Paem Nedir?

Paem MaSaL
sponsorlu reklam
Paem Nedir

Paem Nedir

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene Polis Akademisi Başkanlığı Ankara, İzmir ve İstanbul’da üniversite okuyan kişiler arasından FYO alımları gerçekleştirmişti. Anlaşıldı ki FYO alımları adaletsiz ve bir o kadar saçma… Bu nedenle 4 yıllık üniversite (lisans) mezunları arasından KPSS puanı ile Polis Amiri almaya başlayacak. İşte buna Paem denilmektedir.

Paem alımları ile ilgili henüz yönetmelik yayınlanmadı ancak kısa bir süre içerisinde yayınlanacağını düşünüyoruz. Üniversite (lisans) mezunları KPSS puanları ile artık PAEM’e başvuruda bulunabilecek. Yine üniversite mezunları KPSS puanları ile POMEM’e başvurabilirler. Pomem mezunları teşkilata Polis Memuru olarak başlarken Paem mezunları teşkilata Komiser Yardımcısı olarak başlar.

Paem ile ilgili detaylı bilgileri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Paem Nedir?” üzerine 12 yorum

 1. Duygu dedi ki:

  Pomem için kpss b grubuna girmem gerekli mi yoksa p3 puanı yeterli mi ve boyda hiç esneme yapmıyorlar mı?

  1. Mavi dedi ki:

   Sorularınız için forumumuzu kullanın.

 2. eren dedi ki:

  Pomem ve paem arasında nasıl bi fark var yani komiser olarak ve memur olarak çıkmakdan baska.. Yani puan farkı mi var giriş puanı mi farkli?

 3. Şeyma dedi ki:

  Bu sistem bi harika oldu dostum! 4 sene yatılı ve aşırı disiplinli bir yerde kalamam diyerek vazgeçerken bu sistem yetişti imdadıma! Birde komiser yardımcısı çıkıyorsun. Neyse daha 4 senem var. Sistem iyice oturur o zmana kadar. Kenidmi çok şanslı hisstttim.)

  1. Meçhul Adam dedi ki:

   4 sene liseyi bitireceksin,daha sonra yüksek öğretime geçiş sınavına gireceksin yetmeyecek lisans yerleştirme sınavına gireceksin 4 yıllık üniversite kazanacak puan alacaksın bu sınavlardan daha sonra kazandığın 4 yıllık üniversiteden başarıyla mezun olacaksın üstüne birde Kamu Personeli Seçme sınavına girecek ve gerekli puanı alacaksın ondan sonra polis amirleri eğitim merkezine başvurarak mülakattan geçmeyi başaracaksın sonra onunda eğitimini alıp mezun olup görevine atanana kadar 30 yaşına geldin bile.Onun yerine gider savaş pilotu olurum ya da harp okuluna girerim üstelik polislerden de daha çok yetki ve maaşa sahip olurum düz mantık.Kurmay subaylık yaparım jandarma olarak.Ne diye uğraşayım? Esas aşırı disiplin ve yatılı dediğin harp okuludur.Bu tarz okullar korkulduğu kadar değildir.Sadece sabrınızı sınarlar.Adam koşu yaptırır 2 saat koşarsın mesela.Çalışkan adam değil sabırlı adam kazanır.Sabırsız olanlar son sınıfta bile kaçmaya kalkıyor.Birde o açıdan bakmak gerekir.Doktorluk ya da hukukçuluk da alternatiftir.Hakim ve savcıların dokunulmazlığı vardır.Maaşı da dolgundur.Polislik için bu kadar uğraşmak bana göre mantıksız.

   1. MaSaL dedi ki:

    Merhaba,
    Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 4. esin dedi ki:

  sadece izmir ankara ve istanbuldaki üniversiteden mi alıyor ne saçma

 5. vuralhan dedi ki:

  Pomem tum universite mezunlarini (lisans) kpss ile aliyor peki paem butun uni mezunlarini kabul ediyor mu?

 6. erdi dedi ki:

  mrblar. ben gecen yıl ege unv.turk edebiyatı 4.sınıfı bitirdim, ama alttan sadece 1 dersim kaldı.bu yıl onu verirsem mezun oalcağım. yukarda 3 ve 4.sınıf öğrencileri ifadesi geçiyor.alttan dersimin olması beni 4. sınıf öğrencisi konumuna getirir mi ? yani ben de başvurabiir miyim. bir de adı geçen kpss sınavı, bu yıl yapıacak olan sınav mı?

  1. ziya dedi ki:

   evet kardesım  😉

 7. muradiye dedi ki:

  FYO değil de PAEM 🙂 isim değişikliği

 8. fatih dedi ki:

  Peki admin paem için tüm üniversiteler geçerli mi yoksa sadece İstanbul Ankara ve İzmir için mi geçerli bide bölüm fark ediyo mu?? 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir