Polis Akademisinde Yolsuzluk!

Polis Akademisi Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Arkadaşlar,

Polis Akademisi son günlerde sık sık yaşanan skandal haberlerle sarsılmaktadır. Bunlardan ilki PÖH Başvuru Sisteminde açık olmasıydı ve bildiğiniz gibi bu açığı biz tespit ederek haber yapmıştık. PÖH Başvuru Sistemindeki açıkla ilgili haberimizi okumak için tıklayınız.  Bu kezde yapılan FETÖ operasyonları kapsamında Polis Akademisinde sınavlarda yolsuzluk yapıldığı basın tarafından açıkladı. Olayla ilgili geçen hafta göz altına alınan 15 kişiden 11’i tutuklandı. Şüphelilerin 2012’deki polislik sınavlarında soruları dağıttığı öne sürüldü. Aynı zamanda şehit ve gazi yakınlarının da sınavlara girmesine de imkan verilmedi. Olayın ardından bütün sınavlar incelemeye alındı. İlerleyen zamanlarda başka hile yapılan sınavlarla da karşılaşabiliriz. Akademinin bu olaydan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu. Özellikle de bizim açıkla ilgili yaptığımız habere halen geri dönüş sağlanmadı. Eğer birisi bu açığı öğrenseydi ve terör örgütü mensubu olsaydı bilgileri başkalarına sızdırabilir, sistemden silebilir, alımları sabote edebilirdi. Neyse ki korkulan olmadı ve sorunsuz bir şekilde başvurular gerçekleşti. Ancak Polis Akademisinin tedbirini alması şart. Şimdiden bile güven sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Ve ortadaki durum oldukça ciddi. Eğer önlem alınmazsa ileri de ciddi sorunlar yaşanabilir. Hatta belki şimdi bile yaşandı, yaşanıyor olabilir. Sistemdeki fazlalıklar ayıklandığı için halen mülakat yerleri ve tarihleri açıklanmamış olabilir. Çünkü bir çok gereksiz başvuru yapıldı. Şartlara uyan uymayan herkes başvuru yaptı. Buna biz yöneticilerde dahil. Sistem bizim başvurularımızı da aldı. Tüm bu sistemdeki açık, sızdırılan sınav soruları, geçmişte alımlarla ilgili çıkan sızıntılar… Akademinin bilgi tutma konusunda zayıf olduğunun bir göstergesi & gerçeğidir maalesef. Ve Akademi bir an önce tedbir & düzeltmelere gitmezse ilerleyen zamanlarda bir çok sorun yaşayacaktır. Bizler çağrımızı yeniliyoruz ve Akademiye açıkları konusunda yardım etmeye hazırız. Bizlere ulaşmaları halinde daha güvenli bir çalışma sergilemelerinde yardımcı olabiliriz. Tüm bu olanların etkisini ilerleyen günlerde göreceğiz ve takipçisi olacağız. Elimize bilgi geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Bu yazımızla ilgili sorularınızı sitemizin forumlarında sorabilirsiniz. Forumlarımıza bağlanarak soru sormak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sitemizin Facebook Sayfasını beğenerek sitemizde yayınlanan tüm haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Sitemizin Facebook Sayfasını beğenmek için lütfen buraya tıklayınız. 

2016 PÖH Sınavlarına girecek olan adaylarımızın sınava hazırlanması için sitemiz tarafından yayınlanan cep telefonu / tablet uygulamamız için buraya tıklayınız. 

Selam, Saygı ve Sevgilerimizle.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“Polis Akademisinde Yolsuzluk!” üzerine 6 yorum

 1. muhammet dedi ki:

  slm.sadece şunu sormak istiyorum.gercek başvuru sayısı 100 bini aşağı düşer mi.bu arada şartları tutan başvurusu karamvole elenir mi

  1. Mavi dedi ki:

   Belli olmaz.

 2. Mesut dedi ki:

  Bu kadar uğraşmandan dolayı başvuran arkadaşlar adına teşekkür ederim Mavi. Senelerdir bu şerefli meslek için hayal kuranlara yol gösterdiğin için. Var ol.
  Başvuru sırasında ki açıklıktan ülke olarak zarar görmemiz tek temenlimiz. Gerisi ise tam bir muamma. Biran önce akademiden bir açıklama bekliyoruz.

  1. Mavi dedi ki:

   Teşekkürler.

 3. sıtkı dedi ki:

  Sizce bu gereksiz basvuru 100 bin kisi varmidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir