Koruma Memuru Alımları İPTAL Mi Ediliyor?

Koruma Memuru MaSaL
sponsorlu reklam
Koruma Memuru Alıları İptal

Koruma Memuru Alıları İptal

Hükümetin stad ve üniversitelerde devreye almak istediği özel muhafız ordusunun yıllık maliyeti 500 milyon liraya dayanınca Maliye bürokrasisinden tepki geldi.

Kamuoyunda, “rejim muhafızları” olarak nitelendirilen, statlarda ve üniversitelerde görev yapacak özel statülü koruma ordusu, Ankara’yı da karıştırdı. Maliye Bakanlığı, ilk etapta 10 bin kişi olarak düşünülen yeni koruma ordusunun bir yıllık maliyetinin en az 500 milyon lira olacağını hesapladı. Ayrıca, özel korumaların maaşlarının ne olacağı da yine tartışma konusu oldu.

Emniyet’ten Koruma Memuru Alımı İçin Maliye Ziyareti

Başbakan Erdoğan’ın, ABD’de yaptığı, statlardaki özel güvenliklerin kaldırılarak yerine polislerin getirileceğine ilişkin açıklamasının ardından, 10 bin özel koruma polisi alımı için düğmeye basıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bürokratlar, Maliye Bakanlığı’na ziyaret ederek, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdiler. Bu bilgiler doğrultusunda, özel korumaların özlük haklarının ne olacağı tespit edilecek.

Koruma Memurlarına Ek Zamda  İstediler!

Emniyet yetkilileri, özel koruma polislerinin maaşlarının da, aynı statüde görev yapan diğer polislerle eş değer olmasını önerdi. Buna göre, özel koruma polislerinin maaşlarının 2-2.500 lira arasında olması öngörülüyor. Emniyet yetkilileri, özel korumalarla ilgili yaptıkları ziyarette, mevcut polisler içinde ek iyileştirme talebinde bulundu. Maliye Bakanlığı ise taleplerle ilgili bir çalışma yapılmasını kararlaştırdı.

Koruma Memuru Alımının Maliyet Çok Yüksek Çıktı!

Maliye Bakanlığı bürokratlarının yaptığı ön hesaplamaya göre, özel koruma ordusu bütçeye önemli miktarda yük getirecek. Buna göre, prim, vergi ve diğer yüklerle birlikte bir koruma polisinin maaş maliyeti 3 bin 3 bin 500 lira arasında olacak. Ayrıca, aynı polis için yapılacak olan, giyim, gıda, silah, üniforma gibi harcamalarda eklendiğinde kişi başına bir koruma polisinin maliyeti aylık 5 bin liraya çıkıyor. 10 bin koruma polisinin alınacağı var sayıldığında ise projenin toplam bütçeye yıllık yükü en az 500 milyon lirayı bulacak.

YÜZDE 30 POLİS FAZLASI VARMIŞ!

Maliye bürokratları, 10 bin özel koruma polisinin alınmasına ilişkin açıklamaların ardından, Türkiye’nin mevcut polis sayısını da mercek altına aldı. Yapılan değerlendirmelerde, Türkiye’deki polis sayısı, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında yüzde 30 daha fazla çıktı. Maliye Bakanlığı bürokratları bu nedenle, özel koruma ordusunun kurulmasına sıcak bakmıyor. Ancak, hükümetten bir talimat gelmesi halinde, projenin maliyeti hesaplanarak hükümete sunulacak.

Polisolmakistiyorum.Com Olarak Bizim Görüşümüz!

Arkadaşlar bizim görüşümüze göre Maliye Bakanlığı yok demişse yoktur. Bu kadar kısa yazmak istemezdim ama Maliye Bakanlığı mevcut polisleri bile istenmiyormuş gibi bir görünüm sergiliyor. Yukarıdaki haberleri (Taraf Gazetesi) incelediğimizde basında sanki yeni bir habermiş gibi gösteriliyor ancak bu haberler 2013 yılı Mayıs ve Haziran aylarına aittir. Yani hayallerinizi suya düşürmeye gerek yok. Yukarıyı okuyan arkadaşlarımızın bir çoğu kızıyorlar ve bu yazdıklarımızı okumuyorlar lütfen sitemizde haberleri okurken en altlarındaki bizim görüşümüze de bakınız. Nitekim size haberin en altında açıklama yapıyoruz. Lütfen yukarıdaki haberi okuyarak sinirlenmeyiniz!  Koruma Memuru Alımları ile ilgili bir gelişme olursa sitemizde yayınlayacağız lütfen bu konu hakkında artık soru sormayınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Koruma Memuru Alımları İPTAL Mi Ediliyor?” üzerine 122 yorum

 1. Vehbi dedi ki:

  Polis olmak istiyor

 2. ayyıldız dedi ki:

  sadece  şunu  sormak  istiyorum  masal  kardeş  alım olacak  mı?

 3. arda dedi ki:

  ben liseden bu yıl mezun oldum alımlar ne zaman olacak

 4. birbilgiverin dedi ki:

  masal lutfen bir bilgi ver artik alimlar ne oldu ortaogretim kpss yarin yapilacak ama bir aciklama yok alim olmayacakmi? hergun  siteye gir cik hic bir haber yok.

 5. dilek dedi ki:

  arkadaşlar nasıl ya şimdi gördüm koruma memeurluğu iptal mi oldu lütfen birşey söyleyin

 6. gonca dedi ki:

  yani açıklamalarınızdan yola cıkacAK  olursak koruma memurluğu alımı kapatıldımı ? admin cvp bekliyorum net olarak.

 7. aslan dedi ki:

  laaa güzel valla polisliğe terfide varmıs…da bu alımlar mart ayında olur secıme cok yakın xD her 4 yılda bir 3 bin kişi xD

 8. sedat dedi ki:

  Türkiye’de faakülte muzunu işsiz 700.000 lişi varken lise mezunlarına öncelik verilmesi çok saçma.

  1. murat dedi ki:

   sende lisede başvuraydında polis olaydın koçum. biz polisliğe giderken küçümseyerek bakışlar atın. ünüversite bitip bir halt olamayınca atıp tutun. ne güzel İstanbul be

  2. gerizekalılar dedi ki:

   700 bin üni issiz varda ne b*kuna okudular o zaman adam gibi bölümleri okusaydınız issiz olmazdınız demi gerzekler neyse liselilere öncelik daha iyi tabi ama fizike dayalı eleme yapılcak haberiniz olsun zayıf cılızlar elencek şimdiden söyliyim bilgiler saglam yerden iç işleri bakalıgında çalışan amcamdan aldım. o yüzden herkese bol şans alımlar mart ayında duyrulcak hazirana kadar devam edicek. eylülde egitim verilmeye başlanıcak.

  3. taner dedi ki:

   Sacma degil kardesim adanlarin niyetleri ozel guvenlik sertifikasi olanlari alicaklar aralarada uni mezunu koyucaklar bu kadar basittt

 9. eylül dedi ki:

  koruma memur alımları iptalmi oldu ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Elif,
   Henüz bir gelişme bulunmuyor.

   1. volkan dedi ki:

    merhaba masal kardeşim biliyorum bu yorumu yayınlamicaksın eminim 🙂 ama bu iş hükümetin resmen insanlarla genclerle alay etmesi gibi bişey oldu elin teröristini dağdan indirip memur yapan hükümet bu ülkenin hakiki vatan sever ve üniversite okumuş genç beyinlerini teknik elemanları açıkta bırakıyor..onca insan özel sektörlerde harcanıp gidiyor üc kuruşa onca cile herkes devlet kapısı bekliyor ve birde yaş sınırı koyuyor bunada demokrat ülke diyor hangi ülkede memur olmak icin bukadar meşakat ve saçma sapan şartlar var 60 yaşında adamlar hala memurken gençler bir köşede çürütülüyor ve dayısı olanda onca kişinin üstüne basıp hakkını yiyip memur oluyor yazık gercekten cok yazık bunca genc bak buralara yorum yazıp hergün haber bekliyor  insanlar boşuna umutlandırılıyor heveslendiriliyor…sen kalk üniversite okumuş adamları geçip direk liseden çıkıp bi kese sap olamamış adamları memur yap önce bu sistem degişmeli…bu yorumu yayınlarsan sevinirim……..SAYGILARIMLA

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Volkan,
    Neden yayınlamayalım yorumunuzu? Bu ülkede herkes özgürce yorum yapabilir.

   3. ömer dedi ki:

    senin gibi lise mezunu kişileri küçük görecek insanları alacağına lise mezunlarını almaları daha iyidir.İnsanlara tepeden bakan bir anlayışa sahip kişilerin bu ülkeye yararı yerine ancak zararı dokunabilir…..

 10. ERCAN dedi ki:

  ne oldum değil ne olacaz merakı sardı hergun takıp edıyorum hergun aynı haber ay sonu geldı yıl bıttı henüz bırsey yok ne olacak böyle 🙁

 11. eyup dedi ki:

  masal artık bu ıptal yazısını kaldrın insanlar takıp edebılsın ve bakanın açıkladığı sunumu yazmanızı tavsıye ederım  
   

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eyüp,
   Bu akşam haberlere değineceğiz.

   1. eyup dedi ki:

    teşekkürler 

 12. eyup dedi ki:

  bu işi bozmak ısteyenler yavru muhalefettır  bılgınınz olsun ıstemıyorlar işsızlık azlmasını.

 13. eyup dedi ki:

  yanı iptal soz konusu değildır 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Eyüp,
   Evet söz konusu değil.

 14. Fuat Özkan dedi ki:

   TRT haberde izledim pazartesi özellikle sonuna kadar. Taslak halinde şuan dedi. Ocak ta meclise sunacağız 1-2 ay sarkabilir ama, 2014 yılının 8 ayını bu koruma memurluğuna (yani 4+4 2 sefer alım olacak) ayırıcaz bunun üstünde duracağız dedi. Sevindim açıkcası beklemedeyim 🙂 

 15. ilyas dedi ki:

  Suriye’den gelen insanlara geldikleri günden beri 1.300 milyon lira harcanmış daha da harcanacak gibi görünüyor. Yanlış anlamayın harcanacak tabi ki de onlarda insan harcanması da doğru. Ancak yılda 500 milyon lira koruma memurluğu için çok mu geliyor koskoca Türkiye’nin bütçesine.

 16. gul dedi ki:

  bakan acikladi bugun izledim.ocakta meclise sunulacakmis.

  1. eyup dedi ki:

   trt habere çıktıği için önceden mail atmıştım  bu konuyu konuştular sızın dedığiniz gibi ocakta bıseyler olacaktır. 

 17. Gonyalı dedi ki:

  Masal Harbi Yazdıkların masal…Tıklanmak için mi yapıyosun bunları bilmem ama herkesi dalgaya alma…02 aralık tarihinde yani dün gece bakan açıklama yaptı bütçe görüşmeleri bitince koruma memuru haberlerini tv lerde göreceksiniz alımlar ocak ayından belki bir kaç ay daha sarkabilir bu kadar Masssaaalll 😀

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Yukarıdaki son paragrafı okumadınız sanırım. Ya bu kadar mı okuma özürlüsünüz!

 18. fatih dedi ki:

  arkadaşlar koruma memuru alımı olacaktır.. sayın bakanımız trt haberde koruma memuru alımı 2014 te olacaktır… 

 19. erkan dedi ki:

  arkadaslar pmyo degil kapatılan pomemlerde egitim görecekler

 20. Murat dedi ki:

  daha dün bakan açıklama yaptı ocakta alacaz diye onuda haber yapsana

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   En kısa sürede haber yapacağız. Ancak daha önce Ocak ayında olacağına dair zaten haberimiz sitemizde mevcuttu.

 21. emre dedi ki:

  yas hakkında net bısey duyan bılen arastıran saglam kaynak yok mu emnıyete yakın olanlar mantıken kaç olur dıyo ıyıce suyu cıktı admın sen bısey soyle hep bekleyıp gorucez dıyosunuz 88 dogumluyum yas gecıyor bırde 25 den gun almamak yanı 24 cok sacma emnıyetı 20 yasındakıler mı kurtaracak cahıl ıs yapılmasın 28 yada 30 yas ve adil bır mulakatla alınsın 

 22. kaan dedi ki:

  arkadaşlar muhammer güler az önce trt haberde açıklamada bulundu.alım olacak.alımlar 2014 ün başında ve ortasında yapılacak ve 4 aylık bir eğitim süresi olacak.maaşları polis maaşının % 20- 30 kadar aşağısında olacakmış.

 23. Fuat Özkan dedi ki:

  – Haberi araştırınca çok eski olduğunu gördüm. Bütçe Görüşmeleri Takvimini araştırdım. 22/11/2013 son görüşme tarihi verilmiş anladığım kadarıyla. Bu tarihten sonra Komisyon Raporunun Hazırlanması ve Raporun Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Sunulması gerçekleşecek. Sabırla bekliyoruz sonuç ne olacak eğer bu görüşmeler bekleniyorsa.

 24. oguzhan dedi ki:

  İnanmayın arkadaşlar koruma memurluğu denen birşey olmayacak hepsi yalan iddaa bu devletin yalanlarına inanacak kadar saf olmayın lütfen…!

 25. misafir dedi ki:

  sanarsın yönetmenlik değişiyor hemen1 haftada alacakla sanırsn kanunla kanun artık kim diyor onu pmyo okulları ayaranmış dye yok böyle bı haber yaw ALINMASIN BENCE DE adam

  kendi söylüyor kendilri inanıyor artık alackalr hemen admi yazmış işte 2014 ekim kasım diye ha da bugün gelmedi bakanlar kuruluna bakanlar 15 gnde 1 toplaır bı 15 gn daha bekleyın belki gelir gelmez belki 2014 kasımdaolur alımra kanun çıkacak diyorlar kanun yönetmenlik falen değişmiyor yani hemen 15 gnde olçak her şey 2 ay olmazsı bile uzun sürer kanunlar ALINMASIN ALINMAYACAK DA BU KONU ERİRR GİDER ABİ NELER YAZMIŞLER OY MOY DİYORLAR OY OLSA ADAMLAR DERSANELERİ KAPATIYORLAR 200 BN İNSAN İŞSİZZ KALACAK SENN O 3.600 KİŞİLK KDAROMU DÜŞÜNECEKLER OLUR MU ODA BİLEKİ 2014 SONU OLUR HANİ NYE GELMEDİ BUGÜN BAKANLAR KURLU TOPLANTISINDA TASLAK DAHA TASLAK GELSENYDİ 2013 MAYISTAN BERİ GELİRDİ KAÇ AY OLDU GELMEZ ERİR GİDER BU KONU ANLAMADIĞIM1ŞEY VER ANKETTE YNE 1 ÇOĞUNUZ 24 OLSUN DEMİŞ PMYO BAŞVURUN ABİ BU KADAR COK AĞLAMAYIN YARIŞ SA ODA BI YARIŞ PMYO ŞAHSEN BEN ONA PMYO CAŞILŞIYORUM ÇOK KÖTÜ OLMUŞ 2 .MÜLAKAT ALLLAH SONUMUZU HAYIR ETTTİZ İNŞALLAH BUNLAR HERHALDEORTAOKUL MEZUNU BURAYA YAZANLAR NE DEDİKLERİNE KENDLEİİ NANIYORLAR KOŞŞŞ YETİŞ KOŞ AKİF PMYO OKULLARI AYARLANMIŞ KENDİ YAZMIŞ KENDİ YORUMUNA EVET HAKLISIN DEMİŞ HEEEE AKİF HAKLISIN HAKLI

 26. furkan dedi ki:

  polis sayısı fazla demişler pmyo alım sayışı düşermi?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Furkan,
   Bu konuda açıklama getirmiştik. Lütfen buraya tıklayınız!

 27. gul dedi ki:

  Masal ben akif arkadasin Bahsettigi aciklamayi diyorum .yetkililer ne zaman acikladi pmyo da yer ayarlandigini.ben aradim

   bulamadim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Gül,
   Öyle bir şey söz konusu olamaz. PMYO’larda okutamazlar. Bir kere resmi olarak PMYO’lar Polis Akademisine bağlı ve Koruma Memuru Alımları Eğitim Şube Müdürlükleri vasıtasıyla yapılacak. Yani sonuç mantıksız.

 28. fatıih dedi ki:

  AKİF SANA YUZDE YUZ KATILIYORUM

 29. alı dedi ki:

  alnmasın ne ıslrı vr bnlrın egm da yaw snrınsın hpsnın byu 1.72 hmn alacklar yarıs kos hmn

 30. seyit dedi ki:

  yaw alınmasın dedik hale miilet cvp yazıyor bana cok mı çektirşler bana üniverstde falen nyım peşindesin siz yaw sizi kpss den hizmetli bile olarak almıyor lar yaw hizmetli bile olarak almıyorlar kpss puanım 83 hacı dayılar neen bahsediyrosuzn siz ortam falen görmemmişsizn belli zaten yorumarındızdan bn pmyo mülkkatlarında giridm gectim sınavda  olmadı tamam o zmnlar üniverstedydik şimdi açıktan falen devam ediyoruzn kaçınız grdi o muülakktra ordan da gectıniz oralardan  siz biliyormuz o müllaktarı çok girmişiniz belli zaten lise mezunları yaş 24 diyroduz çoğunuz yorumlarınızdan ne oldu pmyo sınavına mülaktına grın sınava gridn neden olmaz taslak diyorlar hangi taslak her ay bı şey değişiyor hangi taslak bakanlr kurluna bile sunulmamaış insaf yaw yorumlrınzı afedersin kara cahil gbi atmayın yaw taslak daha sunulmamış bakanlar kurluna taslak ne dir yaw 1 sürü prsedürü var diyoruz hale yazıyorlar neymiş pmyo okulları ayarlanmış 10 bn koruma memmru için bimer e amil atın cvp ne gelecek bakın görün taslak halındedir kamuyouna saygılarla diye cvp gelir ilerleyenler günlerdeki haberler bakın koruma memruluğu konusunda çalışmalar bitmemiştir hale devam ediyoruz derler basına taslak daha baknar kurluan sunulmamış  bak ne yazıyroum bakanlr kurluna sunulmamaış sunulçak ordan danıştaya gidecek hukui bilmem ne işin esasi falen ordan da bilgi alınacak taslak bakanlr kurlundan tekrar gececk tbmm de görüşülçek oyla muhaleft partileri tepki göstrcek cumhurbaşaknın imzası resmi gazte falen derken işte o zmn alım olur bekleyın sonra anayasamahkemsi dönerse falen sizn daha kanundan taslak nedir falen habrniz yok be daha çok beklersiniz siz pmyo pomem mezunların ne gnahı var milletin hakkını yemeye birebirsiniz onlar askerliten muaf ayrıca sizin gbı admların teşkilatın içinde ne işi var alınmasın pmyo pomem alımı fazlalaşsın yaşı gelmiş 28 lise mezunu kpss den asgari 60 almış gelmiş buraya yazıyor EVET BI ALIM OLUR AMA ÇOK UZUN SÜRESİ VAR EN ERKEN 2014 EKİM KASIM GİBİ OLUR EN ERKEN YAZDIK İŞTE TASLAK NE DİR KANUN NE DİR DİYE HEMEN YALAPÇAP HOP 10 GÜNDE GECTİ 1 HAFTA SONRDA ALIM VAR BÖYLE OLÇAĞINIMI SANIYORSUNUZ DAHA ÇOK BEKLERSİNİZ 

  1. bela dedi ki:

   seyit allahi sevisen ne yazdigini senn okusan gene anlamazsın .bu kadar zoruna giden ne anlamıyorum seni böyle uzunca konuşturcak dertlerin çogalmış galiba .yani koruma memuru olmasa işmi bulacaksın .olsa varya başta sen yazarsın. kendini denersin liseliden daha yetenekliysen girirsin bu işler böyle .eminimki kimse bu yazını okumamışdır yada okuyupda ne yazdıgın düşünmüşlerdir bu kadar bogaz yıkmanın hiç bi anlamı yok gerçekden .

  2. baran dedi ki:

   Seyit okadar yazmisin ama bos yazmisin…ben sunu anladim yazdiklarindan pmyo senin bos biri oldugunu anladi o yuzden almiyolar:-) 🙂 🙂 sen bu kafayla zoooor…

  3. Baturalp dedi ki:

   arkadaşım öncelikle sen düzgün Türkçe konuşmayı yazmayı öğren , ondan sonra burda millete nutuk çek..

  4. bela dedi ki:

   o kadar bogaz yırttın ki bi işe yaramadıı bakan açıklama yapdıı alım olcak lise ve üniversitee .yinee gir şansını dene liseliden iyiysennn kazanırsın bu kadar bogaz yırtamaya gerek olmadı yane

 31. Seda dedi ki:

  Lütfen tıklanma için haber yapmayın bir tek sizin sitenizde mevcut böyle bir haber insanları yanlış yönlendirmeyin !

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seda,
   Yukarıdaki son paragrafı okumadınız sanırım! Yada okuduğunuzu anlayamıyorsunuz.

   1. bela dedi ki:

    admin bu haber mayıs ayından beridir çıkmış 500 milyon tl bu ülke için bişeymi ?  ne trilyarlar gidiyoo suriyeliye harcanan para sadece 1 milyar 300 milyon tl eski parayla hesapla bi . demişki 30 bin eminyette fazlalıgımız var .evet bakan güler onu açıkladıı ve 253 bin polis memurumuz var 30 bin  polisi çekecegiz emniyet içine yerine koruma memurlarını yerleştircez denilmişdir yani taslak hazır konuşuluyoo ..yanlış haberler yanlış tahminler veriyorsunuz .pmyoyla ilgilii tahmin verebilirsiniz çünkü 3 yıldır hep aynı senaryo dönüyooo bende aynı tahminlerde bulunmuşdum.

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Sanırım siz bizim yukarıda son paragrafta yazdıklarımızı görmediniz sanırım.

 32. mesut dedi ki:

  admin bu konuda sizin düşünceniz nedir ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mesut,
   Yukarıda bizim düşüncelerimize yer vermiştik. Son paragrafta.

 33. alpaslan dedi ki:

  biri sesimizi duyursun daha fazla oyalamasınlar kukla gibi oynuyolar bizimle

 34. bora dedi ki:

  BÖY LE ADALETSİZ BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ İŞTE VEKİLLER  MALİYE GÖREVLİLERİNİN VE DİĞER DEVLET GÖREVLİLERİNİN MAAŞ LARINDAN BİN LİRA KESSELER RAHATLIKLA KARŞILARLAR ALLAH GÖZLERİNİ DOYURSUN NEYMİŞ %30 POLİS FAZLAMIZ VARMIŞ BURASI TÜRKİYE AVRUPA DEĞİŞL YÜZ ÖLÇÜM OLARAK FAZLAYIZ TERÖR OLAYLI OLARAK FAZLAYIZ BU DURUMDA POLİS SAYIMIZ AZ BİLE YAZ YAZIK GENÇLER MEMUR OLMAAZ OLSUN AMA DÜZENLİ İŞİM OLSUN DERDİNDE VEKİLLER CEBİMİZE NASIL DAHA ÇOK PARA GİRER DERDİN DE YAZIKLAR OLSUN NE CHP NE AKP NE MHP İŞ KENDİ ÇIKARLARI OLUNCA HEPSİ AYNI 

 35. akif dedi ki:

  sevgili polisolmakistiyorum sitesi yöneticileri kesın olmayan yalan yanlış haberler yayınlamayınız emniyet genel müdürlügü çalısanları alımların olacagını polis okullarının ayarlandıgını söyledi lütfen dogru haber yapınız

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Akif,
   Sanırım siz hiç haberimizi okumadan son paragrafta kendi görüşümüzü yazmıştık! Sanırım bize bir özür borçlusunuz!

  2. gul dedi ki:

   egm sitesinde oyle bi sey yok.aciklama ne zaman ve nerde olmus soylermisin kardesim  baksin herkes

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Gül,
    Yukarıda yazdığımız son paragrafı okursanız sevinirim.

 36. nevzat dedi ki:

  bi isimde ras gitsin a…    
  disimi kirmazsam naamerdim

 37. baran dedi ki:

  ARKADASLAR BENCE BUNUN IPTALI IMKANSIZ..CUNKU BASBAKAN SU ANA KADAR NE SOZ VERDIYSE YAPMISTIR..YIKARIM DEDIYSE YIKTI  YAPARIM DEDI YAPTI…BASBAKAN BUNA ACIL EL ATICAKTIR….BASBAKANA SESIMIZI DUYURMAMIZ GEREK…

 38. AyşegüL dedi ki:

  Burası Türkiye gençler kımse kasmasın kendını…Milli duygularımızı zayıflatıyolar helal olsun ne diyim

 39. ferhat dedi ki:

  neden şimdi bu çıkarıldı  ki dalgamı geçiyolar o kadar insan bir umuda bağlanmıştı 10 bin kişi alacaklarına bütçelerine göre alsınlar illa 10 bin kişi mi almaları lazım.sayın maliye bakanı o kadar maaş alıyor o zaman bütçe yetmiyorsa kendi maaşlarından kessinler biz bu koruma memurluğunun kabul edilmesini istiyoruz.sayın başbakan dün akşam haberlerinde 50 bin öğretmen kadrosu verileceğini söyledi bu taslağında oluşmasını istiyoruz…

 40. can dedi ki:

  kimse bunun farkında değil mi Türkiye şuanda kriz durumundadır maliye bakanı sürekli memur alımını azaltıyoruz bütçe açığımız oluyor deniliyor, şimdide koruma memurluğu için bütçe yetmiyor diyorlar

 41. çagtay dedi ki:

  admin budurumda iptal oldu haberini almamız yakınmıdır yokda daha net bişe yokmu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Fatih,
   Yukarıda son paragrafta bu konuya açıklık getirmiştik.

 42. Cihan dedi ki:

  Her ne olursa olsun…! o kadar zamandır sitenizde verilen haberler ve yapılan yaş anketi vs. vs. her ne olursa olsun o kadar şey söylenti ve o kadar şey çizildi…! Eğer gerçekten siz sitenizin görüşü diye direk böyle kestirip atmanız çok acayip… acayip derken “2013 yılı Mayıs ve Haziran aylarına aittir.” diye bahsedip ve o kadar alım şartları veya alımları veya alımlarının değişmesini veya İç İşleri Bakanının Emniyet ziyaretini falan filan diye sayfanızda bir sürü haberler paylaşıp burada sitenizi ziyaret edenlerin ümitlenip hayaller kurmasına sebep olmanız… ve dahası… neyse Bu da Geçer… Herkes Vurdu Sizde Vurun Bir Tekme sorun Değil… nede olsa alıştık her dalgayla silinen kuma hayalleri çizmeye 🙂 iyi çalışmalar…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cihan,
   Sitemiz olarak her zaman sizin arkanızda durmaya çalışıyoruz. Siz sanırım son paragrafı okumadınız. Yada okuduğunuzu anlayamadınız.

 43. mahmut dedi ki:

  siz daha yattın burda olmamasını isteyenler zaten siizin basvularınız yapılmıyor dıye istemıyorsunuz bu iptal kararı mayıs ayından beri var bakan güler ise 2 kasımda açıklama yaptı yıl sonu alcaz die 2 aralığı bekleyin iptal ederse 100binlerce oy kaaybedecek mantıklı olun…

 44. YAŞAR dedi ki:

  ARKADAŞIM BU HABERLERDEN SONRA BİR SÜRÜ HABER ÇIKTI ALINACAK YÖNÜNDE BİRİNCİ AĞIZLARDAN! GÜNDEMDE ALIM OLMUCAK DİYE Bİ HABER YOK YANİ RAHAT OLUN

 45. murat dedi ki:

  arkadaşlar bu haber ta nisan ayında vardi emniyet mayıstta  maliyeden zam istedi admin herhaldee  4 ay geriden geliyorrr            admin yorumlarmida silme            BUYRUN HABER BURDA TARIH TE BURDA     Maliye koruma memurlarını masraflı buldu
  Hükümetin stad ve üniversitelerde devreye almak istediği koruma memuru yıllık maliyeti 500 milyon liraya dayanınca Maliye bürokrasisinden tepki geldi.

  23 Mayıs 2013 09:11
  Yazdır

   
  Statlarda ve üniversitelerde görev yapacak özel statülü koruma memuru, Ankara’yı da karıştırdı. Maliye Bakanlığı, ilk etapta 10 bin kişi olarak düşünülen yeni koruma ordusunun bir yıllık maliyetinin en az 500 milyon lira olacağını hesapladı. Ayrıca, özel korumaların maaşlarının ne olacağı da yine tartışma konusu oldu.

  Başbakan Erdoğan’ın, ABD’de yaptığı, statlardaki özel güvenliklerin kaldırılarak yerine polislerin getirileceğine ilişkin açıklamasının ardından, 10 bin özel koruma polisi alımı için düğmeye basıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bürokratlar, Maliye Bakanlığı’na ziyaret ederek, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdiler. Bu bilgiler doğrultusunda, özel korumaların özlük haklarının ne olacağı tespit edilecek.

  *2 bin TL maaşla 30 bin koruma memuru alınacak
  *10 bin Koruma Memuru istihdam edilecek

  *10 bin koruma memuru için kanun taslağı hazırlıyoruz

  Emniyet’ten Maliye ziyareti

  Ek zam da istediler

  Emniyet yetkilileri, özel koruma polislerinin maaşlarının da, aynı statüde görev yapan diğer polislerle eş değer olmasını önerdi. Buna göre, özel koruma polislerinin maaşlarının 2-2.500 lira arasında olması öngörülüyor. Emniyet yetkilileri, özel korumalarla ilgili yaptıkları ziyarette, mevcut polisler içinde ek iyileştirme talebinde bulundu. Maliye Bakanlığı ise taleplerle ilgili bir çalışma yapılmasını kararlaştırdı.

  Maliyet çok yüksek çıktı

  Maliye Bakanlığı bürokratlarının yaptığı ön hesaplamaya göre, özel koruma ordusu bütçeye önemli miktarda yük getirecek. Buna göre, prim, vergi ve diğer yüklerle birlikte bir koruma polisinin maaş maliyeti 3 bin 3 bin 500 lira arasında olacak. Ayrıca, aynı polis için yapılacak olan, giyim, gıda, silah, üniforma gibi harcamalarda eklendiğinde kişi başına bir koruma polisinin maliyeti aylık 5 bin liraya çıkıyor. 10 bin koruma polisinin alınacağı var sayıldığında ise projenin toplam bütçeye yıllık yükü en az 500 milyon lirayı bulacak.

  YÜZDE 30 POLİS FAZLASI VAR

  Maliye bürokratları, 10 bin özel koruma polisinin alınmasına ilişkin açıklamaların ardından, Türkiye’nin mevcut polis sayısını da mercek altına aldı. Yapılan değerlendirmelerde, Türkiye’deki polis sayısı, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında yüzde 30 daha fazla çıktı. Maliye Bakanlığı bürokratları bu nedenle, özel koruma ordusunun kurulmasına sıcak bakmıyor. Ancak, hükümetten bir talimat gelmesi halinde, projenin maliyeti hesaplanarak hükümete sunulacak.

 46. erkan6161@hotmail.com dedi ki:

  mayıs ayında çıkmıştı bu haber sonra halledildi bu konu aşıldı alımlar olacak

 47. Numan Sevin dedi ki:

  İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU YAŞ SINIRI 28 DİR !! HÜKÜMETİN BUNA BİLE KAFASI BASMIYO 🙂 ŞİMDİ KÖKTEN İPTAL OLURSA AKP NİN OYLAR NASIL DÜŞÜYO İZLEYİP GÖRÜN 🙂

 48. Numan Sevin dedi ki:

  AKP DEN Bİ YOL OLMAZ…OYLAR MHP’YE ANKARA !! AKP 25 YAŞA KADAR MİLLETİ ADAM YERİNE KOYUYO ZATEN…26-27 YAŞINDAKİNİ DIŞLAMADAN BAŞKA BİŞEY YAPMIYO…MUAMMER GÜLERE ZATEN GICIK OLDUM…ADAM 28 YAŞ DEDİ AYLARCA !! GEÇEB GÜN TUTMUŞ 25 YAŞ ALTI DİYO 🙂 BUNLARIN SAMİMİYETİ BU KADARMIŞ 🙂 AKP Lİ OLDUGUM İÇİN KENDİMDEN UTANIYORUM

 49. Asigül dedi ki:

  Bence iptal olmaz zaten bakan şimşek de koruma memuru polisler gibi istisna kapsamında yer alıyor diye açıklama yapmıştı. 

 50. Ali KILIÇ dedi ki:

  23 mayıs 2013 ilanı  (Statlarda ve üniversitelerde görev yapacak özel statülü koruma memuru, Ankara’yı da karıştırdı. Maliye Bakanlığı, ilk etapta 10 bin kişi olarak düşünülen yeni koruma ordusunun bir yıllık maliyetinin en az 500 milyon lira olacağını hesapladı. Ayrıca, özel korumaların maaşlarının ne olacağı da yine tartışma konusu oldu.
  Başbakan Erdoğan’ın, ABD’de yaptığı, statlardaki özel güvenliklerin kaldırılarak yerine polislerin getirileceğine ilişkin açıklamasının ardından, 10 bin özel koruma polisi alımı için düğmeye basıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bürokratlar, Maliye Bakanlığı’na ziyaret ederek, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdiler. Bu bilgiler doğrultusunda, özel korumaların özlük haklarının ne olacağı tespit edilecek.)

 51. Ali KILIÇ dedi ki:

  Selam masal.Bu iptal haberi eski bir haber değilmiydi? Haziran ayında çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Evet yukarıda son paragrafta yazdık.

 52. ugur dedi ki:

  bu nedir ya dalga geçiyolar bildiğin. şaka mı bu ya. hayaller suya düştü. cümleten geçmiş olsun

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Uğur,
   Lütfen son paragrafı da okuyunuz.

 53. asperra dedi ki:

  oda yalan olldu milletin hevesi kursağında kaldı….

 54. emre dedi ki:

  ÖZEL BİR SORUM OLACAK:BU ÖNCEDEN NEDEN DÜŞÜNÜLMEDİ !

 55. oguzhan dedi ki:

  Anlamıyorum yuzde30  fazla polis var diyorlar  hala pmyo ve poneme kac kisi alacaklarini acikliyorlar  yuzde 30 fazlalik varsa almayin arkadas 5 sene boyunca polis fazla varsa neden senede  20 bin polis alımı oluyor beyninizle düşünün arkadas ..!

 56. adnan dedi ki:

  allah bu maliyeden razı olsun inşallah bu koruma memurları hiç alınmaz ne işi var bunların teşkilatın içinde

  1. erkan dedi ki:

   çok sevinme derim:D alımlar olucak bu mayıs ayında çıktı haber 😀 sonra maliye onay verdi .bakan maliye izin vermeden böyle duyuru yaparmı çalısmalar tamamlandı dermı:D

  2. mehmet dedi ki:

   adnan adam ol yoksa allahından bulursun ha ulan bu kadar kişi bu koruma memurluğuna ümit bağlamış koruma memurları yerleşseler maaşı senin cebinden mi çıkacak ağzının ayarını bil

 57. seyit dedi ki:

  %100 doğru haber maliye bakanın açıklamalarına bakın 2014 sadce 70 bn atama diyor bunun 40 bn öğretmen olçak 10 bn küsürü polis olacak katip gardiyan vs 10 bn koruma iligili hiç bı şey yok %100 doğru haber kapansın gitisn bu haber zaten 40 puan alan kpss den koruma memuru olçak askerliten muaf falen vs iğrenc bı haber di 4 yıllık okuyp pomem girmiş yada 2 yıılık pmyo okuyanda askerliten muaf onlar zaten iiçe eğitim seviyesi düşürülmüş koruma memurları alımı iğrenc bı haber di sen bize pomem den bilgi ver 2014 de ne kadar pomem alımı bir sürü de yorum attık bu kanun gecmez diye olmaz diye ama bu lise mezunlarına anlatamadık bir sürü hukuki prosedürü var diye gecmez diye olmaz diye gecse bile anayasamahke ‘mesinden döner dedik hale lise mezunları inanılmaz derece yorum atıyor yaş 24 olsun molsun 28 olsun diye ne oldu olmadı dimi allah aşkına biraz şu bakanların ne dediğne baksanız haberli dinleseniz maliye bakanın açıklamasına bakın kemerleri sıkacaz diyor 2014 de 70 bn personel alaçz diyor bunun 40 bini sadece öğretmen 10 bin polis alımı diyro merkezi atama olçak diyor ve diğer acıktan atamalar en az 4 bin katip alımı bı o kadar gardiyan alımı müfettiş müdür alımları hizmetli alımları olçak kadromu kaldı koruma memuruna çok da güzel olmuş alımın ipatli zaten o yönde okuyanla okumayan üniversite mezunları ayrılsın en başından beri savunduk bunu zaten hadi başka bahara kaldı bekleyenler lise mezunları hiç sanmıyorum değil bu sene 2 sene sonra bile cok zor cıkar ha benim amacım üniversite mezunu alınsın yönündeydi her zaman onun için bu kamuoyuna katıldım gerek ankete gerekse yorumlara parantez içinde ( biz kerizmiyiz lan biz 2 artı 2 oku üniversite hem çalış hem akşamları kpss kursuna giit çalış çabala sonra bunlar cıksın afedersin hiç bı şey yapmadan kpss 40 puan lise mezunu en az 28 yaş olsun askerliten muaf olsun 6 sene sonra da polis olsun bunlar polis bütün sosyal statülerinden faydalansınlar ha başka 1 şey daha var bu koruma memurları fazla mesai ücretlerinde istiyorlarmış cok çalıştılar çünkü hemde çok .,’:)))))

  1. bela dedi ki:

   seyit ünide çok çekdirmişler sana 🙂 bu kadar bogaz yormana gerek nasıl duydun bilmiyorum .4 yıl okuyupda koruma memurlugunda gözün kalıyosa gülerim sana o zaman adam gibi çalışıp adam gibi bölüme git ki boşta kalma bakdın olmuyor bırak dostum üniversitede finallere 1 ay kala çalışın diger aylarda boş boş gezin tozun lise mezunu bari o 4 yıl içinde meslekte ediniyo bilmem anlatbildim mi .o zaman polislikde üni mezunu olsun nie lise mezunu alıyorlar ki .nasıl bi zihniyettesin kardeşim bencilligin luzumu yok .üniversite okudun diye lise mezunundan zeki olacak diye bi kaiden yok 

  2. erkan dedi ki:

   maliye bakanlıgı koruma memurlugu alımlarını ayrı tuttu o alımlara dahil etmedi iyi araştır

 58. burak dedi ki:

  yarın bir gün polis alımlarınıda durdururlarsa bu kadar millete nolacak

 59. nezih dedi ki:

  şerefsizler kestikleri vergi yetmiyor sanki ulan bi ehliyet için maliyeye 400 lira yatırdım ALLAH tan korkun hastanede doktor yatıyor 20 bin lra maaş alıyor hak mı lan bu hakmı

 60. yunus dedi ki:

  Peki bu %30 polis fazlalığı 2014 polis alımlarını düşürürmü ??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yunus,
   Düşürmez. Çünkü polis alımları istisna kapsamında.

 61. burak dedi ki:

  Edilemez Bu Saatten Sonra Merak Etmeyin Anca Gecikir

 62. kenan dedi ki:

  bu haber varyaaaa taaa koruma memuru alnacak dedikten 1 ay sonra çıkti admin  sen  ne yapmay ıçalişiyorsun

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kenan,
   Yukarıda son paragrafta yazmıştık!

 63. UĞUR dedi ki:

  yok böyle bişey ya resmen açık ve net insanlarla oyun oynuyorlar dalga geçiyorlar böyle bi vicdansızlık olamaz o kadar insanı 1 yıldan beri umutlandırıyorlar o kadar kişi gün sayıyor sonrada çıkıyorlar insanlara küfür eder gibi bu açıklamayı yapıyorlar yazıklar olsun bu devlete yazık çok yazık,,

 64. mustafa dedi ki:

   ”Türkiye’deki polis sayısı, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında yüzde 30 daha fazla çıktı.”diyerek bu seneki veya önümüzdeki senelerde alınacak polis sayısı cok düşük olacak sanırım öyle bir izlenim yarattılar bu cümleyle.

 65. tolga can dedi ki:

  %30 fazla polis varmıs ya pmyo alımlarını kısmazlar değil mi

 66. kadir dedi ki:

  peki basına açıklama yapılırmı bu konuyla ilgili

 67. Ali dedi ki:

  Soldaki afişte “son dakika! koruma memuru alımı iptal edildi !” yazıyor, yazıda ise sadece işin maliye açısından irdelenmesi boyutu tartışılmış (ki gayet doğal). Bu nasıl bilgilendirme, her başlık bir sürü çelişki taşıyor. Kendi düşüncenizi gerçekleşmiş gibi subjektif açıklamalarla aktarıyorsunuz, biraz objektif davranın. “Maliye sıcak bakmıyor” demek yerine “..iptal edildi” demek fazla iddialı; evet maliye sıcak bakmıyorsa gerçekleşmesi çok zor demeniz de normal ama kesin hüküm vermeniz çok tuhaf. Vatandaşı aptal yerine koymayın lütfen. Ayrıca unutmayın ki bahsini ettiğiniz kurum bir Bakanlık, yani bu projeyi ortaya koyan ve gerçekleştirmek isteyen hükümetin bir kolu. Daha sağlam haberler ve bilgiler bekliyoruz, kolay gelsin.

 68. murat dedi ki:

  noldu  aylardan beri koruma memurunu met ediyordunuz, bi anda  tenkit edini iğneleyici kelimeler kullanıyorsunuz yok muhafız ordusu yok rejim ordusu falan filan hayırdır? kim suyunuzu kesti kardeş?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Yukarıdaki haber Taraf Gazetesinden alıntıdır. Lütfen böyle yorumlar yapmadan biraz düşünün, akıl fikir sahibi olun. Allah Rıza İçin!

 69. Kübra dedi ki:

  Bu şekilde biçimlendirmelerle ne yapmaya çalışılıyor acaba? İnsanları umutlandırıp oyun oynar gibi aa güvenlik gitsin koruma memuru olsun – yok yaa maaliyeti sarsıcak olmasın başka şeyler çıkaralım onlarla oyalayalım. Hani meclise sunulmuşluk hani onaylanmışlık. Madem böyle bir durum kesinlik ifadesi taşımıyor, o zaman neden halk bilgilendiriliyor hayat bi döngü insan kendine yön çiziyor haliyle, bu tür saçmalıklarla hangi statüde konumlandırıcaz kendimizi. Yazık, %30 fazlalık çıkmış ama %100lük performans yok. Acınacak haldeyiz, işin tuhafı ne gülebiliyoruz ne de ağlıyoruz.

 70. yavuz dedi ki:

  adamlarda haklı bütçeye göre hareket etmeleri lazım koruma memurluğunu kaldırıp bütçenin durumuna göre  polis sayısını biraz yükseltseler statlarda polisler olursa daha iyi olur.

 71. akın dedi ki:

  O zaman egm nin duyuru yapması gerekmiyor mu?

 72. erkan6161@hotmail.com dedi ki:

  bu haber 4 ay önce çıktmıstı prestij yapmayın ınsanları kandırmayın

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Erkan,
   Yukarıdaki son paragrafı ya okumadınız yada okuduğunuzu anlamıyorsunuz.

 73. bela dedi ki:

  maliye bakanımı üstün devlet mi ? yav sen  burda yazdıgını iyice okudun mu admin ? herkesin içine bi telaş koyma Bekleyen insanların aylardır pskolojisini bu site bozuyor farkında degilsiniz . maliye bakanı bütçeyi versin ona bütçe gidiyomu gitmiyo mu 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Sanırım siz son paragrafı okumadınız yada okuduğunuzu anlayamıyorsunuz.

 74. Baturalp dedi ki:

  yuh ya gerçekten söylenecek bişey yok admin haklı soru sormaya gerek bile yok..

 75. erkan dedi ki:

  geçsinler dalgalarını cevabını sandıkta vericez artık bunlara oy yok

 76. seyit dedi ki:

  ya babacım bız zaten alınmaycak dedik bu haberde en az 5 aylık haber dir yaw en az 5 aylık haber evet net yaz koruma memruru alımı bu haberlerde cıkıyor ne olduysan bıze oldu önce milleti umutlandırıyorlar sonra sı yok bnce hem calışın hmde bnm gbı akşamları kpss kursuna gdin yaw çaılışın çabalayın emeğıznın karşılığını muhakkat alırsınız 2014 pomem alımı ne zaman olur  ekim kasım gbı olur mu 2014 de bı sorum daha bu pmyo sınav sistmemi değiş galiba pmyo sistemi de değişecek mi pmyo sadece ortaöğtetim kurumdan lise mezunları başvuruyor önlisans mezunları da başvurcak mı 2 + 2 okuyp pmyo da zaten bı üniversite lisans diploması alacak mı böyle bı sistem de olacak mı bence de koruma memuru alınmasın pmyo ve pomem alımı fazlalaşsın 

 77. dolunay dedi ki:

  madem almıycaklardı neden insanları heveslendirıyolar dalgamı geçıyolar ortaya bışey atıyolar sonra iptal edidi bunedır boyle.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Lütfen son paragrafı da okuyunuz.

 78. hasan dedi ki:

  bekçi dediler olmadı koruma memuru dediler o da olmadı yarın stat da ya da sokaklara insanlar gene dökülür gene başka bir şey daha çıkarırlar o da iptal olur…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,
   Yukarıdan son paragrafı okursanız sevinirim.

 79. seda dedi ki:

  Bu ne biçim devlet ya bi taslak hazirlayan insan butceyide dusunerek sunar yada taslaktan geçince söyler venal hepsi bunlarin ya milletin umutları ne olacak?

 80. kadim dedi ki:

  ne zaman karara bağlanıcak bu koruıma işi aylardır bekliyoruz.inş ya bu yılın sonu yada 2014 ün başında hayata geçer bu proje

 81. Fuat Özkan dedi ki:

  Haydaaa 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir