PÖH Parkur Karmaşası!

Pomem Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Sevgili PÖH Adayları,

Bildiğiniz üzere son günlerde PÖH parkuru ile ilgili bir çok iddia ortaya atılmakta. Bu iddiaların ortaya çıkmasına neden olan ise EPOHDER yani açılımı Emekli Özel Harekatçılar Derneği’dir. Peki kimdir neyin nesidir bu dernek? Sizlere bunu açıklamaya ve bir kaç analiz yapmaya çalışacağım.

Bildiğiniz üzere bu dernek birden ortaya çıktı. Yani çoğu kişinin bu dernekten haberi yoktu. Aslında birden ortaya çıkmış bir dernek değildir. Dernek geçen yıl kurulmuş, emekli özel harekat polislerinin bulunduğu bir dernektir. Tabi aktif görevde olan özel harekat polislerinden de bu derneğe üye olanlar vardır. Derneğin kurucusu ve aynı zamanda başkanı eski emekli özel harekat polis müdürü Yesugay AKSAKAL’dır. Kendisinin özel harekat daire başkanlığına yakın olduğu söylenmektedir. Bu yüzden de facebook sayfalarında paylaştıkları parkurun gerçekten de çıkacağına bir çok kişi inanmaktadır.

Biz doğru ya da yanlış bu konuda her hangi bir fikir paylaşmayacağız Akademinin duyuru yapmasını bekleyeceğiz. Ancak çıkıp çıkmayacağı konusunda bir kaç analiz paylaşacağız. Öncelikle hemen üstte de yazdığım gibi derneğin gerek başkanı gerekse üyeleri emniyete yakın kişi & kişilerdir. Bu durumda içeriden bilgi alarak böyle bir iddia ortaya atmış olabilirler. Zaten facebook sayfalarını takip edenler biliyordur oldukça kesin konuşmalar ve paylaşımlar yapılmaktadır . Bu durumda akıllara iki durum gelmektedir;

Birincisi diyelim ki ortaya atılan bu iddia gerçekleşmedi ve hiç bir değişiklik olmadı. Bu durumda insanlar demeyecek mi ”Siz ne yalancı, utanmazsınız, insanların umudunu kırdınız sizin yüzünüzden her şeyi berbat oldu verin hesabını dolandırıcı, üç kağıtçılar . ”  vb. diye? Bu durumda büyük bir kargaşa, güven sorunu, itibar kaybı vb. olacaktır. Derneğin adı kötüye çıkacaktır, herkes kötü gözle bakacaktır. Çünkü sayfada kesin paylaşımlar yapılmakta, inanmayanlara ağır ithamlarda bulunulmaktadır. Bu ithamları burada şahsi bir sorun çıkmaması adına paylaşmayacağız, sonuçta kimseyi kötülemek, iftira atmak, yalan yanlış şeyler söylemek vb.  haddimize değildir. Öyle bir amacımız da kesinlikle yoktur. Ne derneğe ne de dernek üyelerine & takipçilerine kesinlikle her hangi bir ithamda ya da atıfta bulunmuyoruz. Sadece olası bir durumda oluşacakları tarafsız olarak yazmaktayız.

İkincisi üstteki durumun tam tersi, yani bu iddia gerçekleşti ve de değişiklik yaşandı. Bu durumda da insanlar demeyecek mi ”Bu akademiden nasıl bilgi sızıyor? Bu adamlar gerçeği nasıl öğrenmişler? Akademiden bugün bu sızıyorsa yarın ciddi bilgi ve belgelerin sızmayacağı ne malum? Biz nasıl güveneceğiz Akademiye ve de Emniyet Teşkilatına? Ciddi bir güvenlik sorunu var, bu çözümlenmelidir. ” vb. diye? Ki biliyorsunuz PÖH Başvuru Sisteminde açık olduğunu buradaki yazımız da sizlere paylaşmıştık.   Ve bu açıkla ilgili bize geri dönen de olmamıştı. Şartlara uyan / uymayan herkes başvuru yapmıştı. Ve biliyorsunuz ki bu olaylar ilk değildi. Daha önceki alımlarda da benzer olaylar yaşanmıştı. Bilgi sızdırılmış, kamuoyunda ve sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Yine aynı şey olabilir ki olmasa zaten ben dernektekilerin bu kadar açık ve net konuşacağını sanmıyorum, çünkü hiç birisi adlarının kötüye çıkmasını ve itibarlarının kötüye çıkmasını, kötü olarak anılmasını vb. istemez. Onlarında kendilerine göre bir dayanaklar & kaynakları var ki bu kadar açık ve net konuşabiliyorlar. İddialar doğru mu değil mi bilinmez, çıkar mı çıkmaz mı o da bilinmez ama gerçeği zaman gösterecektir, Akademi açıklama yaptığında öğreneceğiniz.

Bu durumda siz başvuran adaylara tavsiyemiz parkur değişsin ya da değişmesin tüm iddiaların gerçek olduğunu varsayarak bir çalışma & alıştırmak yapmak siz başvuran adayların zararına değil yararına olacaktır. Her ihtimali değerlendirmeniz de ve buna göre hareket etmenizde fayda vardır. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Bu yazımızla ilgili sorularınızı sitemizin forumlarında sorabilirsiniz. Forumlarımıza bağlanarak soru sormak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sitemizin Facebook Sayfasını beğenerek sitemizde yayınlanan tüm haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Sitemizin Facebook Sayfasını beğenmek için lütfen buraya tıklayınız. 

2016 PÖH Sınavlarına girecek olan adaylarımızın sınava hazırlanması için sitemiz tarafından yayınlanan cep telefonu / tablet uygulamamız için buraya tıklayınız. 

Selam, Saygı ve Sevgilerimizle.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“PÖH Parkur Karmaşası!” üzerine 3 yorum

 1. Pöh Gönüllüsü dedi ki:

  Bu durumda bu derneğin açtığı, günlük 20 lira ile çalışan kurslarına katılanlar diğer adaylara göre 1 adım belki 2 adım önde olacak, öncelikli olacak.. Kazanır mıyım kazanamaz mıyım bilmem ama, inşallah bu alımlarda hiçkimsenin hakkı yenmez.. Hakeden ve mesleğe gönlünü verebilecek insanlar seçilir inşallah.. Biz millet olarak rekor bir başvuru yaptık öyle veya böyle devletin kasasını da doldurduk helali hoş olsun.. Fakat söylediğim ihtimal gerçek olursa, hak yenirse en başta PÖH adı sarsılır.. Biz kendimizi gösterdik sıra devlette, sadece adalet istiyoruz…

  1. memet dedi ki:

   inş. kardeşim dediğin gibi hak yerini bulur torpilimiz yok ama ALLAH’ımız var gönül verdiğimiz sevdamız pöh var

 2. ali dedi ki:

  Kesinlikle doğru. Yani bu emekli özel harekatçılar derneğinin henüz resmi olarak açıklanmadan önce değişen parkur bilgisini sızdırıp kendi eğitmenleri için yani bu işi paraya çevirmek için facebook sayfalarında paylaşmaları çok illegal bir durum.

  Yani bugün resmi olarak açıklanmayan ve binlerce insanın beklediği parkuru bu dernek oradan sızdırıp insanlara ÜCRETLİ eğitim vermek için yayınlıyor şimdiden.
  O zaman ileride bu dernek daha büyük bilgiler alır polis akademisinden.

  Bence yetkililer bu konuyla derhal ilgilenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir