Cemaat Emniyete Böyle Sızmış!

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Cemaat Emniyete Nasıl Sızdı

Cemaat Emniyete Nasıl Sızdı

Paralel yapılanmadan yakasını kurtaran Mustafa Bozkurt, cemaatin emniyette nasıl kadrolaştığını ifşa etti. Bozkurt, “2006’da polislik sınavına girmeden önce ağabeylerimiz bize 75 soru verdi. Bu soruların hepsi de sınavda çıktı” dedi.

Emniyetteki paralel yapılanmanın tohumlarının nasıl atıldığını ifşa eden önemli bir tanığa ulaştı. 2006 yılında polislik sınavlarını başarıyla geçip Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu’nu kazanan Mustafa Bozkurt, sınav sorularının paralel devlet yapılanması tarafından çalındığını, kendi dershanelerine giden ve polis olması öngörülen öğrencilere servis edildiğini, ardından ise bu öğrencilerin polis okulunu kazanarak yapılanmanın emri doğrultusunda mesleğe adım attığını belirtti.

Kendisi de dahil 17 kişilik bir grubun bu şekilde önceden alınmış sınav sorularına çalışıp yüksek puanla Kayseri Polis Yüksek Okulu’na girmeyi başardığını söyleyen Bozkurt, grubunda bulunan 14 kişinin şuan İstanbul Emniyeti’nde görev yaptığını ifade etti. Vicdanen rahatsız olduğu için Kayseri Polis Yüksek Okulu’ndan ayrıldığını belirten Bozkurt’un şok itirafları “paralel devlet yapılanması”nın emniyette nasıl sızdığını açıkça ortaya koydu.

PARALEL YAPILANMAYI İŞTE BÖYLE DEŞİFRE ETTİ

Mustafa Bozkurt, amirlerinden değil ağabeylerinden emir alan paralel yapılanmanın emniyeti ele geçirme çalışmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Cemaatle tanışma vesilem polis sınavlarıydı. Ağabeylerin direktifi doğrultusunda 2006 yılında polis sınavlarına girdim. O zamanlar bana 75 tane soru verdiler. O soruları ezberleyip Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu’nu kazandım. Vicdanım el vermediği için okuldan ayrıldım. Ayrıca renk körlüğüm vardı sağlık testlerinde ortaya çıkacaktı ama ağabeyler ayrılmamı bu sorunu çözeceklerini söylediler. Buna rağmen okuldan ayrıldım” dedi.

“İNSANLARIN BİLGİLERİNİ ÇALMAK, SORULARI BİRİLERİNE DAĞITARAK VERMEK DE YOLSUZLUKTUR”

“Bugün nasıl yolsuzluk var diye iddiada bulunuyorlarsa ve bütün yayın organlarıyla bunun üzerine gitmeye çalışıyorlarsa, kendi öğrencileri için insanların bilgilerini çalmak, soruları birilerine dağıtmak büyük bir yolsuzluk vebal değil midir? O zaman içim rahat etmedi ve ben polis olmak istemiyorum dedim. Vicdanım el vermediği için polis olmaktan vazgeçtim.”

“BU SORULARI SORU MERKEZLERİNDEN ÇALMADILAR MI?”

Sınav sorularının kendilerine kitapçık halinde verildiğini anlatan Bozkurt “Sorular bir yerlerden çalınarak bize kitap halinde verildi ve içerisinde 75 tane soru vardı. Ezberlememiz söylendi, biz de ezberledik. Bu soruların tamamı noktası virgülü dahi değişmeden polislik sınavında bire bir aynen çıktı. Biz 17 kişilik grup olarak sınava katıldık 3 arkadaş sağlık nedeniyle giremedi ancak diğer 14 arkadaşımız şu an İstanbul da polis teşkilatında çalışıyor. Ben dahil bütün arkadaşlar bizzat cemaat evlerinde kaldı, cemaatin okul ve dershanelerinde yetişti. Hocaefendi çıkıp Başbakan’ın yolsuzluk yaptığını iddia ediyor önce kendisine baksın. Bu kadar dürüst ve dinine bağlı ise neden soruları çalarak öğrencilere dağıtıyor?

Soru çalarak devletin içerisine adamlarını yerleştirmek yolsuzluk, sahtekarlık değil midir?” dedi.

KAYNAK : http://www.yeniakit.com.tr/guncel/emniyete-boyle-sizmislar-h8644.html

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Cemaat Emniyete Böyle Sızmış!” üzerine 64 yorum

 1. uA dedi ki:

  Cemaatin okulunda sekreter olarak çalışıyrum masalı mülakatta sorun yaşarmıyım sence?????

  1. yasarcan dedi ki:

   Hak yemeyin.Başarabiliyorsanız kendi iradenizle başarın.Sizin yüzünüzden PMYO’da kapanacak.Sözde müslüman pislikler.

 2. nesibe dedi ki:

  benim cemaatle bu seneye kadar hiç bir ilgim olmadı bu sene arkadaşlarımla beraber giitik dersanelerine ve şans buya şu anda devletle ve bunların birbirlerine girdiler fişlemeler vs vs diyorlar ben 1 sene dersanelerine gittiğim için bu bana sorun olur mu polislik sınavlarında?

  1. mersinli dedi ki:

   Bana kalirsa hic bulasmasaniz daha iyiymis,benim hakkim yendi ben giremedim ama onlar girdi.Allah benim halimi de gorup acidi ve artik herkes esit yarisacak insallah.adil olanda buydu zaten.tabi.torpil isi olmassa.

 3. İHSAN dedi ki:

  Hala utanmadan hoca efendi diye anıyorsunuz ya bu adamı.Nasıl yıkandı böyle beyniniz bende bunu anlayamıyorum.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz arkadaşlar.O kadar insanın beynini yıkayan bu insanlar sorgu günü nasıl hesap verecekler!!!Rabbim onları nasıl biliyorsa öyle yapsın.Manevi sömürgecileri!

 4. Enes dedi ki:

  Ben geçen sene mülakatın psikolojik aşaması(3.aşama)nda elendim. Ortada hiç bir sebep yokken hemde. Kendi adamlarını yerleştirdikleri için bize sıra gelmiyor. Hakkımı helal etmiyorum bu imansızlara.

 5. coşkun dedi ki:

  yapmayınnn ya ne kadardırr cemaatin icindeyım arastırdım sordummm elimdenn gelenıı yaptımmm ama bır şey bulamadımmmm sizlere seslenıommm polis olmak isteyenn arkadaşlarımmm bır devletınnn her hangı bır yerıne gırmek ısteyen arkadaşlarımmmm  ne olursunuz cuvalla kamyonla para verseler kadın dahııı vermek ısteselerrr daıma oldugunuz yerıı hatırlayınnn bu dunyaya hıc kımse kazık cakamadııı 7 yaşındakı de ölüyo on yaşındaki de ölüyoo ahiret var mahkemyei kübravarr onlar aklınızda olsunnn kımsen kımsenın hakkını yemesınn uc kuruş para ıcınn yatlar ıcınnn villalar ıcınn yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan daima sorumlu olacagızz hak yemek kadar agır bir şey yokk herkess elinii vicdanına koysunn ona goree görevinii yapsın ALLAH hepinizin yar ve yardımcısı olsunnn… saygılarımlaa

  1. Cihat dedi ki:

   arkadaşım bende kaldım. Adamlar bana diyor ki sen sınava gir tercih kağıdını bize ver. Biz seni yerleştiririz, Bizim dediğimiz yerlede oku diyorlar. yani nerde abi eksikliği varsa oraya göndereceklerdi. Ha şu da var hepsi için aynı şey söylenemez.

 6. coşkun dedi ki:

  arkadaşlar

 7. Ahmet dedi ki:

  Bu emaatin yüzünden bir çok polis adayı cemaatten olmadıgı için elendi cemaat soruları aldıgınıda biliyoruz ama artık temizlenecek yavaş yavaş ben cemaatin dershnesine gidiyorum lakin cemaate ismimi yazdırmıcam kendimi gidecem hem dini cemaat dediler hemde torpille adam kayırmayla iş yapıorlar İnşaallah cemaatin kökü kazınacak !

  1. Oğuzhan dedi ki:

   Ne dini cemaati kardeşim bunlar paraya güce tapıyolar.kaç kişinin hayalleriyle hayatıyla oynadılar islamın neresinde var bunların yapdıkları

 8. samsunlu dedi ki:

  Tamam bu haber dogru diyelim hukumetin haberi yokmuydu vardi tabi  isine de geliyordu boyle olmasi sonradan  nasil olduysa birbirlerine girdiler ….
  ADMIN BENIM SORUM OLACAK  ben cemaatin dersanesine gidiyom daha  soru veren olmadi ama  yeni gelen mudurler bizi pmyo mulakatlarinda elerseler bu sefer adaletmi olur .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sizin açınızdan sorun olacağını düşünmüyorum. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 9. Muhammed dedi ki:

  Siz kim oluyorsunuzda 2-3 çapulcu toplanmış burda hoca efendiyi muhabbetinize dahil edip iftira ediyorsunuz.Asılsız haberlerle genç talebelerin aklını karıştırmayın inşallah. 

  1. mesut dedi ki:

   Çapulcu değilim vatanımı seven bir Osmanlı evladıyım. Hocanız siyasete karışmasaydı RTE’yi yok etmeye kalkmasaydı bunlar başına gelmeyecekti. O israile, amerikaya şirin görünmeye devam etsin. O dinler arası diyalog adı altına Hz. Muhammed’ siz bir din yaratmaya devam etsin. Biz kimin nasıl insanlar olduğunu biliyoruz. Zalimler için yaşasın cehennem!

 10. fikret dedi ki:

  Arkadaşlar, bunlara dur diyecek olan bizleriz. Bence bütün kozlar kullanılmalı. Oyunu izlemek yerine oyun kurulabilir bizde bunu yapmalıyız. onların oyunlarını izliyor gibi davranıp aslında onları oyunumuzun içine dahil edip yok edebiliriz. Saygı ve Sevgilerimle…

 11. fikret dedi ki:

  Valla helal olsun. Mert adammış ama ayrılmakla hata yapmış. Onların torpiliyle girdiği emniyette onlara karşı yapılanıp operasyon yapabilirdi. Bu müdürlerin cümlesi cemaat mensubu değil ya. Devlet ve Milletin intikamını alırdı en azından. Hele ki bugünlerde…

 12. semih dedi ki:

  Bende cemaat dershanelerine gittim su anda rize pym siz onu bunu bırakın hemen kendinizi cematin kucagına atın kul hakkı yiyecek go* varsa

 13. uğurcan dedi ki:

  cümleten selamın aleyküm arkadaşlar bende siziler gibi polis okullarına hazırlanan bir vatandaşım.uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum bu haberi duyunca dayanamayıp admine yazmak istedim öncellikle cemaat emniyete sızmış diyen admin ilkönce kendi ülkenin askeri brokrasi gerek hukuk veya istihbarat kademelerine sızmış gladiocu mason veya dış devletlere çalışan sözde vatansever insanlara bak….bu ülkede gün sazak veya uğur mumcu gibi adamların kimler yada niçin öldürüldüğüne bak biraz derim saygılarımla…..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Uğurcan,
   Bu kadar siyasi olabileceğiniz aklıma gelmezdi. Ayrıca bizi suçlamanız tam bir salaklık. Çünkü haberin kaynağını sayfamızın altında yayınlamıştık. Okumanızda sorun olduğunu ve ön yargılı davrandığınızı düşünüyorum.

 14. seher dedi ki:

  Merhaba türbanlı bayanlar polis olabiliyormu mülakatta veya her hangi bir konuda sıkıntı gelir mi lütfen hemen cevap verirmisiniz.?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seher,
   Kazanırsanız türbanınızı çıkarmanız gerekiyor. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 15. tozal dedi ki:

  cemmaatla hiç bir ilgisi yok bilmeye çalışmayın büyle bir bilmece yokturrrrr ……zira emek biz emekte yana emekçi olalım….bu konularda bazı arkadaşlrımız düşünce kabiliyetlerini yitirmişrr….

  1. fatih dedi ki:

   tabii tabii bilmeden konuşuyon;)  adam istifa ettim diyor.ve ben de şahidim ama ne oldu bak artık hepsinin görev yerleri değişti cemaatçilerin.inş. bundan sonra cemaatçiler hile yapıp giremeyecek haksız yerre memurluğa rabim büyük inş.temizlenecek sahtekarlar.

 16. tozal dedi ki:

  arkadaşalr büyle saçma düşünler üretmyn o küçük kafanız bulandırmayn lakin büyle bir şey söz konusu degil degirli arkadaşlar hürmetttler…

 17. mth dedi ki:

  ben de cematin dershanesine gidiyorum ama soruları veren falan olmadı verselerde almam zaten hak hukuk diye bi şey var biz polis olacağız haksızlığa göz yumup olup milletimizi mi koruyacağız.

 18. özlem dedi ki:

  ya herşeyi kavradım polislikle ilgili ama sadece bi soru işareti var aklımda herşeyi geçtim mesela mülakatları felan hangi okulu gitcemi ben mi tercih yapıyorum bilgisayar mı atıyo ve bayanım nasıl oluyo?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özlem,
   Bilgisayar ataması oluyor. Siz seçmiyorsunuz.

   1. özlem dedi ki:

    peki bayanları alan polis okulları nerelerde var?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Özlem,
    Sitemizden Karma Eğitim Yapan PMYO’lar diye aratırsanız çıkar.

 19. onur dedi ki:

  akitin yazdığı habere inanmıyoruz herşey nasip kısmet itibar etmeyin

 20. vedat dedi ki:

  sen dersin ben derim ama Allah ın dediği olur arkadaşlar o yüzden böyle şeylerin kafanızı bulandirmasina izin vermeyin sabırla vede duayla çalışın

 21. tuğrul dedi ki:

  admin böyle eften puften haberlerle kafamızı bulandirma sayfanızi takip ediyoruz diye buna ne hakkınız var arkadaşlar böyle şeylere aldırmayın kafanız karışmasın yok cemat in elemanları gidiyo yok şu yok bunları geçin sabırla ve de duay la yolumuzda ilerleyip hayırlısıyla pmyo yu kazanalım gerisi hikaye

  1. fatih dedi ki:

   millet gerçekleri konuşuyor.herkes duasını da ediyor korkmaaa;) yenilen haklarını konuşuyor herkes kul hakkını öyle güzel yedi ki bu sözde dindar cemaatçiler;)

 22. aslan dedi ki:

  saçmalık market den kağıt mi çalıyon ne kadar basit anlatmıs öyle kolay mi soru çalmak devlet müsade etmediği sürece kimse bişey yapamaz

 23. hüseyin dedi ki:

  polislik sınavına kaç kez girebiliriz 1 denemede kazanamadınsa 2 yada 3 üncü kez girebilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hüseyin,
   Yaşınız tuttuğu sürece girebilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

   1. yanlis cevap dedi ki:

    MASAL YANLİS ANLADİN SEN PMYO SİNAVİ VARYA 120 SORULUK ONU KAZANMAZZAK İLKİNDEN 2. SİNAV FİLAN VARMİ GİREBİLİYORMUYUZ.SAYGİLAR…

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Girebiliyorsunuz. Sınavı kazanırsanız PMYO’ya yerleşiyorsunuz.

 24. MUSTAFA dedi ki:

  SELAM ARKADAŞLAR 
  BEN BU KONUDA ÇOK MADUR KALDIM
  SORULAR ÇALINDI DİYE KAZANDIĞIMIZ SINAV İPTAL EDİLDİ
  ŞİMDİ YAŞ SINIRI YÜZÜNDEN TEKRAR GİREMİYORUM
  YAŞ SINIRINI 31 YAPSINLAR MADEM ZATAN EMEKLİ YAŞI OLMUŞ 65 TAM ORTASI OLUR
  MİLLET MADUR KALMAZ EN AZINDAN
  AMA NERDE BUNU DÜŞÜNECEK  KAFA BU DEVLETTE ANCA AYAKKABI KUTUSUNA PARA KOYMASINI BİLİYORLAR …

 25. semih dedi ki:

  inanmayan arkadaslar 2009 pmyo yazili sinavin nedn iptal oldugunu arastirsin.Bu sadece pmyo da degil ygs de de oluyor 2011 de torpil var dediklerinde kimse inanmamisti ama simdi cikiyo hepsi.

 26. sinan dedi ki:

  yıllarca polislik sorularını akdılar kendi ögrencılerını polıs yaptılar dahada sızmasınlar

 27. fatih dedi ki:

  Burda yok asılsız yok yalan haber diyen eyy cemaatçiler bizzat şahidim ben de bu olayaa yüzde yüz.siz tabi işinize gelmiyor ortaya çıkması  ama inş. gün yüzüne çıktı artık yoook öylee mileltin hakkını yemek sözde dindarlar en büyük kul hakkıdır unutmayın NOKTA.

 28. AyseguL dedi ki:

  Ne 5 yıl oncesı be gecen sene femler hep soruları almış ıyı mısnız her yıl bole oluyor…Pmyo da torpıl varsa kpss ve ygs de de vardır yazıklar olsun ya gerçekten utanıyorum bıde musluman bı ulkeyız vay anasını

 29. burak dedi ki:

  sadece gülüyorum akit gazetesi ne zaman hizmetten nezaman hükümetten yana oldu ki 😀 o günden bugüne kadar yok emin ol sacma haberlere kanmayın

 30. zero dedi ki:

  bunu bilmeyen yok bu işe siyasi boyuttan bakarsak iktidar başa geçmek için cemaatin oylarını kullandı ve bugün zirvede artık köprüden karşıda dayı demesine gerek kalmadı.bugün cemaat denilen yapılanma bu teşkilatın her yerinde iktidar bildiklerini bulduklarını ayıklayacaktır ama tamamını değil bu bir gerçek bu şu demek bazıları bazı kanallarda yine pmyo gidecek.geçen yıla baktığımızda önceki senelere nazaran 400-500 kişi kadar yedeklerde azalma oldu sebebi ise cemaate verilen kontenjan, iktidar bunu kesti aklınca ama cemaatin elemanları yine gitti, gidemeyenler kimler mi bu işi gerçekten isteyipte alın teri dökenler.Allah bu işi cani gönülden isteyipte birilerine diz çöken değil kendi emeğiyle dimdik gidebilen kardeşlerimize nasip etsin saygılar vesselam

 31. P.Ö.H dedi ki:

  Sayın arkadaşlarım, Namazın olmadığı yerde it ürür,sapkınlık olur,Belde silah elde para yaş 20 ziyan olursunuz, namaz kılın namaz, hiç namaz kılanla kılmayan bir olurmu. Ülkede namaz kılınacak yerleri bloke etmeyiniz, Şayet bir vakit gelecektir ki işte ozaman Cesedinizin başında cenaze namazı kıldıracak hoca bulamayacağız!! Namaz kılmak iyidir. şunuda belirtmek isterim X gelir x leri alır, 2X gelir xcikleri alır. Bizler namaz kılanlardan olalım X veya 2X herneyse sayfamızın değerli üylerine ve yöneticilerine selamlar olsun Allaha emanet olun.

 32. behzat dedi ki:

  Son 5 senedir sorular kesinlikle verilmiyor.Mulakatta torpilide sadece cemaat yapmiyor tanidigi olan herkes yapiyor.Kimsenin istesede torpil yapamayacagi bir sistem lazim ama turkiyede coz zor demi Admiinn 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Behzat,
   Zor değil aslında. Yapılabilir.

   1. CEMAATÇİYİZ DEDEMMM dedi ki:

    MASAL ADMİN KARDES SİKAYET ETTE PMYO YA ARTİK YAPMASİNLAR TORPİL HAKKİMİZ YENİYOR SEN SADECE KONU AÇMAKLA YETİNİYON GÖZ GÖRE GÖRE HAKKİMİZİN YENMESİNE İZİN VERİYORSUN SEN SİKAYET ETSEN DİKKATE ALİRLAR BİZİM SİKAYETİMİZ BOS OLUR SİKAYET ETMEZSEN SANADA HAKKİMİ HELAL ETMİYORUM….

   2. MaSaL dedi ki:

    🙂

   3. CEMAATÇİYİZ DEDEMMM dedi ki:

    🙂 MASAL saka yaptigimi anlamisindir Allah senden razi olsun binlerce insana yardimci oluyorsun TESKİLATA senin gibi adamlar lazim ki ; yamurlari düzeltelim Allah a emanet ol 2014 ADANA PMYO ADAY ADAY İNDAN SELAMLAR…

 33. emre dedi ki:

  o kadar kişinin hakkı nasıl ödenir bilemedm sadece ALLAH bilir

 34. ali dedi ki:

  kimse bunu inkar edemez.  fem dersanesine giden bilir  

 35. Ij dedi ki:

  Hh tamamen karalama cemaat ile hükümet i birbirine düşürmek birbirine kırdırmak için ortaya atılan iftiradır. Hadii diyelim öyle oldu Bozkurt bey  in sınava  girmeden aklına gelmiyomuymuş vicdan muhakemesi…

 36. evet dedi ki:

  Geçen sene niğde pmyo ya gidene kadar ben kimsenin hakkını yemeyeceğim dedim torpil istemiyorum dedim arkadaşım zorlamasına rağmen. Fakat oraya vardığımda milletin dayısını amcasını aradığını gördüğümde benim enayi olduğumu anladım. Direk beni zorlayan arkadaşımı aradım ve yardım etmesini istedim. Ha ona rağmen geçemedim evet ama eğer ki hükümetin veya muhaliflerin bu konuda hakkında bir girişimini görmezsem tekrardan torpil morpil ne varsa sokacağım. Senin hak yemeyeceğim diye tüm dürüstlüğünle gittiğin yerde millet çoktan hamili kartını yanına almışsa sen bir gerizekalısın orada. Birde 11 yıllık dönemde sanki bunlar bilinmiyordu anasını satim şimdi meydana geldi. Ben hükümet yanlısı değilim ama kızmıyorumda herkes kendi yandaşına çıkar sağlar nihayetinde. Ama polislik mülakatında bu abartılmış durumda. 10 bin kişi alınacaksa bunun neredeyse 8 bini torpille geçmiş durumda ve ben gerçekten hakkımı haram ediyorum. Benimde psikolojimi bozdukları o torpile zorladıkları için varsa hakkım yendiği için haram ediyorum. Aldığınız her maaş boğazınızdan haram olarak geçiyor haberiniz olsun. Birde bahane bulmuşlar kendilerine neymiş efendim bize karşı darbe olmasın diye kendi adamlarımızı dolduruyoruz o yüzden hak yemek değil bu diyorlar evet evet haram değil durmak yok yola devam. Yıllardan beri hayalini kurduğum meslekten soğuttunuz beni anasını satim

  1. İlkyenilmez dedi ki:

   Üzülme dostum her şeyin hayırlısı.Bu arada hakkını yemişlerse bu onların yanına kalmaz.Allah’ından bulsunlar ne diyebiliriz ki başka :S

 37. günaydın dedi ki:

  bunlar geçmiş yıllarda da oluyor hala da oluyor.soru işini son yıllarda herkese vermiyorlar maaşın yarısını alabileceği insanlara veriyorlar.bunları yaşıyan insanlardan duymak daha acı.kimsenin hakkı kimsede kalmaz.ama bunun önüne de geçmek ve sorumluların bulunması gerek.böyle din iman olmaz.

 38. Bizzat Doğru (Hakan Nadif) dedi ki:

  Olay bizzat doğrudur.Özellikle FEM Dershanelerinde polisliğie hazırlananlar için özel sınıf oluşturuyor.Bu sınıfın öğretmeni de emniyet içerisinde tanıdığı “Emniyet Müdürleri” vasıtası ile mülakatta bu sınıftaki öğrencilerin hangi şehirde mülakata giriyorsa listesini veriyor hopp mülakatı geçiyorlar.

  Aynı durumun bir farklı versiyonuda “Yatılı Cemaat Öğrenci Yurdu” bu yurtta polisliğie hazırlanananlar için bildiğiniz okul eğitimi veriliyor ygs sınavına hazırlık için.Sınava hazırlanan öğrenci YGS yi PMYO BARAJ PUANI yaparak geçiyor ve mülakata gitmeye hak kazanıyor bu mülakatlarda yine o cemaat yurtlarının abilerinin tanıdığı emniyet amir/müdürleri vasıtası ile isimleri mülakat komisyonuna bildiriliyor ve böylece cemaatin yeni öğrencileri emniyet teşkilatına giriyor.VE KADROLAŞMA BÖYLECE SÜRÜP GİDİYOR!!

 39. zafer dedi ki:

  Bunlari zaten herkez biliyor. Ve bu kisiler halada yolsuzluk yapmaya devam ediyor onca insanin hakkina girdiler kendi adamlarini emniyete koydular allah ins bu yolsuzluklarini baslarina yikar devletimizin bir an once bunu duzeltmesi gerekir bende bu sene giricem pmyo’a allahim ins nasip eder.

 40. deniz dedi ki:

  Günaydın Türkiyem … Yüzlerce polis adayının hakkını yiyenler,Allahınızdan bulun!

 41. Sencer dedi ki:

  Böyle bir şeyin olması imkansız mülakatta torpili anlarımda soru vermekte ne demek!Tamamen karalama amaçlı bir haber itibar etmeyiniz.

  1. oğuzhan dedi ki:

   halen inanmamakta güçlük çekiyorsun kimsenin kimseyi karalamaya çalıştığı yok biraz gözünüzü açın mülakattaki torpil olayları gönülden isteyipte giremeyen binlerce insan ve sonrasında kötü bir imaj çıkan emniyet teşkilatı bu olmamalı aslında

  2. burak dedi ki:

   malesef doğru deniz…dershanede hocam anlaatı…bir arkadaşı pmyo sınav sorularını sınavdan önce almış…kendisi bizzat gözleriyle gördüğünü çok şaşırdığını anlattı hatta bana…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir