Bismil İlçe Emniyet Müdürü Polis Memurunu Dövdü İddiası

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Bismil İlçe Emniyet Müdürü Polis Memurunu Dövdümü

Bismil İlçe Emniyet Müdürü Polis Memurunu Dövdümü

Diyarbakır İli Bismil İlçe Emniyet Müdürü Fatih KUBİLAY tarafından 08/09/2011 tarihinde Polis Memuru Nadir ÇINAR’I, sadece 4 günlük hasta istirahat raporu aldığı için, tekme tokat döverek darp ettiği, hakaret ve tehdit edildiği iddia edilmektedir.

Olay sonrası, adli rapor ve istirahat raporu alan Polis Memuru Nadir ÇINAR;hukuka aykırı şekilde, mülki amiri Bismil Kaymakam onayı olmadan, açığa alındığı gerekçesi ile İlçe Emniyet Müdürü Fatih KUBİLAY tarafından, kimliğine ve silahı gasp edildiği, iddia edilmektedir.

Olay sonrası, Bismil Cumhuriyet Başsavcılığını müracaat ettiğini öğrendiğimiz Polis Memuru Nadir ÇINAR, a geçmiş olsun, dileklerimizi iletir. Konunun takipçisi olacağımızı bildiririz.

Bismil İlçe Emniyet Müdürü Fatih KUBİLAY tarafından, yaklaşık onbeş gün önce de bir polis memurunu daha darp ettiği, iddia edilmektedir.

Polisin devamlı olarak vatandaşı darp etmesi ile meşgul olan basından, polis içindeki üstlerin astlara karşı uyguladığı, insan haklarına aykırı, hukuka aykırı işlemlerinde, takipçisi olması gerektiğini bildiririz.

Hiç kimse şiddeti hak etmemektedir. Artık kol kırılır, yel içinde kalır, zihniyeti ile çok kollar, iyileşmeden felç olmuştur. Kolların iyileşmesi için, artık, polisin de ifade özgürlüğü verilmesi gerekmektedir.Polis de İnsan! Polis De Memur! Polise de Huzur ve Güven!

Her kim olursa olsun, ŞİDDET UYGULAYANLARI KINIYORUZ!

NOT 1= MESLEKTEN ÇIKARMA: EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜ -Madde 8 /5 – (Değişik bent: 16/02/1998 – 98/10653 K.) Amir veya üstlerini dövmek veya tehdit etmek

NOT 2= EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜ-Madde7/D/4 – 24 ay süreli durdurma; Astlarını, aynı rütbedeki arkadaşlarını dövmek

NOT 3= EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜ-Madde 6/A/10 (Değişik madde: 26/07/1983 – 83/6883 K.) 4 ay süreli durdurma; Astlarına, aynı rütbedeki arkadaşlarına söz, yazı ya da eylemle hakaret etmek ya da dövme girişiminde bulunmak

NOT 4= EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜ-Madde 7/D/6 – 24 ay süreli durdurma; (Ek alt bent: 16/02/1998 – 98/10653 K.) Amir veya üstlerini dövme girişiminde bulunmak ya da hakaret etmek

NOT 5= EMNİYET ÖRGÜTÜ DİSİPLİN TÜZÜĞÜ-Madde 7/A/1 – 12 ay süreli durdurma; İş sahiplerini ya da herhangi bir nedenle Emniyet binalarına gelen ya da getirilenleri dövmek

NOT 6= Söz konusu olay ile ilgili olarak, Polis Memuru Nadir ÇINAR abisi Naim ÇINAR’dan, bilgi alınmıştır.Bismil İlçe Emniyet Müdürü ise olayı inkar etmektedir.  Konu Ayrıntıları Gün Gün Not olarak Burada Paylaşılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Bismil İlçe Emniyet Müdürü Polis Memurunu Dövdü İddiası” üzerine 2 yorum

  1. Littbarski dedi ki:

    hemen raporunu alıp şahitiyle savcılığa sikayette bulunması gerekirdi. umarım yapmıstır.. ve diyarbakırda makama çıkıp baska ilçeye tayinini isteyecekti. yapmak zorundalar. sanırım baska yere alınmıstır. mahkemeyi kesin kazanır ve tazminat davası da üsenmeden açmalı.. hem 24 ay rütbe alamaz, devrelerennin altında emir alır 2 sene. ayrıca tazminatla da orta karar bir araba parası öder.. bütün bunlar dosyasına geçer. Sıttın sene iyi yer bulamaz kendine.. yeterki sineye çekmeyin.. koz elinize geçtimi affedici olmayın. kanunları okuyun hakkınızı bilin.. tuzağa düsmeyin. haklı olduğunuzu anladığınız anda kanuni tüm yolları çekinmeden deneyin.

  2. Mehmet ÜNAL dedi ki:

    Neden astlar üstünü dövünce meslekten atılıyorda, üstler astlarını dövünce neden meslekten atılmıyor? Eşitsizlik değilmi bu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir