Nasıl Komiser Olunur (VİDEO ANLATIM)

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Nasıl Komiser Olunur Video

Nasıl Komiser Olunur Video

Sitemize giren polis adaylarının merak ettiği konulardan biriside nasıl komiser olunacağıdır. Sizin için nasıl komiser olunacağını araştırdık ve videolu anlatımı buraya eklemenin uygun olacağını kararlaştırdık.

Komiserlik Hakkında Daha Detaylı Bilgi almak için Lütfen buraya tıklayarak NASIL POLİS OLURUM? isimli kitabımızı satın alınız.

 Lütfen Videomuzu izleyerek aşağıya yorum yapınız.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Nasıl Komiser Olunur (VİDEO ANLATIM)” üzerine 85 yorum

 1. Veli dedi ki:

  merhaba ben anadolu lisesi 3.sınıfa gidiyorum.komiser olmak  istiyorum hangi yolları takip etmem lazım.bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. Doğukan demir dedi ki:

  Ben şimdi lise 2 deyim.Lise bittikten sonra ileride akademiye yerleşip oradan mezun olmak isityorum lakin benim anlamadığım konu ise şu .Eyer akademiden mezun olursam cinayet büroda çalışma şansım varmı ? Bide bazı haberlerde akademilerin kapatılıdğıyla ilgili bazı haberlervar eyer bunlar doğruysa nasıl komiser olucaz? Pmyo dan olunduğunu biliyorum lakin bildiğim kadarıyla pmyo mezunları mumur olarak başlıyoalr ve en fazla Başkomisere kadar yükselebilyorlar.Benim hedefimde akademi var. Bide Akademiye nasıl yerleştirilyoruz.üniversite  sınavı puanı ile mi yoksa akademinin kendine özel olan sınavları mı var 
  Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim 
  İyi akşamlar

 3. Mehmet dedi ki:

  8.sınıf Şuan Okuyorum Puanın Açıklarmısnız yada lise gibi okul varmı polislikte ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   Polis Koleji var ama alım yapacağını sanmıyorum.

 4. sanem dedi ki:

  benm arkadaşım kız meslek mezunu o da polis olmak istiyor hiçbir sınava girmeden önce mülakata girmiş daha sonra sınavı geçersen eğer okulumuzda okumaya hak kazanırsın demişler yani ygs ve lys ye girmeden ACABA AKADEMİ içinde aynısı geçerlimi LÜTFENN YARDIMCCIII OOLLLUUUNNN LÜTFENNN

 5. sanem dedi ki:

  ben lise 2 ye geçtim.Ve polis akademisine gitmek istiyorum ve şartlarını bilmiyorum yani ygs ve lys den kaç puan almak gerekir hangi bölüme daha ağırlık vermeliyiz sayısalmı sözelmi yoksa eşit ağırlıkmı ? bütün lys sınavına katılmak gerekirmi ? lütfen YARDIMCI OLURMUSUNUZZ. LÜTFEEENNNN

 6. sabri dedi ki:

  öncelik le hepinize slm ben polis olmak istiyorum ama benim omuzlarım da jilet çekilmiş gibi izler var bu polis olmada bir sorun olurmu

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sabri,
   Kilo alıp vermekten kaynaklanan izlerse sorun olmaz.

 7. pınar dedi ki:

  ben geçen sene 8. sınıfı bitirdim. Polis koleji için gerekli olan tüm fiziki şartlara fazlasıyla uygunum. Fakat bu sene ve geçen sene öğrenci alımı yapmadılar. Şimdilerde yine polis olmak için araştırma yapıyorum. Bundan sonra polis olabilmem için ilk adım sadece lise sonunda mı olacak? Yoksa şuanda olabilme şansım var mı? Ben çok çalışır diğerlerine yetişebilirim. Lütfen bana yardımcı olun.

 8. mert ince dedi ki:

  merhaba ben dışarıdan okuyorum polis olma şansım varmıdır ve 6.yıl beklememizmi gerekiyor komiser yardımcısdı olmak için.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mert,
   Önce polis olun diğer sorularınızın cevapları otomatik cevaplanacak zaten. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 9. atilla dedi ki:

  lise mezunuyum. üni başladım bıraktım. polislik sınavına gireceğim. eğer kazanıp polis olursam ve başarılı olursam komiser olma şansım hiç yok mu? yani dışardan falan üni bitirmem mi gerekir? komiser olmayı istiyorum.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Atilla,
   Meslek içi sınavları var. Sınavlara girerek olabilirsiniz. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 10. turan dedi ki:

  bize sunmuş olduğunuz bu bilgiler için çok teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Turan,
   Asıl biz teşekkür ederiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 11. ekrem dedi ki:

  lütfen bana polis olmam da yardım cı olun ben şart ları daha açık hala getirmenizi istiyorum bu konu da yardım cı olun lütfen

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ekrem,
   Sitemizde polis olma şartları oldukça açık. Anlamadığınız bir yer olursa sitemizde yayınlanacak olan 2014 PMYO Hazırlık E-Kitabını almanızı tavsiye ederim.

 12. sena dedi ki:

  videodaki ağabi de gözlük var nasıl bir iş ………………..

 13. sinem demir dedi ki:

  polis olmak istiyorum

 14. İRFAN dedi ki:

  masal size sordum bu sorumu lütfen cevap verin……..

 15. İRFAN dedi ki:

  mülakatlarda sorulacak birisi de ( nedenpolis olmak istiyorsun) sorusu bu soruya verebileceğimiz cevaplarla iligili bişeyler yazarmısınız yani nası cevaplar vermemiz gerekiyo.. şimdiden teşekkürler:)

 16. muhammed dedi ki:

  slm benim birkaç sorum olacak ben lise 4 öğrencisiyim bu yılın sonunda polis akademisine gitmek istiyorum fakat polis akademisi hakkında hiçbir bilgim yok bana yardımcı olurmusunuz?

 17. veysel dedi ki:

  merhaba ben 4 yıllk mezunuyum. benim güğsüm doğuştan hafif çukur şeklinde. herhangi bir sorun yaşamıyorum. bu sorun teşkil eder mi. şimdiden teşekkür ederim. allah yardıncınız olsun.

 18. muhammet dedi ki:

  s.a. ben ygs ve lysden 350 aldığımda komser olabilmem için aynı diyer polisler için uygulanan e.leme sistemimi uygulanacak tşk.

  1. MaSaL dedi ki:

   Cevapsız!

 19. Emre dedi ki:

  Merhaba Ben Lise 4 Öğrencisiyim Ben Polis Olmak İstiyorum Fakat Miyobum Biri 2.75 Diğeri 3.00 Acaba Sorun Olurmu Yada Ameliyat Ettirsem Girebilirmiyim?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emre,
   Lazer tedavisi olmanız gerekiyor. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 20. hikmet dedi ki:

  slm öncelikle ben 8. sınıfda okuyorum polis olmayı çok istiyorum 
  diyorlar ki bir sınava gireceğim 4 yıl eğitim göreceğim sonra polis olacağım lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz cevaplarınızı bekliyorum hayırlı günler.

 21. rapu dedi ki:

  pmyo mezunları komıser olabılırmı? eger mümkünse yapılması gerekenler nelerdır? şimdiden teskkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Rapu,
   Pmyo mezunları sınavlara girerek komiser yardımcısı olabilirler. Bununla ilgili bilgi sitemizde mevcuttur. PMYO hakkında detaylı bilgi almak ve PMYO sınavlarına hazırlanmak için 2013 PMYO Hazırlık E-Kitabına bakabilirsin. Lütfen buraya tıklayınız.

 22. muhammed sefa dedi ki:

  merhaba ben sefa 4 yıllık bir bölüm bitirdikten sonra komiser yardıncısı olarak görev yapabilirmiyim nasıl yapacağım ?bilmiyorum koleje giremez isem 4 yıllık bir bölüm okuyıp nasıl girerim??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Muhammd,
   Sitemizden polis akademisi bölümüne bakınız.

 23. MEDET dedi ki:

  merhaba ben lise mezunuyum  açıktan 2 yıl okuyup polis olmak istiyorum sizce 2 yıllık okuyup polis olabilirmiyim.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Medet,
   İki yıllık okumanıza gerek yok. Bu yıl Ygs sınavına girerek Pmyo için başvurabilirsiniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 24. sağaharekat dedi ki:

  allahın selamı üzerinize olsun; Ben akademiye başvuru yapmak istiyorum yalnız,geçen sene 2000 başvurudan 10’u kız öğrenci olmak üzre toplam 200 kişi kabul edildiğini biliyorm…Bu öğrencilerin neye göre seçildiğini burada açıklayamayacağınızı da farkındayım…soru şu;akademiden geri çevrilirsem eğer pmyo’ya aynı sene içerisinde başvuru yapabilirmiyim yoksa o sene içerisinde şansımı yitirmiş mi olurum diğer 2.side akademiden mezun olanlar özel harekat veya yunus seçmelerine isteğe bağlı girebiliyor mu? boyum 1.93 kilo-92

 25. emine dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bn polis olmayı çok istiyorum lise 2. sınıfta okuyorum lise4 te sınıvlara girmeyi düşünüyorum fakat miyopum ama lens kullanıyorum bu durumda polis olabilirmiyim. lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emine,
   Gözünüz kac derece miyop? Yazarsanız yardımcı olabiliriz.

 26. Hasan y. dedi ki:

  4 yıllık ünüversite okurken ygs sınavına qırıp polıslıqe başvurabılırmıyım polis olabilirmiyim .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,
   Evet olabilirsiniz. Pmyo hakkında detaylı bilgi almak ve Pmyo sınavlarına hazırlanmak için 2013 Pmyo hazırlık e-kitabına bakabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

 27. hanife dedi ki:

  mesela bi kız 270 aldı diğeri ise 360 aldı ama 270 alan barajı gectı  ikisinede mi öncelik verirsnz yoksa 360 alana mı öncelik verirsnz 

 28. ''Buse'' dedi ki:

  Bnde 19 yasındayım boyum 1.73 polisliqe aLırLarmı bni ?

 29. hanife dedi ki:

  mrhba polislik oklunu kazandıktan sonra acık kapalı gtmemız fark ediyor mu derslere kapalı girebiliyormuyz 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hanife,
   Hayır kapalı şekilde derslere giremezsiniz. Okulda okuyamazsınız.

 30. buRAK dedi ki:

  sotular nasıl ve kolay olacakmı?

 31. emre dedi ki:

  s.a benim bir kaç sorum olucak .

  1) lys sınavından hemen sonramı müracatlar başlıyo mesela ben 350 ham yaptım müracat etsem mülakatı fln geçsem yazılı sınava kadar gelsem ama yazılı sınavı kazanamasam aynı zamanda başka üniversitelere tercih yapma şansım varmı ? akademiye giremedimmi normal üniversiteye gidebilirmiyim?
  2) polis akademisi sınavı yapıyorsunuzya bu sınavın konuları lys mi? konular neler?
  3) tarihler nasıl oluyor ?

 32. öztan dedi ki:

  merhabalar ben 4 sene üniversite okusam sınavsız polis memuru olabilir miyim

  1. boztr dedi ki:

   Devlette sınavsız kim iş sahibi olabiliyor ? Dört yıllık üniversiteyi bitirdikten sonra KPSS sınavı ile polis memuru olabilirsin. Tabi ki kpss yeterli değil sadece başlangıç.

 33. abdurrahman dedi ki:

  merhaba , Polis akademisine girebilmek için kaç puan almak lazım ? ayrıyetten liseden sonra direk ygs lys puanıylamı akademiye giriliyor ? cevap verirseniz sevinirim , şimdiden teşekkürler..

  1. Boztr dedi ki:

   Merhaba. Polis Akademisi’ne girebilmen için, LYS’de TM-1, TM-2, TM-3,MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TS-1, TS-2 puan türlerinin herhangi birinden ham 330 puan yapman gerekli. Bu puan senin başvuru puanındır. Başvurudan sonra mülakata çağırılırsın. Mülakatı geçtikten sonra Polis Akademisi’nin kendi sınavı var. O sınavı da kazanırsan Polis Akademisi sıralarında yerini alırsın.

 34. hanife dedi ki:

  teşekkür ederim peki kaç tane fotoğraf gerekiyorr polislik sınavin kazandık tan snra 2 yıl eğitim alınıyormuş 2 yıllık eğitimi nerde alacagız

 35. hanife dedi ki:

  nüfus kağıdında neden açık olması gerekiyor fotoğraf versek mülakatlara da açık mı geliyorz sadece kapalı olmam sorun boyum 1.70 sınavda da güzel bi puan alacagm sadece kapalı olmam sinir bozucu birşey

 36. hanife dedi ki:

  açık olarak fotograf versek olmaz mı bn polis olmk çok istyrm ama kapalıyımm artk kapalılık açıklık yok diye biliyorm herkez istegi gbi giyinebiliyor

  1. Boztr dedi ki:

   Herkes istediği gibi giyinemiyor. Polislik resmi bir meslektir. Her mesleğin kuralları vardır. Bununda kuralı budur. Yapacak bir şey yok. Şuan ki yasalar bunu gerektiriyor. İlerde ne olur kimse bilemez. Nüfus kağıdıyla ilgili sorunun da cevabı budur.

   1. Boztr dedi ki:

    Görev dışında kapalı olabilirsin.

 37. reyyan dedi ki:

  gerçekten bende merak ediyorum kapalı polis olunulabilirmi müslüman ülkelerin bi çoğunda var

  1. Boztr dedi ki:

   Sorunun cevabını bir önceki soruda cevapladım. 

 38. HANİFE dedi ki:

  merhaba kapalı bayanlar polis olabilr mi?

  1. Boztr dedi ki:

   Başvurular için baş açık resim istenecektir.(Nüfus kağıdındaki de açık olacak) Tabi bu esnada da başının açık olması gerekiyor. Görev dışında başın kapalı olabilir ama başın kapalı şekilde polislik yapamazsın.

 39. turgut dedi ki:

  meraba ben lise mezunuyum polis akademisini bitirsem direk komiser yardımcısı mı olucam 

  1. Boztr dedi ki:

   Evet

 40. Mine dedi ki:

  Yaa benm boyum 1.60 ama benm abim babam polis girebilr mym

  1. Boztr dedi ki:

   Malesef polis olamazsın. Ailenden birinin polis olmasının hiçbir önemi yok.

 41. ayse dedi ki:

  2 yıllık polislik okusam sonra açıktan 4 yıllık üniversite okusam komiser olurmuyum

  1. Boztr dedi ki:

   Hayır olamazsın. Komiser yardımcısı olabilmen için, polis memuru olarak en az 6 yıl fiili görev yaptıktan sonra açılacak olan sınavı kazanmak ve kursu bitirmen gerekiyor.

 42. memet dedi ki:

  ben lise birdeyim polis olmayı o kadar çok istiyorum ki anlatamam ama kimsem olmadıgından dolayı olmak biraz zor sizce bu konuda ne yapmalıyım nereye baş vurmalıyım bana yardım etsinler diye..

  1. Boztr dedi ki:

   Sen derslerine çalış, kimseye ihtiyacın yok. Polislikle ilgili bilgi almak istersen en yakın polis merkezine gidip, oradaki polis abilerinden bilgi alabilirsin.

   1. MaSaL dedi ki:

    Polis Merkezindeki Polis Amcaların sınav hakkında ne bilgisi olacak kardeşim. Bu kadarda atmayın lütfen.

 43. mahsum dedi ki:

  açık öğretimden okuyorum lise 4 teyim açıktan polis olumurmuyum ne yapmalıyım..

 44. mustafa dedi ki:

  bir şey daha soracağım pmyo dan mezun  olduktan sonra komiser olma şansımız var mı ve pmyo da okrken ygs ye girip kazandığımız takdirde lys ye girip polis akademisi ne geçiş yapabilir miyiz?  

 45. mustafa dedi ki:

  merhaba bu başvurulardan sonra herhalde aday tarama testi olacak bu testten sonra sınav olacakmış peki normal mülakatlar da aday tarama ile ayı gün mü?iyi günler 

 46. ahmet dedi ki:

  meraba, SORU:renk körü olanlar polis olabilirmi.Renk körlüğü için lens kullananlar polis olabilirmi.şimdiden teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ahmet,

   olamazlar.

 47. ramazan dedi ki:

  merhaba ben açık ögretim liseline kayıt oldum mezun olduktan sonra polis olabilirmiyim bana bilgi verebilirmisiniz acil by-dogu2014@hotmail.com bu arada miyopum

 48. enes dedi ki:

  arkadaşlar merhaba bn 15 yaşındayım belki siz bilrisniz diye sormak istiyorm yben 2.tane nedeni var 1. gözlük kullanıyorm ama gözlüğümü çıkarınca da gebiliyorm gözlerim ağırmıyor 2. bnm elim küçükken yandı sadece yanık elimi oynatabiliyorum yani problemim yok sizce muauynede alabilrlermi ? yani geçermiyim çok istiyorm polis olmak ????

 49. esra dedi ki:

  mesela pmyo dan komiser olunmaz mı ve komiser olarak mezun olabilr miyiz lütfen cevap yazınız

  1. MaSaL dedi ki:

   Sadece Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı olarak mezun olunabilir.

 50. arda dedi ki:

  4yıllık üni mezunuyum bölüm ing. öğretmenliği nasıl polis olabilirim teşekkürler

  1. MaSaL dedi ki:

   Pomem bölümünü okursanız gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 51. hasan0634 dedi ki:

  İYİ GÜNLERR ÖNCELİKLE GÖREVİNİZDE VE MESLEGİNİZDE BAŞARILAR DİLERİMM….
  ŞİMDİ DÜZ LİSE BİTERİN BİRİ NASIL POLİS OLABİLİR NELER YAPMASI GEREKİYOR BUNLARI NASIL VE NERDEN TAM BİLGİ ALABİLİRİZ ACABA İLGİNİZ İÇİN TŞK EDERİMM…HASAN

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hasan,

   Bu konuda yakında çıkacak olan bir kitabımız var. Sınırlı sayıda satılacaktır. Bu nedenle hemen sıralamaya girmeniz gerekmektedir. Lütfen buraya tıklayarak bilgi alınız.

 52. Emre dedi ki:

  Peki Dışardan 4 yılllık üni Okumamız gerekiyormu

  1. MaSaL dedi ki:

   Gerekmiyor. Ön lisans düzeyindeki PMYO yeterli.

 53. MaSaL dedi ki:

  Merhaba Ali Osman Bey,

  Şuan itibariyle iki yıllık Üniversite mezunları PMYO sınavına girmek zorundalardır. Daha detaylı bilgi almak için NASIL POLİS OLURUM? isimli kitabımızı satın alabilirsiniz.

  Saygılarımla.

 54. ali osman bayrak dedi ki:

  SELAMLAR oncelıkle kolay gelsın hepınıze ben 2 yılık unı mezunlarınında polısıge gecebılcegını duymustum ama aslı varmı veya acık ogretımden okuyp polis olunabılırmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir