Balıkesir, Yozgat, Niğde PMYO POMEM Oldu!

Pmyo MaSaL
sponsorlu reklam
3 PMYO Daha Kapatılarak POMEM Yapıldı

3 PMYO Daha Kapatılarak POMEM Yapıldı

Sevgili PMYO Adayları,

Duyumlarını devamlı aldığımız haberi vermek istiyoruz. Balıkesir, Yozgat ve Niğde Polis Meslek Yüksek Okulları POMEM’e dönüştürülmüştür. Bu okullar tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 08/08/2015 tarihli Emniyet Genel Müdürlüğü olurları ile Balıkesir, Yozgat ve Niğde PMYO Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yani PMYO’dan çıkartılarak POMEM’e dönüştürülmüştür. Balıkesir PMYO’da okuyan ve 2. sınıfa geçen öğrenciler 6 Eylül 2015 tarihinde İzmir PMYO’ya, Yozgat PMYO’da okuyan ve 2. sınıfa geçen PMYO öğrencileri Kırıkkale PMYO’ya yine Niğde PMYO’da okuyan ve 2. sınıfa geçen PMYO öğrencilerinin atamaları naklen Kırıkkale PMYO’ya çıkarılmıştır.

Polisolmakistiyorum.Com olarak bu dönüştürme işleminin kadro tahsisinden kaynaklandığını ve okulları daha verimli kullanmak amacıyla yapıldığını düşünüyoruz. Çünkü bu okulların kapasitesi yüksek iken az öğrenci alınmıştı.

2016 YILINDA PMYO ALIMI OLACAK MI?

Arkadaşlar yukarıda da yazdığımız üzere şimdilik tespit ettiğimiz kadarıyla 3 adet pmyo pomeme çevrilmiştir. Bu nedenle 2016 yılında PMYO alımlarının olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Polis Akademisi Başkanlığı her resmi açıklamasında Polis Akademisi Resmi İnternet Sitesini takip etmeniz gerektiğini yazsa da Polis Akademisi Resmi internet sitesinde yanlış bilgilere yer verilmektedir. Nitekim bu saydığımız PMYO’lar POMEM’e dönüştürülmüş olsa da Polis Akademisi Resmi internet sitesinde halen PMYO olarak gösterilmektedir. Polis Akademisi Başkanlığından bu aksaklığın giderilmesini ve takibinin yapılmasını talep ediyoruz.

2016 PMYO HAZIRLIK UYGULAMASI YAYINLANDI!

PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) hakkında hiç bir yerde bulunmayan bilgiler almak ve PMYO sınavlarına PROFESYONEL olarak hazırlanmak istiyorsanız hemen Google Play’den PMYO HAZIRLIK PRO uygulamamızı buraya tıklayarak cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Balıkesir, Yozgat, Niğde PMYO POMEM Oldu!” üzerine 4 yorum

 1. irem dedi ki:

  Çoğu kişiye bu soruyu sordum pmyolarin kapatilacagina dair kesin bir karar var mi hocalar bu yil son diyolar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. POLİS dedi ki:

  sence 3 yıla kadar kapanır mı admin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bence kapanmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir