Kamuya Personel Alınmayacak!

Polis Haber Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere ülkemizde bazı ekonomik sorunlar mevcut. Devlet bu ekonomik sorunları çözmek adına bazı yaptırımlar uyguluyor. Vatandaşlara doları bozdurun çağrısı gibi. Geçtiğimiz günlerde ekonomik sorunlara çözüm için başbakan eşliğinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplandı. Bu toplantıdan belli başlı ekonomik tedbirler ele alındı. Ele alınan tedbirlerden bir tanesine de kamuya personel, bina, araç gibi şeyler alınmayacak. Son 60 bin kişi kamuya alınacak. 60 bin kişinin içinde polislerde olacak. Tahminen ve geçmişteki açıklamalara dayanarak 20 – 30 bin kadar polis alınacağını düşünüyorum. Gelelim Sayın Başbakan Binali Yıldırım tarafından toplantı sonrası yapılan açıklamadan bizi ilgilendiren kesime;

”Kamuya personel almayacağız. Yeni bina almayacağız. Mükerrer işlerin önüne geçeceğiz. Bunlar ciddi tedbirler.

Şu anda kamunun ihtiyaçları bize geliyor. Yeni araç alımı bina alımı personel alımı. Zaten bir merkezden koordine ediliyor. Burada öğretmen ve güvenlik görevlileri onlarla ilgili ihtiyaçlar öğretmen jandarmaydı.

Bütçede, 60 bin personel planladı alımı için. Yargı ve güvenlik personeli var burada. Diğer acil ihtiyaçlar için belirlenen rakam ise 5 bin. Daha fazla personel ihtiyacı söz konusu olmayacak. Takibini buradan yapacağız. Eldeki personelin ihtiyaç fazlasını kaydıracağız. Kredilere sicil affı gelmesi gündemde.”

Buradan anlaşılacağı üzere ekonomik sorunlar giderilene kadar kamuya son 60 bin personel alınacak. Başka da alım yapılmayacak. Sorunlar düzelene kadar askıya alınacak. Ve alınacak olan 60 bin personel içerisinde güvenlik personeli yani polis ve askerde olacak. Geçmişte yapılan açıklamalara bakarsak iç işleri bakanı Sayın Süleyman Soylu komiser yardımcıları mezuniyet törenin de 20 bin polis daha alınacağını dile getirmişti. Hatta o zamanlar 10 bin PÖH alımı mevcuttu. Ve bu 20 bin alımla ilgili yazı paylaşmıştık. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.  Buradan anlaşılacağı üzere emniyet teşkilatına ülkemizdeki ekonomik sorunlar giderilene kadar son 20 – 30 bin kişi alınacak ve daha sonra her hangi bir alımla karşılaşmayacağız. Ekonomik sorunlar düzeldiği taktirde alımlar eskisi gibi sürecektir. Peki bu 20 – 30 bin kişi nereden ve nasıl alınacak? 10 binin Polis Özel Harekat olacağını biliyoruz. Üstteki yazımızda bunu anlattık. Geri kalanı da normal polis memuru olacak. Yüksek ihtimalle POMEM üzerinden temin edilecek. PMYO alımları etkilenmeyecek. Ancak belli de olmaz. Örneğin 7 bin POMEM’den alıyorsa, 3 bin PMYO’dan alabilir. PMYO alımları artarsa PMYO üzerinden maksimum 3.500 kişi alınacaktır. Yeni PMYO’lar açılırsa bu sayı daha da artabilir. Gerisi ise POMEM ve PAEM’den temin edilecektir. Elbetteki bunlar bizim tahminlerimiz, her hangi bir kesinliği yok. Kesin olan şey ise ülkemizdeki ekonomik sorun çözülene kadar kamuya son 60 bin personel alınacağı, ve bu 60 bin personelden 20 – 30 binin emniyet mensubu olacağıdır. İlerleyen zamanlarda ve yeni yılda bizi nelerin beklediğini hep birlikte göreceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Facebook sayfamıza gitmek için tıklayın!

Forumumuza gitmek için tıklayın!

PÖH Hazırlık Uygulamasını indirmek için Tıklayın!

Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Sorular cevaplanmayacaktır. Sorular için forumumuzu kullanınız.

Selam, Saygı ve Sevgilerimle.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir