Polise Sendika İstedi!

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Polis Sendikası

Polis Sendikası

Düzgün tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan teklif, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngörüyor.

Teklifin gerekçesinde, “İleri demokrasi söylemlerinin olduğu  bir dönemde 250 bin polis memurunun demokratik hakkı olan örgütlenme özgürlüğü konusunda herhangi bir çalışma yapılmamış olması bu kanun teklifinin önemini artırmaktadır. Geçmişte yaşanan olumsuzluklar yüzünden polislersendika haklarından mahrum edilmemelidir” denildi.

CHP’li Düzgün tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun teklifiyle Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda değişiklik yapılması öngörülüyor. Kanun değişikliğiyle polislerin sendikalı olmasını engelleyen kanun maddesinin yürürlükten kaldırılması böylece polislerin sendika kurması ve üye olmasının önünün açılması amaçlanıyor. Teklifin gerekçesinde, “Polisler sendika haklarından mahrum edildiği için özlük hakları, sosyal hakları, çalışma koşulları gibi konulardaki sıkıntılarını ilgili makamlara iletmekte sıkıntılar yaşamaktadır.Avrupa’da 26 ülkenin 34 adet polis sendikası bulunmaktadır, aralarından 13 devlet polislerine grev hakkı da tanımıştır” denildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Polise Sendika İstedi!” üzerine 1 yorum

  1. harekat44 dedi ki:

    öncelikle sayın vekilimize teşekür ederim şunu söylemek istiyorum avrupadaki milletlergibi biz tarih boyunca özgürlük ve vatandaş hakları için ne bir çaba nede uğraş vermişiz dünya milletleri kanıyla canıyla mevcut yönetimden haklarını alabilmiş şuanki avrupa ve insana verilen değerleri kolay kazanmamış biz ancak avrupa yolunda üye olacağız diye kendi vatandaşımıza bazı hakları avrupaya üye olma hayaliyle ve avrupa üyelik kiriterleri sayesinde haklar vermişiz allah razı olsun avrupa devletlerinden ki bu gün insan haklarını tanımışız polis arkadaşlara söylemek istiyorum çabamız yeterli değil bir polis teşkilatı düşünki kırık kale tabancaların alınması için yürüdü terörle mücadelede bile elimizi güçlendirmek silah bakımından yenilemek bile mevcut iktidarlara zor geldi ancak polisler yürüyünce vermek zorunda kaldılar yazık böyle yönetime bize sendika zor değil ama kolayda değil saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir