Polis Akademisi Fetö Tarafından Nasıl Kandırıldı?

Tüm Haberler MaSaL
sponsorlu reklam

Sevgili Polis Adayları,

Bir önce yazımızda sitemiz kurulduğu günden bu yana siyasi yazmadığımızı ancak susukunluğumuzu bozduğumuzu söylemiştik. Bir önceki yazımız olan SUSKUNLUĞUMUZU BOZDUK YAZI DİZİSİ -1 için tıklayınız. Arkadaşlar burada yazdıklarım ve yazacaklarım şeyleri yazmasam ve içimde kalsa gerçekten çok üzülecektim. Sizleri PARELEL yapı ve polis alımları hakkında bilgilendirmeye devam edeceğim.

Sizinde bildiğiniz gibi FETÖ ilk olarak dershanecilik sistemi üzerinden para kazanmaya başladı ve daha sonra büyüyerek devam etti. FETÖ önce eğitim sistemindeki çarpıklıklardan yararlanarak eğitim sektörüne el atmıştır ve gayette başarılı olmuştur. Daha sonrasında devlete sızdığında ise eğitim sistemindeki çarpıklıkları kendisi yapıp bunu dershaneleri ile kapatmaya çalışmıştır. Bu yazımızda sizlere örnek olarak Polis Akademisinin FETÖ tarafından farkına varılmadan nasıl kandırıldığını açıklamaya çalışacağız.

Polis Meslek Yüksek Okulları 2001 yılında yönetmelikle açılmış ve faaliyet göstermeye başlamıştır. PMYO’lar sizinde bildiğiniz gibi 9 aylık eğitim veren Polis Okullarının yerine açılmıştır. PMYO ile Polis Akademisi Başkanlığı daha modern ve ön lisans düzeyinde polis eğitimini hedeflemiştir ve başarmıştır. PMYO sınavları 2014 yılına kadar 4 aşamadan oluşacak şekilde düzenlenmiştir.

Bunlardan Birincisi Fiziki Yeterlilik, PMYO adaylarına mekik, şınav ve barfiks çektirme ile başlanılmış şuanda modern polis petnatnonu ile devam etmiştir. Polis petnatnonu kelimesi size uzak bir tabir geldiyse diğer ismi bildiğimiz parkurdur. Bu parkur polis okullarında beden eğitimi derslerinde polislerin ısınması için veya sınavlarda süre tutularak adayların test edildiği sistemdir.

İkincisi Mülakat, PMYO mülakatlarında eskiden PMYO adayının konuşmasına, el ayak koordinasyonuna ve bilgi becerisine bakılırdı. Bilgisini ölçmek için ise sorular sorulurdu ancak adayı elemeye yönelik soru sorulmazdı. Yani mülakattan elendim diye bir derdiniz olmazdı.

Üçüncüsü Ön Sağlık Kontrolü, Ön sağlık kontrolünde mülakata girmeden önce gözünüze, dişinize, kilonuza, boyunuza bakılır aday şartlarını taşıyorsa mülakatlara girmeye hak kazanırdı.

Dördüncüsü ise Yazılı Sınav, yazılı sınavda yönetmelikle belirlenmiş lise müfredatında şimdinin YGS kategorisinde 100 soru sorulur, puan sıralaması yapılır ve alınacak aday sayısına göre başarı sırası yapılırdı.

Ancak PMYO yazılı sınavı 17/25 Aralık Yolsuzluk operasyonları sonrasında Polis Akademisi tarafından yönetmelikten kaldırılmıştır. İşte bu yazımızda bu yazılı sınavın kaldırılması ile ilgili olarak Polis Akademisinin nasıl algı operasyonu ile kandırıldığını detaylandırmaya çalışacağım.

POMEM ALIMLARI NASIL ORTAYA ÇIKTI!

Pomem alımları ilk olarak 2005 yılında yapılmıştır. 06/05/2005 tarihli resmi gazete ile Emniyet Teşkilatı Kanunda tadilata gidilmiş ve 4 yıllık üniversite mezunları arasından polis alımı gerçekleştirilmiştir. POMEM sınavları PMYO sınavları ile hemen hemen aynı niteliğe sahiptir. Tek farkı POMEM SINAVLARINDA YAZILI SINAVIN OLMAYIŞIDIR! Ayrıca POMEMLER ESKİDEN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM DAİRE BAŞKANLIĞINA BAĞLIYDI! FETÖ Emniyet Teşkilatında güçlü iken bu yasayı diretmiş geçirmiş ve Emniyet Teşkilatı yazılı sınavsız sadece mülakatlara dayalı polis alımları gerçekleştirilmiştir. Nitekim halen gerçekleştirilmektedir.

POMEM ALIMLRINDAKİ BİZCE AMAÇ NEYDİ?

Çok basit olarak anlatacak olursak POMEM alımlarındaki asıl amaç üniversite mezunu işsizlerin iş bulmasını sağlamak değildi. Bizce FETÖ POMEM alımları ile yazılı sınavsız bir şekilde Emniyet Teşkilatının içine adamlarını düşük KPSS puanı ile yerleştirmiştir. Bu kadar basittir. PMYO’lar kurulmadan önce alımlar zaten böyle yapılmaktaydı. 9 ay eğitim veren Polis Okullarından mezun olan kişiler zaten polis oluyorlardı. PMYO ile bu laşkalık kaldırılmış ancak 2005 yılında tekrar yazılı sınavsız polis alımları devam etmiştir. Aşağıda bunların nasıl algıya dayalı olarak gerçekleştirildiği belgeleri ve örnekleriyle yazacağız .

GELELİM ASIL KONUYA POLİS AKADEMİSİ NASIL KANDIRILDI!

Sizinde bildiğiniz üzere PMYO yazılı sınavı 17/25 aralık yolsuzluk operasyonları sonucunda 2014 yılında gerçekleştirilmiştir. Ancak bunun zemini aşağıdaki belgelerdende anlaşılacağa üzere 13/11/2013 tarihinden çok önce atılmıştır. LÜTFEN BELGELERİ BAŞTAN SONA OKUYUNUZ!

2014-PMYO-Sınav-Sistemi-2 2014-PMYO-Sınav-Sistemi-Değişikliği-3 PMYO-Giriş-Yönetmeliği-Değişikliği-5 Pmyo-Sınav-Sistemi-1 PMYO-Yeni-Sınav-Sistemi-4 Polis-Meslek-Yüksek-Okulu-Sınav-Sistemi-Değişiyor-6

TARİHE DİKKAT!

Yukarıda evraktada gördüğünüz gibi tarih 13/11/2013 tür. Yani henüz 17/25 Aralık Yosuzluk dosyası açılmamış ve FETÖ PMYO sınavlarınadaki yazılı sınavı kaldırmak için girişimlere çoktan başlamış. Hatta kaldıki bu daha evrağın yazıldığı tarihtir. Yani bundan önce çoktan planlaması yapılmış ve PMYO yazılı sınavının kaldırılmasındaki çalışmalar başlatılmıştır. Daha sonrasında ise 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonları yapılıyor ve FETÖ bir terör örgütü olarak resmen tanınmaya başlamaktadır.

PEKİ POLİS AKADEMİSİ NEREDE KANDIRILMIŞTIR!

Bundan sonraki süreçte FETÖ ile mücadele başlamış ve PMYO yazılı sınavının kaldırılmasına karar verilerek yazılı sınav olmaksızın PMYO mülaklar ile alım yapmaya başlamıştır. İşte tam burada Polis Akademisi kandırılmıştır. Polis Akademisine sorsak ‘hayır tam tersine yazılı sınavı kaldırdık ve FETÖ oluşumuna ait yapıyı mülakatlarda eledik’ derler ama işin gerçek yüzü öyle değil. Yazılı sınav kalkmasına binaen FETÖ tarafından kullanılan (kandırılan) yada FETÖ oluşumundan olupta kendini vatan millet sevdalısı FETÖ karşıtı tanıtan kimseler polis alımlarına el atmış olabilirler. Nitekim aşağıdaki belge bunu ispatlayacı niteliktedir.

fetö torpilYukarıdaki her iki evraktada her ne hikmetse PMYO yazılı sınavı kaldırıldıktan sonra sadece mülakatlar getirildiğinde Sayın Eski Milletvekilleri Aydın ŞENGÜL ve Muzaffer YURTTAŞ PMYO (Polislik) mülaktlarında gönderdikleri isimlere yardımcı olunmasını talep ediyorlar. Yine her ne hikmetse 7 Haziran seçimlerinde Milletvekili adayı olarak gösterilmiyorlar. BİZ KESİNLİKLE ESKİ SAYIN MİLLET VEKİLLERİ AYDIN ŞENGÜL VE MUZAFFER YURTTAŞ’A FETÖ mensubu demiyor yada iması yapmıyoruz. Ama milletvekillerimizi kandırıp bu kişilerin polis olmaları yönünde baskı kurmuş olabilirler. Milletvekillerimizde o zamanki durumdan şüphelenmeyip bu kişilerin polis olmasını sağlamış olabilir. Nitekim ulusal basında daha sonardan milletvekili adayı gösterilmeyen Muzaffer YURTTAŞ ve Aydın SENGÜL hakkında şöyle bir haber var.

ParalelParalel2BU DURUMDA AKADEMİ KANDIRILMADI MI?

Yukarıda da gördüğünüz üzere isim listeleri verilmiş, mülaktlarda yardımcı olunulması talep edilmiştir. Biz şahsen bunların FETÖ üyesi olduklarını düşünüyoruz. Polis Akademisinin bu listelerdeki kişiler polis oldularsa hemen açığa alması gerekmektedir. Polis Akademisi hem POMEM hemde PMYO’da yazılı sınav yapmadığından dolayı kandırılmış çeşitli insanların aracılığı ile FETÖ mensuplarını polis yapmıştır.

POLİS AKADEMİSİ ALGI OPERASYONUNA KURBAN GİTMİŞTİR!

Bir örnekle konuyu derinleştirmek istiyorum. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında sosyal medyada darbe girişimi sırasında bankamatiklerden para çeken vatandaşlar linç edilmek istenilmiştir. Çoğu kişide bankamatiklerden para çeken kişileri haksız görmüşlerdir. İlk baktığımızda size bu mantılı gelebilir. Ancak her ne hikmetse daha darbe girişimi henüz gerçekleşmişken. A bankası ATM’lerinin sinyalini kesmiştir, B bankası ise günlük çekim liminiti 500TL’ye düşürmüştür. Burada linç edilmesi gereken panik yapıp bankamatiğe koşan yada borcu için parasını çekmek isteyen vatandaş olamaz. Burada linç edilmesi gerekenler bankalardır. Nitekim Vatandaş parasını güvende tutmak için bankaya koymaktadır. Ancak derbe girişimi gerçekleştiğinde çoğunluğu yabancı sermaye olan ve küresel sermayeye hizmet eden bankalar vatandaşın parasını GASP etmişlerdir. Vatandaşın parasını ya hiç vermemişlerdir yada çok az vermişlerdir. Korkmayın o para çekilseydi ülke batmazdı A veye B bankası batardı. Sermayesi doğrultusunda da vatandaşa parasını verirdi. Yani sizlere sosyal medya aracılığı ile böyle yansıtılıyor ama gerçekte olan yabancı sermayenin kendisini korumasıdır. FETÖ ilişkisi nerede diye soracak olursanız. FETÖ de Polis Akademisine bu algıyla yazılı sınavları kaldırtmıştır. Yukarıda da belgesi mevcuttur.

SONUÇ OLARAK!

Sonuç olarak biz Polisolmakistiyorum.Com olarak bunun gibi bir çok bilgiye sahibiz. Ancak bizim istediğimiz hataların düzeltilmesidir. Daha POMEM ile ilgili yukarıda örneğini verdiğimiz gibi en az 10 adet belgeye sahibiz ama hepsini bir konuda yayınlayıp bilgi kirliliği yapmak istemiyoruz. Polis Akademisinden ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz acilen POMEM ve PMYO sınavlarına yazılı sınavı getirmeleridir. Hatta PMYO ve POMEM hakkında Polis Akademisinin bir sistem değişikliği çalışmasında olduğunu biliyoruz. Bu konuyla ilgili bizimde sisteme katmak istediğimiz eşitlikçi ilkelerimiz var. Ancak yeni sistemde olsa eski sistemde olsa kesinlikle yazılı sınav şart. İnsanların becerilerini ölçen maddi bir sınav şart. Yine zaman buldukça bu gibi yazılar yazmaya çalışacağız. Devamı gelecek.

Saygılarımla.

Polisolmakistiyorum.Com

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Polis Akademisi Fetö Tarafından Nasıl Kandırıldı?” üzerine 5 yorum

 1. Suat dedi ki:

  Abi yazılı sinav olsa ne olacak sorular adamların ellerinde

  1. MaSaL dedi ki:

   Merhaba,
   Polislikle ilgili sorularını Buraya Tıklayarak Polis Forumlarımızda sorabilirsiniz.

 2. MERT dedi ki:

  Bu kadar kişinin hakkını yediler vicdanları rahat mı ?Öteki tarafta nasıl hesap verecekler çok merak ediyorum.

  1. Ali dedi ki:

   Vicdanları rahat. Başkanda olacak. Çünkü cumhurbaşkanı kandırılabilir. Ama halk kandırılamaz. Fetöcuların çoğu imam hatip mezunu iken gidip askeri okullarıda kapatırsın. Yarın aday olursun ve yuzde 55 60 la başkan olursun. Kolay gelsin 🙂

   1. OnBeşTemmuz dedi ki:

    %55-60 ile değil; %65-70 ile. Nasıl bu rakamları alabiliyor Sayın Erdoğan? Hile yapıyodur kesin, tabi canım niye yapmasın; sizin ve sizin gibilerin bahsettiği gibi biriyse…
    Yıllardır Erdoğan’a saldırıyorsunuz, her sözünü, her eylemini zerresine kadar yuhalıyorsunuz; hem iyisini hem kötüsünü.. Bu yüzden; senin verdiğin rakam ile, biz %55-60 (gerçekte %65-70), sizin gözleri görmeyen, kulakları duymayan ve akıl sahibi olmayan kişiler olduğunuza kanaat getiriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir