Özel Güvenlik Yerine Koruma Memuru Geliyor!

Koruma Memuru MaSaL
sponsorlu reklam
Özel Güvenlik Yerine Koruma Memuru Geliyor

Özel Güvenlik Yerine Koruma Memuru Geliyor

Önce ODTÜ’deki olaylar, ardından Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşananlar, gözleri yine stat ve üniversitelerin güvenliğine çevirdi.

Hükümet, gerek statlarda, gerekse üniversite ve devlet öğrenci yurtlarındaki güvenlik için çok önemli bir adım atıyor; Kamuda 10 bin yeni kadro açılarak, “koruma memuru” kadrosu ihdas edilecek.

Öneri, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan geldi. İçişleri Bakanı Muammer Güler de öneriye sıcak bakınca, iki bakan Gölbaşı’nda 31 Temmuz tarihinde bir araya gelerek, “koruma memuru” kadrosunun temellerini attılar.

TBMM Ekim’de açılır açılmaz, 6222 sayılı yasada değişiklik yapılarak, statlarda ve üniversitelerdeki özel güvenliğin yerine, devlet memuru statüsünde olacak “koruma memurlarının” yerleştirilmesinin önü açılacak.

10 BİN KORUMA MEMURU ALINACAK

6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun yasada yapılacak değişikliğin ardından, 10 bin kişilik kadro açılacak.

Koruma memurluğu için üniversite mezunu ve güvenlik sertifikası olan gençler arasından seçim yapılacak. Başvuranlar, KPSS sonucuna bakılarak kadroya alınacak.

İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINA BAĞLI OLACAKLAR

Statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında görev yapacak olan koruma memurları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olacaklar. Doğrudan da, görev yaptıkları ilin emniyet müdür yardımcılarından birine bağlı olarak çalışacaklar.

Silah taşıma ruhsatları da bulunacak.

Koruma memurluğu için üniversite mezunu ve güvenlik sertifikası olan gençler arasından seçim yapılacak. Başvuranlar, KPSS sonucuna bakılarak kadroya alınacak.

NEDEN İHTİYAÇ DUYUDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliğini özel güvenlikçilerden alınıp, devlet memurlarına verilmesi kararının altında, “hesap verebilirlik” olduğunun altını çizdiler.
Bakanlıktan üst düzey bir yetkili, “özel güvenlik elemanları iki-üç ay çalışıyor, ardından istifa edip gidiyor. Yaptığı yanlış uygulamalar konusunda hesap verebilirliği pek mümkün olmuyor. Ayrıca vatandaşlar, yetkisi olmadığını düşünerek, özel güvenlikçilerin talimatlarını dinlemiyorlar. Oysa devlet yetkilisi olduğu zaman, vatandaşın tavrı da değişiyor” sözleriyle durumu açıkladı.

ÜNİFORMA GİYMEYECEKLER, SİVİL ÖZEL KIYAFETLERİ OLACAK

Özellikle statların güvenliğinin özel güvenlik şirketlerine verilmesinde UEFA ve FİFA’nın etkisi olmuştu. Spor Bakanlığı yetkilisine göre, iki uluslararası kurum, spor karşılaşmalarında polis ya da asker gibi üniformalı kişilerin güvenliği sağlamasının, sporun ruhuna aykırı olduğuna karar verince, 2004 yılında Türkiye de bu karara uyma yolunda adım atmıştı. Bu çerçevede 2004’ten itibaren statlar, özel güvenlik görevlileri tarafından korunur olmuştu. Ancak yetkili, bu durumun da uygulamada sorunlar çıkardığını şöyle anlattı;
“Stat güvenliğinde iki başlılık oluşmuştu. Bir tarafta polis müdürleri, diğer tarafta özel güvenlik amirleri. Bu da güvenlikte zafiyet yaratmaya başlamıştı”.
Ancak yetkili, yine UEFA ve FİFA kuralları çerçevesinde, yeni “koruma memurlarının” üniforma değil, sivil giyimli olacaklarını, görevlerine uygun bir kıyafet giyeceklerini söyledi.

Zeynep GÜRCANLI – Hürriyet

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Özel Güvenlik Yerine Koruma Memuru Geliyor!” üzerine 148 yorum

 1. ayar54 dedi ki:

  Ben güvenlik gorevlisiyim arkadaşım lise mezunuyum insanları mağdur etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz KPSS istiyon 4 yıllık üniversite mezunu istiyon adli binalarda çalışan yaklaşık 80 bin kişiyi işinden edisyon ne verdiniz bu zamana kadar da ne istiyonuz ekmegimizle oynamayı bırakın 5 sene torba yasa bekledik piyangodan ne çıktı 

 2. oğuzhan dedi ki:

  inanmayın bu tür yalan haberlere, bir koruma memuru alacaksınız insanları kaç senedir bekletiyorsunuz yazık sizin gibi yetkililere, oturduğunuz yerden siyaset yapmak çok kolay bu insanlar ekmeğinin peşinde bırakın artık insanları avutmayı zaten polisler korumalık yapıyor siz hala neyin derdindesiniz alacaksınız alın almıcaksanız almayın…

 3. muaa dedi ki:

  Ya yeter artık bu alımlar ne zamn olcak devlet bizimle alay mı ediyor ya.

 4. Ramazan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Ben T.S.K.’da 2 yılı aşkın bir süre uzman çavuş olarak çalıştım ve kendi isteğimle sözleşmemi fesih ettim.
  657 sayılı devlet memurları kanunun 92. maddesinin son fıkrası hükmünce ”boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile 657 sayılı kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler”
  bu kanuna göre her hangi bir kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmek için ne yapmam gerekiyor kpss ye girmeli miyim ? bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi yardımcı olursanız sevinirim

 5. Mirac dedi ki:

  kpss puanı kaç olur

 6. dilek dedi ki:

  arkadaşlar uzun süredir beklemekteyiz ne zaman kesinleşecek koruma memuru alımı net bilgisi olan var mı umudumu kaybetmeye başladım masal lütfen bilgilendirir misiniz çok teşekkür ederim

 7. kübra dedi ki:

  arkadaşlar yaş sınırı kaç olacak bilen var mı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kübra,
   Henüz açıklanmadı. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 8. munevver dedi ki:

  Merhaba koruma güvenlik memurları güvenlikle rin yerine alınıyor , peki onca güvenliğe ne olacak ?
  Lütfen bi bilgi verin .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Münevver,
   Bu konuda hükümet tarafından bilgi vermiyor.

 9. faruk dedi ki:

  kpssden 40 60 deniliyor 60 üstü alan giremeyecekmi lütfen bi cvp yazın???

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Faruk,
   Sınır o. Yani girecek.

 10. emir dedi ki:

  kurumlarda kadrolu çalışan devlet memuru koruma ve güvenlik ünvanlı lar var onlar ne olacak

 11. Sevim dedi ki:

  bu sitede üni. mezunu… başka sitelerde lise meznunu alım olacagı söylenio.. ??

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Sevim,
   Sitemizdeki tüm haberleri okursanız sevinirim.

 12. olmaz ki dedi ki:

  birde simdi güvenlik belgesi istiyorlar . olmayan yine giremiyecek olanda saten suan özel güvenlik işindedir. güvenlik yapanları direk olarak koruma memuru yapacaklar . 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Bununla ilgili bir haber yapacağız. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 13. olmaz ki dedi ki:

  tmm koruma alacaklarda hem 6 ay egitim verecekler hemde özel güvenlik belgesi istiyorlar .bu nasıl iş ya 

 14. murat dedi ki:

  MASAL “Başvuranlar, KPSS sonucuna bakılarak kadroya alınacak.”  denilmiş.  hangi sonuçlara göre?  2012 kpss sonuçlarına göremi,  iyide biz geçenseneki kpss girmedikki !!! nerden bilelim  2013 te  alım olacağını,  böyleyse  büyük saçmalık olmuş  bende dahil olmak üzere   binlerce insan 2012 de kpss ye girmedi  

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Son yazdığımız habere bakarsanız sevinirim.

 15. Hayrettin dedi ki:

  Peki neden ne varki tırnak kemirmede 🙂

 16. Hayrettin dedi ki:

  Masal, tırnak yiğenleri pmyo almadıklarını duydum. Bende tırnaklarımı yemiyorum ama kemiriyorum sence beni elerler mi ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Hayrettin,
   Görürlerse elenirsiniz.

 17. züleyha dedi ki:

  selamlar peki özelgüvenlik gidiyor koruma memuru geliyo sözünden çalışan güvenlikler ne olcak yani şimdi işinden mi olacak onların yerine korumam memurlarımı görev yapacak..bunun hakkında bilgi verirmisiniz

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Züleyha,
   Öyle görünüyor.

 18. ferhat dedi ki:

  bende olmak istiyorum güvenlik sertifikamda var ama üniversite gidiyorum acaba bende başvuru yapabiliyormuyum?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ferhat,
   Henüz belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 19. Serdar Koşar dedi ki:

  BAKAN MUAMMER GÜLER LİSE MEZUNU ALINACAK DEDİ KAÇ AYDIR…ŞİMDİ TUTMUŞ ÜNİVERSİTE MEZUNU ALINACAK HABERLERİ ÇIKMIŞ ?? ÜNİVERSİTE MEZUNU OLSAM DİREK POLİSLİĞE GİRERİM !! SALAK MI BU MİLLET KORUMA MEMURLUĞUNA GİRSİN ?? KPSS NE ALAKA ?? KORUMA MEMURLUĞU İÇİN KPSS ŞART OLSAYDI HERKES GİRERDİ !! DAHA YENİ ÇIKTI NASIL KPSS GİRCEZ MANTIK DIŞI HAREKETLER !!

 20. uzman hakan dedi ki:

  ya emrah gardasım koskoca tsk mensubusun ne ısın var boyle yerlerde kavgaya falan hep senı atacaklar en one.sıvıl ınsanların kahrı cekılmez gardas.

 21. ORHAN dedi ki:

  teşekkür ederim verdiğin bilgiler için masal inşallah kpss istemezler gerçi seçim yanaştığı için çok fazla şart koyacaklarını sanmıyorum bütün kesime hitap edeceklerdir zaten çok fazla şart olursa yeterli başvuru olmaz polislikte de o yüzden puanı düşürüyolardı…

 22. ali dedi ki:

  Mrb koruma memuru için lise mezunu arayacalarını bildirmişleri sonradan neden döndüler 

  ve eski haberde polis maaşında alacaklarını sölemişlerdi ama şimdi askari maaş olduğunu söylüyorlar 

  Lütfen cvp .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Bu basının yorumu. Son kararı TBMM verecek. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 23. ufuk dedi ki:

  En son alımlar 30 bin kişi olacak ilk 10 bin kişi lise mezunlarından olacak diye duyurdular şimdi bu ne? Hangi söylediklerine inanacağız? Biz vatana hizmet ederiz her türlü fedakarlığı yaparız, türlü türlü haksızlığa adaletsizliğe uğrarız, her zor şartta çalışırız ya sabır deriz, Seçkin kesime bir yasa çıkar parasını verir bedelli askerlik diye tatil yapar, üniversite mezunu kısa dönem gelir ayrıcalıklı davranılır. Memur alımı yapılırken bari en azından biraz adaletli olunsun onu geçtim artık söylenilen sözün arkasında durulsun önce 10bin lise mezunu alınacak diyip sonra bunu üniversite mezununa çevirmek ne demek? 10bin lise 10bin yüksek okul 10bin üniv. mezunu alınsın ayrıcalık da istemiyoruz lise mezunuyuz diye dertler çileler bize mi olacak? Allah(c.c.) korkusu olsun biraz en azından umutlandırmasalar. (lise + yüksek okul + üniv.  Kpss 60veya70puan şartı olsun) + ö.g.g. kimlik şartı aransın + uygun fiziki şartları belirlesinler boy/kilo + hiç olmadı fiziki yeterlilik sınavı yapsınlar. Lise mezunuyum kpssp94:70puan keskin nişancıyım(belgeli brov.li** :)) + Bilgisayar bilgim var(certf.)+Telsiz bilgim var(belgeli)+Ehliyet var(araba yok:)) Vatan sevgisi desen sonuna kadar. Zaman herşeyi yıpratıyor insanların bilgileri körelmeden vatana millete faydalı hale gelmesi için hükümet(devlet) elinden geleni yapmalı en azından adil olmalı veya sözünde durmalı. 

 24. uğur semen dedi ki:

  masal  koruma memuru üniversite ve özel güvenlık sertıfıkasındanmı ıbaret  kpss puanına gore alım oalcak böyle saçmalık varmı ya zaten kpss ıı puan alsaydık zaten yerleşırdık dımı 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Uğur,
   Bence haber kaynakları iyice saçmaladılar. Siz sitemizi takip etmeye devam ediniz.

   1. uğur semen dedi ki:

    tşk masal

 25. emrah dedi ki:

  admin geçenlerde bir açıklamada şöyle diyor : askerlikte şuan görev yapan uzman çavuşların alınacağı söylendi bu bilgi doğrum söylentimi bize yardımcı olun kpss olursa veya ygs olur ise 2014 mart ayındaki sınav puanındanmı değerlendirme yapılacak yoksa 2013 yılında girilen ygs puanından , bizi bu konuda aydınlarır iseniz çok seviniriz teşekkürler…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Emrah,
   Öyle bir haberle alakası yok. Uzman çavuş formülü söyleniyordu. Yani sözleşmeli olsun deniyordu. Sitemizi takip etmeye devam ediniz. henüz net bilgi bulunmuyor.

 26. ORHAN dedi ki:

  masal  sence şartlar nasıl olur yardım edrsen çok sevinirim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Orhan,
   Bekleyip göreceğiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 27. ORHAN dedi ki:

  admin ben bu siteyi uzun  süredir takip ediyorum genelde dedikleriniz çıkıyor o yüzden size göre koruma memurluğunun şartları ne olur kpss isterler mi liseden alım olur mu vs teşekkürler şimdiden

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Orhan,
   Net bilgi olmamakla birlikte lise mezunu alımı olur. Ya ygs ya Kpss’den istenen puanı geçmeniz istenir ve yetenek sınavına alınırsınız. Bu bir tahmindir. Kesin bilgileri sitemizde ayrıca yayınlayacağız.

   1. nabi dedi ki:

    ygs diyosun kpss diyosun sayın masal bu sene kpss oldu mu ? veya ygs ye girerken bu olay piyasad abile yoktu bu işe basvuracak ınsanlar ne alaka ygs kpss bu olay onlardan sonra çıkan bi olay umudumuzu kırma istersen

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Nabi,
    Biz haberlerde çıkanları yazıyoruz. Bir ikincisi umudunuzu kırmak için söylemiyoruz. Gerçekleri yazıyoruz. İster inanın ister inanmayın.

 28. tarık dedi ki:

  hani lise mezunu olmak yetiyordu.Güvenlik sertifikası ve üniversite mezunu şartıda nerden çıktı.Madem daha hiç bişey belli değil neden boş boş kafa karıştırıyosunuz.başvuru şartları bunlar bunlar diyosunuz.başka sitede başka yazıyo .

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Tarık,
   Bunlar bir haber. Alınganlık göstermenize gerek yok. Biz haber kaynaklarının haberlerini paylaşıyoruz.

 29. hasret dedi ki:

  ya saçmalık görün bakın yine lise mezunlarından alınacak 10 bin kişi sonradan 20 bin kişi daha alınacak o zaman üniversite mezunları başvurabilecek. sertifika falan filan hikaye bence o zaman niye 6 ay eğitim görücez ki ? ayrıca mülakat şart tipe de bakılacaktır. Hem lise mezunu işsizlere iş imkanı sağlamak içinde adım atılacaktır öyle denilmişti. ayrıca şunu da unutmayın önümüzde seçimler var 😀 bu millet ne gördüyse seçimlerden önce görür kafanızı yormayın boşuna. zaten üniverste mezunu sıkıntı çıkarabilir. ayrıca oldu artık yani onlar oralara yerleştirler diye biz yerleşemedik mezun olsunlar bu işide onlar kapsın bütün kapılar onlara açık olsun ne ala. biz üvey evlat mıyız ey ahali sorarım sizee 😀 

 30. arif dedi ki:

  merhabalar, ben koruma memuru alımı hakkında bazı şüphelerim var. alınacak olan koruma memurlarını, devlet, genel olarak şartlar koyuyor;boy, yaş vb… peki alımların sadece bir kağıt parçası olan sertifika ile mi ölçülecek. şunu sormak istiyorum, devlet genel olarak lise mezunu , üniversite mezunu da alsın hadı diyelim. bu kadar emek, öğrenim bir kağıt parçası denilen sertifikaya karşı eşleştirilirse, sertifika karşısında boş mu kalacak. sanki özel şirket koruma memuru alacakmış gibi davranıyorlar ve asılsız söz söylüyorlar. milleti moralini bozuyorlar. devlet herkesi okutuyorsa herkesi eşit şekilde alacak deyil mi? yani özel şirket gibi davranmaz değil mi? sorum bu kadar.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Arif,
   Hiç bir şey belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 31. cem dedi ki:

  Herkese mrb ; acaba ne zaman bu alımlar olucak ve ne şart arıyacaklar.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Cem,
   Belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 32. mahmut dedi ki:

  merhaba ben üniversite mezunuyum ama kpss lise düzeyine girmiştim 2010da ben başvurabilirmiyim

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mahmut,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 33. nabi dedi ki:

  Kpss muhabetıne de gelınce ee zaten bu sene kpss sınavı olmadı hangi kpss puanına göre alıcaklar huriyet bildiğiniz üzere saçmalamiş bekleyin ve görün Allahım hepimizin hak ettiğini verir inş 

 34. nabi dedi ki:

  Ben biraz önce egm yı aradım adam bana ne dedi biliyomusunuz? .. ordakı haberlere ınanmayın onların ki tamamen duzdurme bakanların ağzindan cıkan seylerı yorumlama daha ortada fal yok yumurta yok sadece alacaklarını kesinleştirdiler dedii yani arkadslar buda sabaha kadar da konussakk boşş.. ama anlıyorum sizi birinin ağzindan cıkacak bişeyy sizi mutlu edecek sanki oyle hıssediyorssunuz sabredın sabredın 🙂

 35. özkan dedi ki:

  unuversıte ve kpss sartı kesınleştımııı … unuverste mezunu dıyınce acaba ön lısansta ıcındemı bunun

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Özkan,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 36. AlimCan dedi ki:

  Bu üniversite mezunundan kasıt 4 yıllık mı yoksa önlisans mı? Yine bi dolu bilgi kirliliği…

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Alim,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Bunlar sadece haber sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 37. mahmut dedi ki:

  bundada boy ararlarmı acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mahmut,
   Tabiki boy sınırı olur.

 38. YENER dedi ki:

  9uncu sinif bilmiyorum tam tükiyede ne olarak geciyor diye ama internete karisik seyler
  yaziyor orta ögretim de yazyior

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yener,
   Henüz belli değil. Sitemizi takip etmenizi öneririm.

 39. YENER dedi ki:

  merhaba
  adim yener güler almanyada yasiyorum
  ilk ögretim megzunuyum
  9 sinif oluyor almanyada
  ben türkiyede polis olmak istiyorum yasim 25
  öyle bir imkanim var mi diye sorcaktim

  sevgiler saygilar almanyadan selamlar

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yener,
   Yaşınız büyük olarak görünüyor.

 40. murat dedi ki:

  bence belli bişiyok üzman çavuş formulu uygulanacak diyorlar di oo ne oldu hepsi havaaa net bişi yokkk hürrüyetişteeee

 41. kenan dedi ki:

  saçma haber hbence hepsi kullaktan dolma haberler  bu sinav yeni yani türkiye çapinda bir ilk hem kpss diyor vede üniversite mezunu diyor büğün durup düşündüğümüzde  üniversite mezunlari pmyo  mezun olanlarin aşağisinda bi sevyede olacak  bu ilerde büyük sorunlara yol acabilir

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kenan,
   PMYO mezunları da üniversite bitiriyorlar. PMYO mezunlarının altında olmalarında ne gibi bir sakınca görüyorsunuz?

 42. tetikci dedi ki:

  admin öncelikle merhabalar ben üniversite mezunuyum ama sertifika yook başvuramıcaz mı o zaman gitti desene hayallerimiz yine ne olur acil cevap lütfen 🙂

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Henüz net bilgi yok. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 43. Yusuf dedi ki:

  Dostum  kımlık kartı dedgne gore gırme ımkanm varmı  Özel guvenlık kartım var. Lise mezunuym.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yusuf,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 44. Ayhan dedi ki:

  Guvenlık sertıfıkası olmayanlar  koruma memuru olmak sertifika için almak mı gerekiyor

 45. kağan dedi ki:

  merhaba sayın site yöneticisi ben şunu merak ettimde çoğu internet sitelerinde bu haberle ilgili olarak şunu yayınlıyorlar öncelik olarak lise mezunu daha sonra 2 yıllık üniversite mezunu alımı yapılacak die yayımlar yayınlanıyor siz neye dayanarak veya nereden öğrendiğiniz bilgilerle öncelik olarak ünüversite mezunu olanlar alınacak die bir yayımda bulunuyorsunuz öğrenebilir miyim ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Kağan,
   Haberin altında kaynağı yazıyor. Okuma özürlü müsünüz? Sizde okuyup Koruma Memuru olacaksınız öyle mi? Türkiye’nin durumuna acırım.

 46. erkan dedi ki:

  Mrb anladigim kadariyla biz lise mezunlari
  Basvuramayacagiz dogrumudur……..

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Erkan,
   Bu haberler öyle çıksa da ben lise mezunu alınacağı yönünde ümitliyim.

 47. onur dedi ki:

  mrb özel güvellik de yazmışsınız peki silahlı olmasımı gerekiyo 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Onur,
   Belli değil sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 48. caglar dedi ki:

  hangi tarhler arasında olack 2013-2014 mü

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Çağlar,
   Hiç belli değil. Bekleyip göreceğiz.

 49. burhan dedi ki:

  bana bak masal net bilgin yoksa haber yapma hani lise idi oyun mu oynuyosun burda
  ünüversite yazma kardeşim şimdiden milleti yanlış bilgilendirme

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Burhan,
   Biz haber kaynaklarından haber alıyoruz. Dikkatini çekerse altında kaynak var. Kafamızdan haber yapmıyoruz.

 50. Fatih dedi ki:

  önce sevindirirler sonra sevincimizi kursamızda bırakırlar.

 51. ceren dedi ki:

  önce liseydi şimdi ün.mezunları dıyolar bu ne ya böyle saçmalıkmı olur dalgamı geçiyorlar bu hiç hoş birşey degil yanı yetkilelere seslenıyoruz artık net bı açıklama yapsınlar..

 52. çağlar akkaya dedi ki:

  ya bir haberde kpss ye bakılmıcak diyor burda kpsss sonucu göz önünde bulunuyor ve birde şu durum var illa güvenlik sertifikası olması sartmı koruma memuru olmak içiin bence cok sacma cunku zaten secıldıkten sonra 4 veya 6 ay eğitim aldıktan sonra göreve başlıcaksın

 53. seyit bal dedi ki:

  spor bakanımızın böyle bı açıklaması yok konuşmasında böyle bı şey gecmyor üniversite mezunu kpps falen demiyro gcen ay içişleri bakanızm acıklama yaptı bzzat kndısı konuya acıklık getrdı boy kılo nomrları farklı olçak dye drek kpps den alınırsa elemeli siitem nasıl olçak bugün özel gvlık kursları 1.50 boyundakı bı kişye bıle sertifika veriyor nasıl olçak elelme olçak ayrıca ekimde meclisde olçak sonra cumhur başkanı imzalayacak onun imzasından sonra 3 ay sonra resmi gazte yürürleğe grcek yani nerden bakılırsa şubat sonu mart gididir sayın muamer gülerin açıklamasına bakınız mantık hatasına düşmeyin polisin yardımcı sınıfı olçak koruma memurları üniversite mezunları kpss den direk polis olark gidiyorlar zaten .

 54. kadir dedi ki:

  hani liseliler başvurabilecekti :))) yediler bizi yine

 55. Yusuf dedi ki:

  Selam Özel qüvenlik kartımı yeni aldm kpss den 65  puan aldım gırme ımkanım varmıdır boy kg  ıyı  bır bilglendrrsenz memnun olurum. . .. .   Lise mezunuyum   Özel guvenlık kımlk kartm var.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Yusuf,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 56. seyit bal dedi ki:

  hepniz cnntrk kanld habrne göre yorum yapıyornsuzn gercekten öyelmı haberde lisans yüksek lisans mezunları dyor ama bıde bu var önlisans demiyro 2 kere izldiem aynı hebrı sadce lisans yüksek lisans mezunu dyor daha net bı şey yok ekimde cıkar meclsden o yüzden fazla giderli atarlı konuşmamak lazım haberi veren dha ajansı başbakanlığa bağlı olan anadolu haber ajansında böyel bı bligi haber yok üniversite mezunu demiyro o o yüzden haberi iii okyoun mantık hatası düşmeyin ünirste mezunları zaten polis olyro drrek kpss ye yanı polise bağlı yardımı sınıf koruma mmru böyel değilidir.. öyel değil mi admin..her şet ekimde meclisde belli olur zaten….

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Seyit,
   Bence Lise mezunu alımı olur. Ben halen öyle düşünüyorum.

 57. hakim dedi ki:

  Yaw arkadaş bu ne saçmalıktır anlamadım madem  10 bin üniversite mezunu alacaktınız milleti niye umutlandırıyorsunuz….

 58. orhan dedi ki:

  bu kpss nerden çıktı zaten yeterlilik sınavı yapacaklar hem o geçen yıl yapıldı bu n yıl da süresi doluyo hem özel güvenlik serfitikası lazım dediler aldık daha ne şartı arıyolar 

 59. esma dedi ki:

  30 BİN TANE ADAMI ÜNİVERSİTELİ Mİ ALACAKSINIZ YAZIK YA.. YA OKUYAMAYAN İNSANLAR ARTIK LİSELİYE FELAN EKMEK YOK ÖL DİYOSUNUZ YANİ … DEVLET KAPISI HERKASE AÇIK OLMALI DEVLETİN GÖREVİ UMUT TÜKETMEK DEĞİL ÜMT VERMEK VE ADİL SEÇİM YAPMAKTIR

 60. esma dedi ki:

  NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYO BU NE YAAAAABİDE BOY KİLO KAZIĞI YAPARLAR ELE BABAM ELE

 61. uğur semen dedi ki:

  MaSaL < kpss  sınavından başarılı olanlar birde üniversite mezunları tercıh yazıyo aydınlatırsan sevınırım masal.
               teşekkürler.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Uğur,
   Ne konuda aydınlatmamızı istiyorsunuz. Henüz hir bir şey net değil diyoruz!

   1. nabi kaplan dedi ki:

    MAsal lütfen cevapla yorumla sadece sence kpss sartti ararlarmı uni mezunuyum ben?

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Nabi,
    Hiç bir şey belli değil.Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

   3. nabi dedi ki:

    sadece senın yorumunu merak ettım sence ?

   4. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Nabi,
    Bilemiyorum. Bence böyle olmaz.

 62. KADİR dedi ki:

  BAŞTA LİSE DÜZEYİNDE ALINACAKTI SONRA NEDEN DEĞİŞTİ BENCE YETERLİLİK SINAVINDA GEÇEBİLECEK KİŞİLERİN ALINMASI LAZIM BUNUN LİSE ÜNİVERSİTE DİYE AYRILMAMASI GEREKLİ..

 63. nabi kaplan dedi ki:

  Madem kpss ile alacak seneye alsınlar ınsanlar kpss ye girmemiştir kpss sınavı varken bu yoktu ya boyle bısey varmı ya burdanda umudumuz kırıldıııı

 64. bayram dedi ki:

  slm admın once lıse mezunları ıcın alım yapılacak denıyordu sımdı unuverste mezunu dıye yazmısınız bu ısın aslı astarı ne ?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Bayram,
   Net bir bilgi değil. Sadece haber. Biz kaynak gösterip haber yaptık.

   1. bayram dedi ki:

    eyvallah admın bıde ben bu sene pmyo kazandım ıntıbak egtımı yaptık fakat gozde renk korlugu var dedı goz doktoru saglık raporundan dolayı elendım ıstanbul cerrah pasa tıp fakultesındende saglam raporu aldım ıtıraz etmem ıcın ne yapmam gerek  bır bılgın varmıı

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Bayram,
    Bu konuyu avukata danışırsanız daha iyi olur.

 65. nabi kaplan dedi ki:

  Ben universite mezunuyum kpss ye girmedimm nasıll yani giremicem mi acil cevap

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Nabi,
   Henüz belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 66. murat dedi ki:

  yaa mantikken baktiğimizda zaten 6 ayy eğitim verilecek ne sertikasi

 67. murat dedi ki:

  inşlahh lise olur

 68. DENİZ dedi ki:

  Merhaba arkadaslar polis memuruyum bende konuyu sızler ıcın yakınen takıp edıyorum Masal ve Razaman arkadasımızın da belırttıklerı gıbı konu tasarı asamasındadır. ancak suan emnıyet hızmetlerı sınıfı personel olarak calıstırılacak olmaları yanı hızmet sınıfları polıs memurları ıle aynı hızmet sınıfında olacakları ve sınavla polıs olabıleceklerı gıbı bazı konularda mutabakat var gıbı. Mudurlerımız hızmet sınıfı aynı egıtım sevıyesı unv mezunu olan guvenlık gorevlısı ve onun bır nevı ussu kabul gorecek polıs memurlarının bır kısmının 2 yıllık pmyo mezunu olmalarının ılerıde ıdare mah. tasınmasından kaygılılar. bu gorusun etkın olacagı kanaatındeyım. fıkrın unv mezunu olsun yonunde beyan edılemesı fakulte mezunu ıssız oranını dusurmek amaclı ancak uygulamada ortaya cıkabılecek aksaklıklar nedenıyle egm cekıncelıdır. 

  kısaca gorusmeler netlesmeden ne desek bos onumuzde secımlerın olması bana lıse mezunu tescıhının agır basacagı kanaatını verıyor

  saygılarımı sunarım

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Deniz,
   Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 69. murat dedi ki:

  lise mezunu denildi lütfen sözünde dürsünlar   2yıllık üniversite okuyan çokmü bilgili oluyor haaaaaaaaaaaaaaa

 70. murat dedi ki:

  admin kaedeş lise mezunlari  alınmayacakmi bu bilgi kesinmi acaba

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Hiç bir şey kesin değil. Kanun çıkmadan kesinleşmez.

 71. Hüseyin Albayrak dedi ki:

  ben lise mezunuyum madem üniversite mezunları alıncak o zaman insanları boş yere ümitlendirmeyin ben bu sene mezun oldum ilk haberlere baktım en az lise mezunu dendi sertifika flan da bahsedilmedi oysa şimdi üniversite mezunları sertifikaları olanlar alıncak ayıptır insanları boşuna ümitlendirmeyin

 72. umut dedi ki:

  Masal yorumlarda henüz belli değil diyorsun peki bu başlıktaki haberin kaynağı nedir. Başlıktaki bilgilere nerden ulaşıldı. 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Umut,
   Kaynağı en altında yazıyor. 🙂

   1. umut dedi ki:

    Zeynep GÜRCANLI – Hürriyet Bu kişi bu bilgileri nereden aldı ortada hiçbir kaynak yokken.

   2. MaSaL dedi ki:

    Merhaba Umut,
    O kişiyi arayıp sormanız gerekiyor.

 73. gülay dedi ki:

  Lütfen artık şu yaş sınırı yükseltilsin sürekli bi30 olayı sürekli yaş sınırı yüzünden bişeylerden muaf kalmak artık bizim içinde katlanılmaz oldu bende üni.mezunuyum ve özel güvenlik kartına sahibim osertifikaları alırken harcanan para ve emek hiç mi düşünülmüyor yıllarca kpss kazanmak için harcanan emekler bikapı açılıyorsa bu yaş olayıda artık dikkate alınsın ve bizlerde düşünülsün. 

 74. Müberra dedi ki:

  merhaba ben kpss’ye girmedim  lise mezunuyum alınırmıyım acaba.. 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Müberra,
   Henüz net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 75. Osman dedi ki:

  kpss puanı kaç üzerinden alınacak.

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 76. Osman dedi ki:

  Ben 31 yaşındayım silahlı güvenlik görevlisiyim Önlisans mezunuyum koruma memuru olabilirmiyim. 

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Osman,
   Belli bir şey bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 77. leyla dedi ki:

  admin Koruma memurluğu için üniversite mezunu ve güvenlik sertifikası olan gençler arasından seçim yapılacak demişsin yani güvenlik sertifikası olmayan lise mezunları başvuramayacakmı?lise mezunları kotruma mememuru olamayacak mı? bunu açıklığa kavuştutrurmusun admin

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Leyla,
   Haberin en altını okursan bizim demediğimizi anlarsınız. Bu bir haber. Bizde haber vermek istedik. Bence yine lise mezunlarından alım olur.

 78. MRB dedi ki:

  ÜNİVERSİTE 4 YILLIK MEZUNLARINA YAŞ SINIRI VARMIDIR BU KONUDA BİLGİ ALMAK İSİTYORUM

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Tabiki olacaktır. Ama net bilgi bulunmuyor. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 79. ozan dedi ki:

  hani lise mezunlarından da seçilecekti?

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Ozan,
   Ben halen lise mezunları arasından seçileceğini düşünüyorum.

 80. mecid dedi ki:

  yani guvenlık sertifikası  olmaz ıse alım yok  mu yani.ben lısans mezunuyum fakat guvenlık sertıfıkam yok gırme hakkım yıne de varmı

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Mecid,
   Henüz net bilgi yok. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 81. Fuat Özkan dedi ki:

  Sabırsızlıkla bekliyorum önlisans mezunuyum herkesin hakkında hayırlısı.

 82. cimbom_1905 dedi ki:

  ne gerek var koruma mumuruna pomem alımları artırılsın

 83. hakan dedi ki:

  Ben şimdi Lise mezunuyum. açıkdan da 2 yıllık blum okuyorum. ben giremıyorum. sence Lise Mezununa çekerler mi Alım Sartlarını ?

 84. balım dedi ki:

  Ilk yapilan aciklamada lise mezunlari oncelikli denildi simdi ise universite yonunde aciklama yapiliyo insani bosuna umitlendirmekten baska bisey degil bu 

 85. şükrü çoban dedi ki:

  Masal gerekçen ne neden olmaz sence

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şükrü,
   EGM üniversite mezunu polis alımında şok oldu. Çünkü kurumu değişikli oluyor. Ayrıca POMEMleri ekipte çalıştıramıyorlar. Kalmış ki koruma memuru olarak çalıştıracaklar. Hiç zannetmiyorm. EGM yine bir kazık yer eğer üniversite mezunu olursa.

 86. şükrü çoban dedi ki:

  Ne üniversitesi ne kpsssi aarkadaş ne ddediğiniz belli
  değil

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba Şükrü,
   Bende üniversite olacağını sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz.

 87. bayan işsiz dedi ki:

  tamam da başvurular ne zaman ? lisans mezunuyum bende takip ediyorum haberleri ama başvuru tariihi yok 🙁

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Henüz belli değil. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

   1. Ramazan dedi ki:

    Haklısın ” MaSaL ” daha önce şu açıklama yapılmıştı. Şu şekildeydi :
    24.05.2013 BASIN AÇIKLAMASI

    Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” alınması projesi ile ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

    Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki kanun çalışmaları devam etmektedir.

    Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir