EGM 2013 POMEM Alımlarında Çok Büyük Bir Hata Yaptı!

Pomem MaSaL
sponsorlu reklam
EGM Pomem Alımlarında Hata Yaptı

EGM Pomem Alımlarında Hata Yaptı

Arkadaşlar burada yazacaklarım 2014 Pomem Alımları diğer ismiyle 14. Dönem Pomem Mülakatlarına girecek adayların kaderleri ile ilgili olacaktır. Lütfen 2013 Pomem Mülakatlarına girip de yedek olarak kazanan veya ona yanlışlık yapılan diyelim kişilerle alakalı değildir. Lütfen 2013 Pomem Mülakatlarına girip de yedek olarak kazanan arkadaşlar bizlere kızmasınlar. Çünkü aşağıda 2013 Pomem Mülakatlarına girip de kazananların haklarını aradığımızı göreceksiniz. Polisolmakistiyorum.Com olarak her zaman doğrunun yanında olmaya devam edeceğiz. Eğer aşağıda yazacaklarımızı yazmasaydık bir gün pişmanlık duyacaktık. Bu yazdıklarımızdan dolayı Polisolmakistiyorum.Com olarak hiç bir çıkarımız yoktur. Tam tersine zararımız olacaktır. Çünkü büyük ihtimalle Emniyet Genel Müdürlüğü sitemize bunları yazdığımız için kızacaktır. Halbuki hatayı düzeltmesi için yazdığımız bu yazımıza teşekkür etmesi gerekir. Biz yazmasaydık hiç gün yüzüne çıkmayacaktı ve bundan dolayı pişmanlık duyacaktık.

Bildiğiniz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesinden 10/10/2013 tarihinde resmi duyuruda; 4 yıllık Fakülte mezunlarından, 13. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) öğrenci alımının yapılacağını, 13 üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine (3.170) Erkek, (130) Bayan toplam (3.300) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (951) Erkek, (39) Bayan toplam (990) aday yedek olarak alınacağını duyurmuştur.

Buraya kadar herhangi bir sorun görünmemektedir. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi sitesinde yaptığı 31/10/2013 tarihli duyurusunda 13. ve 14. Dönem Pomem alımlarına ilişkin duyuru yapmış ve aşağıdaki gibi bir duyuruda bulunmuştur.

EGM Resmi Duyurusudur: 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 13. dönem polis meslek eğitimleri için (3170) erkek ve (130) bayan öğrenci adayı ile daha önceki dönemlerde çeşitli nedenlerle öğrencilik hakları sonlandırılan ancak mahkeme kararıyla hakları iade edilen (23) öğrenci adayı ve 12.Dönem polis meslek eğitimlerinden sağlık durumundan dolayı dönem ertelemesi yapılan (14) öğrenci adayı olmak üzere toplam (3337) öğrenci adayının planlamaları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılmıştır. Ayrıca 13 üncü dönem kontenjanına ek olarak, 14 üncü dönem polis meslek eğitimleri için 21 – 27 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Değerlendirme ve Seçme işlemlerinde (3171) inci erkek adaydan (6340)ıncı erkek aday ile (131) inci bayan adaydan (260) ıncı bayan aday dahil olmak üzere toplam (3300) adayın okul kapasiteleri de dikkate alınarak durumları yedek aday olarak belirlenmiştir. Başarı sırasına göre belirlenen bu yedek adayların 13 üncü dönemden çeşitli nedenlerle öğrenci adaylık hakları sonlandırılan veya öğrenci adaylık haklarından vazgeçenlerin yerine okul planlaması yapılacaktır. 3.14. döneme kalan adaylarla ilgili olarak www.egm.gov.tr internet adresinden 2014 yılı Eylül ayı içerisinde duyuru yapılacaktır. Yedek adayların durumlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Yani böylelikle EGM 13. Dönem duyurusu yapmış %30 yedek alacağını sayısına kadar belirmiş ancak bu duyuruya uymadığı gibi 14. Dönem Alımlarının da 13. dönem alımları ile birlikte yapıldığını yedeğe kalanların 14. Dönem pomem alımlarında değerlendirileceğini resmi olarak sitesinde yazmıştır. Buraya kadar hiç bir şey olmamış gibi davranan arkadaşlarımız var ancak EGM POMEM GİRİŞ YÖNETMELİĞİNE AYKIRI DUYURU YAPMIŞTIR! EGM POMEM GİRİŞ YÖNETMELİĞİNE GÖRE YANLIŞLIK – HATA YAPMIŞTIR!

Bildiğiniz gibi Polisolmakistiyorum.Com sitemizde daha önce yayınladığımız gibi POMEM GİRİŞ YÖNETMELİĞİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR!

MADDE 12 – (1) Genel Müdürlükçe ilan edilen sayıda POMEM’lere öğrenci alınır. Alınacak öğrencilerin başarı listesi;

a) KPSS puanı ile değerlendirme ve fizikî yeterlik puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı başarı sıralaması Başkanlıkça yapılır. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir.

b) Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir.

c) Başkanlıkça yapılacak nihai değerlendirme asıl, yedek ve başarısız adaylar listesi elektronik ortamda ilan edilir.

(2) Birinci fıkrada belirtilen asıl ve yedek adayların dışında kalanlar başarısız sayılır.

(3) Asıl, yedek ve başarısız aday listeleri, diğer işlemler yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilir.

Yukarıda koyu ile belirttiğimiz hükümler gereği EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelik hükmüne aykırı davranmış ve 2013 yılında belirtilen kontenjan miktarı olan (3.170 erkek ve 130 bayan) üzerinden %30 yedek planlaması yapmamıştır. Bu hükümde yönetmeliği aykırı bir durumdur. EGM Eğitim Daire Başkanlığı yönetmelikte %30′a kadar demesine rağmen %100 yedek çağrımı yapmıştır.

Yönetmeliğinin 16. Maddesinde ‘POMEM’e giremeyecekleri anlaşılanlar ile idarece verilen süre içerisinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılmayan, polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, POMEM müdürlüğünden ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı POMEM müdürlüğüne evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Geçici kaydı yapılacak asıl adaylar ile yedek adaylardan eksik belge ile süresinde müracaat edenlere mazeret durumları dikkate alınarak idarece ilave süre verilebilir. Verilen süre içerisinde eksik belgelerini tamamlamayan adaylar da haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların da geçici kaydı yapılmaz. Bu fıkra kapsamında geçici kaydı yapılmayan adayların dosyaları Başkanın teklifi Genel Müdürün onayı ile işlemden kaldırılır.

Polislik mesleğine hazırlık eğitiminin başladığı günden itibaren yedi gün geçtikten sonra kontenjan doldurulmamış olsa dahi yedek aday çağrılmaz.’ yazmasına rağmen Emniyet Genel Müdürlüğü 1 yıl sonra yedek aday çağıracağını ilan etmiştir. 

Tüm bu nedenle Emniyet Genel Müdürlüğü hem 2014 Pomem Alımlarına (14. Dönem Pomem Alımlarına) girecek kişilerin kaderleri  ile hemde 2013 Pomem Mülakatlarında yanlışlıkla yedek aday olarak belirlediği kişilerin gelecekleri ile oynamıştır.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞİMDİ NE YAPMALI?

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı hatayı düzeltmek için hemen 14. Dönem Pomem alımlarını da 13. Dönem ile birlikte yaptığını, yanlışlıkla yedek planlaması olarak açıkladığını, bu nedenle tüm yedeğe kalan adayların Pomem kazandıklarını duyurması ayrıca 2014 yılında Pomem mülakatlarına girecek olan adaylarında haklarının yenmemesi amacıyla 2014 Pomem Alımlarının yapılacağı ve 15. dönem Pomem Alımlarının 2014 yılında yapılacağını duyurması gerekmektedir. Bu yazımızı okuyan 2013 Pomem Yedeklerinin bu nedenle kızmaması gerekmektedir. Çünkü eğer EGM buyönde bir açıklama yaparsa tüm yedekler otomatik olarak Pomem kazanmış olacaklardır.

Polisolmakistiyorum.Com olarak Emniyet Genel Müdürlüğüne yaptığı hatanın düzeltilmesi için hemen harekete geçmesini aksi durumda ileride açılacak davalarla birlikte Pomem Yedek Alımlarının iptal edilebileceği, Emniyet Genel Müdürlüğünün yeniden planlama yapmak zorunda kalabileceği bilgisini vermek istiyoruz.

Polisolmakistiyorum.Com – Yönetim

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“EGM 2013 POMEM Alımlarında Çok Büyük Bir Hata Yaptı!” üzerine 164 yorum

 1. ferdi dedi ki:

  ta bizim dönemlerimize gelir böyle şeyler.

 2. ufuk dedi ki:

  admin aynen bende arkadaşlar gibi yaş şartının yükseltilmesini istiyorum 32 olması lazım duyurmanı senden rica ediyorum

 3. MERVE dedi ki:

  yas degısıklıgı mutlaka yapılmalı lutfen haber yapınnnn

  1. ufuk dedi ki:

   ayrıca yaş şartında ay ve günün kaldırılması herkes için faydalı olacak 

 4. sevda dedi ki:

  Benim kardesim de girecek askerlik isini ne yapacak? agustosun 15 inde tcl ettirmesi laxim.ettirirse bir sorun olurmu

 5. ruya dedi ki:

  Merhabalar, hala neden pomem alimlarina dair herhangi bir aciklama yapilmamakta..aylardir beklemekteyiz.olmucaksada densin artik 

 6. Samet dedi ki:

  O halde 14. dönemde yapılan alımlarda asıl olarak kazanan adayların bir çoğu 13. dönemden yedek kalan adaylardan ötürü kazanamayacak mı ? yani önce 13. dönemden yerleştirme yapılıp sonra kalanları 14. dönemden mi yapıcaklar.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Samet,
   iptal edildi yedek alımları.

 7. mehmet dedi ki:

  Aynen oluşan bütün mağduriyet.  Egm den kaynaklı çözmesi gerekende 
  Egm dir üzülerek söylüyorum şu ana kadar tek yaptıkları kaos üretmek

 8. asıl dedi ki:

  peki 2014 te pomem alımı yapılacak mı

 9. cem ali dedi ki:

  yaş degişikligi yapılmasını istiyoruz admin haber yapmanızı istiyoruz

 10. behzat dedi ki:

  Merhabalar sayın admin, 13. dönem hakkındaki kişisel görüşleriniz nedense bana ortada bir haksızlık varmış da i bu haksızlığı savunma gibi değilde 32 bin pomem adayını yarıştığı bir mülakatta ilk 6.000 kişi arasına girmiş 3000 kişinin hakkına göz koyma gibi geldi.Evet yönetmelikte bir dönemin yedek adayları diğer dönemde herhangi bir hakkı yoktur diye bir madde var, ve bu maddeyi bu döneme özel bakanlar kurulunda değiştirilmişir.Bunun nedeni bana sorarsan koruma memurluğu ile ilgili planlama yapılırken bi taraftan pmyo bi taraftan pomem le uğraşmamaktır.Bu benim nacizane görüşüm. EGM nin bir haksızlık veya hata yaptığı düşünmüyorum ortada bir mülakat vardı insanlar mücadele etti ,bir başarı sıralamasında bir hak kazandılar.Olay budur bence.SAYGILAR.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Behzat,
   Ne yazık ki sizin düşündüğünüz gibi değil. PMYO alımları ile Polis Akademisi Başkanlığı ilgilenmektedir. Koruma Memuru alımları ile herhangi bir gelişme bulunmamaktadır. Ayrıca yönetmelik bakanlar kurulu kararı ile değişikliğe uğramamıştır. Sitemizde haberi yaptıktan sonra EGM kendi hatasını görmüş ve hatasının üzerini örtmeye çalışmıştır. Bu çok açık. Bu bir acizliktir. Ne yapacaklarını bilemediler. Ortada çok büyük bir haksızlık söz konusudur. Ama yinede kazanma psikolojisi ile yazdığınız yorumunuza saygı duyuyorum. SAYGILARIMLA.

 11. bedirhan dedi ki:

  peki yaş sınırı ne 

 12. emre dedi ki:

  Umit arkadaşın dedigine katılıyorum.  Egitime 2 hafta sonra alinan da 1 sene sonra alinanda usulsüz alinmis olucak yaptiginiz mantiga gore

 13. Sercan dedi ki:

  açıklamanın 2.maddesinde 13 üncü dönemden çeşitli nedenlerle öğrenci adaylık hakları sonlandırılan veya öğrenci adaylık haklarından vazgeçenlerin yerine okul planlaması yapılacaktır.Diyor admin 3300 kişiyi alıcaz demiyor ki bence herşey açık elenenlerin yerine alınıcak gerisi mülakat olucak bu açıklama bunu gösteriyor..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sercan,
   Biz öyle düşünmüyoruz. Eylül ayında görüşeceğiz.

   1. Sercan dedi ki:

    peki adminim siz nasıl düşünüyosunuz bu 3300 kişi hepsi alınıp mulakat olmucakmı peki ?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Sercan,
    bekleyip göreceğiz.

 14. ahmedd dedi ki:

  bu yıl pomem alımı olmayacak deniyor bu bilgi doğrumu  ya da bu konu hakkında blginiz var mı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Resmi açıklama henüz gelmedi. Bekleyip göreceğiz.

 15. eray dedi ki:

  merhabalar. 2013 lisans mezunuyum. 10.08.1987 doğumluyum. 2014 te pomem alımlarına başvuru şansım nedir? teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eray,
   Sitemizden 2014 Pomem Yaş Sınırı konusuna bakarak bilgi alabilirsiniz.

 16. yücel dedi ki:

  biliyorum bu tarz sorulara sık sık cevap veriyorsunuz ama içimin rahat olması için yine sormak istiyorum:

  2014 kpssp3 2015 pomem için geçerli olucak mı ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yücel,
   Evet geçerli olacak.

   1. yücel dedi ki:

    çok teşekkür ederim 

 17. Elif dedi ki:

  Ben 2013 yedeklerinin 2014 de alınacagı ihtimaline pek inanmıyorum. dediğiniz gibi bir hukuksuzluk var. umarım düzeltirler

 18. yasin dedi ki:

  masal benim anlamdığım yani şimdi 2014 te 2013′ ün yedekleri alımı olmayacakmı bilgilendirirseniz sevinirim ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yasin,
   Henüz net bilgi bulunmuyor.

 19. ümit dedi ki:

  sayın masal soruyorum size yedek alımları hukuksuz madem,diyorsunuz ki eğitimden bir yıl sonra yedekleri almak yanlıştır fakındasınızdır heralde 2.yedek alımları haftası geçildikten sonra alındı şimdi o eğitime gidenler haklarını mı kayıp edecekler yapmayın allah aşkına egm istediği gibi alımını yapar fikrimce iyi günler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ümit,
   O zaman niye o yönetmelik çıktı. Madem kimse kanunlara yönetmeliklere uymuyacak herkes her kurum kafasına göre takılsın. Yanlış anlamayın ama fikriniz çok saçma geldi.

 20. Evren dedi ki:

  Arkadaş ben ilk defa başvuru yapıcam 2014 alımı var mı yok mu varsa tarihleri belli mi Temmuz’da KPSS ye giricem daha 6 ay var yani internet ortamı çöplük olmuş belli belirsiz bilgi yok sinir hastası oldum birisi düzgünce açıklasın 2014 başvuruları mevcut olacak mı 13. Dönemin yedekleri beni ilgilendirmiyor biri yeni başvuru yapacaklar için açıklama yapsın lütfen

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Evren,
   Sitemizde hiç bir şey çöplük değil. Sitemizden Pomem bölümüne bakmanız yeterli. 2014 Pomem alımları ile ilgili bir gelişme bulunmamaktadır.

   1. Evren dedi ki:

    Sitenize çöplük demedim internet ortamında birçok site var gerekli düzgün bilgiler yok sizin sitenizi bu konuda yararlı buluyorum sadece 2014 alımları için başvuru yapıcam kaçırmak istemiyorum

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Evren,
    sitemizi takip etmeniz yeterli olur. Gerekli bilgiler geldiğinde sitemizde ve facebook adresimizde yayınlayacağız.

 21. ahmeddd dedi ki:

  admin yedekler alınacak mı eylül ayında…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmed,
   Ortalık karışık. Bekleyip göreceğiz.

 22. yaksil dedi ki:

  ben bu sene girmeyi düşünüyordum son hakkım tekrar mülakat olması gerekir bu haksızlık danıştaya dava açılsın iptal edilsin benim gibi yaşa takılan son hakkı olan insanlara haksızlık oluyor

 23. Pomemrah dedi ki:

  Yedeklerden içlerinde hakedende var haketmeyende.Uyanda var uymayanda.vasıfsızları geç, içlerinde son hakkı olan bu mesleği isteyen işsiz kişiler mevcut.Peki bu gerçek 2014 pomem adaylarının içlerinde sizden daha cok böyle magdur kişiler yokmu?Ben işe Allah vicdan nazarında bakarım.Ortada bu sitenin belirttiği gibi haksız bır durum varsa bunu adaylar birbirine yüklememeli.Herkes kardeşçe fikir alışverişi yapmalı.Kırmadan kırılmadan.Masal admin ve site yöneticileri olan durumu ortaya çıkarmış,sizde biliyorsunuz yönetmeliğe aykırı olduğunu,ama işinize gelmıyor.Hak için konuşmuyorsunuz.Adminin suçu yok.O tarafsız yayın yapmak zorunda.ortada bır aykırılık varsa bunu tespit edene teşekkur edeceğinize yok hakkımızı alıyorsun derseniz siz ayıp edersiniz.Haksızlıgı farkedemeyen yada farketmek istemeyen bence polis olmasın.kendı adına konusan ılerde cocuklarına da yakınlarınada torpıl geçer.aranızda boyle kendı adına konusan malesef çok.Lütfen.sabredelım bekleyelım.Kımseyı magdur etmezler.nasiptende öteye geçilmez.EGM işini bilir.devletimize güveniyoruz.sabırla kpss calısın.yedeklerde beklesin.inşallah hakedenler gıder

 24. sfmt dedi ki:

  masal, insanlara umut satmaktan vazgeç, sen de farkındasın durumun. 13 dönem yedeklerin 14. dönem için alınacağı tebligat niteliğinde olan duyuruyla belirtildi ve askerde olanlar dahil bütün yedeklerin askerlikleri tecil ettirildi ve hatta “pomem sınavını kazandığınız için” diye bir yazı gönderildi, bundan sonra olsa olsa 14. dönem için ek alım olabilir yoksa bunun iptali mümkün değil, açılan davalar kazanılsa bile egm yedeklerin planlamasını yapmak zorunda. inşallah kontenjan yüksek tutulup hem sınav yapılır hem de yedeklerin planlaması yapılır, kimse kimsenin kalbini kırmasın.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bekleyip dava sonuçlarını göreceğiz. Ayrıca umut satmayız biz kanunu yazarız.

 25. mustafa dedi ki:

  admin öncelikler kolay gelsin hepinize 13.10.1985 dogumluyum 2013 pomem de1750 inci yedeğim başka hakkım yok şimdi biz alınacaz diye ben 11 ay işsiz kalmaya razıyım almasalar peki bizlerin ümitleri ne olcak anlamış değilim burda konuşan herkes haklı….

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Sizde haklısınız ama yönetmeliğe aykırı bir durum söz konusu. Bekleyip göreceğiz.

 26. mustafa dedi ki:

  yorumları okudumda herkes kendi penceresinden bakıp yorum yapmış bende yedeğim inş alırlar diyorum çünkü son hakkımdı ve alınmasa yedeklerde mahkemeye gider millete kagıt geldi askerlikle ilgili pomemi kazandınız diye bu bir resmi evrak herhalde herşeye açıklıyo diye düşünüyorum yedekleride alsınlar yeni başvuruda alsınlar bence

 27. Pomemrah dedi ki:

  Pomem 2014 alımı olmayacak diyenler egm açıklamasını çarpıtmak haksız kamuoyu oluşturmak suçu işlemektedir.İnanmayan avukata sorabilir.Ayrıca o kadar ciddiyetsiz kişiler var ki bu haksızlığın içinde olmaları benı şaırtmadı.Açıklamada asilsiniz ibaresi yok.Açıklamada hepiniz alınacaksınız da yazmıyor.Pomem alımları olmayacak diye belirtilmiyor.Eylülde belirtilmesi bütün hukuka aykırı.EGM birçok şey yapmış olabilir ona lafım yok ama bu kadar ağır hukuksuzluğun altından kalkamaz sanırım.Bu ülkede vatandaş haklıdır.Bunu kavrayın.Ayrıca adminler bazılarına yağ çekmeyin.istemeyen takip etmesin boşverin.Asillik yok.Hayatında eğitim daire görmemiş adam gittim diyor aradım dıyor.Bizde aradık bize nıye kpss calısın alım olabılır dıyorlar?asillik söz konusu değil diyorlar? Seçim oyunu bunlar.Dava açanlarla birleşmek ıstıyoruz admın lutfen adresı yayınla çünkü ben senın sıte reklmaını hep yaptım ekıtabınıda yayınladım.Desteğede hazırım.Banada destek verirsen size yakısan budur.Facebookta POMEM 2014 adlı sayfada 2014 başvurusu yapacak tüm pomemlileri beklıyoruz.Yedekler kusra bakmasın içinizde iyiler oldugu kadar kötülerde mevcut.onlar siteme ugramasın.İiyi niyetli herkes davetlimdir.İdare mahkemesi bunu ıptal edecektır.Kaç yıllık hukukçudan daha ıyımı bıleceksiniz.

  1. kaan dedi ki:

   Bir sen eksiktin pomemrah, facebook sayfanda mülakatlara giriş için 50 lira alındığını iddia edecek kadar bu işlerden uzak olmana rağmen bu kadar millet sana inanıyor ya, yazık onlara.

   1. anıl dedi ki:

    kaan sen kimsin bilmiyorum .ama fake hesaplarla ortalığı bulandırmayı kes artık.ordaki mevzu kpss için yatırılan paraydı.senin nasıl bi düşünce yapın var sen nasıl okul bitirdin hayret içindeyim kardeş.milletin üstüne iftira atmayı bırak.

  2. mustafa dedi ki:

   emrah bey ben yazdıklarınızı yeni okudum şimdi ben 85 dogumlu ve son hakkımdı yedeklerdeyim bana bir yıl bekle diyo egm millet askerden geri geldi askerlik yapmamışlara ise pomemi kazandıgınız diye kagıt geldi şimdi bunlar olduktan sonra alınmaması dogru olur mu

 28. Emrah dedi ki:

  mrb masal tek tek okumak istemediğimden sormuştum. ayrıca araştırdığım kadarıyla 2013 yedekler hüsrana uğrayabilir ortada gözle görülebilir büyük bir hata var. öncelikle ALLAH herkesin gönlüne göre versin. 2014 pomem adayları moral motivasyon bozmadan çalışmaya devam adalet er ya da geç yerini bulur

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emrah,
   Hayırlısı olsun. Eğitim Daire Başkanı da değişti toparlayabilecek mi bakalım.

   1. Emrah dedi ki:

    Aynen masal herkesin emeği boşa çıkmaz inş. Ayrıca basına yansımayan çoğu amirlerinde yerlerinde değişiklikler var HAYIRLISI OLSUN 

 29. Emrah dedi ki:

  Hukuksal girişimlerde bulunan arkadaşlar var mıdır? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emrah,
   Yorumları okursanız görürsünüz.

 30. Elma ısırığı dedi ki:

  Bence sözlü mülakat diye birşeyi kabul edilemez. Yani bunun türkçesi üstü kapalı torpildir eğer 300 civarında yedek alacaksan bunu 2013 ün başında duyurman gerekirdi ve böyle bir şeyin yapılması 2014 mezunlarına haksızlıktır Türkiye de artık Üniversite bitirsen bile iş bulmak çok zor yani bi ekmek kapısı olarak gördüğü pomem artık siyasi politika güdüyor gibi çıkmayan gaydeler çikiyor valla Rabbim herkeze bir iş bulmayı  nasip eylesin 2014 pomem için açılacak tüm davaların arkasındayız her şeyin bir kuralı vardır bn yaptım olacak tarzda görüşlere kapalıyız inşallah açılacak davayla hak yerini bulacaktır ii akşamlar.

 31. kaan dedi ki:

  13 üncü dönem kontenjanına ek olarak, 14 üncü dönem polis meslek eğitimleri için 21 – 27 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Değerlendirme ve Seçme işlemlerinde (3171) inci erkek adaydan (6340) ıncı erkek aday ile (131) inci bayan adaydan (260) ıncı bayan aday dahil olmak üzere toplam (3300) adayın okul kapasiteleri de dikkate alınarak durumları yedek aday olarak belirlenmiştir. Başarı sırasına göre belirlenen bu yedek adayların 13 üncü dönemden çeşitli nedenlerle öğrenci adaylık hakları sonlandırılan veya öğrenci adaylık haklarından vazgeçenlerin yerine okul planlaması yapılacaktır. ADMİN BUNU DA YAYINLA .BU SENE YEDEK MUHABBETİNE YETERİNCE TIK ALDIN ZATEN.BUNLARI BİLMENE RAĞMEN DAHA BELLİ DEĞİL EYLÜLÜ BEKLİYCEZ FALAN DİYOSUN HİÇ YAKIŞMIYO SANA.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kaan,
   Bilip bilmeden konuşuyorsun! Nereden biliyorsun yayınlamadığı mı? Siteyi iyi gez bak değerlendir. Bilip bilmeden konuşma!

   1. kaan dedi ki:

    baktım hepsine sayın admin biraz daha kibar olursanız sevinirim.

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Kaan,
    Sizi kırdıysak özür dileriz. Günde binlerce soru soruluyor ve çoğu mantıksız. Tekrar özür dileriz.

 32. kadir dedi ki:

  Dava açmak isteyenlerden bir ricam var. Hani deniyor ya % 30 almaliydi ama % 100 alindi felan asil o degilde su konuda dava açacak biri yokmu; 1 hafta gectikten sonra kontenjan doldurulmamis olsa dahi alim olmaz ama bir bakiyorsun bu yonetmelik cignenip 250 kişi aliniyor. Asıl daha acilacaksa buna acilmali. Ha ben bunu size soyle anlatayim haksizlik oldugunu savunan arkadaslara EGM boyle bir cevap verdi ne dedi istersen yonetmeligide cignerim zaten yazan benim kimseyede hesap veemem tarzinda bir anlami var bunun. Sözün özü şudur dava acmak isteyen acsin tabi ama is isten gecti eger siz kazanirsaniz suan egitim alan sonradan alinan 250 kisininde durumlari sıkıntıya girecek her neyse teşekürler. 

 33. ADIM BİROL dedi ki:

  BEN ŞUAN LİSE SON SINIFTAYIM YGSDEN GEREKLİ PUANI ÇIKARTIP POLİS OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM ACABA NE ZAMAN NEREYE BAŞVURUCAM GEREKLİ BELGELER NELER
  ???

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Birol,
   Sitemizden PMYO haberlerini takip ediniz.

 34. uğur yedek 2322 :) dedi ki:

  arkadaşlar merhaba bende yedegım pomem sınavından askerlıkten kagıt geldı pomem sınavını kazanmanız nedenıyle tecıl edılmıstır dıye ustte yazan arkadas gıbı ayrıca bazı yedek arkadaslar jandarma sınavına gırmek ıstemısler sıstemde t.c kaydı bulamamıslar ve jandarmaya gıtmısler onlara sız yedek oldugunuz ıcın yanı kazandıgınız ıcın sızı alamıyrz sıstemde ısın-m cıkmıyr demısler bılgılerinize sunmak istedim.. iyi günler:)

 35. 2014.magduru dedi ki:

  2014 alimlarinda Bize yapilan haksizlik kimseye yapilmamistir..2008 de pmyo yedeklerndnm sira gelmedigi icin alinmadik 2009 da kil payi ile kacirdik derkn univ okuyup pomeme girmek icin basladik okumaya..o kadar sikintilar icinde okuduk oyle boyle son senemizdeyz tam 2014 pomem alimlarna buyuk bi hevesle basvuru yapacagim gunleri saydik ki 2014 haksiklik duvari bize engel oldu ailem bnden bi beklenti icinde ve bu durumu onlara anlatmadim bize bi bicak gibi saplandi bu olay icimiz kanadi yuregimiz yaniyorr  hergun dua edyorum rabbim bi kapi acarda ailemin yuzunu guldreym ne diyelim kismetimizde yokmus askere gidip gelcez hakkimizda hayrlisi olsun demekten baska teselli bulamiyrm…iste biz boyle bir ulkede yasiyoruz hakkin yendigi bir ulkedeyiz bilen bilir…

  1. kadir dedi ki:

   sevgili kardeşim öncelikle durumun için uzgunum ancak unutmaki senin çektiğin zorlukların alasini çekip yasi 29 olmus evli barkli insanlar suan yedek ve bir umitle bekliyorlar, emin bu insanlar bunu cok haketti ancak bazi torpil olaylarindan giremedi ve suan boyle bir firsat yakaladilar ki bunuda kendi emekleriyle yaptilar sunu bana bir anlatabilirmisin sen nasil olurda pomem olmak icin 4 yil uni okuyabiliyorsun bunu anlamis degilim once uniyi bitir sonra kpss ye gir en az 60 ki yetmez sole bi 70 yada 75 alman lazim ki daha bitmedi en zor yeri git mulakatlara gir on binlerce adayin ve torpillinin arasindan ilk bilmem kaca gir felan yani birazcik sadce ufacikda olsa realist olalim lutfen.

 36. tekin dedi ki:

  yav yedekdeyim ben şimdi biz alınacak mıyız yoksa boşu boşuna ümide mi kapıluyoruzzzz…yani bu bilinmezlık işin en kötü tarafı admin şimdi biz alınacak mıyız 2014 pomem e ..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tekin,
   Bana göre hepiniz alınacaksınız. Sadece resmi açıklama bekliyoruz.

 37. Kim haklı.! dedi ki:

  Davayı bugun açtım.Em.Teşkilatı kafasına göre takılıyor.Adalete hizmet eden bir kurum kendisini kanunların üzerinde göremez.Giriş yönetmeliği çok açık ve net,13.dönem için kazanan asılların %30 kadar yedek belirlenir.Bu bu sene için 990 kişidir.74 yedek alındı.Bu dönem kapandı.İdare 3300 yedek için 2014 de alım için duyuru yaptı.O duyuruda 2013 den çeşitli nedenle ayrılanlar diye muğlak bir ifade kullanıldı.Dava açılır idare kaybederse,2012 gibi 15-20 kişi alınacaktır.Kimse uyanmazsa yoluna hukuksuzca devam edecektir.Bu nedenle ‘ahmetttt’ bu şekilde bir cevap geldi.Emniyet şunu unutuyor.Bu yapılan Hukuk kurallarına saygısızlık geçmişten gelen ben yaparım olur alışkanlığı..O eski düzenler kalktı artık..Bundan böyle her kim olursa yaptığı hatanın bedelini ağır öder.İdare mahkemesi iptal edecektir.İdare bir üst mahkemeye dava açacak yani Danıştaya danıştay idareyi haksız bulursa 2014 te yeniden 14.dönem sınavlar yapılır.Danıştay dava açanı haksız bulursa davacı Temyize gider.Temyizde onanırsa,davacı Anayasa mah.Orada tazminat hakları doğar..Ora olmazsa AİHM sine kadar yolu var.İdare daha önce 2011 de yaptığını yine yapmak istiyor.Ama bu sefer sert bir kayaya çarptı.Bu işte idare Kendi yönetmeliğine saygı duymak zorunfa kalacaktır. Bu kadar iddialı konuşuyorum.Hep beraber buradan takip edip göreceğiz.YÖNETİME Teşekkür ediyorum.Daima Hakkın ve Haklının yanında olduğu için..Dürüstlük bu sitenin şiarı olmalıdır.

  1. MaSaL dedi ki:

   Asıl biz teşekkür eder, başarılar dileriz.

  2. sadık dedi ki:

   kim haklı rumuzlu kardeş kesinlikle haklısın ,sonuna kadar destekçiniz ,site yöneticilerine de ayrıca bu konuya ilgi gösterdiklerinden dolayı teşekkür ederim.14.döneme madem öğrenci almak istiyorlardı bunu başvuru ilanı verirken düşüneceklerdi kuşkusuz iptal olmalıdır.mahkeme en doğru kararı verecektir.

   1. Korsan dedi ki:

    Peki size soru soruyorum ? Eğitim Daire Planlamasını neye göre ve nasıl yaptığı hakkında bir bilginiz varmı ? yani hukuki süreçleri falan tırı vırı davaları es geçelim Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Planlama Daireleri neye göre hangi şartlarda hangi durumlarda alım yapıyor ? TSK sürekli personel alıyor herhangi birgün bir ilanla onlarca kişiyi alıyor mesela neye dayanarak alıyor bunu araştırın önce derim ? Sonra 13 açıklamış 13-14 demiş 13-14-15-16 da diyebilirdi inisiyatif hakkını kullanmış kim ne diyecek ? Hak yemiş diyen tipleri görüyorum birde sürekli kim neyin hakkını yiyor sadece ülkemizde Polislik mesleğimi kaldı ? Hayallerim var falan zava zivingoları atanlarda oluyor şaşıyorum madem bu kadar meraklısıydın Pmyo okusaydın ya da Akademi kassaydın yani. Lütfen yedeklere dil uzatmak yerine oturun Kpss 90 alın Başka bir kuruma atanın bu kdar basit bence daha cok faydası olacaktır size. 

  3. Kadir dedi ki:

   ahh canım kardeşim benim, sanki tutuşmuş gibi hissettim seni. Senin bahsettiğin bu mahkeme evreleri tamamlanıp sonuca bağlanana kadar sanırım tüm 14. dönem asilleri komiser yardımcılığı sınavına giriyor olacaktır. ama ben sizden daha üstün başarılar bekliyorum, mesela isviçre federer mahkemelerine de gidin boş geçmeyin sakın. :)) Tüm 14. dönem asilleri anlının akıyla hak etmiştir ve buna sizler engel olamayacaksınız. Şuda kesin ki sizin gibiler yüzünden inşallah 2014 te polis mülakatları yapılmazda sana güzel bir cevap olur ama ben yinede diğer tüm arkadaşlar adına üzülüyorum. 

 38. mert dedi ki:

  arkadaşlar bende az önce aradım ankara egm yi ve yedeklerin asil olarak başlatılması planlanıyo fakat ilerleyen günlerde ne olur bilemeyiz dediler.işler biraz karışık ama büyük ihitmal yedekler alındı diye düşünüyorum.nasibimizde yokmuş demek ki deyip çalışmaya devam 🙂

 39. ahmetttt dedi ki:

  admin merhaba.bana askerlik şubesinden bi evrak geldi evrakta 2013 pomem i kazandığım için askerlik tecilimi 2014 ekimine kadar uzatıldığı yazıyor.ama ben 2013 pomem de yedeklere kaldım 2227. yedek.bugün tekrar 2013 pomem sonuçlarına bakmak istedim ama tc kaydınız bulunamadı deniyor.şimdi ben ne yapmalıyım…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Sorun olmaz. Çünkü son yedeklerin TC leri var o sistemde.

 40. cihan dedi ki:

  bu iktidarın suyu ısındı artık … mal mal iş yapmaya başladılar

 41. kemal dedi ki:

  korsan aradığım ankara eğitim şube numarasınıda vereyim istersen birde sen ara

  1. ömer okçu dedi ki:

   Hz. Peygamber’in ifadesiyle, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”

   Çünkü, nefisleri elde edip kulaklara üfleyerek birilerini haksızlığa yönelten dilli şeytanın sebebiyet verdiği haksızlığın devamı, haksızlık karşısında susmayı tercih eden bu iradî dilsizler sayesinde gerçekleşmektedir. Haksızlık karşısında bigâne kalmak, haksızlık edenlerde ‘yaptığım yanıma kâr’ duygusu uyandırarak, haksızlığın yayılmasına ve mesafe almasına sebebiyet vermektedir.
   Dava açıyorum. Sonucu burada yayınlarsınız..

 42. mert dedi ki:

  yahu kardeşim alım olmaz ne demek siz buna inanıyomusunuz.2013 yılında pomem e girip eğitimi tamamlayamayanlar eleniyo.onların yerine alımlar ise 2014 yılında 2013 yedeklerinden seçiliyo.böyle bi saçmalık olur mu. sanıyomusunuz ki devlet  bu yedekleri tekrar hiçbir sınavdan geçirmeyecek hemen asil yapıp okula alacak.diyelim ki 2014 te yeni polis alımı olmadı ve 3000 tane yedeği çağırdılar bunların bi kısmı mülakatlarda elendi 1000 tanesi kazandı o zaman ne olacak pomem de sadece 1000 öğrenci mi olacak.hem seçimler yaklaşıyor alım olur hatta sayısı da artar.sanırım 2011 de pomem alım sayısı artmıştı benim bildiğim kadarıyla ? niye arttı peki? cevap çok açık seçim vardı.ADMİN YAZDIKLARIM HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ MERAK EDİYORUM ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Gerekçeleri ile yukarıda açıklamıştık.

  2. cihan dedi ki:

   ulen pomem için dört sene okudumyazıkdeğilmi bana ve benimgibilere

 43. firat dedi ki:

  Pomem için 4 senelik lisans eğitiminin bitirmekmi yoksa ? 4. Sınıf öğrencisi olduğumuz halde başvuruda bulunabilir mi ? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fırat,
   Bitirmek gerekiyor.

 44. idris dedi ki:

  sevgili Admin eğer yedekler asil olduysa ve devlet faizsiz 2-3 yıl ertelemeli 10000 tl kredi veriyorken önümüzde yaz evliliği aradan çıkartayım diyorum sonuçta iş hazır beklemek zaman kaybı zaten yeterince kaybettik sizcede mantıklı olan bu mudur?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba İdris,
   Mantıklı olan budur. Ancak okula kesin kayıtta yenge hanımında sabıkasını isteyecekler. Bilginiz olsun.

 45. kemal dedi ki:

  admin merhaba. egm’nin pomem yedek alımı ile ilgili son açıklamasını okumuşsunuzdur. yedekler asil gibi görünüyor fakat aynı yani 11 kasımda eğitim şubeyi aradım ve öyle birşey yok dediler asil falan değil dediler kafam karıştı açıkçası sizin düşünceniz nedir?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   En kısa sürede bilgi vereceğim. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

  2. Korsan dedi ki:

   hangi şube bu şube ? eğitim şube dersen 81 vilayette 81 tane şube var :)) Sen eğitim daire başkanlığı ara bir daha emin olman için 😀 3. Maddeyi de iyice tekrar tekrar oku TDK yaz hatta bunun anlamı nedir ? gibisinden 

 46. eses dedi ki:

  son durum nedir admin 11.11.2013 tarihinde bir duyurusu var egm nin inanın kafam çok karıştı hiç bir şey anlamadım affınıza sığınarak sizden ricam kısa-öz ve net şekilde bir şeyler yazabilirmisiniz şu anki sonuç durum nedir? şimdiden tşkler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sitemizde yakın zamanda bilgi vereceğim.

 47. özay dedi ki:

  Arkadaşlar bn 13. dönem sonuçlarında 3124. yedek görünüyorum  bu gün 11 kasımda Yedek planlamasında sorguladığımda tc kayıdınız yok diyor nasıl bir iş bu

 48. A.Kadir dedi ki:

  Ne yani şimdi 2014 yani bu sene gireceğimiz sınavda kazansak bile bizi almayabilirler.Ben ailemi zora soktum sırf kazanabilmek için dershaneye yazıldım kıt kanat geçiniyoruz ve bana alım olmayabileceği söyleniyor.Olacak iş değil.

  1. Kadir dedi ki:

   kardeş ozaman sen aileni daha fazla zora sokma, yol yakınken dön. bide pomem için dersaneye yazılan birini ilk defa tanıyorum sanki tek memurluk pomem, hey allahım ya…

  2. Korsan dedi ki:

   Türkiyede bir polislikmi kaldı sıkarsın biraz alırsın 80 üstü Normal memur olursun kamile birisi ayar versin 😀

 49. rıfat dedi ki:

  sevgili admin,
  siz  pomem yedeklerinin 1 hafta içerisinde belirlenip çağrılması gerektiğini söylemiştiniz şu ana kadar herhangi bir gelişme varmı? bende 2013 yedeklerindenim bu yedeklerin 2014 yılında alınacağını kazandığını iddaa ettiniz insan ister istemez ümitleniyor bu konuya bir açıklık getirebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Rıfat,
   Sitemizde gerekli açıklamaları yaptık. Oldukça lüzumsuz bir soru sorduğunuzu düşünüyorum. Bildiklerimizi yazdık. Okursanız sevinirim.

 50. yavuz dedi ki:

  merhaba admin bu yedek alım kontenjanı normal asil kontenjan sayısından bağımsızmıdır yoksa onlardan kazanamayan veya girmeyenlermidir

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yavuz,
   Girmeyenlerin gelmeyenlerin yerine alım yapılıyor.

 51. hümeyra dedi ki:

  Arkadaslar merhabalar,öncelikle kazanan arkadaslarımızı tebrik ediyorum benim kulağıma bi duyum geldi birçok pomem mağduru İçişleri Bakanlığı’na dilekçeyle pomem 1000 kişi daha alsın demiş.ve bununla ilgili olarak da mecliste görüşmeler gerçekleştirilecekmiş ne derece doğru bilgi sahbi olanlar lütfen yazabilir mi?? 

 52. oktay dedi ki:

  merhaba admin :

  ben pomemde yedek oldum 87 doğumluyum gelecek yıl pomem giriş yaşım doluyor ama askerliği yaparsam sorun kalmıyor ben bu yıldan kazanmış olduğum için kazanılmış hak olarak sınav başvuru tarihindeki yaşım mı geçerli olacak okula kayıt tarihindeki yaşım mı geçerli olacak yani kısacası ben şubat döneminde askere gitmeli miyim yoksa gitmeme gerek yokmu .Şimdiden teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Oktay,
   Son açıklamaya göre gitmemeniz gerekiyor.

 53. kemal dedi ki:

  merhaba. admin üyelerden birine siz asil oldunuz artık hazırlanabilirsiniz demişsiniz. egm resmi açıklama yaptı mı ? yedekler asil mi kesin olarak ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   Kesin değil. Kesin olsa sitemizde haber yapardık.

 54. dilek dedi ki:

  kesinlikle seneye pomem mülakatı ve alımı olmayacak denilebilir mi ? seneye son şansımdı şimdi bütün hayaller gitti mi 🙁

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Dilek,
   Resmi açıklama bekliyoruz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 55. Adem dedi ki:

  Ben 2013 pomem yedek adayıyim.egm kişinin bulunduğu il veya ilçelere yedek adayların askerliklerini 2014 ekim e kadar erteletti..sizce bu 14.dönemde 13.dönemde yedek adayların alıncani mi gösteriyo.?şimdiden teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Adem,
   Sitemizde zaten yazdık.

 56. 2014 kimin hakkı ? dedi ki:

  2013 yedeklerin hepsi alınsın kimse mağdur olmasın kimsee ama bizlere yolu tamamen kapatmasınlar,, 

 57. 2014 kimin hakkı ? dedi ki:

  ya ben bu olayı anlamıyorum? neden 2014 adayı şimdiden belirleniyor ?? 2014 pomem için başvuran aday 2013 yani bu sene başvuranlardan daha mı kötü ? nerden biliyorlar neden şans vermiyorlar..2013 için tüm ama tüm yedekler alınsın 2014 deneme hakkını versinler.. polisliğe benden 1 sene önce başvurdular diye benden daha çok mu hakettiler….?? elinizi vicdanınıza koyun öyle bakın olaya !!!!

 58. müslüm dedi ki:

  MERHABA BEN 13. DÖNEM 812. YEDEĞİM EĞER BU SENE VEYA SENEYE POLİS OLMA ŞANSIMIZ VARSA BİR AÇIKLAMA YAPIN DA BİLELİM. YOKSA DA BİLELİM Kİ ONA GÖRE PALNLARIMIZI YAPALIM. LÜTFEN BU YEDEKLERİ 1 SENE BEKLETİPTE UMUTLARINI YIKMAYIN. ÖRNEĞİN BEN KPSS YE ÇALIŞAMIYORUM KENDİ KENDİME ÇALİŞIRSAM BİRDE POLİSLİK OLURSA ÇALIŞMA BOŞUNA GİDECEK VEYE ÇALIŞMAYIP POLİSLİĞİ BEKLESEM VE ODA OLMASA PERİŞAN OLURUZ LÜTFEN BİR AÇIKLAMA YAPIN… saygılarımla…

 59. fatih dedi ki:

  Arkadaslar hic sansim yokmus yedege kaldim. seneye yedekten alacaklarmis seneyede yasim doluyor. polislik kaderimde yokmus nasip kismet bu isler

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Tamam kazandınız işte tüm yedekler hazırlansınlar.

   1. fatih dedi ki:

    merhaba admim ben 2013 yedekleri içerisindeyim 2014 de eğerki yedekler alınırsa 20.05.1987 doğumluyum yaşım bir problem oluştururmu askerliğimi yapmadım şimdiden teşekkürler ya da askere mi gitsem prosedür nedir

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Fatih,
    Artık siz kazandınız yani alım olduğu tarihte yaşınınız tutuyorsa sorun olmaz.

   3. fatih dedi ki:

    alım eylül ayında olacağı için yaşım geçmiş oluyor

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Fatih,
    Yedekseniz sorun olmaz.

 60. ahmet dedi ki:

  merhabalar ben egm nin yaptığı 2013 alımlarının usülsüz olduğunu düşünüyorum ve dava açmak istiyorum. prosedür nedir bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,
   Bir avukattan yardım alabilirsiniz.

 61. ayşegül kaplan dedi ki:

  sevgiili admin;bahar hanımın söylediklerini bende duydum hertarafta facede,okulda bu konu konuşuluyo ve 2014 te 13.dönem yedeklerin alınacağı 2014 pomem alınmayacağı konuşuluyo böyle birşey varmı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ayşegül,
   Olabilir ama bekleyip göreceğiz.

 62. EREN dedi ki:

  Bu konunun burda açılması we tartisilmasi yedeklerin alehine degil lehine bi durumdur. Önce iyice bi okuyup analiz ettikten sonra yorum yapalm arkadaslar. Bu anladigim kadariyla yedeklerin kazanmis oldugu bir haktir ve insallah haklari yenilmez. Sonuçta oralara beleşten gelmemiş hicbiri, hepsi mulakatlari basariyla gecmis pomem adaylaridir. Umarim hayirlisi olur.

 63. kemal dedi ki:

  merhabalar bende 14. döneme hazırlanan pomem adayıyım. sizin şahsi görüşünüz egm bu karışıklıktan sonra nasıl bir açıklama yapabilir? bir düşünceniz var mı?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   Yedeklerin hepsini alır. Benim görüşüm budur.

 64. hamdi dedi ki:

  Çenemde 1 pirinc tanesi kadar ben var sorun olur mu pmyo gircem bu sene

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hamdi,
   5 metreden eşkal belirleyici bir iz değilse sorun olmaz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 65. PöH dedi ki:

  Sevgili site yöneticileri ve sevgili arkadaşlar. Bir haftayı aşkın bir süre itibari ile ortada dönen bir sipekülasyon bulunuyor. Önümüz seçim, 13.dönem yedeklerine verilen bir söz var ortada Vatanına hizmet etmek istiyen yiğitler yıl boyu çalışıp didiniyor ders çalışıyolar, nitekim gönüllerindeki puanı alamayan arkadaşlar şekildeki gibi bir sonraki döneme umut besliyorlar. Rabbim inşallah gönüllerine göre verir ve verirlen söz tutulur. Fakat benim ve bir çok arkadaşım gibi üniyi yeni bitirmiş ve istediği hedefe en kısa sürede nokta atışı yapmak isteyen 14.dönem aday adayları ne olacak? Alınmayacakmı o yıl yada alınsada 15. döneme mi sallayacaklar? Bazı birimlerin yaş sınırı var ve o kişi böylebi durumda belkide hayalinden olacak hayaller çöpemi gidecek? 14.döneme hali hazırda 3 polis okulu açılacak pomem 10 Bin alınması için anket yapılsa daha sağlıklı olacaktır. Bu yılki yedeklerin kaybedecek bir şeyi yok yaşı dolmayan seneye birdaha kpssye girebilir, ister özelde çalışır ister askere gider, eğer söz yerine getirilecekse zaten getirilir ve asil alın kişiler 1 yıl sonra yine okullarına başlarlar. Bunu bukadar karmaşık hale getirmenin gereği yok. ya 14.dönem aday adayları ne yapsın size soruyorum. Ama devlete boynumuz kıldan incedir ne diyosa o. Bence en kısa zamanda 14.dönem alımlarının 10 bin kişilere çıkarılmasıyla ilgili hemen harekete geçilmelidir. 3 yeni okul 14.döneme hazırdır. Böylelikle bu yıl yedek asil sözü verilen arkadaşlarım alınacak hemde 14.dönem için hazırlanıp polisolmak isteyen arkadaşlarım bir şey kaybetmemiş olacaktır. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah selamı üzerinize olsun.

 66. gakkoş dedi ki:

  umarım size iyi bi kapak olur.haksızlıkmış benim senelerdir torpilliler yüzünden giremememin cevabını kim verecek 

 67. hasan dedi ki:

  sevgili admin benim bu açıklamadan anladığım sağlık, ilk 1 ay eğitimi vs başka bir durum olduğunda yedek adayların çağrılma durumlarını söylüyor yani her zamanki gibi olağan bir durum değil mi bn mi yanlş anlyrm zaten en fazla 300 e gelir daha fazla çağrmazlar 

 68. bahar dedi ki:

  sevgili admin; bugün pomem alımlarıyla ilgili bisey duydm..yapılan duyuruya göre seneye fakülte mezunları pomeme katılamıyormuş gerçeklik payı varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Bahar,
   Nerede duyuru yapılmış?

 69. Kadir dedi ki:

  Sevgili Admin, 
  Öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum, size tam anlamıyla katılıyorum, ortada EGM nin yaratmış olduğu bir belirsizlik ve de bir yanlışlık var. Eğer 2014 Eylül ayında EGM açıklanan yedeklerin tamamını almaz ise bu adayların içerisinde 11 ay taşıdığı ümidi, sevinci yıkmış olacak ve buda bahsettiğiniz gibi insanların gelecek planlarını etkileyecek. SİZ BURDA TAM OLARAK 2013 POMEM YEDEKLERİNİN HAKKINI SAVUNUYORSUNUZ. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ederim, dilerim tüm aday arkadaşlar için hayırlısı olur. Son olarak ne yapmamız gerektiğini söyleyebilir misiniz? Teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kadir,
   EGM tarafından yapılacak olan resmi açıklamayı bekliyoruz.Bekleyip göreceğiz.

 70. yedek dedi ki:

  arkadaşlar koskoca emniyet bunu planlamıştır.. henüz net bır acıklama yokken 14.pomeme hazırlanan arkadaşlar nerden cıkartıyolar haklarının yendiğini. daha önceden alımlar 10000lere dayanıyodu. 2014 te alım sayısının tekrardan 10000lere cıkmıcağnı nerden biliyosunuz. yeni bi acıklama yapılana kadar kimseyi suçlamayın bekleyin biraz. bence yedeklerde 3170 kişi. geri kalan ise 2014 mulakatlarından tamamlanacaktır. alımlarında fazla olacagnı düşünüyorum. alım sayısı dediğim gibi 10000 lere dayanırsa.. burdaki arkadaşlar erken öfkeye kapıldıklarının farkına varacaklar.. yedeklerdeyım ben 300lerde.. şuan ben de tiken üstündeyim. herkes sabırla beklesin

 71. sn-1907 dedi ki:

  arkadaşlar kesinlikle katılıyorum yapılan büyük haksızlıklar var ve bu dile getiriliyor ortada tek bir doğru şey var arkadaşlarda sağolsunlar bize yardımcı oluyolar.kendine haksızlık yapıldığını düşünen arkadaşlar ilgilenir zaten ben kendime haksızlık  yapıldığını düşündüğüm ve birebir yaşadığım için sonuna kadar haklı görüyorum.

 72. hamdi dedi ki:

  Ben bu sene pmyo gircem cenemde 1 pirinc tanesi kadar ben var sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hamdi,
   Nerenizde var?

 73. yilmaz dedi ki:

  İyi yazmissinizda milletin kafasini niye karistiriyonuz guzel kardesim yedek alimi ne zaman olacak vs. kesin olan seyleri yazin lutfen yok yuzde otuz yok bilmem ne varsa itiraziniz yapiniz yada egitim daireden kesinlestirip haber yapiniz yoksa milleti hezeyana dusurmeyiniz kesin bilgi varsa… saygilar

 74. muhammet dedi ki:

  merhaba
  ben lise sonuncu sınafa gidiyorum PMYO sınavlarına girmek istiyorum bunun hakkında bana bilgi verebilirmisiniz..

  şimdiden teşekkürler..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammet,
   Sitemizden PMYO bölümünü takip edebilirsiniz.

   1. muhammet dedi ki:

    teşekkürler biraz sitenin yabancısıyım.

 75. mut dedi ki:

  Yukarıda yazan iki kural ihlalini de egm egitim Şubeyle görüstum. Eğitim Daire yanımda ankarayi aradi bildirdi gelen cvp şu: boyle bir kural ihlali varsa muhakkak ki bunun alt çalışması yapılmıştır. .ayrica sahsi olarak ankara egitim daireyi aradim ve dedilerki 2014 eylul ayinda bi açıklama yapilacaktir büyük bi ihtimal okula gireceksiniz ama kac kisi alinacagi belli olmadgi için net girersiniz demiyorum dedi.. (747.  Yedegim)

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Kural ihlalili EGM kabul ediyorsa siz asil duruma düştünüz demektir tüm yedeklere hayırlı olsun. Bakın biz yazmasaydık bu ortaya çıkmayacaktı.

   1. Kadir dedi ki:

    Merhaba,
    Şunu tam olarak anlayamadım, siz diyorsunuz ki; Egm kurar ihlalini kabul ediyorsa, yedek adaylar asil durumu geçiyor. Yani burdan şunu anlamalıyız, bu yılın yedekleri gelecek yılın yani 14. dönem pomem asil olarak açıklanmalılar mı? 

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Kadir,
    Aynen öyle. Asil olarak açıklanması gerekmektedir. Yedek olarak tutamaz sizleri.

 76. Fettah dedi ki:

  Konuyu biraz daha özet anlatsanız.
  Yani demek istedigim bu sene 2014 PMYO gireceklerin zararına olacak bir durum var mı? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fettah,
   PMYO ile alakalı bir durum değil.

 77. Kübra dedi ki:

  Yani 2014 Pomem alımı olmayacak geçen seneki yedekler 2014 yılının asilleri olacak . Bizim hakkımızda yenilecektir . 

 78. gakgo 2333 dedi ki:

  böyle bir hata olamaz koskoca emniyet teşkilatı bunu mutlaka tasarlamıştır.ortada verilen bir hak var buna artık kimse engel olamaz.

 79. lighter dedi ki:

  evet yukarıdaki açıklamaya sonuna kadar katılıyorum. bu kadar belirsiz bir açıklama olamazdı. bu şekilde kısmi olarak mağdur olan tüm pomem adayı arkadaşlarımın konuya duyarlılık göstermesi gerekir.
  peki sayın site yönetimi konuyu EGM de yetkili hangi birim ile görüşebiliriz ki kesin bir sonuç alalım. bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz? 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Eğitim daire başkanlığı ile görüşebilirsiniz.

 80. Kemal dedi ki:

  Bir önceki iletimi yayınlamadığınız için teesüf ederim. Birde şunu söylemek isterim bu siteden başka hiç bir sitede yapılmış olduğu iddaa edilen her hangi bir haksızlıktan bahsedilmemektedir ki buda sanırım burada paylaşılanların ne kadar gerçekçi olup olmadığını ortaya koymaktadır. ortalığı savaş alanına çevirmenin kimseye bir faydası yoktur umarım herkes sukünetini korur ve ona göre hareket eder, teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kemal,
   Bizim sayemizde asil olarak kazanacaksınız. Sizin hakkınızı savunuyoruz. Yukarıyı tam olarak okursanız sevinirim. Ayrıca tüm yorumlar yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadır. Lütfen kırıcı olmayalım.

 81. ESES dedi ki:

  Admin şimdi yapmamız gereken nedir? Mail tweet tel anlamında soruyorum veya siz özellikle bildirdiniz mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Evet bakalım yorumlar geliyor. EGM sanırım kural ihlalini kabul edip yedeklerin tamamını alacak ve 2014 Pomem alımını 15. dönem üzerinde yapacak.

 82. mert dedi ki:

  BU YAYINI HANİ SU TORPİLLİLER GİTTİ YA GERİYE KALAN GARİBAN İNSANLARIN YEDEK ÇOCUKLARI KİMSENİN AHINI ALMAYA GEREK YOK…. SİZİNDE YAKINLARINIZ SANIRIM YEDEGE BİLE KALAMADI BU DÜNYA MENFAT DÜNYASI OLMUŞ İSTER SAYFA YÖNETİCİSİ İSTER SAYFA SAHİBİ OL AMA BU HABERİ SAMİMİ BİR PAYLAŞIM BULMUYORUM CEVRENDE YEDEG OLAMAYAN YAKININIZ ÇOK GİBİ ….EGER CEVRENİZDE YEDEKTE OLUP KENDİSİNİ ÇARESİZ BİR BEGLEYİŞTE HİSSEDEN YAKINLARINIZ OLSAYDI EMİN OLUN BUGUN YAPMIŞ OLDUGUNUZ BU HABERİN BAŞLIGI—- YEDEK ALIMLARI NE ZAMAN ACIKLANSIN OLCAKTI—- sadece yazık hak savunuyorum derken hakka teşebbüs etmek bu… sizin yaptığınız O HATA VAR DİYENLERDE EMİN OL YEDEGE KALAMAYAN ARKADŞLARDIR… (Sayfa yöneticisi samimiysen yayımlarsın yorumumu eyvalh )

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Sizin hakkınızı savunduğumuzu okumadınız sanırım. Lütfen detaylı okuduktan sonra yorumyapın. Sizin asil olarak kazanmanız gerekiyor. Yani asıl bizim size kızmamız lazım bu durumda ama neyse.

 83. Ajan dedi ki:

  Sayın site yöneticisi bu sergilemiş olduğunuz tavırları EGM ve ilgili kuruluşlara en az 10 kişi olarak şikayet ettik.Artık hakkınızda nasıl bir işlem başlatılır orası tartışılır.Kendi çalıştığınız bir kurumu aşağılayacak kadar nasıl küçülürsünüz buna anlam veremiyorum.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   İstediğiniz yere şikayet edin. EGM kural ihlanin farkında ve asıl mantıksız olan nedir biliyormusunuz? Sizin hakkınızı savunduğumuz halde bizi şikayet idiyorsunuz. Sanırım yazıyı tam olarak okumadınız. 🙂

 84. baris dedi ki:

  Hem Sivas’ta Teskilatta yer aliyorsun hemde burada insanlari galeyana getiriyorsun. Cok ilginc ayni seyleri farkli basliklar altinda acip duruyorsun 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Barış,
   Sanırım yazımızın içeriğini tam olarak okumamışsın. Hem ben polis felan değilim. Ayrıca Sivas’ı da nereden çıkarıyorsun bilmiyorum. Ben KIRŞEHİRLİYİM.

 85. sn-1907 dedi ki:

  bence bu durumun onlarda farkındalar ama kimin işine nasıl geliyosa öyle yapılan bu ülkede bu yapılan bence çok normal.Bende 13.döneme girdim ve gördüğüm torpil zihniyetli insan topluluğundan başka bir şey yoktu.Bir örnekle açıklarsam daha iyi anlaşılır bizim grupta mülakatlara giren bir bayan arkadaş vardı ön sağlık mülakatında boyunun 2 kere ölçülüp 1.60 çıkmasına rağmen mülakatları geçmeyi BAŞARTILIMIŞTIR.Daha bunun gibi birçok kişinin durumu ile karşılaştım yazmaya kalksam yazılacak çok şeyler var.Ben yüce Allaha havale ediyorum.

 86. sefa dedi ki:

  siz daha önce bu yazıyı üstündeki uyarı olmadan yayınlamıştınız bu yazı bu sene sınava girip kazanamayanlarlada ilgili belli işte kardeşim adamlar katakulle yapıyorlar nice yiğitlerin hakkını yediler yazıklar olsun allah bildiği gibi yapsın

 87. ümit dedi ki:

  Hocam öncelikle yazınız için teşekkür ederiz hem bizi bilgilendirdiniz hemde hakkımızı savundunuz..İnşallah bu yanlışlık yada bu hata adı her neyse düzeltilecek..İnsanların kaderleri ile oynanmamalı yazık bize yazık 2014 pomem mülakatına şimdiden hazırlık yapanlara

 88. ramazan dedi ki:

  sorun bu kadar büyük yani ?

 89. semih dedi ki:

  way   bea  neler neler  dönuyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir