İmam Maaşı Polis Maaşını Geçti!

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam

Çok uzun zamandır yeterli derecede iyi maaş alamayan polisler, bir çok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor. Çok zor koşullar altında çalışan polisler, özellikle son zamanlarda artış gösteren terör olayları ile birlikte çok zor günler geçiriyor. Zor şartlar altında görevlerini icra etmeye çalışan polisler, çok az ücretlerle hayatları pahasına halkın can ve mal sağlığını korumaya çalışıyor.

2016 yılı için alınan zam kararı ile birlikte polisler, yeni başlayanlar için 2 bin 750 lira maaş alacak. Tabi ki bu ücret polisler arasında rütbe ve çalışma yılına göre de değişiklik gösteriyor.

Polis Maaşları Ağustos ayı içerisinde imzalanan Toplu Sözleşmede, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak (yılın ilk altı ayı için) maaş katsayılarının %6 oranında (Temmuz 2015’e göre) artırılması kararlaştırıldı. Öte yandan, aylık maaşlardan kesilen emekli keseneğinin miktarını etkileyen bir unsur olan “en yüksek devlet memuru aylığının ilgili kamu personelinin ek göstergesine bağlı oranları”, 1 Eylül 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Bakanlar Kurulu tarafından 15’er puan artırıldı. 1 Kasım 2008 tarihinden önce memuriyete girmiş olanların aylık net maaşlarında ilave azalmaya neden olması karşısında, Polis Memurlarının 15 Ocak 2016 tarihinde alacakları net maaş zammı 15 Temmuz 2015 tarihinde aldıkları aylık net maaşa göre %6 oranında olmayacak.

İmam Maaşları 2016 yılı içerisinde ilk Ocak ayında imamlar zamlı ücretlerini alacaklar. 2015 yılı Ocak ayı baz alınarak İmamlara bu yıl 3 bin 422 lira verilmesi planlanıyor. 2016 Temmuz ayında ise bu rakam daha da artacak.

Kaynak: Polisinsesi

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“İmam Maaşı Polis Maaşını Geçti!” üzerine 4 yorum

 1. Sertaç dedi ki:

  Mücahit doğru diyor kardeşim saçma sapan haberler yapmayın. Benimde abim imam ve aldığı maaş bekar olduğu için 2.300 2.400 civarı kaynakta göstererek haber yapsan da fark etmez. Kaynağın gerçek olup olmadığına 5 dakikalık bir araştırma yaparak bakabilirsin. Kaynak gösterdim de haber yaptım diye yalan haber yapamassın. Burada ki amacın ne senin anlamışta değilim. İmamla alıp veremediğin ne böyle bir haber yapıyorsun.Bu mantıkla ayda çoğu oturuma gitmeyip dünyanın parasını alan milletvekilleriyle ilgilide haber yapman gerekir. (milletvekilleri boşa bu kadar para alıyor demek değil istediğim yanlış anlaşılmasın sadece karşılaştırma amaçlı söylüyorum.) Günde 10 12 saat çalışıp 1300 tl alan işçiyle kömür madeninde çalışan işçiyle masa başında 8 saat çalışıp 3000 tl alan polisi karşılaştır o zaman. Anlatabildim mi?

 2. Mücahit dedi ki:

  Biraz araştırıp konu açın babam 29 yıllık imam 2.6 maaş alıyor

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

  2. MaSaL dedi ki:

   Lütfen haber kaynağına bakınız. Biz kaynak göstererek haber yaptık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir