Balıkesir PMYO Kazanan Adayların Dikkatine!

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
Balıkesir PMYO

Balıkesir PMYO

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulundan yapılan duyuru aşağıdadır.

Adayların Okulumuza kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;

1- Mezun olduğu liseye ait diplomanın veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi“,

3- 4 adet 4,5×6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf,(Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık,  sakalsız ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek biçimde çekilmiş olmalıdır)

4- 18 yaşından önce yaş tahsisi yaptıranlar için tahsis belgesinin kurumca onaylı örneği,

Not – 1 : Ancak yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile Geçici Kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine kadar getirmeleri gerekmektedir.

Not – 2 : Mezuniyet işlemleri bitmemiş olan (Sorumlu, beklemeli vb.) adayların Polis Meslek Yüksekokulumuza kayıtları yapılmayacaktır.

AÇIKLAMA:
           *Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte  26 Ağustos 2012 tarihinde Okulumuza müracaat etmeleri gerekmektedir. Okulumuza planlaması yapılan adayların ilgili yönetmeliğin 19. maddesi hükümlerine göre en geç       27 Ağustos 2012 günü mesai bitimine kadar Okulumuzda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte (27 Ağustos 2012) kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

        *Adaylar geçici kaydını yaptırdıkları andan itibaren 14 Eylül 2012 tarihinde sona erecek olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak Okulumuzda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, lacivert kravat, lacivert kumaş pantolon, mavi gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı ve tıraş malzemesi vb.)

*Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, Balıkesir İlindeki Devlet Hastanesinden ücretleri kendilerine ait olmak üzere Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır ( Adayların Sağlık Kurulu Raporu için yaklaşık 300 TL bulundurmaları gerekmektedir.)

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Balıkesir PMYO Kazanan Adayların Dikkatine!” üzerine 4 yorum

 1. Görkem dedi ki:

  Balıkesir pmyo kapatıldı mı yoksa hala eğitime devam edıyorlarmı ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Görkem,
   Şimdilik öyle bir şey yok.

 2. emre dedi ki:

  ahlaklı olursan olursun:D

 3. Alp dedi ki:

  Ahlak polisi nasıl olunur ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir