Polisler İçin Özlük Hakları Önerisi Verildi

Polis Haber MaSaL
sponsorlu reklam
Polislere Özlük Hakkı Önerisi

Polislere Özlük Hakkı Önerisi

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim. 13.06.2012
        Şefik ÇİRKİN
 Hatay MİLLETVEKİLİ
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 15.07.2007 tarihinde katıldığı bir televizyon programında, seçim vaadi olarak polislere, masaya ilk yatırılacak konunun “özlük hakları” olduğunu dile getirmiştir.
Bununla birlikte Polislerin Özlük Hakları konusunda hazırlanan tasarı, Maliye Bakanlığının bütçe yetersizliğini gerekçe göstererek olumsuz görüş vermesi nedeniyle askıya alınmıştır.
Öte yandan Sayın Başbakan, 13.06.2012 tarihinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında yaptığı açıklamada, ekonomideki gelişmelerden bahsederek Türkiye’nin 2011’de Türkiye Çin’den sonra yüzde 8.5 ile en hızlı büyüyen 2. ülke olduğunu ifade etmiştir.
Sorular:
1- Emniyet Teşkilatının beklenti içerisinde olduğu “özlük hakları” ile ilgili, Bütçeye kaynak aktararak bir düzenleme yapılması ve hazırlanan Yasa Tasarısının TBMM Genel Kurulu gündemine alınması düşünülmekte midir?
2- Emniyet Teşkilatına mensup çalışanların en kısa ve en uzun olmak üzere, günlük, haftalık, aylık, yıllık çalışma süreleri ne kadardır?
3- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabii çalışanlar arasında, bu sürelerde görev yapan bir diğer çalışma grubu bulunmakta mıdır?
4- Benzer çalışma saatleri içerisinde görev yapan, yüksek okul mezunu, diğer kamu çalışanlarının emeklilik aşamasındaki ek gösterge rakamı nedir?
5- Ülkemizde aynı zor koşullarda görev yapan güvenlik güçleri arasında, ek gösterge rakamlarının farklı uygulanmasının nedeni nedir?
6- Güvenlik kuvvetleri arasında ek gösterge rakamlarının düzenlenmesinin Maliye Bakanlığı bütçesine takılması, çalışma barışı ve eşitlik ilkeleri anlayışı ile bağdaşmakta mıdır?
7- Çin’den sonra en hızlı büyüyen 2. ülke olan Türkiye’nin bütçesi, Emniyet Teşkilatı’nın hak ettiği özlük düzenlemesi için kaynak yaratamıyorsa, tarafınızca açıklanan veriler gerçeği yansıtmamakta mıdır?
8- Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli toplantılarda yaptığı konuşmalarda, “Bizim için söz senettir”, “Bizim için söz namustur”, “Biz verdiğimiz sözün arkasında dururuz” ifadelerini sıklıkla kullanmaktadır. Sayın Başbakanın bu ifadeleri  doğrultusunda, 15.07.2007 tarihinde polislere verilen “özlük haklarındaki düzenleme” sözünün gereğinin ne zaman yerine getirileceği düşünülmektedir? Başbakanın, seçim vaadi olarak polislere verdiği söz namus sözü kapsamında sayılmamakta mıdır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

{MaSaL}

“Polisler İçin Özlük Hakları Önerisi Verildi” üzerine 3 yorum

  1. yazgı dedi ki:

    sayın vekile teşekkürler. güzel soru maddeleri. lütfen bir dahaki önergede şu Hatay da (sayın vekilin kentinde) ip gibi dizilen polisler için de bir soru sorsun (27.07.2012 Fox Haber) o müdür hala aynı görevdemidir sorulsun. hatta terfi etmemişse ”bu kadar iyi yalayan adam niye ödüllendirilmiyor diye ” kınansın… o müdür vekil yada oğlu sakinleşsin diye kızını yada karısını devreye sokmuşmu bu da sorulması gereken bir soru… Hatayda hala o polis kantininden alışveriş yapan şerefli polis varmı… kibrit dahi alınıyormu bir başka soru…. AKP li bakan ve vekiller hep BDP yi kınıyorlarya ne farkları var sadece içişleri Bk. 2 örnek versin… bu habern yorum ve küfürleri nerde en büyük soru. müdür

  2. turan şimşek dedi ki:

    sayın vekilim,bizlerin dertlerini ne güzel sıralamış.Alllah ondan razı olsun.Bu gün müslümanlığı kimselere bırakmayan,başında takke,elinde 99 tesbihle gezenler,hak adalet meselesine gelince,nedense “yaşadığı gibi inanma”moduna giriyorlar.çünkü adalet anlayışı kişilere göre degişebiliyor.öyle inanıncada,haksızlık olsa dahi bir kılıfla kamufle edilebiliyor.ancak cenabı allah öyle demiyor,zira nahl suresi 90 ayette şöyle buyurmaktadır “ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH,ADALETİ,İYİLİĞİ,YAKINLARA YARDIMI ……..EMREDER” Allah’ın her cuma günü bize ilettiği bu mesaj müslümanlar için çok şey ifade etmesi gerekli değilmi? Öyle ise,ben müslümanım diyen yöneticinin bu ayet ve buna benzer bir çok ayet ten haya ederek,adaletli davranması gerekmezmi ?”Beni kul hakkıyla imtihan etme “diyebilmek için,allah’ın emirleri doğrultusunda hareket etmekgerekir.yoksa,kişi Allah’ı kandırması söz konusu olmayacağına göre,kendisini kandırmış olur.Bu dünyada her türlü hükümranlık onlarda olabilir,ben emrederim onlar yaparlar diyebilir.Unutmamalı ki cenabı-ı allah her şeyi bilendir ve mülkün asıl sahibidir.O’ haksızlık karşısında inleyenlerin beddualarını işitir ve zalimleri gözetleyip durur.Mazallah,birilerinin hasmı oldumu ,onlarla devamlı harp içinde bulunur.Bu kadar olumsuz şartlar içinde görev yaparak,canını ortaya koyup,icabında hayatını hiçe sayan bu güzide meslege haksızlık yapmak kimseye hayır getirmez.Zira”gadr ile dökülen bir damla göz yaşı,icabında dünyayı yıkar”

  3. unsal abacı dedi ki:

    teşekkürler sayın vekilim! Umarız vermiş olduğunuz önerinin takipçisi olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir