun yine teşhis işlemi ile ilgili yapmış olduğu tespitler arasında : “Ayrıca teşhis, ifade alma sürecinin devamı olarak da düşünülebilir. Bunun dışında teşhis, aslen bir gözaltı işlemidir. Zira teşhisin uygulanabilmesi için şüphelinin mutlaka gözaltına alınmış olması gerekir. Başka bir deyişle yakalanan ve fakat hakkında savcılıkça verilmiş bir gözaltı kararı olmayan veya yapılan çağrı üzerine kollukta ifade vermeye gelen şüphelinin teşhise tâbi tutulması mümkün değildir” şeklinde ifadeleri de yer almaktadır.

Skandal Sözcü Gazetesinde

Skandal Sözcü Gazetesinde

Teşhis, kişinin görüntüsü üzerinde sahip olduğu ve özel hayatı kapsamında Anayasa’da koruma altına alınan bir hak olduğundan, Yasa ile sınırlandırılmıştır…
Özetlersek, PVSK Ek m.6/9’a göre teşhis işlemi “yakalanmış” olana değil “gözaltına alınmış şüpheliye” yapılır. Yakalanan kişi otomatik olarak gözaltına alınmaz. Şüpheli önce yakalanır ve soruşturma yönünden zorunlu olması ve kişinin suçu işlediğini düşündürecek emarelerin varlığı halinde Cumhuriyet savcısının vereceği “ayrı” bir kararla gözaltına alınır. O halde, teşhis işlemi yakalanan ve bu suretle ilgili emniyet biriminde bulunan şüpheliyi teşhise tâbi tutabilmek için, Cumhuriyet savcısının şüpheli hakkında ayrı bir gözaltı kararı vermiş olması gerekir. Zira kanun maddesinde Cumhuriyet savcısı tarafından gözaltına alınmış olmak gerektiği açıkça ifade edilmiştir.
Zira CMK m.149/1’e göre, “Şüpheli veya sanık, soruşturma ve kovuşturmanın her aşamasında bir veya birden fazla müdafiin yardımından yararlanabilir.” Yine CMK m.149/3 uyarınca, “Soruşturma ve kovuşturma evrelerinin her aşamasında avukatın, şüpheli ve sanıkla görüşme, ifade alma veya sorgu süresince yanında olma ve hukuki yardımda bulunma hakkı engellenemez” hükümlerinin Dörtyol olayında uygulanıp uygulanmadığını da merak ediyoruz açıkçası.. Orada teşhis işleminde polislerin avukatı/ avukatları mevcut muydu?
Dörtyol İlçe Emniyet Müdürüne sormak istiyoruz: Savcı emir verdi biz yaptık diyorsunuz, ama sonradan komiser yardımcısı Murat EMER’e “siyasi baskı geldi kusura bakma” diyorsunuz? Gözaltı sürecinde gerçekleştirilen bir soruşturma işlemi olan teşhis işlemi için diyelim savcı size yazılı emir verdi, şüphelilerin o anda haklarında gözaltı kararı var mıydı? Yok ise neden savcıya gözaltı kararı olmayan şüpheliye teşhis yaptırılamaz demediniz? Teşhisin usül ve esasları CMK’da değil, PVSK’de açıklanmış iken neden usüle uygun davranmadınız? Siz akademi mezunu bir polis müdürü olarak Polis Vazife ve Salahiyet Kanununu bilmiyor musunuz? Komiser yardımcısını açığa almak üzere mülki amire talepte bulunurken hangi sakıncalı durumu bahane ettiniz? DMK 138 ve 139 ile komiser yardımcısını görevden el çektirirken ve 143. maddeyi neden dikkate almadınız da kendi meslektaşınızın ekmeğiyle oynadınız? Sizde hiç vicdan yok mu? Amacınız ne? Kanunları işinize geldiği gibi uygulayacak kadar cesur bir kanun adamı mısınız? Yazıklar olsun şakşakçılığın bu kadarına.. Unutmayın ki bizler de “8 NUMARAYIZ”, Murat EMER’le, Alper ATİLLA ile beraberiz. O gün de beraberdik, bugünde, yarında beraber olacağız… Hadi, gelin BİZİ DE AÇIĞA ALIN…
Memurunu Satan Emniyet Müdürü

Memurunu Satan Emniyet Müdürü

”Milletvekili çocuğuna yaranacağım diye Türk polisine terörist muamelesi yapan polis müdürüne yazıklar olsun.”Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra hem AK Parti Genel Merkezi hem de Başbakan Erdoğan büyük şaşkınlık yaşadı.AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun disipline sevk edilmesi tartışılırken Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’ten ‘Tasvip etmiyoruz’ açıklaması geldi.

Valilikten açıklama

Bu arada Hatay Valiliği, Dörtyol ilçesinde AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun adının karıştığı olayla ilgili, basında yer alan görüntülerin, “ilçe emniyet müdürü ve müştekilerin avukatlarının huzurunda, olaya karıştığı iddia edilen şüphelilerin tespiti için, savcılığın talimatı ile yapılan ‘teşhis işleminin’ görüntüleri ve yürütülen adli işlemin bir parçası” olduğunu bildirdi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, 27 Temmuz 2012 Cuma günü basına yansıyan “Emniyette skandal” ve “Polisleri suçlu gibi dizdiler” başlıklı haberde, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartıştığı iddiasıyla Komiser Yardımcısı Murat Emer’in görevinden alındığı, polislerin ellerine numara verilerek teşhis için duvara dizildiği iddialarına yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, 29 Haziran günü saat 17.40 sıralarında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Alper Atilla ile Emniyet lokalinde işçi olarak çalışan Ömer Uzun arasında tartışma çıktığı, daha sonra İstemi Kağan Türkoğlu’nun da katıldığı tartışma sonrasında Ömer Uzun’un işine aynı gün son verildiği bildirildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Söz konusu kişiler arasında geçen olaylar nedeniyle durum adli ve idari soruşturmalara konu olmuştur. Hem adli hem de idari işlemin devam ettiği olayın akabinde Komiser Yardımcısı Murat Emer’e 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince soruşturmanın selameti açısından Dörtyol Kaymakamlığı tarafından görevden el çektirilmiş, ön soruşturmanın tamamlanmasını müteakip 17 Temmuz 2012 tarihinde tekrar görevine başlatılmış, soruşturmacının gerekçeli teklifi üzerine Komiser Yardımcısı Murat Emer ile Polis Memuru Alper Atilla, Hatay’ın başka ilçelerinde görevlendirilmiştir.

Dörtyol Cumhuriyet Savcılığı’nın 29 Haziran 2012 tarih ve 2012/3382 hazırlık sayılı talimat yazısı ile darbedildiklerini iddia eden müşteki İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun’a darp olayına karışan polis memurlarının tespiti amacıyla ‘canlı teşhis’ yaptırılması talimatlandırılmıştır. Basında yer alan görüntüler İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve müştekilerin avukatları huzurunda olaya karıştığı iddia edilen şüphelilerin tespiti amacıyla savcılığın talimatı ile yapılan ‘teşhis işleminin’ görüntüleridir ve yürütülen adli işlemin bir parçasıdır. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce idari soruşturma başlatılmıştır.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“AKP’li Vekilin Oğlu Polisleri Sıraya Dizdirdi! SKANDAL” üzerine 14 yorum

 1. şerife dedi ki:

  yazık benim ülkemin polisine günah yaa benimde evladım polis olmaya adadı kendini bu ülkeye değmez diyorum ama dinletemiyorum.onlar olasa biz ne yaparız bu ülkenin insanlarıda düşman polise.ben onları görünce içimi sempati kaplıyor sevgiyle bakıyorum ne halt yiyecekse gizlice yapsaymış vekil beyin oğlu.bu çok onur kırıcı bir davranış.büyük insanların bu kadar küçük şeylerle uğraşması da neymiş.o kadar çözüm bekleyen problemler varken…

 2. erdoğan dedi ki:

  neyi haklı lan hüseyin o insanda o insan değilmi niye kafa tutuyomuş adam haklı olduğu konularda polis memuru başını öne eğip cekilsin mi yani bilmem ak parti genclik kolları başkanımıymış neymiş ne büyük adam la işte senin gibi ler yüzünden bu olaylar hortlar yalakalık olsun diye birilerine bak o işte emnıyet müdür yardımcısı her neyse o deyuz sıraya dizdiren sırf yalamalık olsun diye vekile kendi memurlarını satıyor terbiyesiz 

 3. hüseyin dedi ki:

  vekilin oglu haklı polislerde memur sonucta haddii bilecek  sen kim akp genclik kollari baskani kafa tutuyosun iyiki siraya gecirmis ben olsam istikamet verri sürünüdürürdüm o polisleri 

 4. umit dedi ki:

  kimse kusura bakmasin. icinizdeki yamuk adamlari temizleyin. ondan sonra anlinizin akiyla cikin insan icine. video yu izledim kantinden sorumlu adami hangi hakla polis karakolu disina cikartiyorsunuz? adami tartaklamadiysaniz ne diye zor kullaniyorsunuz disari cikartmak icin. tost malzemesi bitmis adamin tost yapamiyor, ne diye adamla tartisiyorsunuz? adami tartakladiniz sucsuz yere simdide zorunuzami gidiyor siraya gecmek. sucluyu tespit etmek icin milleti siraya diziyordunuz hep. bu sizin taktiginiz. ne diye siz siraya gecince zorunuza gidiyor? bu basin zaten tam serefsiz iki yüzlü. ülkeyi bölmek icin her firsati degerlendiriyor. hem polise gaz veriyor hemde vatandasa. ben basbakan olsam serefsizlik yapan bütün basin kuruluslarini devletin bünyesine alirim el koyarim. ayni telsimde oldugu gibi. polisimizede yaziklar olsun yahudi ortakli gazete ve tv kanallarinin gazina geliyor. 

 5. rafet AKSARI dedi ki:

  BU OLAY ÖRT PAS EDİLECEK BİR ŞEY DEGİL. ÇÜNKÜ EN KÜÇÜK BİR OLAYDA O KADAR POLİSİN GURURU AYAKLAR ALTINA ALINIYORSA, BU ADAMLAR BÜYÜK OLAYLARA KARIŞSSA VEYA TARİHİ KAÇACILIK YAPSA, ESRAR EROİN SATSA DAHİ ÜZERLERİNE GİDECEK EMNİYET MENSUBU OLACAĞINA İNANMAM..HEMEN EMNİYET TEŞKİLATI MASAYA YATIRILMALI İKTİDAR GÜDÜMÜNDEN KURTARILMALIDIR.

 6. emin dedi ki:

  vekilin oglu şimarık ancak ülkemizin birçok yerinde siyasilerin baskısı sonucu yalaka müdürler polisle rahatlıkla oyun oynuyor bu olaydada müdür il emniyet müdürü vali kabahatli jet hızıyla polis kardeşlerimizi sürgün ediyorlar bukadar yalakalık olmaz basit biryaralama iddiası açıga alınıp sürülmeyi gerektiren bir durum yok var olan yalakalııııııık1

 7. bozoklukartal dedi ki:

  ulan vatan hanini elini kolunu sallayarak serbestçe geziyor,sen benim polisimi sıraya diziyorsun,e bende senin ecdadını sandıkta sıraya dizecem kanı bozuk meziyetsiz vekil çocuğu….

 8. bozoklukartal dedi ki:

  bu yapılan düpedüz ş.sizliktir.polis değilim öğretmenim ama yerin dibine bende girdim malesef.ulan sen kimsinde polisi sıraya dizdiriyorsun.size oy verenin sizin bi tarafını kaldıranın şu mübarek günde yedi ceddini ….

  1. umit dedi ki:

   ögretmen bey önce kendine egitim ögretim ver, agzini bozup gelmissin. suclu teshis etmek icin illaki siraya gececekler. bu polisin kendi calisma prensibidir. günde binlerce kisi suclu sucsuz teshis icin siraya giriyor, kimsenin zoruna gitmiyor. polis siraya gecincemi zoruna gidiyor ? adam vekil oglu yada degil. bu kimseyi alakadar etmez, adam sikayetci olmus teshis icin polisler siraya gecmis bu kadar basit. bu olayi hükümeti düsürmek icin siyasete silah olarak kullananlarida siraya dizmek gerek. kimseyede ögretmen oldugunu söyleme, zira polisin dayagina küfrüne alistik ama ögretmeni kabullenemiyorum !!! 

 9. sinan ışık dedi ki:

  vekili dövememişmi polisler ? ????

 10. Burak1111 dedi ki:

  Degerli polis ve polis adayları arkadaşlarım. Bu olay çok kanıma dokundu. Bu olayın dilenmesine çok sevindim her şeyden önce bu olay gibi niceleri yaşanıyor siyasi baskılar yüzünden kimse duymadan kapanıyor. Bu herkese bir örnek olsun lütfen siyasi baskı olsun ne olursa olsun yolunuzdan hedeflerinizden şaşmayın Atatürk İlke hedeflerinden şaşmayın o kanı bozuk komser gibi olmayın. Ve Haksızlıklara sesiz kalmayın bu ülkede ilk sesini çıkarması gerek Türk Polisidir Biz bu meslegi bunun için istedik istiyoruz.

 11. yazgı dedi ki:

  nerde şu meşhur Dr raporu… Heriçok zamanf olaydan sonra turp gibi görünüyo videoda. Hani enaz 3-4 çevik dövdü denilip bu adamlara işlem yapılıyosa,, Valinin – Emniyet Md.-Bakanın – Vekilin – Bebesinin . dediği gibi rutin bi teşhsse, Dr raporu ”Kuş uçmaz-Kıçı tutmaz- çok zaman yaşamaz şeklinde olmalıydı” açıklama yapanlar kimi kandırıyosa,,, bu standar-t soruşturma açıldı, çalışmalar devam ediyo. tasvip etmiyoruz – üzüldük- gereken yapılacak – laflarını artık çocuklar bile yemiyo…. ama ordaki polislerde dikkatli çalışmalı Amanos’larda falan terörhem blsanız bile ya bi tanıdığı telefon açarsa . kendinizi esed in yoksa esad mıydı yanında bulursunuz ve bunlar hiç tasvip etmezler…. Allah bilir çevik binasına mahkemede kurdurmuştur bular… Lan bebe @@@@@ lan olum git. geldi yine deliler””

 12. yavuz dedi ki:

  böyle bi rezalet var mıdır yav.şerefsiz milletvekilinin züppe oğlu için benim şerefli ve onurlu polisisim bu hale düşmemeliydi…sanki vatan hainliği yapmış gibi sıraya diziyor kendini bilmez ilçe emniyet müdürü…bi de kurşuna dizseydiniz bari…apoletini çıkar diyor  komisere…o apolet sadece onun ünvanını temsil etmiyor…o Türk polisini bu milletin onurunu haysiyetini şerefini temsil ediyor be hey utanmaz…olmaz arkadaş olmaz böyle…yazık…

 13. yasin şentürk dedi ki:

  sayın polis arkadaşlar vede bu ülkeyi seven vatandaşlar bu rezalet degil bu ülkenin satılmış oldugunu gösterir ,, ne demek bu polisleri sıraya dizdirmek kim bu neci ulan babanın parasınla bir şeyler yapıyon kendini adam sanıyo , bu memlekette elinde bir sapı olan alıyor birilerini eziyor bu polis arkadaşların nasıl o konumlara gldigini sadece kendileri bilir ..bu gün bu millet vekilinin oglu bunları polislere yaptırıyorsa orospu çocukları bırakın dagda adam vurmayı evimizin içine kadar gelirler o kendini teröris dedirten hangi delikten çıktıgı belli olmayan yatagı bozukar memlekette istedigi gibi at koşturur gelelim bu millet vekili veya kendini halkın sayesinde yükselipte bir bok sanan lar onlr bu hayatı rahat sürsünler ama bu işin öbür taraafıda var ordada kendilerine bir torpil yaparlar artık ne demek lan bu ülkenin polisini dizdirmek ulan zaten o başindaki amirde var bi bozukluk arkadaşım göt korkusu var madem bu işi ne yapıyorsun demek ki diyorum bir millet vekili bunları yaptırıyor bakan falan olsa ne istersen yapacaksın MURAT VE ALPER kardese sonsuz saygılar keşke şu ite adam akıllı dövseydiniz be o zaman bari bir anlamı olsun Allah kolaylık versinpolis arkadaşlara agzın dan emzigini düşüren babasına koşuyor bu ülkede duyarlı olanlar kalmadı satılan adam çok zaten ülke satılmış insanlar nasıl satılmasın askere yok vurma önce havaya sonra yere sonra yanına ulan orospu çocukları anana selam söylere ulan böyle saçma lık olurda nasıl şehit olmaz adam bir mermi bile atamadan ölüyor onlar yok oglumun emzigi çalındı kızımın bebegi kayboldu bütün memleketi ayaga diziyor yazık lan bu ülkeye yazık insanlarına yazık herşeye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir