İnsanlık Ölmemiş! Polisten İnsanlık Dersi!

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Polisten İnsanlık Dersi

Polisten İnsanlık Dersi

Bursa-Yalova karayolunun 45. kilometresinde trafik denetimi yapan polis ekipleri, Sakarya’dan Balıkesir istikametine giden otomobili durdurdu.

Göksel Sipahi’nin kullandığı otomobilin evraklarını kontrol eden polis memuru Barış Karabatak, otomobilin evraklarından birinin eksik olduğunu tespit ederek otomobili trafikten men etti.

Uzun süre denetim noktasında bekleyen Göksel Sipahi, Ayşe Sipahi, Gürsel Sipahi ve tezkere alacak olan Gökhan Sipahi’nin nişanlısı Bilgenur Bıça, ne yapacaklarını şaşırdı.

 Polis memuru Karabatak’ın yanına gelen Bilgenur Bıçak, tezkere alacak olan nişanlısı Gökhan Sipahi’yi almak için Sakarya’dan geldiklerini ve Balıkesir’in Balya ilçesine gideceklerini söyleyerek ağlamaya başladı.

Genç kızın göz yaşlarına dayanamayan polis memuru Karabatak, yeni aldığı kendi otomobilini aileye vererek Balıkesir’e gitmelerini istedi. Çok sevinen aile bu otomobile binerek Balıkesir’e gitti ve tezkere alan Sipahi’yi alarak Bursa’ya geldi.

Emanet aldıkları otomobili polise vererek kendi otomobillerinin evraklarını tamamlayan aile daha sonra Sakarya’ya doğru yola çıktı.

Aracı evrakları eksik olduğu için trafikten men ettiğini belirten Karabatak, “Durduğumuz aracın evraklarını kontrol ederken trafik belgesinin olmadığını fark ettik. Aileye yasa gereği aracı trafikten men edeceğimi söyledim. Aile fertleri Balıkesir’in Balya İlçesinde asker olan oğullarını almaya gittiklerini söyledi. Hatta araç içerisinde bir tane de kız vardı. Aracın içerisindeki bu genç kız askerdeki gencin nişanlısıymış. Aracı bırakmam konusunda çok direttiler.

Ama ben görevimin gereğini yaparak aracı trafikten men ettim. Ardından aileye kendi aracımı verebileceğimi söyledim. Buna çok şaşırdılar. Başta dalga geçtiğimi düşündüler, hem aracımızı bağlıyorsun, hem de aracımı vereceğim diye bizimle dalga geçiyorsun dediler. Fakat ben bu konuda ciddi olduğumu söyledim. Hiçbir şey istemediğimi, sadece aracın içerisinde sigara içmemeleri gerektiğini hatırlattım. Kurallara da uymaları konusunda uyararak aracımı onlara teslim ettim. Benim aracımla gidip Balıkesir’in Balya İlçesindeki asker oğullarını aldılar. Daha sonra aracımı ben evde uyurken teslim ettiler. Helalleştik, yollarına devam ettiler” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“İnsanlık Ölmemiş! Polisten İnsanlık Dersi!” üzerine 5 yorum

 1. adem dedi ki:

  bir Devlete bir Millete böyle adamlar lazım….ALLAH razı olsun.

 2. ERHAN dedi ki:

  Helal olsun valahi.böle düşünceli polisleri görüncer her nedense çok mutlu oluyorum

 3. emir dedi ki:

  işte türk polisi ‘asker kadar disiplinli , bir hukukçu kadar huku adamı vede anne kadar şefkatli olmalıdır'(atatürk)

 4. nur dere dedi ki:

  süpermişşşşşşşşşşşşşşşşşş insanlık ölmemiş bir de polisleri sevmezler tebrik ederim

 5. Dahil dedi ki:

  dünyada ne iyi adamlar  varmışya adama harbi helal olsun bu devirde kimse kardeşine bile vermez bişeyini 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir