POMEM Eğitim Süresi Düşürüldü!

Pomem Mavi
sponsorlu reklam

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere ülkemizde 6 aydır uygulanan Olağanüstü Hal (OHAL) vardı. Bu OHAL yaklaşık 3 ay daha uzatıldı yani 14 Nisan 2017’ye kadar. Bu sayede ülkemizde ilk kez 9 ay tam kapsamlı OHAL uygulanmış oldu. Tabi OHAL ile polislik alımlarında bazı değişiklikler yapıldı. Bunlardan ilki bildiğiniz üzere lise ve dengi mezunlarından sınavsız Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılmasıydı. Ve bu yıl içerisinde gene 30 bin polis alınacağını kısmen biliyoruz. Aylar öncesinden iç işleri bakanı Sayın. Süleyman Soylu FYO mezuniyetinde 20 bin polis daha alınacağını söylemişti. Başbakanın açıklamaları da vardı. Okumak için tıklayınız.  Ve gece yarısından sonra 29.940 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak çıkan bir Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) göre POMEM eğitim süresi 6 aydan 4 aya düşürüldü. Aşağıda resmini görüyorsunuz.

Gördüğünüz üzere yönetmelik bu şekilde değiştirildi. Maddelerden de anlaşılacağı üzere şuanda POMEM okuyan öğrencilerde bu kanundan yararlanabilecek ve erken mezun olabilecekler. Ayrıca POMEM alımlarının erken yapılması da beklentiler arasında.

Peki sizce 4 aylık bir eğitim yeterli mi? Şahsi fikrim ne 4 ay ne de 6 ay hatta bana kalırsa 24 ay bile yetersiz bir süredir. POMEM mezunlarına göre PMYO’larda verilen 2 yıllık (24 ay) eğitim gereksiz, PMYO mezunlarına göre ise POMEM’lerde verilen 6 aylık (Bugünden itibaren 4 aya düşürüldü) eğitim çok kısa ve yetersiz. Şimdi bu sürenin 4 aya düştüğünü söylüyoruz. Zaten çok kısa ve yetersiz olan eğitim daha da kısa ve daha da yetersiz bir hale gelmiş oluyor. POMEM mezunlarının ve destekçilerinin gereksiz olarak gördüğü o 2 yıllık eğitim aslında çok şeyi ifade etmektedir. Ancak bazı nedenlerden ve kritik bir süreçten geçtiğimiz için bu konu hakkında fazla detaya giremiyorum maalesef. Şartlar elverişli hale geldiğinde bununla ilgili yazılarımız da olacaktır. Sonuç olarak personel açığımız çok fazla, bu açığa daha fazlası da eklenebilir, yeni ihraç dalgası / dalgaları yaşanabilir ve bu yüzden böyle bir karara varılmış olabilir. Tabi bu kararın alınmasında son bir kaç yıl içerisinde ülkemizde şiddetle tırmanan terör olaylarının da etkisi olduğu aşikardır. Alınan karar emniyetteki personel açığının bir an önce doldurulması açısından iyi, ancak eğitim açısından ise sıkıntılı olmuştur. İlerleyen zamanlarda hep birlikte çıkan sonuçları göreceğiz ve polisolmakistiyorum.com yönetimi olarak bu konunun takipçisi olacağız. Sizlerde bizi takip etmeye devam ediniz!

Facebook sayfamıza gitmek için tıklayın!

Forumumuza gitmek için tıklayın!

POMEM Hazırlık Uygulamasını indirmek için Tıklayın!

Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıya yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Sorular cevaplanmayacaktır. Sorular için forumumuzu kullanınız.

Selam, Saygı ve Sevgilerimle.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mavi {Mavi}

“POMEM Eğitim Süresi Düşürüldü!” üzerine 16 yorum

 1. Omer07 dedi ki:

  Ortaöğretim Kpss den 60 veya uzeri puan alanlar pomem okuyabilecek die bir soylenti vardı sizce böyle birşey gerçekleşir mi?

 2. enes dedi ki:

  pomemden istifa eden bir oğrencı tekrar pomem snavlarına basvuru yapabılırmı

  1. Mavi dedi ki:

   İntibakta mı bıraktınız

 3. Rüştü dedi ki:

  Ygs den cok düşük aldim diyelim torpille girebilme olasılığım var mi

 4. tekaskvatan34 dedi ki:

  merhabalar..

  benim üniv. 4 sınıftan 2018 bahar dönemine 2 adet dersim kaldı başvuru yapmamda bir sıkıntı olmaz degil mi ??

  1. Mavi dedi ki:

   Sorun olabilir.

   1. TEKASK VATAN dedi ki:

    LİSANS 4. SINIFTAKİLER BASVURU YAPABİLİYOR MU ?

   2. Mavi dedi ki:

    lisans kpss ye girmek sartıyla evet

 5. Samett28 dedi ki:

  Sırtımda 3-4 tane büyük ben var. Sıkıntı olur mu acaba sağlıkta ? Teşekkürler..

 6. Furkan dedi ki:

  Üyelik kaydınız gerçekleştirilemiyor. Çünkü sistemimiz 24 saat içerisinde aynı (IP Adresi) üzerinden yapılan 2 tane kayıt olduğunu saptamıştır. Bu hatayı alıyorum farklı farklı iplerden den de deniyorum ama yinede veriyor bu hatayı yeni hesap da acamıyorum 🙁

  1. Mavi dedi ki:

   Ara ara tekrar dene sorunu çözmek için uğraşıyorum bazen hata vermiyor. Olmazsa mail adresine yeni şifre göndermeyi deneyeceğim.

 7. Furkan dedi ki:

  Mavi başkan şifremi unutum foruma giriş yapamıyorum değiştirmek için e posta da gelmiyor mailime :/

  1. Mavi dedi ki:

   Nick nedir

   1. Furkan dedi ki:

    Ceylann58 nickim bu defalarca istiyorum ama e posta ma bi türlü düşmüyor.

   2. Mavi dedi ki:

    Forumdan yeni hesap açıp bana öm gönderebilirsen ilgilenebilirim anca.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir